home
Lotrando a Zubejda

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Proč se mi pohádka líbí? Příběh s poučením, nádherná hudba a kdybych chtěl vypsat všechny úžasné hlášky, musel bych přepsat celý film.

Přál bych i více takových pohádek...

24. prosince 2011
avatar uživatele
90 %

Nádherná česká pohádka, ale hlavně s nádherným českým vtipem. Dle mě to byl jistý průlom v českých pohádkách, ji takhle zkomediovat.

16. března 2011
avatar uživatele
100 %

Zajímavé skloubení dvou pohádek. Má moc hezké písničky, hodně vtipu, skvělé herce a výpravu. Opravdu stojí za vidění.

21. října 2010
avatar uživatele
100 %

Jedna z nejlepších novodobých pohádek. A myslím, že spojení dvou pohádek je lepší než jejich původní verze.

18. května 2010

Nad průměr...

Je skvělé,že se v kinech objevila nová pohádka s novým dějem.Některé scény se mi však zdály nedodělané,nepromyšlené do detailu.Například když Lotrando vycházel z kláštera,byl vzdělaný víc než dost,ale pokud vím tak své vědomosti ve zbývající části filmu vůbec neuplatnil,což vypadá,že v klášteře studoval úplně zbytečně.Nebo když se Zubejda s Lotrandem baví o tom,že v Evropě má každý muž jen jednu ženu-v jednu chvíli to vypadalo,že tak trochu odsuzují Islám.Hudba celkem ušla.Vtipy ale byly z celého filmu nejlepší-takže si tento film zaslouží 70%

8. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

Naprosto úžasná pohádka! U týhle pohádky se člověk ani nemůže divit.Jedna hláška za druhou.Pamatuju si, jak jsem na ní byla v kině a celej sál se pořád jen chcetal.Prostě bomba pohádka.

9. září 2009
avatar uživatele
80 %

Pohádka mého dětství...je originální a vtipná. Má to smysl a dobré písničky. Prostě pohádka jak má být.

8. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

Moje oblíbená pohádka, teda ne, že bych se na ně díval často, ale velice mě zaujala. Sice mi přišlo trochu ujetý, že došli tak daleko z Čech až k moři Sargasovému neutahaný, vypadali stejně jako před tím než vyšli, rozuměli si atd., ale jinak vskutku velice pěkná pohádka.

8. července 2008
avatar uživatele
80 %

Moc pěkná a zajímavá pohádka. Mam ji fakt ráda a to i když jsem z pohádek tak trochu vyrostla:) Jsou v ní skvělí herci, skvělá hudba a má krásný děj. Moc se mi líbila i její hudba. Prostě tahle pohádka nikdy nezklame.

24. června 2008
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Podle mě je to jenom průměr. Nijak extra mi to nepřišlo a ty písničky se mi vesměs nelíbily. Prostě mi to nesedlo do nálady... Takových pohádek už bylo natočeno mraky. Je tahle něčím významná? Já myslím, že ne.

5. května 2008
avatar uživatele
100 %

Taková česká, klasická pohádka. Ale pěkná! Moje oblíbená když jsem byla mladší. Ale ty písničky tam jsou stejnak nejlepší =))

7. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Vládce náš, slunce naše jasné

Tohle je podle mého názoru nejlepší pohádka, která u nás byla po revoluci natočena. Má krásné exteriéry, kostýmy, skvělou hudbu, milý příběh a spoustu vtipných situací a hlášek. Škoda že od té doby nebylo natočeno nic podobného - točí se sice jako o závod, ale kam se ta "díla" hrabou...

25. března 2008
avatar uživatele
90 %

Oblíbená pohádka mého dětství, na kterou se vždycky ráda kouknu. "Špatná věc se podařila, hrubá síla zvítězila." To občas říkám, když komentuji některé moje výkony. Doporučuji.

24. března 2008
avatar uživatele
80 %

yeah

Milá veselá pohádka plná chytlavých melodií, příjemných herců, krásné přírody a zajímavých nápadů... Co víc si přát? :)

24. března 2008
avatar uživatele
90 %

Moc pěkná pohádku. Myslím, že bylo skvělý nápad smíchat dvě pohádky do hromady. Moc ráda se na tuhle pohádku koukám. Pěkné písničky.

25. října 2007
avatar uživatele
100 %

Nám se stalo něco překrááááásnééééh

Skvělá hudební pohádka ,plná písniček a skvělých zápletek.Neznám dítě ,které by nevidělo Lotranda a Zubejdu

20. června 2007
avatar uživatele
90 %

Moje nejoblíbenější česká pohádka. Písničky od Uhlíře a Svěráka moc hezký. Pobaví jak starší tak mladší.

11. února 2007
avatar uživatele
90 %

jojo

Moc pěkná pohádka. Čapek je skvělý, jeho pohádky nemají chybu a filmaři si toho byli vědomi a pohádku nezprznili. Dobré herecké výkony, opravdu vtipné hlášky a krásná hudba od Uhlíře a Svěráka. Chválím

3. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Česká klasická pohádka v nečeském klasickém prostředí. Moc hezky zpracované. Hlavní dějová linie je vtipná a zábavná a jako každá pohádka má šťastný konec, Hlavní přízeň na tom, že se to tak povedlo má samozřejmě pan svěrák. Taky jsou moc hezké písničky, hlavně "Pod dubem, za dubem".

18. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Půvabná česká pohádka - motivy Karla Čapka zpracované Zdeňkem Svěrákem snad ani nemohly dopadnout jinak. Písničky jsou hodně chytlavé, člověk si je potom brouká celý den. Krásná pohádka pro celou rodinu, nejen pro děti.

12. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Ljuba Krbová

Tato pohádka mě už nezastihla v dětském věku, takže mě nezaujala tak, jak by mohla dříve. Navíc Strach mi neni sympatický...ale je tam spousta jiných herců jako Goldflam, nebo Lábus, kteří mě bavili.

17. září 2006
avatar uživatele
80 %

Moc pěkná pohádka. I když jsem už z pohádek trošku vyrostla, tak když jsem byla menší moc se mi to líbilo. Taková povedená pohádka ve všech těch ,,pokusech"...

9. září 2006
avatar uživatele
100 %

Nejlepší novodobá pohádka

Dle mého názoru je tohle poslední opravdu kvalitní pohádka, která u nás byla natočená. Kam se hrabe Troška... Skvělé herecké obsazení, hudba, scénář, příroda i ten Čapkův kapičku předělaný děj. Vřele doporučuji!

19. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Pěkné

Milá, chytrá, vtipná a k tomu česká pohádka, která se nás snaží zavést i do jiných krajů, než jsou ty naše. Nepostrádá vůbec nic z toho, co by správná pohádka měla mít, ani kvalitní herecké obsazení. Jedna z mých nejoblíbenějsích!

14. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

...

jedna z mála pohádek který u nás v 90. letech byly natočený, co se mi líbila.. .je v ní nenásilně propojená čapkova poetika se svěrákovskou, hrjou zde sympatičtí herci, zasmějete se u ní, trošku vás i dojme, budete si pobroukávat pěkný písničky... pohádka jak má bejt :)

7. června 2006
avatar uživatele
80 %

Je to pohádka pěkná

Pohádky Karla Čapka mají zvláštní kouzlo a atmosféru. A to kouzlo se podařilo vnést i do filmu. Vynikající čeští herci, vtipné a zapamatovatelné písničky, hlášky, vyprávějící Zdeněk Svěrák, to dalo dohromady moderní českou pohádku, která je pro mě mezi filmovými pohádkami poslední doby nenahraditelná.

5. června 2006
avatar uživatele
80 %

Vždycky se na tento film ráda podívám, písničku už umím nazpaměť... No prostě skvělá pohádka, pan Strach svou roli zahrál úchvatně a Svěrak jako vypravěč... Doporučuju! :)

4. června 2006
avatar uživatele
70 %

Docela kvalitní novodobá pohádka, která stojí především na vynikající hudbě. Příjemná snaha o návrat českého filmu ke starým klasickým černobílým pohádkám, ke kterým se kvalitou přiblížila jen zčásti. Jedním slovem: příjemný nadprůměr

4. června 2006
avatar uživatele
90 %

Náderná česká pohádka, na kterou se vždycky ráda podívám. Má úžasné herecké obsazení, děj i hlášky. O písničkách ani nemluvě. Prostě není co dodat. Zase se češi vytáhli.

4. června 2006
avatar uživatele
60 %

Pohádka? Film?

Musím říct, že když jsem byla menší, tenhle film mě docela bavil a líbil se mi. Jenže teď už jsem větší a leccos jsem přehodnotila. Názor na tento film taky. Už mi nepřipadá jako úžasný, ale s odstupem času vím, že nic podobného ty staré krásné pohádky prostě nenahradí. Takový film pak může být dobrý a ne ani tak špatný, ale když srovnávám, tak na klasiku žádné nové české pohádky prostě mít asi jen tak nebudou!

3. června 2006
avatar uživatele
100 %

Zamilovala se do něho...

Naprosto úchvatná pohádka:) Má vynikající děj, plno úžasných scén- myslím, že kupříkladu na takový chleba s tvarohem nezapomene nikdo:) Nebo na:"Sultán Solimán, vládce náš , slunce naše jasné..." Je tam toho spousta. Taková krásná romantika. Úžasné písničky... Miluju Svěráka:)))

3. června 2006
avatar uživatele
80 %

:-)

Tuhle pohádku mám určitě moc ráda. Má moc pěknej děj, úžasný písničky, fajn hlášky, některý scény jsou opravdu hodně povedené,...

3. června 2006
avatar uživatele
80 %

hezky česky

Tohle je příjemné pohádka do nepohody.Obzvláště se mi líbí pojetí cizích jazyků...A navíc to je dvě v jednom,neboli spojení dvou klasických českých pohádek do úchvatného celku...

3. června 2006