home
Lovci pokladů: Kniha tajemství

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Tak konečne som sa dostal k tomuto filmu a opäť nemám č vitknuť azda len to že táto druhá časť sa mne osobne páčila viac ako ta prvá keďže ma bavia filmy tohto tipu ostáva my len dúfať že natočia aj tretie pokračovanie myslím že aj herci podali veľmi dobre výkony a tato časť bola o niečo akčnejšia zaujímavejšia čo dodať jednoducho som sa bavil po celu dobu filmu určite si ho pozriem viackrát

14. března 2014
avatar uživatele
100 %

Bezva!

Nevím co napsat, abych se neopakovala. Zkrátka a dobře, druhý díl je stejně dobrý jako ten první, možná i o něco lepší. Byl trochu více napínavější, hodně cestovali a také jsem se více nasmála.Opět nemám co vytknout. Super! Kdo to neviděl, ať se koukne. Vřele doporučuju...Doufám, že bude třeba někdy i třetí díl.

19. března 2011
avatar uživatele
100 %

Jak už jsem napsal k první části, tak toto jsou filmy které Nicolasovi sedí. Myslím, že i on je má rád. Toto druhé pokračování má stejný náboj jako první a to je to co s manželkou milujeme. záhady, akci, a humor. A kdo ten film zná tak to vypadá že bude mít i třetí čás na téma záhady, kterou chce rozluštit přímo president USA.
Já mohu jen doporučit.

25. února 2011
avatar uživatele
100 %

Myslí, že drzhý díl je dobrým soupeřem prvního dílu. neznám dějiny USA, ani mě nezajímajé, ale jsou myslí velmi dobře pojaty a proplety s dějem tohoto fiimu, navíc protkané dobrými hláškami. Stojí za to ho prohlédnout. Takového Rileho mi bylo líto, kfdyž přišel o Ferrari, ale zase se později ukázal v dobrém světle. Film se mi líbil. mohu doporučit.

17. listopadu 2009
avatar uživatele
80 %

Někde jsem četla jaký je rozdíl mezi Američanem a Evropanem: Pro Evropama je sto mil daleko a pro Američana je sto let dlouhá doba. Takhle to vždycky vypadá i těchto filmech. Co je pro nás dlouhé časové obdobíje pro ně jako dávnověk. Ale film sám o sobě je hodně. Jsou tady vtipné momentky, která vám vyvolají úsměv na rtech. Některé historické poznatky a konspirační teorie jsou moc pěkné a hezky se pozoruje, jak do sebe věci zapadají. Možná na konci sebeobětování hlavního zloducha, který se změní ve slušňáku mi moc nesedělo a taky ta plošina na dlouhém sloupu působila přehnaně, ale jinak je to fajn film a je úctyhodným soupeřem prvního dílu.

30. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Druhý díl lovců je skvělým pokračováním. Nečekaný převrat ze středověké legendy na americkou historii a myslím, že to filmu přispělo. Také postava railiho se více zviditelnila už to není takový natrvdrlý kamarád hlavní postavy, který se stará jenom o humor, ale také se z něho stává důležitá součást děje. Ale postrádal jsem velikost pokladu. V jedničce byl poklad hodnotnější a i jeho objevení bylo honosnější, ale to už je jenom chloupek na celém filmu.

10. července 2009
avatar uživatele
80 %

Na dvojku jsem se těšila a nezklamala.Opět to bylo napínavé, zábavné a dobrodružné.Nestačila jsem se divit tomu jak to všechno vymysleli, aby to zapadlo do sebe.Možná jsem naivní, ale mě se ten děj fakt libil, ikdyž to bylo trochu podobné jedničce.Prostě taková oddechovka.

12. června 2009
avatar uživatele
80 %

Kniha tajemství je už trošku výkřik do tmy v tom smyslu, že byla natočena skvělá jednička, tak pojďmě natočit druhý díl, třeba nám vydělá ještě víc...Nevím !! Možná bych si pokračování v tomto případě odpustila i když se nejedná o vysloveně zlý film, ale je přeci jenom horší. Pro mě první minus je Ed Harris, tohoto pána opravdu nemám ráda, ale na záporáky má vysloveně obličej, tak nakonec jsem rezignovala...Další minus spočívá v celkové nahuštěnosti akcí, kdy jedna stíhá druhou, někdy se překrývají a divák si nestíhá uvědomovat souvislosti a má v tom trochu guláš...Někdy více neznamená lépe !! Ve výsledku jsem měla pocit, jakoby se všechno odehrálo během půl hodiny a ne několika dnů...I když nápad se filmu vytknout nedá !! Herecké obsazení hlavní "trojky" stejné a i stejně dobré. Přibyla Helen Mirren, které si jako herečky moc vážím a tady ukázala, že i humor ji není cizí. Verdikt : 80%, jedničce se nevyrovná, akcí moc, někdy až příliš, protivný Ed Harris a celková přemrštěnost. I přesto spolu s jedničkou patří k filmům, kdy jeden shlédnete, pak druhý a můžete jet od začátku. Pokud nevypadne elektrika a nebolí vás oči, není problém dívat se !! :o)

2. května 2009
avatar uživatele
80 %

Zo začiatku som sa trocha nudil. Až keď konečne začali pátrať tak som sa prebral. Dosť neprofesionálne sa predstavili herci ktorí stvárňovali policajtov v Paríži keď čapli Bena Gatesa a Rilieho Poola ako s helikoptérou hľadali šifru. Zachránili si to až hláškou kto z nich bude platiť pokutu.

2. března 2009
avatar uživatele
90 %

jak všichni píšou, je to dost podobný první dílu. Ale aspoň, že je to podobné a ne takové ty obvyklé snahy o to napodobit první díly. To je první plus. Herecké výkony, na ty se nedá nic napsat. Mně se hodně líbila scéna s prezidentem. Ten jeho klid. Prostě velmi dobrý film.

19. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Děj,děj,děj

První díl mě zaujal byla jsem zvědavá i na pokrečování.Nemůžu říct,že by se mi nelíbilo,jenom mi připadalo že tvůrci nemohli vymyslet jiný děj.No ale neva.Herci byli opět skvělí.Profesionálové k tomu není co dodat.Nic méně by to chtělo pozměnit děj.I přesto dávám filmu krásných 90%.

9. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Dobrej film, jen to bylo až moc podobný prvnímu dílu ... mohlo to byt aspon trochu jiný ... ne že .. dvě části klíče, a další klíč a další klíč a nějakej "padouch" a rodina a vsechno ... chtelo by to trochu změnu ale nuda to nebyla :)

6. prosince 2008
avatar uživatele
konz
...
80 %

...

Hodně dobře natočený film u kterém sem se nenudil, je sice pravda že více se mi líbila jednička, ale co na podívání to stačilo

18. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

Velmi dobrý film se skvělým příběhem a bravůrně natočen.Každý film o hledání pokladů mě vyburcuje a tak vytáhnu minohledačku a vyrazím do polí.

14. října 2008
avatar uživatele
70 %

Podle mě první díl byl skvěle natočenn a skvěle spracován a druhý díl Lovci Pokladů vůbec nezůstal za sklamáním.
Řekl bych že tam byly ještě lepší akce.
Tady v tomto dílu stihl snad vše byl v Bakinghemském paláci v oválné pracovně Prezidenta a ho uníst.
Hlavní role i ve druhem díle se mi nejvíc líbil Nikolas.
Je to opravdu kabrňák.

6. října 2008
avatar uživatele
60 %

National Treasure 2

Žádná novinka, že se chtěli rozejít či rozvést a jak to dopadlo všichni víme. To je tu pořád dokola. Zklamání velké, čekala jsem víc.

4. září 2008
avatar uživatele
100 %

Paráda

Super film, který po skvělé jedničce nezklamal, stousta hlášek, napětí a přitom takřka bez krve... Děj sice místama jaksi nevěrohodný, ale to tolik nevadí - je to přece jen film... Zaslouží si plné hodnocení!!

28. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Dobrý, až na ten dabing

Jednička se mi líbila a dvojka jí ostudu neudělala. I když je děj velmi podobný předchozímu dílu. Mě se prostě tyhle oddychovky líbí. Navíc občasné hlášky některých herců nemají chybu (třeba daň z 5 milionů). Co je ale opravdu jediná strašlivá věc na tomhle filmu, je naprosto otřesný dabing Diane Kruger. Jestliže v prvním díle byl strašný, ve dvojce je ještě o mnoho mnoho horší a myslím, že je to jedna z nejhůře nadabovaných postav filmu, brr..

14. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Pokud se vám líila jednička, určitě vás nezklame ani tenhle díl. Je to stejná dobrodružná akční podívaná, plná historických památek a tentokrát i typicky otcovského prezidenta. Na film se rozhodně dá koukat, ale nic světaborného nečekejte. Já zklamán nebyl - ostatně jednou za čas je potřeba vidět odlehčený film, který přesto nenudí a u kterého se dá skvěle bavit.

6. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

První díl je výborná dobrodružná podívaná, která ani chvilku nenudí. Druhý díl je neméně dobrý filmový zážitek. Což znamená, že pokud se vám líbila jednička nebo máte rádi dobrodružný filmy, tak jsou Lovci pokladů 2 přímo pro vás..

29. července 2008

Wow

Jsem doslova překvapená, doslova mě tento film nadchl... pochopitelně, když jsem se zamilovala do jedničky, tak jsem si dělala obavy, zda i dvojka bude stejný trhák... no a ukázalo se, že i když nebyl tak vynikající jako 1. , i přesto stál za to shlédnutí. Každopádně bylo tak trochu ujeté, že vsadili do filmu i Benovu matku, o které nebylo v prvním díle ani slovy, ttrochu mě zaskočilo, a mohla bych to i vytknout, že se na "plátně oběví Benova matka, která najednou ovládá dávno zapomenutý jazyk. Ale jinak to byla síla s dost akčním nádechem, což bylo naprosto super.

30. června 2008
avatar uživatele
80 %

Film se mi velmi líbil. Měl zajímavý děj a bylo zde plno skvělých akčních a vtipných scén. Rozhodně je dobře, že zachovali stejné herce ve vedlejších rolích. Nicolas Cage zase válel, nemám co dodat. Dávám 82%.

26. června 2008
avatar uživatele
100 %

První díl se mi sice líbil o něco víc, ale i tenhle byl prostě perfektní. Nicolas Cage je skvělý herec, což se samozřejmě ve filmu odrazilo a i ostatní herci byli dobří. Film zaujme, pobaví, je v něm napětí, vtip i romantika, takže 100%.

23. června 2008
avatar uživatele
50 %

K tomuto filmu již od zapnutí přistupuji tak, že není nutné nad vším hloubat déle než pár vteřin a v případě nalezení nejasnosti, je lépe ji ihned opustit a dále zaměstnávat hlavně zrak. Kdyby to nebylo zbytečně zdlouhavé a s o trochu uvěřitelnější motivací hrdinů (nalezení pokladu x očištění jména = hodně kostrbatě naroubováno), mohla to být slušná zábava. Return to Las Vega, Nicolas!

20. června 2008
avatar uživatele
90 %

Klasika

Při vyslovení jména filmu Lovci pokladů mám dobře vytvořený dojem z prvního dílu tohoto filmu. Takže jsem očekával to samé od druhého dílu - dobře propracovanej a zapeklitej děj, kterej vyvrcholí až na samym závěru, do toho trochu humoru, co nikoho neurazí a kvalitní herecký výkony. Film moje očekávání naprosto splnil, ale nepřesáhl je. Kdyby se mu to povedlo měl by plnej počet bodů, takhle je to na krásných 90%

18. června 2008
avatar uživatele
Meky
...
80 %

Pokračování dobrodružné, akční podívane o hledání tajuplného pokladu. Mě se hodně líbilo jak postupně odhalovali další a další věci a artefakty a postupně dokráčeli ke zlatému městu, jinak Nicolas Cage opě nezklamal, co dodat, samozřejmě ostatní herci mu zdatně sekundovali :-)

17. června 2008
avatar uživatele
90 %

Suprovní a 90%

Já jsem fakt velefanda jedničky, viděla jsem ji asi 17x, protože prostě ... ani nevím proč. Je to jednodušše bomba. Z dvojky jsem měla strašnej strach. Protože jak opakuji již po sté, dvojky jsou katastrofální a ždímají z úspěchů jedniček. Tady jsem ale vůbec nebyla zklamaná! V kině to mělo tu správnou atmošku, i když člověku bylo jasné, jak to dopadne, napjatá jsem byla až do samého konce, Rileyho hlášky opět nezklamaly, velkou radost jsem měla z toho, že zůstali zachovaní herci a příběh mě jednodušše dostal, protože co se historických hádanek a pokladů týče, nejsem náročná a prostě to žeru. Líbilo se mi to fakt moc. Na to, že to byla dvojka, jsem byla úplně nadšená! Takže jak jsem o pár názorů dřív psala, že neznám pomalu žádnou "dvojku" sahající kvalitě jedničky aspoň do pasu, tak tahle je jí solidně aspoň "po ramena". :-) Každopádně jednička je prostě nejlepší. Ale když někdo natočí trojku a bude to zase rodina Gatesů, kdo najde další poklad - v tomto případě budu prostě ráda. Na tohle nejde nahlížet tak, jestli je nebo není reálné, že ti samí lidi objeví poklady takových hodnot. Prostě to brát jako další dobrodružství. Jinak by nemohl existovat na příklad ani takový Indy Jones.

10. června 2008
avatar uživatele
80 %

Lovci pokladů je podle mě velmi dobrá a zábavná série, která když vás chytne, tak nepustí. První díl nastavil úplně novou laťku pro jistý druh dobrodružných filmů a ten, komu se více líbí třeba Indiana Jones, musí vzít v potaz, že ten se pohybuje přece jen trochu jinde. Lovci pokladů nepostrádají spád ani dynamiku, ale jejich výjimečnost spočívá v těch jejich „klíčích“, které přicházejí jak na běžícím pásu. Kniha tajemství si tento styl udržela, a i snad po páté se mi pořád velmi líbí. Vymyslet nový příběh určitě nebylo vůbec snadné, protože všichni víme, že v této sérii není delšího momentu, kde by se nějak nediskutovalo, či něco nového neobjevovalo. Nicméně já jsem s ním naprosto spokojený, protože dobrý příběh dělají i herci, z nichž se nezměnil ani jediný. Představa, že někdo nahrazuje Justina Barthu, Diane Cruger nebo nedej bože Nicolase Cage (vzpomeňme si na Nebezpečnou rychlost 2 bez Keanu Reevese), mě přímo děsí. Když se dostalo na herce, nemohu opomenout, že ačkoliv je Ed Harris velmi známý, uznávaný a schopný herec, Seana Beana prostě nahradit nemohl. K příběhu se ještě ale nevrátit nedokážu. Poklad templářů z jedničky nepostrádal poutavost, a stejně tak nezaostalo ani Zlaté město, nicméně i zde vidím mírné pohoršení. Ne v příběhu jako celku, ale spíš v občasném opakování motivů. Celá záležitost opět sahá k dalším významným prezidentům dějin, Cruger se do nového dobrodrůža zapojila velmi podobným způsobem, zase zde máme akční scénu s velkou propastí, šílenou automobilovou honičku, stíhání policií a FBI… Nicméně daleko více mi zde vadil filmový současný prezident. Opět. Ne díky Greenwoodovu výkonu, ale touto „filmovou“ postavou obecně (co teprve ten ze Dnu nezávislosti). Co se týče humoru, Bartha a dabing Jakuba Saice rozhodně nezklamali. Nedostatek vidím sice v přehnaně prvoplánových výstupech Mirren a Voighta, ale Bartha se díky účasti v této sérii u mě velmi zviditelnil. Ve filmu nepřestala znít ani charakteristická hudba, čehož důsledkem mohu jen potvrdit úspěch druhého dílu. Plánuje-li se díl třetí, vůbec nejsem proti tomu. Ba naopak, budu se těšit na dozajista další pohodové Cagovo představení, které si pustím i podruhé, i klidně potřetí.

9. června 2008
avatar uživatele
100 %

No tak konečně jsem měl tu čest shlédnout tenhle film, a naštěstí nezklamal, strašně se mi líbil první díl, tak jsem byl zjedavej na ten druhej no a kdo ví jestli nebyl ještě lepší. Opět nezklamal Riley se svejma super hláškama:D

30. května 2008
avatar uživatele
100 %

tak tohle je další skvělá filmová lahůdka - vtipná, svižná, inteligentní... prostě skvělá podívaná, která neztratila šmrnc a může hrdě stanout po boku prvního dílu

25. května 2008
avatar uživatele
3ged
...
80 %

National Treasure: Book of Secrets

Rozhodně se na to dalo koukat. Úkoly co vedli k získání pokladu byly složitější, ale připadá mi hodně krajně nepravděpodobný, že by se historie jedný rodiny motala kolem dvou pokladů a navíc by je pak našla ta samá generace... První díl byl hold lepší no.

22. května 2008
avatar uživatele
80 %

prijemna oddychovka...ak nehodnotime pribeh a niektore akcie,pretoze to bolo niekedy az smiesne..ale inak to bolo celkom zabavne a napivane s klasickym americkym happyendom..

9. května 2008
avatar uživatele
60 %

Lovci pokladů: Kniha tajemství

Lovci pokladů č. 2. Další odpočinkový film, na který jsem si zašla tentokrát do kina. Film zábavný, skvělé výkony Justina Bartha a Helen Mirren. Občas se ale objevují scény ještě absurdnější než v díle č. 1. Např. prezidentova pracovna či únos prezidenta. To už jsem se opravdu smála :-D

4. května 2008
avatar uživatele
100 %

Úplně super. Nemohla jsem se dočkat až uvidím dvojku a bylo to ještě lepší a vtipnější než jednička. I když na stejném principu - stopy, hledání, padouši, kteří jsou těsně v patách :) přidávám se k ostatním s otázkou, zda-li bude 3. díl (strana 47 :), osobně si myslím, že ano. :)

10. dubna 2008

Pohádka

Pohádka pro dospělé, nic jiného, i když způsob jak dojít k happyendu je docela sofistikovaný :-)
Škoda jen že to nepokračuje třeba ještě deseti minutami, kde by se ukázalo, jak nález Eldorada znamenal rozkolísání světové ekonomiky v důsledku silné devalvace cen zlata... :-)))

8. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Perfektní=)

Tak k tomuhle filmu můžu říct jenom jedno: PERFEKTNÍ!!! Byla jsem unešena jedničkou a tenhle díl taky neměl chybu.. Jen by mě zajímalo, jestli bude trojka (strana 47...)

30. března 2008
avatar uživatele
100 %

Už první díl Lovců pokladů se mi hodně líbí a proto sem byl nucen si obstarat toto pokračování. Popravdě jsem film pouštěl s mírnými obavami a to z toho důvodu, že jaksi pokračování úspěšných filmů nebývají tak dobré jako jejich předchůdci. Naštěstí se to tady nepotvrdilo. I když mi tento díl připadal v podstatě na chlup stejný, i tak se mi to líbilo. Počínaje hudbou, která mi přišla úplně stejná jako u jedničky, a konče závěrem, kdy jsou naši hrdinové nuceni se spojit se svým "konkurentem" a musí pro poklad společně...Nicméně každý z těchto dílů je působivý a svým způsobem originální. Jinak z herců pochopitelně vynikající Cage, vtipný Bartha a nově příchozí výborná Helen Mirren. Ještě se mi na obou filmech líbí to, že jsou dosti poučné. Při sledování se toho člověk doví o americké historii opravdu hodně... Už dodat snad jen to, že komu se líbila jednička, tak by měl shlédnout i toto zdařilé pokračování...100%

26. března 2008
avatar uživatele
100 %

kniha tajemství

když jsem šla na film do kina ani zdaleka mě nenapadlo že by mohl být ještě lepší než díl první.Byla jsem velmi mile překvapená jestli jsem prvnímu dílu dala 100% tak druhému bych musela dát 200% a to po zásluze film nepostrádal nic z napínavosti,dobrodružství a zápletky.Byla jsem nadšená.Lovci pokladů 2 je po dlouhé době velmi kvalitní filmík který je škoda nevidět určitě stojí za to :-))

21. března 2008
avatar uživatele
100 %

Justin Bartha

Tenhle film nezklamal.Byl o chlup lepší než ten první.Dávám 100% i přes nějaké drobné nesrovnalosti.A musím podotknout že Justin Bartha v roli Rileyho opět nezklamal.Opět předvedl,že je nadaný.Hellen Mirenn byla úžasná a tvořila s Johnem Voightem perfektní dvojici.

7. března 2008
avatar uživatele
Kno
...
0 %

No ty vole!!!

Jsem si na 100% jisty ze davam 0%!!! Takovouhle zněť píčovín smotanejch dohromady co nedava smysl? No to sem dlouho neviděl! Vysvětlete mi někdo prosím co to je za..... demenci filmu, když hlavni hrdina musi najít zlatý poklad aby dokazal ze jeho pra pra pra pra dedecek nezabil Klintna... no me to prijde jako uplna sracka!

19. února 2008
avatar uživatele
100 %

Bomba!

Film je fakt dobry!Jednine co bych vytkla je to ze u filmu jsou titulky,ale je to mensi detail!Tesim se az tento film vyjde na DVD!

15. února 2008
avatar uživatele
W0RM
...
100 %

Právě jsem přišel z kina. Když jsem tam jel, tak jsem čekal něco jako první díl (kterému jsem dal mimochodem 100%). A jak to dopadlo? ..... Akčnější, napínavější, vtipnější než první díl. Vážně to nemělo chybu. Tenhle film, myslím si, 100% zaslouží. :-)

14. února 2008
avatar uživatele
100 %

Jednička byla skvela, dvojka naprosto uchvatna. nečekala jsem tak dobrou dvojku. Úžasnej filmeček a Nicolas nemel chybu.

9. února 2008
avatar uživatele
100 %

Prekvapeni

Pro mě je druhý díl naprosto skvělý,dobre vykony herců,skvela zapletka,fiilm proste stoji za shlednuti...

24. ledna 2008
avatar uživatele
pier
...
90 %

Lovci pokladů

Na tento film sem se těšil, a čekal jsem minimálně stejnej nářez jako u jedničky...a s potěšením musím konstatovat že to bylo akčnější a napínavější...Asi v polovině filmu se na plátně objevila automobilová honička uprostřed Londýna ve stylu Bourna ktrerá byla opravdu reálná...akční kamera která už prostě patří do moderních filmů se tam taky parkrát objevila a vtáhla diváka do příběhu...perfektní hudba doplnila napínavou atmosféru...Na herce byla radost koukat...vyloženě si ten film užívali, ke konci začínal děj být předvídatelný ale rozhodné to na filmu neupralo kouzlo...všechno si to sečtěte a máte napínovou zábavu. Výborných...

16. ledna 2008

Takže..jsem rád,že mohu napsat první názor:)!Lovci pokladů jsou můj velice oblíbený film a na dvojku sem se nevýslovně těšil!!Chtěl jsem si to užít až v kině...ale nevydržel jsem...a stahl jsem si to!!A můžu VÁm říct,že mě ten přiběh, atmosféra, herci a v neposlední řadě muzika....opět vtáhli do děje jako před dvěma lety....!!Film má dvě hodiny...a nenudíte se u něj opravdu ani na chviličku....!A navíííc...bude TROJKA...!Na to dám krk.!Takže neváhejte a hned jak tady bude premiéra...jdete na to...nebudete litovat!Pro mě ač s menšími výhradami dávám..

15. ledna 2008