home
Malena

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Není to špatné

Po pravdě, Monicu Belluci moc nemusím a ani v Maleně mě moc neoslnila. Je dekorativní, ale má dost chladný výraz... Není mi sympatická. Každopádně mě mile překvapily výkony chlapců, kteří hrají velmi autenticky. Jenom bych příště ubrala onanie a podobných italských lahůdek:D Ale šlo to, zajímavý příběh.

27. ledna 2008
avatar uživatele
40 %

Poprvé jsem Malenu viděla asi před třemi lety, jenom půl hodiny, protože mi ten film něčím vadil. Teď jsem to zkusila zhlédnout znovu, jestli třeba nezměním názor, a musím říci, že s velkým úsilím jsem film dokoukala až do konce. Celkem by ani nevadilo, že film byl nudný, na tom přeci vůbec nezáleží, ani chlapec, z jehož pohledu máme život v italské vesničce sledovat a který se snaží trhnout rekord v masturbaci, mi krev tolik nepije (ačkoli právě snaha dostat do filmu co nejvíc sexuálních scén působí přinejmenším strojeně). Tedy všechny tyto aspekty bych překousla, ale to, že se film skládá povětšinou ze stupidních dialogů (viz řeči otce, který nám má být skrz svou italskou nevraživost sympatický) a že je vcelku neoriginální (malí kluci, kteří si představují, že zbouchnou třicítku, je česká specialita), to už jen tak nepřejdu. Jediné plus tkví v Monice Belucci, jejíž elegantní chůze přes náměstí mi snad jako jediná z paměti časem nevypadne. Závěrem tedy shrnu, že film mi byl nepříjemný, nepobavil mě, spíš mě rozladila jeho trapnost. Budu si myslet, že Tornatore neměl zrovna svoje období.

22. června 2007
avatar uživatele
70 %

Povedzme, že celkom OK film. V niektorýych častiach filmu som sa však aj nudil. Dobrý herecký výkon herečky Monici Bellucci.

24. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Velmi dráždivé erotické drama v hlavní roli s nikoliv zrovna nejmladší, ale zato stále Femme Fatale evropského filmu. Zvláště pak režisérský sestřih jde trochu za hranice erotické únosnosti. Samotná Monica Bellucciová zde ovšem podává i slušný herecký výkon, vedle svých ženských vnadů, kterými totálně fascinuje jednoho nadrženého chlapce. Na jedné straně tu máme snové fantazie nevybouřeného puberťáka a na druhé straně válečné drama z období 2. světové války a jeho negativní dopad na obyvatele jednoho italského městečka, zvláště pak na hlavní hrdinku. Trochu mi spojení těchto dvou odlišných rovin nesedí. Je sice pravda, že režisér tím chtěl ukázat, že i v době největší válečné vřavy je čas na smyslné fantazie a opravdovou lásku i když v hlavě třináctiletého chlapce.

29. července 2006
avatar uživatele
kovi
...
60 %

Priznávam, tento film som si pustil iba kvôli Monice Belucci. A bola jediná, čo z tohot filmu naozaj stálo za to. Keď práve nebola v zábere, film ma nudil. Raz a stačilo...

25. července 2006
avatar uživatele
100 %

Monica

Film se mi velmi líbil, byl svým způsobem opravdu traumatizující, což asi byl režisérův záměr...
Ovšem to, co mě opravdu uchvátilo, byly herecké výkony. A to nemluvím jen o skvělé Monice, která již svůj talent prokázala v dřívejších filmech, ale i o vedlejších rolích. Film jsem viděla asi třikrát a jistě ne naposledy. Je jen pár snímků s negativním dějem, které dobrovolně vícekrát shlédnu a Maléna k nim rozhodně patří.

17. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Tornatoreho Bio Ráj považuji za jeden z nejdojemnějších a nejupřímnějších příběhů filmového plátna. Akčoli je v dosti podobné Maleně opět velice vděčná postava malého chlapce-vypravěče, který do filmu vkládá kouzlo a nevinnost, tady mi Renato prostě a jednoduše vadil. Asi proto, že už to nebylo "poprvé" a spíše mi právě tato strukruta filmu přišla více než upřímnost jako čirý kalkul. Už to tady bylo - a lépe. Monica Bellucci sice díky své kráse je jako femme fatale celé vesnice naprosto přesvědčivá, ale její příběh mě taky nevzal - maximálně klasická scény "zúčtování" prostřednictvím lynče na náměstí. Ale to už tady bylo taky. Nevytvořila jsem si proto k postavám žádný vztah, takže mne zvraty jejich osudů nedojímaly ani mi nepřipravovaly drásavé momenty. Tedy jedním dechem: atmosfericky příjemný, dějově a citově ovšem ne moc přesvědčivý snímek.

4. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Malena

Hoci som videla tento film len nedávno, uchvátil ma. Je okúzľujúci. Avšak aj trochu nezáživný. Páčia sa mi skvele vykreslené charaktery postáv. Herecké výkony boli minimálne 110 %.

3. dubna 2006