home
Marie Antoinetta

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
80 %

Historický námet, rocková hudba, pikantné podrobnosti. I keď je film len (veľmi, veľmi!) voľnou interpretáciou skutočných dejín, u mňa táto kombinácia dokonale zafungovala. Zasmiala som sa.

3. června 2012
avatar uživatele
80 %

Pěkný film

Marie Antoinetta v tomto podání se mi líbila. Ač se celý film nesl v moderním duchu, zachycoval i téměř vtipná fakta. Když to vezmu popořadě: s hereckým obsazením souhlasím (až na to, že by se na začátek hodili mladší - Kirsten zde rozhodně neměla patnáct.); zámek Versailles a vesnička Marie Antoinetty byla naprosto úchvatná; kostýmy ovšem; ale ta hudba sem připadla jako pěst na oko, film sice pojednává o rozmařilém životě, ale je třeba si uvědomit, ve kterém století se nacházíme! Rocková hudba katastrofa. Nebyl to sice čistě historický film, avšak pojednává o KRÁLOVNĚ! Navíc z toho konce jsem také neskákala radostí, ale pohled na zničený interiér v paláci to trochu spravil. Celkově hodnotím film jako povedený.

12. února 2012
avatar uživatele
70 %

Kirsten Dunst

Film má nádherné kostýmy a výborné ztvárnění tehdejší doby, které vtipně zlehčují grimasy Kirsten Dunst a moderní hudba. Druhá půlka filmu už jen nabízí zhuštěné události ze života královské rodiny, ale i tak je děj zajímavý.

9. ledna 2011
avatar uživatele
60 %

Nic moc

Hodnocení tohoto filmu jsem raději rozkategorizoval:

-kostýmy:Samozřejmě kostýmy jsou dobové, odpovídající skutečnosti a různorodé.

-kamera:Pokud kde o kameru, i ta je pěkná, poměrně "šikovná", zabírá i detaily.

-scénář:Podle mne je film, ve kterém je hlavní zápletkou JEN úpadek královského dvora a královny Marie Antonietty, je zcela nezážvný a poněkud zdlouhavý. V některých chvílích mne přiváděl až k zhnusení (doufejme, že to byl režisérův záměr)

-režie:Jak se dalo čekat, sebelepší režisér by nedokázal "vymámit" z filmu to co zkazil příběh.

-herci: Herci jsou dobří, své role dobře hrají a hodí se k nim.

-hudba:Další úskalí, ale to je ještě docela dobré.

shrnuto a podtrženo, film není nějak zvlášť zajímavý, ale je šikovný k odpoledenímu kafi, nebo k žehlení :-)

20. května 2010

Propadák

Ten film byl opravdu hrozný zážitek. Hudba byla dost přehnaná a úplně kazila celý historický děj. Čekal jsem kdy tam vystoupí jako královna Freddie Marcury s baskou a začne tam mastit nějakou pořádnou pecku. Jinak film byl celou dobu o ničem a když se začal rozjíždět tak skončil. Pokud se dá říct ovšem "skončil"... on totiž vůbec žádný konec ani neměl.

10. ledna 2010
avatar uživatele
80 %

Kirsten Dunst

Výběr hlavních rolí se vydařil, to musím uznat. Kirsten Dunst tam jen zářila. Na to, že film pochází z historického prostředí, je natočen velmi svěže a to se mi líbí. Celkově myslím, že se film docela podařil.

5. října 2009
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Film má neuvěřitelnou energii a náboj. Skvělá Kirsten Dunst hraje svou postavu na jedničku, hudba se k filmu skvěle hodí a zmiňovat kostýmy a výpravu je při záplavě cen asi zbytečné. Jediné, co mě neuvěřitelně mrzí, je uťatý konec. I když uznávám, že poprava se k ději a stylu filmu ani trochu nehodí, tak přesto mohl film dojít dál. Je sice pravda, že každý asi ví, jak Marie Antoinetta dopadne, ale přece jenom jsem čekal lepší tečku než větu "loučím se", která jisté kozlo má, ale šlo z toho vykřesat víc. Stěžovat si ale na konec u filmu, který prakticky nemá děj, je jistě zvláštní, ale mě to vadilo. A když obvykle říkám, že film nemá děj, myslím to ve zlém. Tady to tak ale není. Tenhle film je prostě jen vypreparovaná atmosféra, kterou v nenavazujících střípcích dávkuje. Během tohoto historického filmu se nestane žádný zvrat, žádný průlom, není řečena jediná historická událost, zmíněno jediné datum... Jen parta aristokratů utrácí daně za střevíčky, paruky a psy... Je to jednoduché, ale geniální.
Původně jsem za skvělou atmosféru a živelnost filmu, která je neuvěřitelná, měl v plánu dát 90%, ale konec to vážně pokazil.

28. července 2009
avatar uživatele
70 %

Zábavný a originálně pojatý film. Zaprvé prvotřídní kostýmy a výprava (jak jinak), zadruhé bezvadná hudba (jak jinak, když to režírovala Sofie Coppola, že), zatřetí krásné lokace a začtvrté velmi barvitě - rozuměj atraktivně - podané scénky (např. ranní hygiena, výběr oblečení ad.) - skvěle sestříhané, s dynamickým tempem, neotřelými záběry a úhly kamery... Jako historický film Marie Antonietta neobstojí, ale Sofii šlo evidentně o to podat příběh panovnice jinak, takže myslím, že každý musí počítat s tím, že to nebude vážně drama á la Královna Alžběta. Pokud to někdo čeká, je jasné, že bude zklamán, ale v tomto případě je to jeho chyba - měl si o filmu něco přečíst. Hodnotím MA jako film, ne biografii - a film je to vskutku zábavný, jelikož baví... Omílám asi pořád to samé dokola, neb jsem poněkud myšlenkově vyčerpaná, takže jednoduše řečeno: dobrý film, který sice nijak nenadchne, ale rozhodně nabídne pár scén, které stojí za to vidět.

22. června 2009
avatar uživatele
70 %

Celkem úlet

Že se nebude jednat o tradiční historický film, je jasné už od úvodu...Ovšem to, co se postupem času rozvinulo, bylo místy až neuvěřitelné. Předně se mi nelíbilo ani pojetí Marie Antoinetty, ani to jak ji zahrála Kirsten. Její chování si semtam odporuje a vykreslit ji jako naivní holčičku, bouřlivou puberťačku, rozhazovačnou nevěrnici a statečnou lidumilku v jednom, je podle mírně zcestné. Nedivím se, že film končí v momentě, ve kterém končí, protože dotáhnout ho až po gilotinu by znamenalo popravit tu super milou hlavní hrdinku a to by nebylo tak jednoduché...
Na druhou stranu je ovšem potřeba vyzdvihnout Ludvíka XVI. a jeho představitele Jasona Schwartzmana, který svoji roli zvládl podle mého soudu naprosto bezvadně.
Když už jsem začala chválit, tak nemůžu vynechat kostýmy, poněvadž ty byly naprosto úžasné.
Konečný verdikt ovšem moc příznivý asi nebude...Film se nebude líbit lidem bez zájmu o historii, na to je příliš dlouhý a je v něm poměrně málo akce. Lidi, kteří ovšem mají historii rádi a mají i nějaké znalosti, asi také nebudou úplně skákat radostí. Já teda rozhodně neskáču, poněvadž tohle není ani historické, ani umělecké dílo. Spíš takový zajímavý pokus, který se ne úplně vydařil.

26. března 2009
avatar uživatele
50 %

Kirsten hrála Marii výborně. Role ji padla, ale film mě nudil. Sem tam se mi líbil, ale jinak mě nenadchl. Na nulu to není, ale ani na stovku. Dám tedy 50, ať je to vyrovnaný.

1. února 2009
avatar uživatele
e.kd
...
60 %

Pravda, obsazenía kostými byly moc hezké, ale hudba 20. století se tam opravdu nehodila. Navíc mě zklamalo, že film nebyl až do její smrti

25. ledna 2009

co na to říct??

Viděla jsem začátek, chvílema prostředek a konec... zaujalo mě to, líbí se mi pojetí osudu zajímavé osobnosti a Kirsten překvapila... tak uvídíme po zkouknutí celýho,....

12. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Tento film byl nad moje očekávání.Mám ráda Kirsten Dunst a taktéž mám jako historickou osobnost ráda Marii Antoinettu,takže jsem se velmi těšila!Film je jedním slovem úúúúžasný!Překvapilo mě,jak je ten příběh dobře a navíc i zábavně zpracovaný.Jeden z nejlepších filmu!

29. října 2008
avatar uživatele
90 %

Tak jsem to konečně viděla a musím říct, že mě to rozhodně nezklamalo. Líbil se mi příběh, nebylo to zbytečně ukecané, nádherné kostýmy a super hudba. :) Chvílma to bylo i vtipný. Na 100% to ale ještě není.... :)

19. července 2008
avatar uživatele
90 %

Antoinette

Tento film mě vskutku nadchl! Vážně není to filmy pro uši ale spíš pro oči. Tím chci říct, že se tam vážně moc nemluví, ale ta podívaná je úžasná! Od začátku do konce na mě tento film působil strašně pozitivně a harmonicky, takže vždy, když nemám co dělat a potřebuju zvednout náladu, tak si pustim prostě Antoinettu. Zprvu jsem si myslela, že to bude hodně moderně pojatý, ale líbí se mi, že režisérka tam tu modernu nacpala jen tak decentně. A Kirsten Dunst jsem do té doby vážně nemusela, ale díky tomuto filmu jsem jí začala mít celkem ráda =)

12. května 2008
avatar uživatele
100 %

Taková potřeštěná verze skutečné historické události, ale kouzelná !! Kirsten Dunst se do té role náramně hodila, nikde jinde se mi nelíbila víc. Jason Schwartzman jako takový přihlouplý král byl naprosto dokonalý a jeho neschopnost splnit manželské povinosti způsobila, že jsme se s rodinou úžasně nasmáli. Krásné kostýmy, hudba, která by se do historického filmu sice zrovna moc nehodila, ale v tomhle případě to skvěle dokreslovala, způsobilo to, že film ve výsledku působil barevně, vesele a opravdu stál za shlédnutí. Konec kdy jedou kočárem a Marie Antoinetta se pohledem loučí se vším kolem mě svým způsobem dojal, když si člověk představí, jak vlastně skončila...

7. května 2008
avatar uživatele
100 %

Marie Antoinette

Na tento film jsem byla vážně již delší dobu zvědavá. Jednak kvůli Kirsten Dunst, ale také kvůli režisérce. Moc se tam nemluví, takže na mě celý film působí takovým klidným dojmem a to se mi líbí! Kostýmy byly vážně nádherné, takže ani nevím co bych tomuto filmu mohla vytknout. Pěkný! :*

16. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Kirsten Dunst je ve své roli skvělá! Pokud si teda Marii Antoinettu budete chtít představovat jako milou naivní veselou a bezprostřední slečinku, jejíž jediným cílem je užívat si života a přitom zplodit královského potomka, aby dostála slibům a závazkům, sjednaných mimo ni. Její jemné úsměvy, úšklebky, či maskované zklamání nad sexuální neschopností jejího manžela jsou opravdu okouzlující a touto rolí si mě slušně získala.(kam se sere Mary Jane vedle Mary Antoinetty) Vedlejší postavy jsou většinou málo výrazné, zaujme ještě ňoumovitý manžel v podání Jasona Schwartzmana. Celý film, ač historický je laděn do současného moderního hávu, což je patrné v mnoha scénách, které se v podobných dobových filmech asi málokdy vyskytnou (modní přehlídka jak z teenage komedie, bulvár, který si vymýšlí klepy které pak hlavní hrdinka nevěřícně čte v novinách, opilecké mejdany a následné pozorování východu slunce s flaškou v ruce, striptýzová milostné scéna atd.) a to všechno podpořeno současnou kytarovou muzikou (písně The Cure a jiných, které jsem nepoznal)! Dohromady to filmu dodává silnou energii a dravost, která filmům z podobné doby a prostředí většinou chybí a jsou to často právě ty nudné kostýmní podívané. Velmi příjemné překvapení a pokud srovnám vedle sebe všechny tři filmy Sophie Copollové, tak jednak nám z ní roste velmi slušná nástupkyně svého otce a jednak Marie Antoinetta o chloupek přeskakuje skvělé Ztraceno v překladu a o celou třídu slušnou Smrt panen.

9. ledna 2008
avatar uživatele
60 %

Film byl dobrý , na historické moderní drama se mi to velmi líbilo . Aspon jsem se dozvěděla zase něco nového o historii a měl fakt dobrou hudbu .

26. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

Ke konci film sice trochu ztrácel dech, ale jinak si myslím, že je to povedené drama. Líbila se mi Kirsten, která tady dokazuje, že je dobrá herečka, moderní hudba, která se sem hodila a překrásné kostýmy. Lepších 70

25. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Film s velkolepou výpravou a nečekaně dobře padnoucí moderní hudbou. Především první polovina (příjezd Marie Antoinetty do Francie, její sžívání se s novým prostředím, které se neobejde bez problémů, osamělost, nuda a následné hýření) je velmi vydařená, v druhé už film ale lehce ztrácí na zajímavosti, působí mírně rozpačitě a následně končí, přičemž nechává mnohé nedořčené.

19. září 2007
avatar uživatele
80 %

Zajímavé pojetí

Nedovedu si představit, že by ve filmu hrála dobová hudba... Moderní skladby film oživily, nepůsobil potom tak nudně... Naučit se roli bylo pro herce nejspíš jednoduché, když film nebyl tolik nadupaný dialogy nebo monology.
Kirsten D. byla okouzlující coby královna, která moc nedbá na svou zem a místo toho si vybírá paruky, látky a nechává si objednávat stromky k cestičkám....

6. září 2007
avatar uživatele
80 %

Marie Antoinette aneb ze života královny Francie. Docela mi vadilo, že se příběh nijak nerozváděl. Užívala života a bylo jí jedno zda je to dobře nebo ne. I přesto, co ji osud udělil se snažila užívat si do posledního dne a nutno dodat, že její život moc radostí nepřinesl na to jak hleděla optimisticky a s grácií do nepříliš nadějné budoucnosti. Kirsten Dunst zahrála výkon naprosto úchvatně a přidala Marii Antoinettě energičnost takovou jako ona rozhodně měla a dokázala jí užít naplno. Muzika je zde sice trochu neobvyklá, ale i tak do kulisy rokoka nádherně pasuje, nutno podotknout, že samotná dobová muzika se v příběhu neztratí. Film to je sice vcelku zajímavý, ale jediné co mě na něm zaujalo nebyl její život i když ho měla těžký, ale atmosféra doby, chování vyšších vrstev a oděvy, které byly na tehdejší dobu...ehm...kvadratických rozměrů

4. září 2007
avatar uživatele
Pony
...
40 %

No nevim. Moc se mi nelíbil. Hlavně hudba, ta byla otřesná k té době. Taky se mi nelíbila konverzace, která na tu dobu byla příliš otevřená a do společnosti nevhodná. Ale konec byl stejně nejhorší. Celý film jsem se těšila na to, čím se Marie Antoinetta proslavila, a ono nic. Opravdu mě tebhle film zklamal. Očekávala jsem daleko víc. Jediné, co tam stálo za to, byly kostými a scény s Ludvíkem v posteli.

13. srpna 2007

Moc se nemluví

Tenhle film je skvěle zpracovaný.Hudba je taky na místě,ale na můj vkus se ve filmu moc nemluví a chybí mi tam nějaká hlavní myšlenka.

5. srpna 2007
avatar uživatele
70 %

Babylon

Jak na Čechy působí americký film o rakouské princezně kralující na spořádaném francouzském dvoře? Nemohu si nepoložit otázku, proč jsou americké filmové společnosti posledními lety tolik orientovány na cizí příběhy, země, kontinenty… Producenti neoplývají odvahou investovat své jistě těžce vydělané peníze do ryze historického filmu. Avšak díky jejich zbabělství se před divákem odehraje rocková romance, ne nudné historické story pro pamětníky. Syntéza obou těchto žánrových světů je bezesporu nejlákavější a tak si užijete nadmíru přepudrovaných nosíků, honosných paruk nejnemožnějších tvarů a velikostí, psíků s mašlemi, pohledů na obžerství v podobě cukrářských delikates a samozřejmě záplavy střevíčků. mezi nimiž na vás vykoukne pár růžových tenisek. Podle tohoto vyčerpávajícího a doufám, že i lákavého seznamu, se vám snad bude zdát, že hlavní předností tohoto narůžovělého snímku jsou kulisy, kostými a líčení. Ano, je to tak. Luxus zámecké rezidence ve Versailles přebije veškeré herecké snažení obsazených umělců (?), kteří se stali oběťmi přepychu a impozantní hudby, které je odsunuly až na stupeň atraktivnosti. A odkdy mluví francouzská šlechta anglicky? Já vím, já vím… Rada na závěr: Projeďte se na rockové historické vlně.

28. července 2007
avatar uživatele
50 %

Toto dílo je nesmírně rozporuplné. Nutno říci, že film je po estetické stránce vypiplaný do nejmenšího detailu. Hudba byla také dobrá. Herci jak by smet. Jenže na druhé straně je zdlouhavý, střih také nebyl nic moc a závěr? Pokud ve filmu o Marii Antoinettě není její poprava, je to zcela nepatřičné.

18. července 2007
avatar uživatele
80 %

Povídání o Královně dluhů

Film, který akčními sekvencemi asi nedosahuje kvalit Terminátora nebo Vetřelce, přesto má nápad, velkolepou kostýmovou výpravu, jemnou Kirsten Dunst coby Rakušanku Marii Antoinettu na francouzském dvoře a hromadu britského hereckého potenciálu v americkém filmu. Připadlo vám to místy zdlouhavé? Můžete se kochat exteriéry i interiéry královského zámku! Chyběl vám tam děj? Berte to jako takovou exkurzi do historie. A že tomu nesedí v rámci časové souslednosti hudba? To je jen soundtrack a myslím, že vcelku vydařený. Další film, kterým se Sofie Coppola zapsala jako režisérka, která hledá nové nápady a sama si je zpracovává dle svého vlastního posouzení. Bylo to ... příjemné pohlazení po "artové" duši. Dle mého názoru.

4. července 2007
avatar uživatele
100 %

sex drugs ang rock´n´roll

tento film sa mi naozaj velmi pacil. hlavne akym modernym sposobom bol pojaty: rockova hudba, tenisky leziace medzi crievickami..atd. aj ked zamerom bolo oslovenie sirokeho publika, pretoze malo ludi sa bude pozerat na historicke filmy verne tej dobe.
Kirsten sa na tuto ulohu hodi uplne perfektne a ihned som si mariu antoinettu oblubila.

2. července 2007
avatar uživatele
90 %

Neobvykle zpracovaný a zručně natočený příběh jedné ženy. Sofia Coppola dává do svých filmů zvláštní jemnost, nevyslovené city a mají vždy takový zvláštní nádech. Nejinak je tomu u Marie Antoinetty. Nádhernou výpravu a kostýmy doplňuje hudba moderní i obvyklá klasická. Společně s videoklipovými střihy dodává filmu osobitost a modernizuje ho. Příběh je vyprávěn i sledem několika opakujícíh scén jako opera, snídaně, ranní vstávání, v nichž režisérka popisuje její život u dvora, jež působí takovou hezkou
symbolikou, že netřeba nic dodávat. Tomu všemu korunuje velice (pro mě překvapivě) charismatická Kirsten Dunst, která ukázala, že opravdu umí hrát.

16. června 2007
avatar uživatele
50 %

Trailer slibuje působivou podívanou za zvuků moderní hudby, ale ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, moc pozitivních věci jsem na filmu nenašla. Začnu u kladů: opravdu ohromující byly kostýmy a interiéry. Samotný děj není ani tak zajímavý. Je velmi vláčný, táhne se a kromě závěrečných scén tam není žádná akce. Je to sice o životě Marie Antoinette, ale mě tedy v tomto filmu její život moc nezaujal.

2. května 2007

Nic moc

Jediná pozitivní věc na tomto filmu byly kostýmy. Jinak je to podprůměrný film s nijak zajímavým dějem. Velice mě zklamal.

23. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Tento film mě nezklamal. Původně sem si myslela , že mohli vybrat lepší herečku než je kirsten, ale v průběhu filmu sem jišťovala čím dál více , že kirsten ta role sedla. Film se mi líbil.

21. dubna 2007