home
Manželé a manželky

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Přesná allenovská konstrukce, na jaké je Woody expert. Dynamická kamera to dost oživuje. Na jednu stranu v podstatě nepřekvapivá sázka na jistotu, na druhou velmi přesný film, kde se sebejistota a zkušenost zúročují naplno.

26. srpna 2012
avatar uživatele
70 %

Husbands And Wives

Časem se chci podívat na všechny Woodyho snímky. Už jsem jich sice viděla hodně, ale on chrlí jeden film za druhým a já mám ještě nějaké mezery. Dneska jsem jednu zalepila Manžely a manželkami. Jeho vztahová dramata mám ráda, protože on fakt umí! Dialogy jsou naprosto skvělé. Tady se mi navíc líbilo, že to opravdu působí, jako by film byl podle režisérova života (společné rysy apod.). A já věřím, že z části i je, je to taková jeho osobní zpověď. Na Miu Farrow si pořád nějak zvykám, jeho předchozí famme fatale - Diane Keaton - je totiž moje oblíbená herečka a ve Woddyho filmech ji vidím radši než Miu. Zato herečka, která hrála postavu Sally, byla naprosto skvělá. Woody opět dokázal, že má nesmírný talent, tohle bych řadila rozhodně k tomu lepšímu, co vyprodukoval.

8. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Nejlepší Woody!!!!!

Pro mne bezkonkurečně nejlepší Woodyho snímek. Především kvůli Judy Davis, jejíž fuckování do telefonu jejím vřeštivě vyhuleným hlasem je přímo geniální!!! Woody má prostě jedinečný čich na skvělé herce a jsem mu vdqčná za to, že tuhle ženskou objevil. To, že je skutečná mistryně v oboru, dokázala i na velmi malém prostoru např. v Celebrity, jehož část právě s ní a banánem má na svědomí mj. i to, že ten film mám tak ráda. Celkově ale Manželé a manželky oslňuji typickým Allenovým brilantním slovním humorem v dialozích v podstatě o ničem - což je právě to nejlepší, v čem je Woody mistr a čeho se bohužel v posledních několika filmech vzdává

23. dubna 2006