home
Marley a já

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
90 %

Zbožňujem túto komédiu! Čítala som aj knižku a spracovanie hodnotím celkom uspokojivo. Je vtipné, milé, nadľahčené.

14. července 2013
avatar uživatele
100 %

Neni to klasická americká romantarna. Je to moudrý a chytrý film plný pravd, které si člověk občas neuvědomí. Čekala jsem kravinu, ale jsem moc mile překvapena.

12. prosince 2011
avatar uživatele
80 %

Film jsem si pustila jako komedii, která mě rozesměje. Nedívala jsem se jaký děj zde bude probíhat. U konce jsem probrečela balíček kapesníčků, ale stálo za to. O hercích nemluvě, Jennifer Aniston a Owen Wilson patří k mým nejoblíbenějším hercům a zvládli to vskutku skvěle.

19. července 2011
avatar uživatele
70 %

Prekvapenie

Čakal som skôr typickú americkú komédiu o páre mladomanželov čo majú problémy zvládať vlastné šteňa. Na moje prekvapenie to malé šteňa veľmi rýchlo vyrástlo do dospelého psa, no aj potom som sa nestačil diviť jak sa celý film vyvíja. Humorné scény, pri ktorých by ste sa chytali za brucho a tiekli vám slzy v tomto filme v podstate nie sú. Skôr sa je tu dosť rozobratý život ľudí, ako postupne vekom menia u človeka priority a ciele. No a koniec to len potvrdzuje. Preto označenie komédia mi tu zrovna nesedí. Nie je to zlý film ale ak hľadáte dobrú komédiu a zabavenie, tak tento film určite nie je to čo hľadáte.

11. června 2011
avatar uživatele
100 %

Nejdříve jsem četla knihu, na konci jsem brečela. Film jsem viděla s kamarádkou v kině a záhadným způsobem jsem svoje slzy dokázala krotit. Dneska jsem se ke "Zlevněnému štěněti" vrátila, a slzy opět tekly proudem. Není to taková ta klasická romanťárna americká a už vůbec nemá happyend, což se u dnešních komedií moc často nestává. Byla a stále jsem z filmu i z knihy nadšená.

30. října 2010
avatar uživatele
70 %

Marley, ach..

Jak můžu dát málo procent, když hlavní hrdina Marley je tak dokonalý a přesvědčivý :-) Škoda, že se nedávájí nějaké ceny zvířatům.. Owen a Jennifer k sobě dostatečně pasují, aby jim člověk manželskou dvojci uvěřil a celkově jsem byla překvapená. Ale ten závěr, to je vyloženě citové vydírání diváka!!!!

22. července 2010
avatar uživatele
70 %

Jelikož se snažím dávat šanci všem filmovým žánrům, ale mezi mé nejoblíbenější patří fantasy a sci-fi, jinak se už ani s psaním názoru na komedie začínat nedá. Trvalo mi velmi dlouho, než jsem se do filmu odvážil, protože se stačí podívat na obsazení, na plakát a žánr, a hned to pochopíte. Owen Wilson i Jennifer Aniston jsou učinění komedianti a příběh, který pojednává o nezbedném psovi… Řekněte sami, jestli by vás (především mužské diváky) předsudky nedonutily se na film vykašlat… Každopádně mě nečekaně velký úspěch přesvědčil, a ani jsem moc nelitoval. Původně jsem si myslel, že film bude hrozně naivní a nebude schopen mi dokázat, že to myslí smrtelně vážně. Už na to poukazuji po několikáté, ale nic jako ten film se psem, který hrál fotbal, jsem fakt nechtěl, ale i tak… Film popisuje příběh dvou novomanželů, kterým udělá pes ze života peklo, což tedy nezní moc lákavě. Člověk si představí stupidní rádoby vtipnou komedii, která se zaměřuje především na toho psa, který svou nezdolnou hyperaktivitou nakonec nějak zařídí páníčkům třeba výhru v loterii. Film Marley a já je ale normální film, který se nesnížil na úroveň rodinných komedií, a předvedl celkem reálný příběh ze života, jež psa používá jen jako významný katalyzátor. Až mě překvapilo, jak film dokázal být celkem zábavný i bez Marleyho. Owen Wilson mi dokázal, že dokáže být vtipný i bez Bena Stillera a jeho ujetých pakáren jako Zoolander. Jeho činnost ve filmu byla fajn a nejvíce se mi líbily scény, kde za hudby stručně a zrychleně vyprávěl všechny druhy zážitků, které Marley zdařile zkazil. I za skutečnosti, že se film zaměřil na příběh dvou lidí, na jejich kariéru a na psa zároveň, tvořilo to přesto pěkný celek, ovšem myslím, že z hlediska psa se trochu příliš zaměřil na to špatné, díky čemuž jste sami mohli mít nutkání toho psa pořádně zbičovat. Marley a já je i přes to uvolněný a procítěný film, který popisuje dlouhou lidskou životní etapu, v níž jejich pes žije celý svůj život naplno. Nepostrádá dramatické ani zdařilé komediální scény a ke konci je schopen možná i někoho chytnout za srdce.

3. července 2010
avatar uživatele
cod
...
100 %

Film mě velice překvapil a dojal, tušil jsem že to bude hodně smutný ale abych měl slzy na krajíčku to ne. Hodně povedenej film.

28. května 2010
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Nečekaný a opravdu povedený film! mě se tede opravdu líbil. Zezačátku jsem čekal že to bude jen taková ujetá komedie, ale film mě opravdu upoutal do křesla a celou dobu jsem se skvěle bavil. Skoro po celou dobu filmu jsem se jen smál, ale ten konec... Ten mě dost dostal. Jelikož mam psa a psy osobně mám hodně rád. Ale ted konec byl skvělý a hlavně nečekaný. plus k tomu moji dva oblíbeni herci. Já dávám 100%

11. března 2010
avatar uživatele
100 %

Marley a já

Nádhernej film...takhle pěknej film jsem dlouho neviděla. Šlo tam o slzy i o smích. Doporučuji se na něj podívat. Chybu neuděláte

3. března 2010
avatar uživatele
70 %

Marley a já mě skutečně mile překvapil. Dokázal, že i komedie novějšího data nemusí nutně dopadnout špatně. A přitom k tomu stačila maličkost, postavit strasti a slasti na roztomilém psíkovi. Ze začátku jsem se sice domníval, že se tomu vše bude podřizovat a 90% materiálu bude orientováno jenom na to, jak labrador smutně kouká či dělá rozverné kousky… ale to jsem film podceňoval. Ano, Marley a já je především o podání vztahu páníčka a jeho nejlepšího přítele, ovšem nevrhá se do toho po hlavě a dopřává nám i jinačí pohledy na věc. Jakkoli je prvotní pořízení štěňátka nucené, zbytek dokáže jít i bez něj a "trhací, popřípadě kousací představení" jsou pouze jakousi odměnou. To bych jednoznačně vyzdvihl. Ústřední dvojice má totiž na starosti i jiné povinnosti a tak zabezpečení rodiny aneb zařizování ideální práce a i postupné fáze romantického vztahu, jdou ruku v ruce s hlavním posláním. Pes není nastrčený a jednoúčelový, on do Groganovi rodiny perfektně zapadá. Film s ním umí také krásně pracovat. Marley se stal na tolik plnohodnotným členem, že dokáže stejně tak pobavit nebo dojmout, jako jeho lidští partneři. Výhodu má i v tom, že se většina diváků do filmových zvířat okamžitě zakouká a ať jejich nastalý oblíbenec udělá, co chce, budou mu to baštit i s navijákem. Tohle byl od tvůrců takový krok na jistotu. Funguje to jinde, tak proč by to nefungovalo tady. Zbývá už jen zhodnotit konec… Co se k němu dá říci, na jedné straně mě potěšila určitá vyspělost této komedie, že se nebojí pustit do vážnějších vod, avšak na straně druhé, v slzavé údolí se promění jen ti nenároční. Závěr je tak nějak na půl cesty, emoce se sice mají tendenci drát na povrch, ale hned je zastaví klasická snaha zapůsobit. Tohle je můj případ. Stačí se chvíli zamyslet a i tak láskyplný a jímavý příběh jde na úkor americké snaze vydolovat z vás všechno. Nepopírám však, že podlehnout je snadné… Jak totiž řekl Owen, psovi je jedno, jak vypadáte, nebo kolik máte peněz, stačí, když mu dáte své srdce a on vám dá zase to své… V tomto duchu je film pojat a větších výtek skutečně nemám, pohodový nenáročný kousek na odpočinek, takový je Marley a já.

25. února 2010
avatar uživatele
70 %

Owen Wilson

Je to jednoduchá komedie s velkou dávkou situačního humoru a scén které hrají na city, ať už kvůli psům nebo romantice.

7. listopadu 2009
avatar uživatele
70 %

I když nemám ráda filmy se zvířaty, byla jsem na Marleyho zvědavá. Výsledek? Úplně jiný než jsem očekávala. Myslela jsem si, že to bude spíše střeštěná, roztomilá komedie o neposlušném psovi, ale film zachycuje jen běžný život jedné rodiny, která si pořídí psa a řeší úplně normální problémy jako každý jiný. Takže celkem nudný příběh, který se dlouho vleče a má mít dojemný konec. Ale zase abych jen nekritizovala, tak dodám, že Jennifer i Owen se mi líbili a hezky se k sobě hodili. A zřejmě kdyby obsazení nebylo tak hvězdné, dala bych procent ještě méně.

3. října 2009
avatar uživatele
90 %

Krásný, poutavý a ke konci lehce melancholicky laděný film pro celou rodinu, u kterého jsem se téměř nenudil, což je u dnešních romantických komedií, zvláště amerických, klenot. Skvělá Jennifer a ještě skvělejší Marley se svými vše říkajícími čokoládovými kukadly. Vřele doporučuji ke shlédnutí, apeluji zvláště na ty co mají rádi zvířata, opravdu stojí za to.

15. srpna 2009

Snad poprvé...

... v životě jsem viděla film, kdy jsem se nasmála i naplakala dostatečně.
Ne, jako při Titaniku, kdy už v podstatě bulím od začátku, protože vím, jak to celé skončí.
Kdyby to šlo, asi bych dala 95 procent, ale zůstanu u té 90-tky.
Celkově vskutku krásný a poutavý snímek, který určitě vřele doporučím dál. Zpracování dle mého vážně povedené, obsazení jakbysmet (i když ani Jennifer ani Owena moc nemusím-možná změním názor =D).
O Marleym snad ani nemluvím. Pejskař jsem také, ale že v sobě objevím takovou psí dušičku... to jsem vážně netušila.
Ještě jednou velká chvála. A údiv. Možná se blíská ve filmových komediích na lepší časy a my budeme konečně odproštěni od takových pošetilotin jako např. AGM, Holky to chtěj taky, Kdo hulí ten umí, Zahulíme, uvidíme, apod.

6. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Na tenhle film sem viděl pouze plakát před tím než jsem ho viděl a tak sem neměl představu o čem to bude, ale film předčil hodně má očekávání a i když nejsem žádná fňukna, ale prostě klasickej chlap, tak mi taky ke konci ukápla slza a o přítelkyni ani nemluvim...

16. července 2009
avatar uživatele
50 %

Owen a já -

- to je kapitola sama pro sebe, jeho šibalsky-klukovskému kukuči jsem propadla už dávno. Nicméně tenhle film mě nějak nezaujal. Zahráno výborně, i Jennifer byla opravdu příjemně jiná než v čemkoli jiném, štěňátko i Owen byli oba k sežrání, ale to je asi všechno. Nějak jsem nepostřehla hloubku či propracovanost postav, ba ani komediální prvky, o kterých hovořili kritici. Zdálo se mi to celé nějaké ploché a nepříliš zajímavé...

14. července 2009
avatar uživatele
80 %

Marley - nejlepší pes na světě

Když jsem viděla nějaké info o tomto filmu poprvé, moc mě nezaujal. Pak ale začla přicházet slova chvály od kamarádů i kritiků (relativně), takže jsem se rozhodla tenhle film rozhodně neignorovat. A dobře jsem udělala. Marley byl krásný a kouzelný pes a nasazení roztomilého zvířátka do filmu udělá půlku filmu. Owen i Jennifer byli neskutečně v pohodě, celkově film dýchal příjemnou rodinnou a pohodovou atmosférou, byl milý, navíc sem tam krásné záběry, krásná krajina. Ano, byl to spíše sled událostí okolo psa, ale všechno to bylo uděláno jakoby srdcem. A na konec přišly kýžené slzičky, ale to, že přišly, vůbec neznamená, že by to bylo laciné ždímání emocí.

14. července 2009
avatar uživatele
100 %

film, který vás rozbrečí

Za na prosto klíčový považuji výběr titulní dvojice, který položil základy celého filmu. Začátek filmu znamená idylku a vtip, prostředek starosti a drama a konec opět idylku. Prostřední část je jakési poselství do života.. no děkujeme :) Stále jsem čekal na místo, které mělo být velice dojímající a je to posledních pět minut, které jsou opravdu veelice emotivní. Nejlepší věta filmu: Soonerr or later, we all lose our balls.

11. července 2009
avatar uživatele
80 %

Krásnej film. Ten pes byl tak krááásnučkej a sladoučkej. Bylo to i celkem vtipný! Doporučuji všem! :) Owen je proste herec, kterej umí delat komedii!

26. června 2009
avatar uživatele
90 %

Marley...

Nádherný film se skvělými hereckými i zvířecími výkony. Nejvíce se mi líbyla ta část filmu kde byl Marley jako malé štěně a dělal různé hlouposti. Myslím že konec mohl dopadnou lépe, ale tak to prostě někdy chodí..

21. června 2009
avatar uživatele
90 %

Óda na psa

a nemyslím to v negativním smyslu. Na filmu mě nejvíc zajímal výkon Owena Wilsona a Jennifer Anistonové a abych řekl pravdu, čekal jsem další ztřeštěnou komedii s nějakou tou fekalitou a vřískáním Jennifer... Toho jsem se nedočkal a díky bohu za to, protože jsem byl mile překvapen a plánované hodnocení jako mírně nadprůměrný film jsem musel o dost navýšit. U filmu jsem se nechechtal, ale spíše pousmíval kouskům, které Marley prováděl svým páníčkům. Kdo by se s něčím takovým nesetkal, podobných příběhů známe ze života spoustu. Ale tento je dopodrobna propracovaný a neuvěřitelně milý. Navíc překvapivě dobře zahraný a jestli to tak půjde dál, vymaní se Anistonová ze škatulky roztomilé, ale uřvané Rachel z Přátel a stane se z ní ta roztomilá herečka Jennifer. No a abych nezapomněl, soundtrack se taky velice povedl a podmanivě doplňuje celý příběh.
Člověk si někdy potřebuje oddechnout a uklidnit se a proto se občas vyplatí namísto trháku narvaného akcí si pustit pohodový uklidňovák.

4. června 2009
avatar uživatele
70 %

Marley a JÁ Marátka

Původně film vyzařoval jakýsi neurčitý dojem z dalšího rodinného filmu s neposedným domácím mazlíčkem, jako např. známý Beethoven. Mám ráda Jennifer Aniston a tak nějak od začátku jsem si v duchu přála, aby to nebyl další kolaps, do kterých ona úspěšně hupká od konce Přátel. K mé potěše mohu říct, že tentokrát se alespoň tak docela nestalo. Na můj vkus byl film hodně zdlouhavý přihlédneme -li k úzkému námětu. Na rozdíl od protahovaných porodů a neporodů, hádek a omáčky okolo, se mi líbil emotivní závěr, který se mohl přiblížit mnohým divákům. Nemohu přesto volit 1OO ani, kdybych chtěla nějaké to procento přihodit Marleymu za jeho rozkošný kukuč, zvlášť, když osoba, která se dívala na film se mnou hned po první půlce nezájmem usnula...Přesto jako náhled do rodiny, která považuje pejska za jejího dalšího člena jsem nepovažovala za marněný čas.

10. května 2009
avatar uživatele
70 %

Na začátku a v průběhu filmu jsem se moc dobře bavila, nechyběl vtip a příjemný děj... Dokud se film nezačal blížit ke konci. Jestliže někomu dělá dobře silná, ale opravdu silná depresivnost filmu, tak já mezi takové lidi nepatřím. Chápu, že u některých filmů je takový konec přijatelný, ale tenhle snímek k nim podle mě určitě nepatřil, a kdyby skončil dobrě určitě by vyzněla jeho pointa stejně tak dobře.

4. května 2009
avatar uživatele
70 %

Psí život...

Pokus dojmout diváky malým štěnětem labradora, ze kterého vyroste doslova "ďábel", postupně se z něj stane nejlepší přítel a nakonec umíra a ví, že ho jeho "rodina" měla ráda, se povedl. V posledních minutách filmu neudrží slzy nikdo, komu kdy umřel domácí mazlíček ( ať už pes, morče, křeček nebo rybička ). Myslela jsem, že se jedná o film typu "americká komedie" bez náznaku komedie. Pár vtipných scén jsem si užila, ale jednalo se spíš o situační komiku, která neurazí nikdy a pobaví většinou. Navíc jsem ráda, že Owen Wilson zase jednou ze sebe nedělal vysloveného blbečka, který za každou cenu musí pobavit, ať už to hraničí s trapností nebo ne. Zhostil se své role myslím dostatečně dobře. Ovšemže se nejedná o nějaký extra výkon, ale pokud porovnáte s předchozími rolemi, jednalo se určitě o jednu z těch lepších. Jennifer Aniston, to je herečka o které by nikdo nevěděl, kdyby nehrála v Přátelích a pár let nebyla manželkou Brada Pitta. Mě působila sympaticky a vedle Owena jí to slušelo a vůbec mi nevadila. Samozřejmě z filmu na mě dýchala Amerika snad v každé minutě, ale líbil se mi konec, protože takový prostě život je a tentokrát se filmaři nesnažili ničím přikrášlovat realitu. Příběh jako takový výrazněji pokulhával, spíš se jednalo o natočení "psího života" z pohledu lidí, u kterých Marley žil a hodně pro ně znamenal...Rozhodně se nejedná o "super, boží, cool" zážitek, ale jde o příjemný odpočinkový film na nedělní odpoledne, kdy za oknem prší, v pokoji je teplo a vy zrovna nemáte co dělat, spát se vám nechce a číst také ne. Verdikt : 70%, protože mě film opravdu překvapil, strávila jsem u něj 2 hodiny a rozhodně na něj jen tak rychle nezapomenu...

29. března 2009
avatar uživatele
80 %

Marley & Me

Doufala jsem, že to bude lepší než jsem viděla trailer. A ono to bylo lepší. Byl to dobře promyšlený psí život z pohledu člověka. A jsem ráda, že to skončilo tak jak to skončilo, protože tak to prostě je. Jsem ráda, že z toho neudělali jen prostě komedii beze smyslu typu " hlavně ať to dobře dopadne ".

22. března 2009
avatar uživatele
Sedo
...
100 %

Skvelé

Toto je jeden z najúžasnejších filmov aké som kedy videl. Je mi jasné, že kto nikdy nemal psa, asi to nebude pre neho také. My náhodou máme dokonca Labradora a bolo veľmi zábavné vidieť všetky známe scény zo života aj na plátne. Veľmi odporúčam

20. března 2009
avatar uživatele
100 %

Haf,haf!

Podle mého mínění, na rozdíl od jiného hodnocení, byl tedy Marley /krásný labrador/ právě tou hlavní postavou filmu - tedy ne postavou, ale psem, kolem kterého se děly všechny ty úžasné, bezvadně popisované události. Pokud máte jen trošku rádi zvířata a hlavně psy, tak nezapomeňte doma kapesníky, protože ke konci filmu je budete určitě potřebovat. Super, super film, kterému tentokrát nevytknu téměř nic, snad jen to, že mohl být klidně i o hodinu delší.

18. března 2009
avatar uživatele
100 %

Uzasne

Tento film sa hned zaradil medzi moje naj :) boli tam aj super pesnicky :) skoda ze ten koniec bol taky smutny, ale co uz ked je to podla skutocnosti. Film sa mi velmi pacil bol vtipny, roztomily a proste uzasny! Aj ked som asi poslednych 15min. len preplakala, tento film odporucam a uz sa tesim na DVD :)

17. března 2009
avatar uživatele
90 %

Knížku neznám, takže na film jsem šla vybavená pouze informacemi z netu. Takže: příjemný pohodový i inteligentní film o osudech normální dvojice mladých lidí, pejsek je tam jako vedlejší postava. Měla jsem strach z třeskuté komedie plné štěňátek a šišlání, ale naštěstí to nebyl tento případ. Owen a Jenifer jsou tam moc příjemní, hrozně normální, sluší jim to. Konec filmu jsem pořád smrkala, slzy jako hrachy, umírající zvířátko mě prostě vždycky děsně dostane.

14. března 2009
avatar uživatele
50 %

Jo, tak to se mi nelíbilo. Velmi stručně. Bylo to vtipné, ale mohlo to končit jinak. Na toto budu mít asi hodně osobní názor. Vyloženě nemám ráda, když se ve filmech něco děje zvířatům a hlavně psům. A ničeho jiného mi tak nevadí, ani u lidí. Takže proto takové hodnocení filmu. Film se dá hodnotit jako celek nebo jeho jednotlivé části. Jednotlivé části u filmu jen když mají smysl a nějakou hloubku. "Marley a já" hodnotím jako celek.

14. března 2009
avatar uživatele
100 %

Marley a já

Marley a já je určitě skvělý film. Zatím jsem neměla možnost ho vidět. Mám stejnojmennou knížku a mohu říct, že je to opravdu vtipný příběh o nezvladatelném psu. Jen ten konec je smutný.

4. března 2009