home
Příšerky z vesmíru

RECENZE FILMU

Máme tu další animák pro malé děti. Tentokrát z Německa. A asi nemá cenu vás napínat, jestli se povedl. Už když si přečtěte info o filmu, ze kterého se dozvíte, že mimozemšťané (kteří nás mimochodem považují za primitivní stvoření, které vzniklo z jejich odpadu) si na naší planetu přijeli pro vibrační matraci z teleshopingu, musí vám být jasné, jak kvalitní to asi je.Je tu obyčejný kluk, který trpí kde to jde, neschopný otec, rodina primitivních a zlých sousedů, hloupý ředitel školy a jedna zlá sociální pracovnice. A do toho se tu pohybují oni ufouni, kteří ani nevypadají originálně a ani se nechovají originálně. Jsou to jen další hloupé postavičky pro děti, které bude každá jiná lidská bytost nenávidět. O příběhu nemá cenu mluvit, je prostě typicky klišovitý.

Když toto všechno sečtete, jen stěží se už můžete divit, že podivínský otec má bůhví odkud mrazící přístroj a vydal knihu s působivým názvem "Mimozemšťané opravdu existují!". Nebudete se divit ani tomu, že zlá sociální pracovnice má zvláštní stroj na identifikaci slz (to mělo být asi vodítko, že s ní není něco v pořádku, ale když otec má mrazící stroj, moc to nefungovalo) nebo že si nikdo nevšimne, že ufoni, změnění na jiné osoby, vypadají, jako kdyby...to byli mimozemšťani, přestrojení za lidi.

A neberu jako argument, že je to film pro děti a tak na něj máme nahlížet. Můžou vzniknout i dobré filmy pro děti, a ne jen od Pixaru. Tohle ale není film bažící po kvalitě, ale pouze po penězích.

hodnocení
30 %
jedním dechem
Další otravný animák, který není ani zábavný a ani originální. Mám dojem, že to bude bolet i děti.
Folky
Jsem fanoušek filmů téměř všeho druhu (výjimkou jsou muzikály), ale upřednostňuji sci-fi a cokoliv, co se vymyká běžné produkci.