home
Mariňák

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Puška. Záliv. Masturbace.

Banda namakaných chlapců s puškami krátící si dlouhou chvíli před bitvou sice má svou poetiku, ale téma je mi dost cizí. Jo, Mendes umí zábavně podat takové ty každodenní detaily lidí v ne tak úplně konvenčních situacích, ale tohle pravděpodobně není film pro holky...

13. srpna 2012
avatar uživatele
80 %

Super

Velmi pěkný film z prostředí vojny, výcviku, armády a války. Moc se mi líbil, nebyl nudný a vypovídal o životech lidí, kteří se každý den stýkají se zbraněmi, násilím, válkou a smrtí. Opravdu doporučuji.

15. února 2011
avatar uživatele
50 %

Taková škoda...

Recenze a ukázky říkali něco jiného než jsem viděl já, dokonce jsem si myslel , že koukám na jiný film...To co jsem očekával, jsem nenašel. Je sice pravda, že nějaká myšlenka ve filmu byla - tvrdý výcvik mariňáků a parta mladých na základně..Čekal jsem alespoň závěrečný boj, který by odpovídal, ale také jsem byl zklamán...Jen kvůli dobrým hercům 50 %

6. února 2011
avatar uživatele
90 %

..co to vlastně bylo?

Celý film jsem nevěděl, na co se koukám.. na komedii? drama? černou komedii? válečný film? no to je jedno.. hlavně že to bylo o něčem, nebyly to prostoduché kecy a film dokázal zabavit. Vynikající bylo stupňování atmosféry. Od bezstarostného blbnutí někde na poušti, až po stavy psychického hroucení. Za tohle by zasloužil metál.

13. srpna 2010
avatar uživatele
90 %

Fight the power!!!

Na Jarhead mě přivedl jedne kamarád. Vlastně ho jen zmínil při nějaké konverzaci a mně ten název utkvěl v paměti a rozhodla jsem se to zkouknout. Rozhodně nemůžu říct, že bych litovala. Pravda, příběh byl sice trošku plytký ale jeho náplň byla pozoruhodná. Samozřejmě, jako někoho s krapet nazelenalým mozkem, mně zcela uchvátila výprava a některé (sice místy trošku "bombastické") efekty. Nicméně, co jsem nejvíc ocenila byl ten zvláštní náhled mezi vojáky v jednotce, kteří jsou vzdáleni od rodin a žen (všeho ale ráda jsem zdůraznila ty ženy:) ). Sama jsem si říkala, že by se mi tam líbilo se zastavit za nima, když zrovna slavili Vánoce, ale co už ;). Sice se nedá říct, že by to byl nějaký kultovní snímek ale za vidění stál a obětovaného času nelituju :).

21. listopadu 2008
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Jarhead aneb vyholené hlavy celkem ušly. Nebudu to přehánět, protože na mě snímek nijak zvlášť nezapůsobil...Celý příběh se točí kolem vojáka Swofforda, který má to štěstí a dostane se do úzkého kruhu nejlepších sniperů a po zdolání výcvikového tábora se vydávají na skutečnou misi, myslím že do Iráku. Všichni natěšeni a přesvědčeni, že si konečně zastřílejí, ale opak je pravdou. A o tom je právě Jadhead. O psychice těchto vojáků, jejich trápením se nad všelijakými problémy, zdolávání různých situací, ať už vážných nebo komických! A to mě trochu mrzí, že je to bráno z tohoto úhlu, jasně je to něco nového, ale kdo by nechtěl vidět nějakou pořádnou řež, která se podle vývoje filmu fakt nabízela?! A když už byla zajímavá situace (odstřel důstojníku na věži), tak to zase na konci odpískali, škoda! Jake Gyllenhaal podal si myslím velmi slušný výkon, stejně jako třeba Jamie Foxx a ostatní vojáci. Co mě potěšilo nejvíce bylo zpracování pouště a celkově prostředí. Režisér Sam Mendes se tady ukázal, třeba scény, kdy procházeli hořícími vrty byli počítačové krásně udělané! No co říct závěrem, trocha akce by rozhodně neuškodila, ale i přesto to nebylo špatné...

19. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Jarhead

Jarhead neboli Mariňák.Na film jsem se těšil od prvního traileru.Sněl jsem o velkých bitvých ve stylu Zachraňte Vojína Rayna nebo Bratrstvo Neohrožený popřípadě Černý Jestřáb Sestřelen.Dočkal jsem????Určitě ano, ale vžádném případě ne tak jak jsem čekal!!Na rozdíl od hoře psaném se film zaměřuje na jednoho jediného mariňáka jménem Anthony Swofford (Jake Gyllenhaal), který se dostává k sniperům (ale podle mě měl protekci.Určitě se zalíbil Sgt. Sykesovi (Peter Sarsgaard), protože mu předvedl parádní sólo na trubku bez trubky).Tak si projdete výcvik, transport a život v táboře.Mariňák dokazuje jak může být válečné drama dobré i bez nějakých velkolepých bitev nebo zvláštních efektů.Mariňák mě zaujal dialogy vojáků:Neustále se totiš řeší kdo koho doma podvádí a ským atd...Film bude pro někoho možná až moc sprostý (nadávky tam lítají jak střelené je jichtam tolik že kdybyste to chtěli spočítat tak popíšete nejen jeden papír).Podle mě je Mariňák jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl a dávám plný počet 100%

13. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

No nic extra se zde teda neuhrálo. Mám rád skoro všechny žánry filmů, někdy je film dobrej, někdy trochu horší, ale jestli se tohle označuje jako akční film, tak to fakt nevim kde jsme. Film s námětem o válce a krvavých bojích nebyl takovej, jak bych si představoval. Nejsem sice žádnej příznivec akčních blbin, ale sem teda mohli dát aspoň něco. Celou dobu to ukazovalo, jaký to je na vojně, tvrdý výcviky, strašné podmínky a tak různě. Ale nedali sem ani jednu akční scénu. Když už tam nacvičovali takovejch věcí, jako přežít, sniperovat, tak tam mohli dát opravdu aspoň jednu scénu z reality, ale neukázali tu ani jedno. No nic. Vydržel jsem teda bez toho a přejdu na tu lepší stránku. Na to jak byl film dlouhej, jsem ani jednou nepřivřel víka ani se nějak extra nenudil. I bez přeakčnělých scén tu bylo pořád na co se dívat. Byl jsem rád, že sem dali opět Jamieho Foxxe, kterého jsem viděl v podobných filmech už hodně mockrát. O Jakeovi Gyllenhaalovi se nemusím speciálně vracet, protože předvedl, co předvedl. Hodně mě zklamalo, že sem nedali žádnou ženskou roli, bylo to tady se samejma vojákama dost suchý. Na film se utčitě vyplatilo koukat a myslím, že takovejhle zkombinovanej žánr filmu se určitě bude hodně lidem líbit.

25. září 2008
avatar uživatele
80 %

Tenhle film stál rozhodně za shlédnutí, byl docela zajímavej. Na druhou stranu mě ale přišel dost zdlouhavej a nebýt těch skvělejch hlášek, co tam padaly, tak bych se asi trochu nudila.. Ale celkovej dojem je slušnej=o)

28. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Kladné recenze mě na film vážně nalákaly, ale mě osobně film nezaujal. Ravnou řeknu, že válečné filmy jsem nikdy nemusel, ale tenhle mě nezaujal v žádném ohledu. Banda týpků je nejdřív drsná, pak brečí v zákopu a nakonec je zase drsná... čekal jsem víc.

31. března 2008

Co nelze každopádně Mariňákovi vytknout je originalita!Takový typ válčného filmu jsme tady ještě opravdu neměli!A o to víc mě mrzí, že to dopadlo nakonec tak jak to dopadlo, protože začátek snímku mě opravdu posadil do křesla!Hlavní hrdina Vám předvádí jaký asi je jak pobyt vojáka někde v tréninku či v poušťi a do toho slýcháte vážně zajímavé prology které jem umocňují zajímavé scény které divák vidí!Ovšem ve chvíli kdy má přijít jednoznačně vrchol filmu...nějaká závěrečná bitva...snímek ztratil své kouzlo a co je horší i tempo a absolutně zklamal!A z toho jsem byl opravdu rozčarovaný a naštvaný, že to režisér Sam Mendes takhle na konci spackal!Ale přesto za 2/3 filmu bylo radost se na to koukat...vynikající herecké obsazení, vynikající kamera a i hudba nebyla k zahození!Leč jak jsem říkal, ten konec mě opravdu namíchl a za to dávám slabých!

12. března 2008
avatar uživatele
80 %

Jarhead je vcelku dobrý film, i když mu, podle mě, něco chybělo. Nějaká náplň, hlavní nit příběhu. Možné ale je, že tvůrci chtěli udělat film trochu jinak a z tohoto pohledu se jim takový záměr povedl opravdu skvěle. Detailně vykreslili psychiku vojáka i podmínky v poušti a celé to dohromady působilo dost ponuře. Jake Gyllenhall odvedl stejně jako většina ostatních herců dobrý výkon.. Takže dávám 80%.

9. února 2008
avatar uživatele
90 %

Skvělý film a pro mě obrovský sugestivní zážitek. Psychologický profil duševně strádajícího vojáka nemohl být natočen lépe. Úžasně obrazově bohatý, výborný film.

12. července 2007

Another masturbation

Hodně jsem se těšil na tenhle trochu zvláštní válečný film. Už jenom proto, že děj se odehrává z války v Perském zálivu. Má slušnej rozjezd a šťávu. Opět film, který dobře zachycuje mentalitu vojáků, tak jako ve známe ,,Olověné vestě´´. Velice často jsem se do nějakých situací neměl problém vžít a na chvíli se cítit jako jeden z vojáků. Občas padne i pár dobrých hlášek, vtipů ale i vážných scén. Tvůrci snímku s téhle docela nudné a krátké války vytáhli, asi to nejlepší co šlo. Podle mě, to rozhodně není jen film o vojácích, kteří si zkracují čas opakovanou masturbací v poušti, tak jak tvrdili někteří kritici. Ocenit se musí i výkon Jaka Gyllehaala, který se pomalu šplhá nahoru na výsluní. I když, tu neumře tolik lidí jako v jiných válečných velkofilmech a žádná velká bitva se zde nekoná, rozhodně pro nadšence povinnost shlédnout.

24. června 2007
avatar uživatele
100 %

Pane, ano Pane!

Myslela jsem si že to bude obyčejný válečný film ale velmi mě překvapil.To jsem nečakala.Dalo by se čekat že se budete v první půli filmu nudit, ale nebudete!!!Bavila jsem se od začátku do konce.A to mluvím (teda píšu) pravdu. Ty hlášky!:)

23. května 2007
avatar uživatele
80 %

Válečný film trochu jinak

Celkem dobrý film, který mě překvapil, protže já válečné filmy moc nemusím. Není to ale typický film z války. První polovina byla trošku nudná, aspoň jsem se ale dozvěděl něco ze zákulisí americké armády a myslím, že to bylo vyjádřeno pravdivě, bez servítek. Druhá část už byla lepší, jak byli mariňáci překvapeni, že najednou musí do tvrdších bojů. Výkony všech herců byla na lepší než špičkové úrovni.

7. května 2007
avatar uživatele
100 %

Jake Gyllehaal zahrál svého Swoffa vážně dobře - je to můj oblíbený herec a tady se mi to jen potvrdilo. Líbí se mi, že si režisér nebere žádné servítky a všechnu problematiku znázorňuje přesně tak, jak vypadá. Slovo "fuck" a jeho varianty mi tu nevadily, protože to k tomu patří. I když ve filmu není moc akce, vůbec jsem se nenudila a dost se mi líbí ten paradox, že vlastně Swoff nikoho nezabil. I Jamie Foxx co by seržant mi do příběhu zapadal. Závěr byl také moc povedený, žádný přehnaný happy-end, ale přesto to skončilo relativně dobře. Prostě nemám, co bych vytkla a na Mariňáka se zase někdy ráda podívám.

6. května 2007
avatar uživatele
100 %

síce, aj keď sa tam nestrielalo je to parádny film s veľkou dávkou humoru...akcie...umu.....ale aj vážnosti vojny a jej dôsledky na psychiku človeka...

22. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Ani moc tvrdý, ani moc měkký

Ačkoliv ve filmu není nikdo zastřelen a není tam téměř žádná akce, tak jsem se po dobu filmu vůbec nenudil. Nevím, jak by to teda vypadalo, kdybych na to měl koukat podruhé, ale tehdy v kině to bylo docela dobré. Nejlepší bylo pár opravdu humorných hlášek a scének, kdy jsem se někdy opravdu hlasitě zasmál. Jako příklad uvedu scénu s novináři, kteří přišli natáčet do jejich tábora a oni jim tam pěkně zapózovali:) Hudba na konci filmu také stojí za to.

6. dubna 2007
avatar uživatele
pier
...
90 %

Jarhead

Podle mě tenhle film vsadil na dva skvělé herce Jake Gyllenhaala a Jamieho Foxxe.Dokonale propracovaný scénář doplňuje skvělá atmosféra,i já jsem dokonce doma pocítil syndrom války v Perském zálivu.Napínavý konec mě trochu zklamal,jsem čekal že si aspoň jednou vystřelí ale tenhle film to dokonale vynahradil.

15. března 2007
avatar uživatele
100 %

Jarhead

Dobré vyprávění o zlých věcech...když už tam nic nedělají ("bojující za svou vlast" - no jasně a kdo se jich ptal na TO jestli vůbec někdo s nimi chce řešit tyhle věci v cizí zemi) alespoň se konečně podařilo super režisérovi o nich natočit nejakou komedii... Kdo byl na vojně, může být blíž, ale nikdo nepochopí nepochopitelné... Nesmyslnost války a hlavně válečné nesmyslnosti. Super výkon vypravěče i ostatních, po herecké stránce realistické vykreslení situace.

14. března 2007

Sam Mendes

Mendes ukazuje, že dokáže zaujmout i mou věkovou kategorii - Mariňák se mi velice líbil. Jake Gyllenhaal tu předvádí úplně jinou tvář než v Brokeback Mountain. Jamie Foxx se také nenechá zahanbit a předvádí v Mariňákovi stejně skvělý výkon jako v Collateralu. Nelituju těch pěnez, které jsem dala za lístek do kina, protože Jarhead se jednoduše povedl. Sir, yes, sir!

11. března 2007
avatar uživatele
80 %

FMJ v Iráku

Mě "Maríňák" přišel jako Olověná vesta hezky v pouštní kamufláži a jistojistě nebudu sám. Již na začátku při řvací kanonádě D.I. Fitche jsem si na Kubrickovo dílo vzpoměl. A pokračuje to i dál. Nebýt režijních kvalit Sama Mendese, nešel bych s hodnocením příliš nahoru. Mendes však i svým třetím filmem u mě zabodoval a vytáhl procenta na slušných 80%

3. března 2007
avatar uživatele
80 %

Sam Mendes nám tentokrát ukazuje, jak se dá natočit válečný film, který o válce zas tak úplně není. Mariňák není tak zcela o bojích a válkách, jako spíše o skupině mladých mužů, kteří jsou podrobeni velmi těžkých fyzickým tréninkům na vyprahlé poušti, tak i jejich psychickým stavům a dějům v jejich mysli. Tento film pro mě představuje úplně jiné pojetí tradičních válečních filmů, kde se sice nesetkáme s výbochy tisíců bomb a mrtvých, kam se podíváme, ale přeci jen se stále nacházíme ve válce...

3. března 2007
avatar uživatele
TJ
...
90 %

Miluju filmy Sama Mendese, miluju jeho sarkasmus, se kterým vypráví příběhy a Jarhead je nejlepší (ne)válečný snímek, který jsem kdy viděla, se skvělou cool muzikou a výbornými herci.

28. února 2007

Zpočátku jsem přemýšlel,co Mariňákovi schází.Přišel jsem na to - podle mě je to samozřejmě střelba,více akce a prostě trochu více ze stylu válečného filmíku.Byl jsem z toho trochu zklamaný,ale mile přěkvapil herecký výkon Jamieho Foxe a i ostatních herců.Skvělá byla hudba a střih.

13. února 2007

Mariňák klame, však nezklame.

Mariňák má nášlpanuto, na nominaci za nejlepší proti-válečný film v historii. Sam Mendes nám předvedl, že dokaže problematiku mezilidských vztahů přenést i do suché pouště a do válečných bojů.
Film však bohužel zklame všechny Ty, co od filmu čekaly, neutuchající krvavé scény, kdy jedna končetia lítá vzduchem za druhou, tisíce bomb ustřelují lidem končetiny a déšť kulek kropí jednoho vojáka za druhým. Nic takového ve filmu není a jak jsem už řekl režisér se tu zaměřil spíše na mezilidské vztahy, než na ty akční scény.

27. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Originální, cynické i mrazivé. Nečekaně působivé vylíčení hrůzy války bez boje. Škoda, že v druhé půlce film tak výrazně ztratil dech a úplně změnil atmosféru, ale první polovina je skvělá.

24. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

O válce

O válce trochu jinak. Je to o válce, ale přesto to není válečný film. Já si původně myslela, že bude, že to bude samá akční scéna, válečné bitky. Nic z toho se nekonalo. Teď ani nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Válečné filmy většinou sice bývají dobře udělané, ale u mě moc nevítězí. Jako tohle nebylo vůbec špatné. Film byl brán spíše jako z psychologického hlediska, zaměřili se na vojáky, na válku zevnitř. Někomu ty pravé válečně scény budou určitě chybět. Když nad tím tak přemýšlím, mně chybět asi nebudou, ale přiznávám, že jsem čekala jiný film. Nebylo to zklamání, spíš fakt nečekané...

28. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Jak jsem prospal válku

Říká se, že jen ty filmy o válce, které ji zachytí jako úplně zbytečnou, jsou opravdu dobré. A tenhle film to potvrdil. A to se ani nemusíte dívat, jak bomby trhají těla vojáků a nevinných lidí. Akce je tu hodně málo, o poznání víc je tu něco z reality. Jake zahrál svoji roli naprosto skvěle a když tak sledujete, jak se celé ty měsíce chystá na boj s toužebným očekáváním odstřelovače konečně někoho zabít, je vám na konci líto, že v jeho válce, která trvala pouhé 4 dny, 4 hodiny a 1 minutu nikoho nezabil. Filmu navíc dodává štávu černý humor a špetka ironie. Po Pearl Harboru (ačkoli jsou si oba filmy velice vzdáleny) je to další z válečných filmů, na které se skutečně stojí za to podívat a nejen díky efektům. Protože tyhle filmy neukazují jenom samotnou válku a její zbytečnost, ale hlavně příběh všech těch kolem...

26. října 2006
avatar uživatele
100 %

pěknej fimeček

Mě se Mariňák moc líbil...Úžasný hlášky skvělej výkon Jacka G. mě uchvátili. Sice moc vojenský filmy nemusim, ale pohled z druhý strany, to je úplně něco jinýho než jen střílení...moc pěkný.

6. října 2006
avatar uživatele
70 %

Válka trochu jinak

Mariňák je velice netypicky natočený film. Hlavní hrdina v podání Jakea Gyllenhaala je opravdu skvělý. Ale myslím, že skvělí jsou tam opravdu všichni. Ironické - přesto ale pravdivé - popisování Operace Pouštní bouře je úžasné. Pro mě nezapomenutelné scény jsou celkem dvě. Ta první je scéna, ve které musejí hrát v padesátikylových protiplynových oblecích rugby. To je docela krutý (a to do slova). A ta druhá scéna je, když už Swoff skoro vystřelí, ale nakone ho přeruší... Tenhle film mě prostě napůl zklamal a napůl velice mile překvapil!!!:-)

30. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Sklamanie

Cely film je vlastne iným pohľadom na vojnu, je to pohľad zo strany vojakov. Film je o tom ako sa pripravujú na boj hlavne sniperi, no cely film ani raz nevystrelia. Film je skor o vzťahoch medzi vojakmi ako o samotnom boji. Ale treba vidieť a posudiť...

30. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

VALKA

Pro me je to nejlepsi valecny film, ktery byl doposud natoceny...Herci jsou skveli, hlavne Jake a Jamie, hudba taky stoji na vysoke urovni, hlavne ho Ho-Ho.HoHoHo od Kanye West( Jesus Walks)...co se mi tu nelibilo byli ty sexualni choutky, coz se da ve valce u mladych kluku predpokladat...je to proste supr film, skveli pribeh, suprove odvypraven

27. srpna 2006

Tak u tohoto filmu jsem byla docela zklamaná. Všechny reklamy uváděly, jak Swofford bojuje ve válce v Perském zálivu o přežití pouze se svou sniperkou a přitom z ní ani nevystřelil. Čekala jsem trochu víc prostoru danou válce a třeba ukázce toho, jak by se měl sniper chovat nebo tak něco, ale příběh, který je jen o šikaně (i když takový je vojenský život v US Army) a o válce tam je jenom pět minut, mě opravdu zklamal.

27. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

trochu zklamání

zatímco první půlka byla GENIÁLNÍ druhá hodně zaostávala, nad vodou jí držel pouze herecký výkon Jakea Gyllenhala a pár černohumorných vtípků.

7. srpna 2006

válka

Toto je film, na který jsem se hodně těšil. Celou první půlku filmu, kdy se děj odehrává na cvičišti, jsem se královsky bavil. Hlášky zde neměly chybu, herecké výkony byly sympatické. Jakmile se ale děj přesunul na bojiště, jako by začínal úplně jiný film. Hlášky byly fuč, v hercích jsem se díky uniformám neorientoval. Ke konci jsem přál hlavnímu hrdinovi, aby si konečně někoho zastřelil. A ono nic... Tento film mě celkově trochu zklamal. Kdyby si prostě udržel tempo první poloviny filmu, mohl by dostat klidně i 100 %... Po výborné Americké kráse a dokonalém Road to Perdition šlápl Sam Mendes prostě vedle.

25. července 2006
avatar uživatele
100 %

Ukradli mi válku

Už proto, že je to podle skutečné události to stojí za to. To že je to válečný film bez střílení by měl snad každý ustát. Taky jak říkám, není to trhák, je to podle skutečnosti. Podle mě Jake Gyllenhal to zahrál skvěle, a jeho hvězda půjde nekompromisně nahoru

24. července 2006
avatar uživatele
90 %

Čekal jsem víc

Když se řekne mariňák většině lidí se vybaví skvěle vycvičený americký voják s hrdinskými činy. Podle názvu by člověk čekal něco jako Bratrstvo neohrožených, ale film je spíše komedie. Zkrátka film vypráví životě vojáků v Iráku. Důležitý je nečekat od tohozo filmu žádnou akci, ale spíše humor. Verdikt: film je dobrý, ale čekal jsem něco jiného.

4. června 2006
avatar uživatele
70 %

to je skoro na copyright :-D

Mariňák - Jahred je naprosto skvělej film, ale bohužel ztrácí na kvalitě, když se podíváte na Olověnou vestu-Full Metal Jacket. Film se až příliš podobá právě Olověnné vestě. A jelikož je Olověnná vesta starší, Mariňák v tom nebude tak nevině a hlavně režisér Jahred Sam Mendes má nejoblíbenějšího režiséra Stephena Kubricka, takže je jasný, že nějaký rysi v Jahred od Olověný vesty budou. JInak dost pěknej film

28. května 2006
avatar uživatele
100 %

Super film, nejlepší, který jsem viděl za poslední rok. Zaujal mě svým skvělým humorem. Celý film je perfektní od začátku až do konce a i přesto, že poslední půlhodina už ztrácí tak i přesto dávám 100 procent.

20. května 2006
avatar uživatele
90 %

Mariňák

Podle mě hodně povedenej film. Výborný herecký výkony, pěknej příběh, parádní myšlenka. Jestli to tak doopravdy je tak to musí bejt pakárna.

17. května 2006
avatar uživatele
100 %

Pro mě celkem dost zajímavej film, kterej se vymika kalsickým zvyklostem a nesoustředí se především na samotnou bitvu jak to často bývá, ale věci který se dějou před ní a jak se vlastně na takovou válku připravuje...

3. května 2006
avatar uživatele
70 %

Hodně jsem se na film těšil, protože Sam Mendes je můj oblíbený režisér. Prvních 15 minut filmu hodně odkazuje na Olověnou vestu. Když se film přehoupne přes půlku, začíná ztrácen tempo, což je škoda. U konce jde tempo opět nahoru, ale to, že jsem se u filmu parkrát nudil to nespraví.

14. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

skvělý film

Ikdyž začátek filmu vypadá spíše, jako nějaká komedie...stále více a více si člověk uvědomuje, jak se smysl prohlubuje a na konci filmu se musí zamyslet. Navíc, Jake je fakt machr. Geniální film, líbil se mi opravdu hodně...a myslím, že hoklám se většinou takové filmy moc nelíbí. Doporučuji

13. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Odporúčam

Niežeby som sa nejak extra vyžívala vo vojnových filmoch, ale tento ma naozaj zaujal Po celý čas som nemohla odtrhnúť oči od plátna. Skvelé. Výborní herci musím povedať. Veľmi sa mi páčila myšlienka filmu. Fakt odporúčam.
P.S..Soundtrack je rovnako skvelý ako film ;o)

4. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Good

Je to dost dobrej filmek, s dorým hereckým obsazením a se spoustou hlášek. Vřele doporučuji "Mariňáka" shldnout.

31. března 2006
avatar uživatele
100 %

Welcome To The Suck

V poslednej dobe to bol konečne film čo ma zaujal. Nie je to klasický vojnový film kde sa hodinu pozeráte ako sa technici ,,vyřádili" na špeciálnych efektoch, nie sú tu krvylačné bojové scény ani trápne reči amerických hrdinov typu: "nikto tu už nezomrie!" a film sa neskonči happyendom. Je to o vojakoch ktorých naučili zabíjať ale potom im tu šancu zabíjat nedali. Ich vojna trvala len 4dni, 4hodiny a 1minutu. PS: V tomto filme je použite slovo ,,fuck" 278-krát /z toho 38-krát s predponou "mother"/

26. března 2006
avatar uživatele
80 %

Mariňák

Sice výborný film, ale čekal jsem ještě mnohem víc.
Skvělá já vizualizace snímku (hořící ropné vrty), kamera, hudba nebo herecké výkony. Horší už je to se scénářem a plytkostí některých dialogů, některé scény jsou úplně zbytečné a mohly být vystřiženy. Přislo mi taky, že Mendes poměrně tápal a vyznění jeho filmu není tak jasné jak bych si přál.

4. března 2006
avatar uživatele
100 %

umělecké dílo

šel jsem na Marináka, protože nic lepšího u nás zrovna nedávali, ale když jsem ho zkouknul byl jsem poté na něm ještě třikrát jak se mi to líbilo! Vůbec nevadilo, že si hlavní hrdina nevystřelil a nyvykrosil všechny nepřátele sám...umělecký-115%

3. března 2006
avatar uživatele
70 %

Nuda? Tak trochu...

Od filmu Mariňák jsem čekal o dost více, než mi nabídl. Americká krása se mi docela líbila, i když je pravda, že jsem nevykřikoval takové pochvalné hesla jako ostaní. Proto jsem se nemohl Mariňáka dočkat. Dočkal jsem se a mé pocity jsou víc než rozpolcené. Skvělé pasáže střídají pasáže, při kterých by i člověk trpící nespavostí usnul. Možná se teď na mě koukáte kritickým pohledem a říkáte si: "Neměl jsi od toho očekávat akčňák!" Ale ten já přece neočekával, i když si myslím, že díky tomu, že ve filmu se moc často neyabíjí, někteří jedinci budou film pomlouvat, zavrhovat či jinak hanit. Já k nim nepatřím, mě nudilo totiž něco jiného. Něco díky čemuž by měl mít příběh spád a to zde není, takže se střídají pasáže svižné s těmi pomalejšími. Jenže to může být pro někoho tak trochu nuda...

23. února 2006
avatar uživatele
80 %

Sam Mendes nezklamal

Natočit dobrý válečný film s válkou v "množství menším než malém" je docela kumšt a Mendesovi se to, myslím, povedlo. Dobře vystihl, že absence katarze v podobě boje je pro psychiku vojáka snad ještě zhoubnější než boj sám. Jinak film opravdu není vhodný pro útlocitné filology, frekvence fucků výrazně přesahuje i nejbujnější představy.

18. února 2006
avatar uživatele
80 %

Naučili je střílet, prošli tvrdým vojenským výcvikem, udělali z nich tvrdé, tím i výjimečné muže a poslali do války. Do války, v které si ani jednou nevystřelili... Mariňák je stejně podivný film jako byla Mendesova Americká krása. Je spíše alegorií na válku než samotným válečným filmem. Kritika demagogie americké armády je podána s vkusem a přesnou dávkou ironie, těžící ze vzniklého paradoxu. Jste-li milovníky ironie a kritiky americké zahraniční politiky, přijdete si na své. Obzvláště šťavnatá je scéna, kdy se vojáci vrací zpět do své vlasti, vítáni nadšenými davy považující je za národní hrdiny. Ta bezmezná americká hrdost. Film je určen a bude nejspíš i velmi oblíben především u mužské části publika, a to i díky svému pěkně jadrnému slovníku. Slabším povahám se nedopuručuje.

14. února 2006
avatar uživatele
kovi
...
70 %

sklamanie

Na rozdiel od "lukinoo"ho neviem posudit ci podava film realitu. Viem ale posudit vynikajucu hudbu, par dobrych (aj humornych) napadov, typickych pre Mendesa...ale to je zial vsetko. Nabuduce si asi radsej pocuvnem len soundtrack, samotny film na druhy krat vela neponukne. Je to na SLABYCH 70%.

6. února 2006
avatar uživatele
90 %

Jarhead

Docela dobry film o operacii PUSTNA BURKA. Ukazuje pocity vojakov o vojne.... o vojne v ktorej si ani nevystrelili. Velke PLUS je ze ukazuje realitu a skvela hudba.

2. února 2006