home
Malá mořská víla

NÁZORY K FILMU

Malá mořská víla

Pohádku jsem viděla po několika letech a musím říct, že je to divná pohádka. Připadá mi, jako dnešní scifi Avatar a pro děti je přímo nevhodná. Např. některá slova tam: Princ vytáhne ze škeble perlu a řekne: " Zaplaťte věřitelům." Pochybuji, že šesti nebo osmileté dítě ví, co to je věřitel. Stejně tak, když mořský král řekne o otci mořského prince, že to byl idiot mi přijde pěkně přes čáru. Princ hraje na lodi kostky o peníze - jasný náznak hazardu, princ děkuje Malé mořské víle za to, že mu zajistila přísun perel a plánuje s ní, že budou mít spoustu dětí - tady je jasně vidět, že si ji bere ne z lásky, ale pro peníze. Otec pošle víle nůž, aby jim zabila prince - nabádání k vraždě. Moře "vyplivne" vílu úplně nahou - jeden by to mohl považovat za náznak pornografie. Všichni mají velkou srandu z toho, když se loď roztříští o útesy a lidé jsou podle mořského krále vlastně divní tvorové, co neumí nic pořádně. Taky nechápu, jak může pod vodou fungovat oheň a nevím, kde se na mořském pobřeží bere kohout a jak může u moře růst řepka. Jedno však pochválit musím a to, na tu dobu perfektní práci s vlasy. Vyrobit něco takového na hlavě vládců moří musela bý v té době docela makačka.

29. října 2013
avatar uživatele
100 %

Z českých pohádek, je pro mě Malá mořská víla, už celé roky nadprůměrnou záležitostí. Milovala jsem ji od mala, ačkoliv jako většina ostatních pohádek nekončí happyendem, ani není nijak optimistická, spíše je po celou dobu deprimující, ale má v sobě tak zvláštní poselství, že ji prostě nelze nemilovat. Režisér skvěle pracoval s hudbou, která byla hravá i smutná, ale po celou dobru neuvěřitelně krásná. Miroslava Šafránková byla úžasná a v této roli pro mě nezapomenutelná. Její silný a osudový příběh člověka musí zasáhnout. ... "První kámen bílý s její dlaní srůstá... Druhý kámen rudý, zamyká jí ústa... Třetí kámen černý, ten jí v srdci zůstal... A v tom třetím kameni sama navždy zkamení."....

6. prosince 2011
avatar uživatele
30 %

Kreslená verze je parádní, tohle je jedním slovem depka, to se přece nemůže líbit žádnému dítěti... Opravdu se tahle pohádka moc nevydařila, asi proto není tak známa a tolik ji v TV nevidíme, naštěstí!

30. září 2010
avatar uživatele
90 %

Miroslava Šafránková

Je to krásná výpravná pohádka s nádherným příběhem. Prostě klasika mezi pohádkami a je vyjimečná nejen dějem, ale i koncem.

26. prosince 2009
avatar uživatele
0 %

MMV

Brrrr tak depresivní pohádku by jsem tedy svým dětem neukázal ani náhodou, ale přitom kreslená verze je super a ještě k tomu končí pozitivně,,, kolik lidí tolik zpracování ,,, asi budu zase muset do knihovny .,,, jak TO vlastně končí origoš (((;

15. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

Tahle pohádka na mě nikdy neměla moc dobrý vliv. Na pohádku je šíleně depresivní. Je krásně udělaná a herci jsou dobří, ale na pohádku je to trochu moc smutné a tajemné.

8. prosince 2008
avatar uživatele
Joyy
...
100 %

mala morska vila

U mna je tato rozpravka jedna z najkrajsich,ani ked som bol dieta som sa jej nebal,krasne kostymi,perfektna hudba.Obsadenie vynikajuce Lukavsky,Rosulkova,sestry Safrankove,Svojtka atd davam 100%

3. prosince 2008
avatar uživatele
60 %

Tato pohádka je taková zvláštní, když jsem byla malá, tak jsem ji neměla vůbec ráda, působila tak pochmurně a ta zvláštní hudba do toho... Ale později už jsem jí trošku přišla na chuť. Mořská panna se vzdá života kvůli lásce, je to trochu romantika, se smutným koncem...

6. července 2008
avatar uživatele
20 %

Tato pohádka se mi vůbec nelíbí a ani Libuška Šafránková, která je podle mého názoru jedna z nejlepších českých hereček mě ve své roli nijak nepřesvědčila.

13. února 2008
avatar uživatele
20 %

Bojíím

Tahle pohádka byla mojí nejneoblíbenější. Pamatuju si, že jí dávali na vánoce a já jsem se bála. Měli jsme jí nahranou a vždycky když to začínalo, běhal mi mráz po zádech. Na pohádku pocmurný, ale Andersen, že... Moc smutný konec, ale kdyby byly všechny filmy s happyendem, mohli bychom upadnout do klamu, že všechno končí dobře. Občas potřebujeme spršku v podobě nešťastné princezny rozpuštěné v pěnu nebo lekníny, či jakýho čerta. :P Takže 40%. To je holt odplata za ty bezesné noci plné rozcuchaných mořských víl s botama ve vlasech a tak...

25. června 2007
avatar uživatele
50 %

Tak to to je čistá hrôza. To si pamätám, že už ako dieťa som túto "rozprávku" nemusel. Stršne smutné, bez humoru, málo farebné no proste hrôza.

3. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

no

Líbil se mi herecký výkon Miroslavy Šafránkové.Velice hezká pohádka s nápaditými překrásnými kostými.Škoda jen, že je smutný konec, ale která pohádka od Andersena má konec šťastný.

19. března 2007
avatar uživatele
50 %

10. února 2007
avatar uživatele
70 %

Šafránková, ale tentokrát M.

Tak na tuhle pohádku jsem se dívala kdysi a docela náhodou. Myslela jsem si, že to bude něco od Disneyho a ono to bylo úplně něco jiného. Andersenova adaptace a ještě česká! Taky mě překvapilo, že ještě existuje nějaká jiná Šafránková :-). Ono to nebylo špatné, ale trochu šok, protože jsem se pořádně nepodívala a opravdu čekala něco úplně jiného. A co si vzpomínám, je to dost smutné a to mi, když jsem byla malá, hodně vadilo.

26. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Tahle pohádka je zajímavá tím, že se hodně odlišuje od ostatních pohádek, hlavně proto, že je natáčená "pod vodou", všechno je udělané hodně nadřirozeně a hlavně zajímavé masky. Je tady vidět neopětovaná láska malé víly a hlavně to, že to nekončí dobře.

19. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Nevim...

Tato pohádka není špatná, ale na českých poádkách se mi líbí že jsou takové milé, veselé, barevné což o téhle pohádce nějak neplatí... tak je jasný že u h.ch.andersena je to typický ale pro děti to mohli udělat trochu veseleji řekla bych... ale to je věcnázoru..

9. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Mně se právě líbí, že tato pohádka je hodně odlišná od těch českých(které mám moc rád), ale styl Andersena je něčím zvláštní a to se mi líbí a filmové zpracování se moc povedlo.

9. prosince 2006