home
Lví král

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
100 %

Juuu, takto tento animák je nezabudnuteľný, jeden z tých prvých čo mi utkvel v hlave. Dokonca si pamätam, ako sme závislačili aj na rovnomennej PC hre.

14. července 2013
avatar uživatele
70 %

Nala

Je to pěkně animovaný pohádkový příběh o malém lvíčeti a jeho dospívání ve lvího krále. Film není tak zábavný jako nové animáky, ale pokud jde o animace, písně nebo i příběh, tak ve srovnání s nimi obstojí.

26. prosince 2011
avatar uživatele
100 %

Lví král patří k mým nejoblíbenějších kresleným filmům. Úžasná animace, písničky a malá lvíčata člověka vtáhnou do příběhu. Nejraději mám Timona a Pumbu, jejich heslem "Hakuna matata" je občas velmi dobré se řídit (už se mi to kolikrát osvědčilo). Prostě a jednoduše - Lví král je film, který dokáže nadchnout v každém věku právě svým krásným a jednoduchým příběhem, skvělou animací a disneyovskými vtipy.

17. září 2011
avatar uživatele
80 %

Král

Animáky jsem nikdy nevyhledávala, vlastně si ani neuvědomuju, že bych kreslené/animované pohádky (protože to většinou tyhle filmy jsou) nějak zvlášť sledovala jako malá. Lví král mi přesto nějakou dobu trčel na seznamu must see a vidět jsem ho chtěla, je to přece jenom klasika. A jelikož na něj nemám sentimentální vzpomínky z dětství, musím ho bohužel hodnotit kritickým okem. Typická disneyovka, která je pro děti jako dělaná, nese s sebou morální poselství, má jímavý příběh a vše je dokresleno podmanivou hudbou. Avšak třeba zdejší Zimmerova hudba, ač byla oceněna Oscarem, mi zrovna do okna nepadla. Nezaznamenala jsem tam extra hitovky, snad jen Hakuna matata. Možná to bylo tím, že jsem film viděla v češtině, kdy v češtině byly nazpívány i písničky. Ano, sem tam jsem se uchechtla, ale že bych se hluboce dojímala, to ne. Je mi líto, že Lví král ode mě dostane "jen" 80 procent, ale to máte tak, když máte velká očekávání a naopak nemáte nostalgické vzpomínky a filmy určené převážně dětem chtě nechtě musíte hodnotit okem dospělého.

2. března 2011
avatar uživatele
80 %

Lion King!

Neverim, ze jsem nikdy nevidela originalniho lviho krale az do nedavna. Proste tohle je vazne jedna z nejlepsich disney pohadek vubec. Krasna animace, nadherny pribeh a skvele pisnicky. Dokonce jsem se i rozbrecela kdyz Mufasa umrel. Hodne jsem to prozivala! Proste co jineho dodat. Vazne krasna pohadka!

26. září 2010
avatar uživatele
100 %

Človeku je ľúto, že dnešná doba nie je schopná splodiť niečo také krásne, ako je táto rozprávka. Aj po mnohých rokoch mi stále behajú zimomriavky keď sledujem toto majstrovské dielo vo svojom žánri. Krásny príbeh aktuálny stále, nádherná hudba a skvelá myšlienka. Nadčasový príbeh, ktorý verím budú sledovať ešte deti našich detí. Keď si človek uvedomí, že v dnešnej dobe Walt Disney napr. produkuje High School Musical, tak mu je naozaj na zaplakanie...

12. září 2010
avatar uživatele
80 %

Pokud existuje mezi animovanými pohádkami něco jako klasika, tak je jí vedle Sněhurky právě Lví král. Z dnešního hlediska působí tento film trochu amatérsky, ale jako malý kluk jsem byl z něj úplně paf a vedlo to až k hromadění obrovského množství plakátů a Disneyho knížek v pokojíčku. Pokud vám můžu něco doporučit, vyhněte se verzi s písničkami přezpívanými do češtiny a poslechněte si původní Eltonovu verzi.

13. března 2010
avatar uživatele
100 %

Disneyovka

Krásný příběh, skvělá hudba, roztomilá lvíčata, úžasné animované pohyby. A smekám před naším dabingem - obzvláště Mufasa se vyvedl - duní v lepších reprácích tak, že to cítím až v hrudníku. :-D

Disneyovky byly vždycky kýčovité, ale to takovým kouzelným způsobem, že to je očím příjemné. To je magie, kterou má málokterá kreslená pohádka. A na tuhle obzvlášť nebudu nikdy příliš stará....

12. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

Pre mna je levý král najkrajšou rozprávkou vobec. Na tej to rozprávke som vyrastala. Dnešne animáky mu nesiahaju ani po päty-nevravím že sú zlé,ale je to už viac menej pásová výroba. Levý kral bol robený s citom. Je to nádherný a dojemný pribeh.

20. února 2009
avatar uživatele
100 %

Nejhezčí

Lví král je nejkrásnější, opravdu nejrkásnější trilogie na tu nikdo nemá. I když první dva díly jsou nenahraditelné, poslední se jim vyrovnává ( i když není tak emocionální, spíš vtipný)
Já všam miluju jedničku, kvůli Mufasovi, moudrému, silnému a statečnému lvu. Krásá hudba, krásná animace a nejnádhernější příběh, který chytne za srdíčko každou generaci... pro je 100% jednička.

5. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

Lvího krále jsem měl od chvíle, co jsem ho prvně spatřil, vždycky velmi rád. Je to pohádka, která vám zůstane a utkví ve vás do konce života, protože jako dítě vás osloví vším, co poskytuje. Má v sobě velkou studnu emocí, je vtipná a především vám ukazuje tento příběh se zvířecími hlavními hrdiny. Neexistuje nic lepšího, co by se malému dítěti mohlo líbit více, než mluvící zvířata s lidskými způsoby, ale zvířecím životem spolu s písněmi, které film doprovázejí. Sám jsem tehdy byl ze Lvího krále nadšen a nyní se to skoro vůbec nezměnilo. Jediná změna, která u mě nastala, je ta, že se už tolik nesměju všem vtipům, které na mě měly dříve větší účinek. Film je stavený pro děti, ale co je komu po tom. Myslím, že tento film je vzhledem ke svému stáří a dětskému námětu neuvěřitelně kvalitní. Starší animace ze studia Disney má daleko lepší účinky, než nové 3D verze a dětský námět spočívající v prostém příběhu by také nebyl lepší v komplikovanějším provedení. Lví král by si zasloužil přinejmenším oscara za nejlepší animovaný film toho roku, a vzhledem k záporným ohlasům Hanse Zimmera ohledně jeho stále stejně znějících skladeb, musím tentokrát bezvýhradně souhlasit s jeho oscarem za hudbu v tomto filmu. Ke zvířatům a Africe je jako na míru a kvalitu filmu vykresluje neuvěřitelným způsobem. Příběh je prostý v tom, jak se daleko více než na děj, zaměřuje na emoce. Všechny postavy si váš získají a předvídatelnost se stává úplně nepodstatnou po tom, co jedna z nich zemře. Smrt Mufasy bodovala i teď, a to také z toho důvodu, že velkou roli hraje i český dabing. Právě Mufasa je s ním číslo jedna a následně vás dostane i jeho zásah z hůry. Jen mám výhrady ohledně zpěvu, kde je skoro ve všech případech slyšet někdo úplně jiný. A jestli má film ještě nějakou chybu, pak je to určitě přece jen malinko přehnaná zvířecí mimika, ale jinak i na ni zapomenete, kdy uslyšíte v doprovodu stupňující se hudby Simbův lví řev, který pro změnu alespoň na mě účinkuje stejně, jako počátek posledního pochodu Entů, nebo finální expecto patronum v H. Potterovi. Lví král je mezi animovanými filmy opravdu král.

13. května 2008
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Pro mě zůstane tahle Disneyovka vždycky ta nej. Těžko bych hledal lepší. Dneska už by mě samozřejmě nijak nenadchla, ale když sem byl malej, tak to ani nešlo jinak... Typicky dojemný disneyovský příběh, propracovaná hudba a příjemná animace. Vše se chová jak má. Pro každé dítě jasná volba. Tenhle animák je vážně král.

5. května 2008

Na tédle pohádce jsem byla jako hodně malá s rodičema v kině a mooooc se mi líbila, i když jsem u ní plakala. I dnes se na ní hrozně ráda podívám, příběh je dobře zpracovaný a hezká grafika.

16. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Moja najobľúbenejšia rozprávka, alebo jedna z nich. Dávno som ju nevidela, ale dúfam, že si aspoň pokračovanie niekedy pozriem.

4. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Klasika

Lví král je mezi animáky už klasika. Parádní hudba, zajímavej příběh, kde nechybí humor, ale je taky trochu smutnej. Naštěstí to všechno dobře dopadne.

26. července 2007
avatar uživatele
90 %

Jo, tak tohle je další skvělej animák. Prostě klasika... Timon, Pumbaa, zlobivý Simba a zlý Scar. Všechno dobře dopadne, všichni se mají rádi, padouch potrestán... ale dětem se to líbí, tak co chtít víc?

30. června 2007

....

Levý kráľ je veľmi pekná rozprávka. Na dobu, v ktorej vznikla veľmi prepracovaná a má zmysel. Som rada, že práca animátorov nevyšla navnivoč (kreslili to 10 rokov!!!). Odporúčam všetkým kuknúť :-)

1. června 2007
avatar uživatele
100 %

Můj nej filmík.Na něj sem koukala vždycky když jsem se nudila nebo jsem byla nemocná, bezuvadně zažene nudu protože je plný dobrodružstvý.Josu tam krásný písničky který jsem se učila nazpamět.Tenhle filmík je prostě dokonalej.Nejsmutnější scéna tam je ta kdy zemře Mufasa a nejkrásnější když Simba nastupuje na trůn....Doporučuju si ho shlédnout

6. května 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Hoodně pěknej film, kterej pro mě bude nepřekonatelným animovaným filmem ( a řekl bych ž ei je). Hodně pěknej děj a hodně krásne zpracováni. Jak knižní tak filmové. Pamatuju že jako malej sem si i u tohohle filmu zabrečel.

29. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Klasika je klasika

Je to skoro třináct let a Lví král stále zůstal nepřekonaným animovaným filmem. Ačkoli Úžasňákovi, Nemo a ostatní se snaží ho dotáhnout, dost pravděpodobně nikdy při jejich sledování nemůžu získat ten nostalgický pocit. Je to srdcovka mého dětství a teď když jsem dospěl, můžu si krásně říct - tohle je železná klasika, kterou jednou ukážu potomkům se slovy "Vidíš? Na tomhle jsem vyrostl." Digitální animace je fajn věc, ale kam se hrabe na sledování krásně plochých a přeci navýsost plastických postav s hlasy takových hvězd jako jsou Jeremy Irons a James Earl Jones (v češtině rovněž výteční pánové Pavel Soukup a Miroslav Moravec). Je to prostě legenda, kterou jen tak někdo nepřeskočí.

24. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Nejlepší disneyovka všech dob

Uzasny film, pre ktory som mal vzdy slabost. Krasny pribeh, skvele pesnicky na cele s "Can You Feel the Love Tonight" a bezchybny dabing (myslim anglicky, v slovencine ci cestine som ti nikdy nevidel). Do 3/4 filmu je to dielo genia, ten pochmurny koniec sa mi paci uz menej ale rozhodne to film nijak nedegeneruje. Klasicke 2D kreslene disneyovky sa mi pacili ovela viac ako dnesne pocitacom animovane a viac-menej bezduche rozpravky a la Nemo a spol. Za vsetko hovori fakt ze je to najlepsia a najuspesnejia disneyovka vsetkych cias!

23. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Nádherný film. Tá doba keď som na tomto filme bol v kine je už dávno minulosťou, aj tak mám naň ešte živé spomienky.Milujem filmy od Walt Disney a toto je jeden z jehoo velikánov. Je to veselé, vážne a zároveň chvíľami aj smutné ako napr. keď Simbovi zomre jeho otec Mufasa.

4. dubna 2007
avatar uživatele
Pony
...
100 %

Můj snad nejoblíbenější animovaný film. Jako malá jsem na něm byla s rodiči a prý jsem se schovávala za mamku, když tam byly hyeny a Scar. Lvíčata se mi tak vryla do paměti a tak mě uchvátli, že ještě dlouho potom jsem si hrála na malé lvíčky a říkala jsem mámě, ať na mě volá "Simbo!". Rozhodně to všem doporučuji. Jsou tu legrační písničky, ale i smutné momenty. Kdyby šlo dát i více procent, určitě bych dala.

21. března 2007
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Moc krásný animovaný film. Z animáků je nejlepší s nádhernou muzikou. Ta v tom filmu asi boduje. Můžu se na to prostě koukat pořád :-)

15. března 2007
avatar uživatele
100 %

Hans Zimmer

Nejlepší Disneyovka ever! Nevím bohužel jak zní v češtině ale například Scar Jeremy Ironse je opravdu povedený. Hlavně chci ale právem oceňovanou hudbu...prostě paráda a klasika.

11. března 2007
avatar uživatele
100 %

I když jsou Shrek, Nemo nebo Doba ledová fajn, tak na Lvího krále přece jen nemají. Lví král je totiž film, který si musí zamilovat každý. Úžasný dojemný příběh, ze kterého chvílemi mrazí ( v pozitivnímm smyslu ) v zádech. Skvělý dabing a v neposlední řadě překrásná hudba. Vždycky, když se na Lvího krále dívám, tak mi tečou slzy po tvářích. Ale nějak se nemám k tomu, abych se podívala na 2 a 3, možná proto, že si nechci čeřit zážitky z prvního dílu. Jasná stovka, raději bych dala ještě víc.

11. března 2007
avatar uživatele
80 %

Další mooc hezká Diesneyovka, Lví král je zábavný, ale také smutná. A co je na tomhle filmu snad nejlepší je hudba. Bez ní by ten film nebyl to, co je. Prostě moc hezký animák.!

10. února 2007
avatar uživatele
100 %

Lví Král je legenda! Absolutně nádherný příběh o zvířatech. Citlivější osoby si u něho i popláčou...a hudba je tam opravdu nádherná!

10. února 2007
avatar uživatele
100 %

Pro Disneyovky jsem vždycky měla obrovskou slabost a Lví král je moje zaručeně nejoblíbenější! Vtipná, smutná a nebojácná klasika, na kterou bych se vydržela dívat pořád!

2. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Miluju tyhle zvířátka!!

I když sem lvího krále viděla už hodně dááávno a to mi bylo asi pět,tak sem se i přesto rozhodla,že si to zase musím znovu oživit.Až teď sem pochopila,jak je to vlastně skvělý příběh a moc se mi líbí jak jsou ta zvířata nakreslena.někdy mám skoro pocit,že se dívám na normální film a ne na kreslenou pohádku pro děti.

14. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

super

je to opravdu beze sporu super příběh, kreslenej i se zajímavym motivem...je to suprově nakreslený a super soutaky písničky timona a pumby....patří to k mejm oblíbenejm animákům!!!!

8. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

To je asi nejlepší animák co zatím je....krásný rodiný film...skvělá hudba...dojemný příběh...rpostě super animák.Přesně tady se dá použít mé heslo- O tom se nedá mluvit, to se musí vidět

1. září 2006
avatar uživatele
90 %

Lví král

Jako malá jsem na na tom byla v kině, a pořád to je je ve mě. Krásnej film, i můj tatík si u toho zaslzel. Simba je král. Hakumamatata, tak ňák to bylo, ne?!

7. května 2006
avatar uživatele
70 %

Sice jsem tuto pohádku viděla už před psěkně dlouhou dobou, ale nevadí. Pamatuju si, že se mi moc líbila a trošku mi tekly slzy.

12. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Klasika

Lví Král se už stal klasikou:) milují ho děti i dospělý a Disney se prostě v tomto filmu nejvíce vyznamenal. Lví Král má i poučnou pointu, ve které si můžete všimnout chování různých tvorů. Každý má své myšlenkové pochody (eh..nepočítám Eda ^^;) a emoce. S hudbou, úžasnou grafikou a dějem, ve kterém je napětí, smutek, dojemnost, je Lví Král prostě bezpodmínečně nejlepší:) dávám 100;)

9. února 2006
avatar uživatele
90 %

Ať žije král !!!

Kde sou ty doby, kdy se točily takovýto filmy. Novodobým animákům dochází energie a nápady a čím dál tím častěji sou neustále trapnější. Lví Král je pro mě společně s Aladdinem a Kraskou a Zvíře nejlepší animovaný film, co sem kdy viděl a nějaký dnešní "pokusy" typu Shrek, Hledá se Nemo, nebo Úžasňákovi jim nesahaj ani po kotníky. Vidělaly sice hóóóódně prachů a dostali všichni Oscara, ale Disneyovky ze staré školy sou natočeny s citem a je to na nich vidět. Odfláknuté animace a komereční předhánění kdo udělá šílenější film už mi leze krkem. Vždycky se radši podívám na Lvího Krále a to se už u mě nezmění. Nádherná hudba a písně v Disneyovkách vždycky strčily do kapsy drtivou většinu všech ostatních filmů a svoje kouzlo si drží až do teď. Klidně mě ukamenujte, ale za tim, co sem řek si stojim. Dávám 95 % a Sbohem a šáteček.

4. února 2006
avatar uživatele
100 %

Lion King

Sice už nepatřím k těm nejmenším, ale tuhle pohádku miluju a milovat asi nepřestanu:) Znám ji už pomalu zpaměti, ale vždycky mě dostane Mufasova smrt. To je vždycky spotřeba kapesníků:))) Je to sice jednoduchý, ale zato velmi působivý příběh s moc líbivou hudbou. Ne 100%, ale rovnou 200%:))

31. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Pohádka

Super pohádka, kdo by nedokázal odolat krásnému Simbovi? Kdykoliv Lvího krále vidím, vzpomenu si, jak jsem to jako malá zbožňovala :-P

20. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

--

taková krásná pohádka!!!suprová je i dvojka a trojka..jen škoda,že tatulda umřel tak brzo:-(
fakt krásný

15. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Hezučká pohádka

Tuto pohádku mám ráda... Ale lepší se mi zdá dvojka, která tu bohužel není tak ji nemůžu ohodnotit...tak to vemu celkově-prostě pěkná pohádka s báječnýma písničkama... bavila i mě a to nepatřím k těm nejmenším:))

6. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Hakuna matata ..

Tento film mě nějak obešel a viděl jsem ho skoro až na "stará kolena". Ohromen moderní 3D animací, mě 2D nějak nepřekvapila,ale zase neurazila. Skvělá barevnost snímku, kdy se na plátně objeví snad všechny odstíny, toný a sytosti barev, skvělé písničky a hudba, které tentokrát jsem stejně výborné i v dabované verzi.

24. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Kresleny film

Tento film som mal ako dieta velmi rad skvela hudba,silny pribeh a vyborna animacia ktora na tu dobu bol na vysokej urovni.Je to jeden z najlepsich animovanych filmou na ktroy sa nezabudne

21. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

pohádka...

Krásný animovaný film se sqelou hudbou na který se jen tak nezapomene...Moc se mi líbil a je moc a moc dobře udělaný...Jeden z nejlepčích kreslených filmů....

21. prosince 2005

...

Je to docela velká blbost, alepro malé dětičky je to jak dělané!Já jsem to viděla jednou, když mi bylo asi osm, a potom o loňských prázdninách, a pořád jsem se ú toho bavila!!

19. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

Nejnádhernější jsou písně. Je to zajímavé a barvičky mocinky pěkné. Příběh je docela dobrý. Jenom chudák Scar. Ten se mi moc líbil.

3. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Lefíčci :))

Filmeček jsem viděla kdysi dávno v kině a jako dítěti se mi to strašně moc líbilo. Teď jsem se na to dívala zas a musím říct, že mám sice 17 let, ale tenhle film milujuuuu!!!!!

24. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Čupr

Komu by se nelíbil takovej super film! To, že člověk není dítě ještě neznamená, že se nedívá na kreslený filmy, že jo:)

13. listopadu 2005
avatar uživatele
cuba
...
100 %

Lion King

Prekrásny kreslený príbeh z dielni Walt Disney, čo viac si môžeme želať. Snád len to, aby takýchto príbehov bolo čo najviac. Bohužial v tomto prípade kvalita s každým nasledujúcim dielom klesá.

23. října 2005
avatar uživatele
Morx
...
100 %

Supr :)

Lví král je prostě lví král. Úžasný písničky, úžasný vtip, úžasně nakreslený. Je to jedinečný film, který určitě má člověk vidét.

18. října 2005
avatar uživatele
90 %

...

dojemnej příběh, krásný písničky, sranda - no typická disneyovka.. .a jedna z nejlepších, i když můj favorrit je teda pocahontas :)

16. října 2005
avatar uživatele
90 %

Absolutně...

...a bezkonkurenčně nejlepší Disneyovka. Veselá, hravá, smutná, milá, vlídná, barevná, přítulná, krásně zhudebněná, dobře nakreslená. Samá plus! I zvířecí hrdinové mají jistou duši a každý z nich je osobnost (až na hyeny). Jinak jde o docela prosťoučký námět, ale parádně podchycený. Skoro sto.

16. října 2005