home
Lovec draků

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Tak teda stručně a jednoduše. Informace o filmu mě nenadchly, fotky z filmu mě nenadchly, trailer mě neoslovil, takže jsem byla vůči Lovci draků opravdu silně skeptická! Výsledek? Wow!! Prostě jsem si nedovedla představit dívat se na film, kde se dva hošánci nejprve budou převelice kamarádit, pak se z nějakého, mě neznámého důvodou, pohádají a přestanou spolu chodit plácat bábovičky na pískoviště. Takže pro mě je Lovec draků překvapením na plné čáře. Užila jsem si i ty dva malé hošánky, kteří se ovšem nepohádali, ale bylo za koncem jejich přátelství něco horšího. Kdo viděl, bude souhlasit se mnou, že ta scéna byla docela nepříjemně šokující...Pozorovat potom další vývoj příběhu stál za to!! Závěrečné rozuzlení opět vynikající a já po skončení filmu měla pocit, jako když jsem sledovala "bůhvíkolikaoscarový" snímek. Jsem nadšená, odnesla jsem si zážitek na hodně dlouho a proto neváhám a uděluji rovných 100%. Mé nadšení neznalo mezí a ještě dnes, po tolika dnech, které utelky od chvíle, kdy jsme se ségrou rozhodly, že se podíváme, nad Lovcem draků přemýšlím, a tak by to mělo být u každého filmu...Meky, děkuji !!

2. září 2009
avatar uživatele
pier
...
80 %

Pier

Talentovaný a ne příliš známý režisér Marc Forster natočil snímek který není ani tak syrový jako spíš krutý…Hned od začátku Vás snímek okouzlí svým optimismem svou nadějí…Dva mladí chlapci zažívají dobrodružství, soutěží v pouštění draků ale v zápětí se to změní v krutou realitu a boj kdo z koho…Napadá mě že zde čerpal Danny Boyle inspiraci pro svého Milionáře…I já jsem o Lovcích draků slyšel a také jsem se k tomu stavil skepticky…Ale přirovnal bych své nadšení k tomuto příkladu, jdete do baru kde budete vědět že tam jsou samé krásné ženy, ale Vám se stane že se tam zamilujete…Přesně tohle se stalo mě s tímto filmem…Lovec draků je velice citlivě natočené drama o přátelství a zradě, které má v první polovině neskutečný tah a chytlavost…Nikdy bych nečekal, že mi bude běhat mráz po zádech, když budu sledovat souboj papírových dráčků…Jenže to úžasné tempo se v druhé polovině vytrácí a upřímně řečeno snímek by mohl být o půl hodiny kratší…Navíc mě potěšilo že ve filmu bylo řečeno pár slov o mém oblíbeném herci, Stevu McQueenu…Zpočátku je Afgánistán v Amirových vzpomínkách znázorněn jako slibně se rozvíjející země, ale dvojitá revoluce, v obou případech vedená krutými tyrany s nesmyslnými zákony (absurdní zákon Talibanu, že každý muž musí nosit plnovous), ji totálně zruinovala a proměnila v doutnající trosky plné mrtvých těl a strachu!!!

23. srpna 2009
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

O filmu Lovec draků jsem slyšel několikrát a vždycky jsem ho s klidem ignoroval. Nemám v podobné filmy důvěru. Nakonec se to ukázalo jako dost špatné rozhodnutí, protože Lovec draků je vážně povedený. Je sice pravda, že někdy je trochu zdlouhavý, ale má dos silných momentů na to, aby se na to zapomělo. Téma život muslimů bylo a zřejmě ještě chvíli bude dost atraktivní na to, aby utáhlo celkem přímočarý příběh, který zároveň v podstatě nemá pointu nebo i pevný děj. Lovec draků nepatří mezi filmy, které bych po shlédnutí chtěl ještě někdy vidět, ale o to víc funguje jako jednorázová záležitost, která sdělí přesně to, co chtěla. 70%/80%

22. srpna 2009
avatar uživatele
Meky
...
80 %

****

Nemám co dodat! Po přečtení "infa" o filmu si u mě Lovec draků nasadil laťku hodně vysoko a mně po zhlédnutí zbývá konstatovat, že všechny mé očekávání splnil na výbornou! V některých momentech strhující, ve většině případu ale pomalu běžící drama o jednom velkém přátelství mezi dvěma chlapci... Jasně, někdy jsem se přistihl, že se nudím, ale to se stává! Jinak je to krásný příběh, který se klidně dá srovnat s tím z Milionáře z chatrče, protože je stejně silný, i stejně dojemný, ale tento příběh se navíc vyznačuje pokorou, touhou a zadostiučiněním, které tomu dodávají hloubku! Takových filmů, které Vás dokážou pozastavit a popřemýšlet nad tím, není zase až tak mnoho a proto si jej vážím! Když k tomu to krásnému příběhu připočtu i dokonalé, natáčecí prostředí (drsné a hektické, jako většina východních zemí), až neuvěřitelně kompaktní herecké výkony a hudbu Alberta Iglesiase (jeho repertoár byl excelentně vybraný a divákovi citlivě a znamenitě podáván), tak mi vychází obrovská kvalita, která musí být oceněna! Závěr? Příliš velkou důvěru ve schopnosti Marca Fostera nemám, ale tímto snímkem se mi zase o kousíček přiblížil! Tohle se mu vážně povedlo! Takových to snímků z "továrny na sny" rozhodně moc nevychází, takže by byla škoda, kdyby unikl Vaší pozornosti!

21. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Lovec draků

Krásný, i když smutný, film. Téměř mě to rozplakalo, ale zároveň mě to mile pohladilo po duši. Lovec draků je jedním z důkazů, že úžasný film nestojí na hollywoodských star a moderním atraktivním prostředí, ale na příběhu!

18. července 2008

Pro mě byli Lovci draků velice příjemným filmem který jsem hlavně v první polovině filmu vyloženě užíval!Krásné Kábulské uličky, bitvy létajících draků a krásný upřímný vztah dvou kamarádů které nakonec od sebe odtrhla jedna neštastná událost a neschopnost se sní vyrovnat!Druhá půlka snímku už bylo nefalšované drama kde jsme mohli vidět zemi zmítanou válkami a tyrany!Většinou je Afghánistán brán jako bašta terorismu a tady je to vše ukázáno jako ve filmu Charlies war z trošičku jiného pohledu a to se mi na snímku také moc líbilo!Navíc se mi velice líbil originální jazyk a půvabná hudba která nás provázalo celým filmem!Za mě se jednalo a více než nadprůměrný kousek se kterým jsem opravdu strávil příjemný čas, za mě

20. března 2008
avatar uživatele
80 %

Vetšinou mám alergii na to,když Americký režisér natáčí film o nějaké exotické zemi a tváří se,jak jí strašně rozumí(viz Gejša,Dopisy z Iwo Jimy apod).Proto jsem k Lovci Draků přistupovala trochu s despektem,ale musím upřímně uznat,že mě Marc Forster opravdu přesvědčil.Jeho film je možná až příliš dojemný,ale nepřekračuje to únosnou míru.Ráda bych si přečetla i knižní předlohu,protože je to nepochybně její kvalitou,že se mi celý film tak líbil.Afghanistán je tu zobrazen skutečně přesvědčivě a měla jsem pocit,že to tam nějak takhle skutečně chodí.Marc Forster se úspěšně vyhýbá klišovitým scénám a snaží se nám skutečně sdělit něco o tom,jak se člověku žije s traumaty z dětství a jak je možné se jich i po dlouhých letech zbavit.O filmu jsem začala trochu pochybovat v momentě,kdy se hlavní hrdina v Pakistánu dozvídá "tu šokující zprávu" a potom při jeho útěku před Talibanem.To jsem si pomyslela:a jejda,teď nám to nějak Hoolywoodovatí a nakonec se dočkáme i výbuchů a nadlidských výkonů!!Jenže to jsem se spletla a ráda konstatuji,že se Lovec Draků do něčeho takového nezvrhnul.Herci,především ti dětští,byli famózně vybraní a samozřejmě si člověk rád poslechl arabský hudební doprovod.Pokud se chcete něco dozvědět o arabské kultuře,pak neváhejte!

13. února 2008