home
Lolita

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Humbert Humbert

Lolita. Můj hřích, má duše... Díky bohu, že se Nabokov nebál kontroverzního tématu, ač věděl, že většina lidí si ho zafixuje jako spisovatele, co napsal tu "prasárnu". Lolita je zajímavá, jak v knižní, tak i filmové podobě. Je téměř až děsivé sledovat, jak si Lo dokáže obtočit nevlastního otce kolem palce a zametat s ním, přimět ho, aby tancoval, jak ona píská. A chudák beznadějně zamilovaný Humbert se marně snaží udržet přízeň své vyvolené "nymfičky." Doporučuji přečíst i knihu, aby se nám váženým porotcům, jak nás Humbert uctivě oslovuje, snáze hodnotilo. Kniha nad filmem vítězí, ale nějaká drtivá výhra to není.

11. prosince 2010
avatar uživatele
100 %

skvělé

Lolita patří k mým nejoblíbenějším filmům, pokud není mým opravdu nejoblíbenějším. Původní verzi jsem bohužel neviděla, takže nemůžu srovnávat, ale alespoň knihu jsem četla, takže doufám, že trochu vím, o čem mluvím, když říkám že se Lolita Adrianu Lynovi povedla. Jeremy Irons předvedl klasicky skvělý výkon, ale i Dominique Swain mě uchvátila svým talentem. I když má film přes dvě hodiny, ani chvilku jsem se nenudila, což je na mě docela výkon. Nevím, co víc dodat. Je to opravdu skvělý film a všem ho doporučuju.

30. října 2010
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

"Nová" Lolita je samozřejmě odvážnější, erotičtější, ale Nobokovův scénář a Kubrickova režie je nedostižitelná. Tvůrci si to zřejmě uvědomují a jejich snaha nesahat na klasiku, ale zároveň se jí vyrovnat, je až moc viditelná. Přesto film za zmínku stojí, ostudu předloze ani prvnímu filmu nedělá a řemeslně je taky vše v pořádku. Silnějších 60%. Pokud bych neviděl původní verzi, nejspíš bych dal i 70%, ale vzhledem k tomu, že vše podstatné bylo řečeno o čtyřicet let dříve, musí jít procenta dolů.

28. března 2010
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Ještě jsem neměl možnost srovnat tento snímek s originálem od Kubricka, ale jako remake to nebylo špatné. Příběh je sám o sobě nechutný, co si budeme povídat, ale natočeno je to obstojně. Především vhodná volba do obou hlavních rolí byla klíčová. Jeremy Irons v roli zvráceného Humberta má být "záporná" postava, jak jinak díky svým zvrhlým myšlenkám, ale vzhledem k tomu, jak se chová a postupně projevuje druhá hlavní postava - Lolita, tak z toho nakonec Humbert vyšel vítězně. Dominique Swain ztvárnila Lolitu perfektně. Postoje, rysy i touhy byly v jejím podání smyslné a ač je to pedofilní a nedůstojné, tak mé myšlenky smýšlely podobně, což možná byla účelem filmu. Trošku mě mrzí hudba Ennia Morriconeho, která se až příliš držela stranou a byla jednotvárná. Na druhou stranu určitě potěšila kamera. Závěr? Remake tohoto příběhu se vydařil, i když by tempo potřebovalo mnohokrát znovu nakopnout. Díry ve scénáři jsou, stejně jako pár technických chyb, ale tyto věci jsou vyvážené dobrými hereckými výkony a pěknými záběry kamery. 60/70%

10. ledna 2010
avatar uživatele
90 %

Tak tohle filmové zpracování Lolity se mi dost líbilo. Knihu jsem četla strašně dávno, aspoň jsem si osvěžila vzpomínky. Jeremy Irons tady podal velice dobrý výkon, stejně jako představitelka hlavní role. Prostě výborně udělaná klasika.

7. července 2009
avatar uživatele
joda
...
80 %

Lolita

Tak jsem konečně zkoukla filmové zpracování Lolity Vladimira Nabokova. Knihu jsem četla asi tři roky zpátky, bohužel nedočetla, neboť mě to tak v půlce začalo silně nudit. Podle toho, co si z knihy pamatuji, mám dojem, že je to velice zdařilá adaptace, opravdu se jede podle předlohy. Samozřejmě se najdou momenty, které byly ve filmu vynechány... Humbert Humbert byl zahrán skutečně výborně, zpočátku jen takové náznaky a až později se projeví, co je skutečně zač. Dominique Swain se své úlohy zhostila také velmi dobře, až mi tím lezla na nervy. I Lolita v knize je přesně taková. Řekla bych, že asi její životní role, protože v jiných filmech, které jsem viděla, mě nezaujala. Frank Langella ztvárnil svého slizouna Quiltyho také přesvědčivě. Když tak nad tím přemýšlím, tak ač je film dost dlouhý, nenudil mě.

14. června 2009
avatar uživatele
100 %

nádhera

Přečetla jsem si knihu a shlédla jsem film, který absolutně předčil všechna má očekávání. Tento film Vás vyděsí, rozbrečí i rozesměje. Je to taková děsivá love story stárnoucího muže k 14 ti letému dítěti. Je to něco, co se bohužel v životě stává a je občas potřeba na to upozornit. Jak kniha, tak film jsou naprosto úžasné. navíc to alespoň pro mě byl herecký koncert absolutně nejlepšího herce, jaký po zemi chodí - Jeremy Ironse i mladičké Dominique Swan, podtržený nádhernou muzikou. Díky za tento zážitek, mé hodnocení je prostě 100 procent, díky Jeremy.

24. února 2009
avatar uživatele
90 %

Lo

Přímo zbožňuji knižní předlohu... a film se mi velmi líbí, je úžasný. Režisér a scénarista měli těžkou práci, kniha je obsáhlá a psána zajímavým jazykem. Myslím, že tam je vše a nic nechybí. Herci předvedli úžasný výkon, hlavně představitelka Lo. Lolitu od Kubricka jsem bohužel neviděla a nemihu posoudit. Doporučuji tento film. Úžasná zpověď člověka, který má sexuální úchylku, kterou nemůže ovládnout a ví, že koná špatnou věc.

20. října 2008
avatar uživatele
80 %

Zaprvé chci říct, že nechápu, jak někdo může považovat Nabokovu knihu za nedostatek. To je pro mě absolutně absurdní. Film je to určitě nadprůměrný, emotivní (I když rozhodně ne tak, jak by si Lolita zasloužila.), herecké výkony vcelku věrohodné, hudba dobrá. Slečně Swain bych bohužel ani na chvíli neuvěřila, že je jí dvanáct. I když občas mě svými vyloženě nymfími způsoby až překvapovala. Pár věcí mě na filmu doopravdy naštvalo, ale už si ani nepamatuji, co to bylo, což považuji za pozitivum.
Vcelku dobrý film, když ho nebudu srovnávat s knihou. 80%

27. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

No film je sice ze života a o životě, snad má snahu poukázat i na pedofilii, která u nás byla a bohužel asi i bude. Výkony herců vcelku obyčejné, zpracování lehce nadprůměrné, takže z toho vychází i hodnocení.

30. října 2007
avatar uživatele
80 %

Bacha na hormony.. (obě pohlaví ;o)

Šikovné zpracování kontroverzní knihy, kterou americký vydavatel dvakrát odmítl, až francouzské (ach, zase ti Francouzi a Ľ Amour na tisícero způsobů) vydavatelství Olympia Press Nabokova, jenž svůj román prozměnu sám před dokončením dvakrát málem zničil, vzalo na milost. Ostatně film byl také natočen ve francouzské koprodukci. Jeremy Irons je v roli Humberta exceletntní, Dominique Swain jako Dolores (Lolita), mu v hereckém výkonu zdatně konkuruje. Až na závěrečnou část filmu, kde v usedlejší poloze Dominique nepůsobí už tolik přirozeně, snad proto, že měla vyhlížet a jednat už jen dospěle a být tak zbavena právě těch kontroverzních atributů, díky nimž byla do role obsazena. Hned na počátku filmu je scénou na silnici divákovi vyjeveno, že příběh má destruktivní podstatu, a že za mnohdy úsměvnými scénami se bude skrývat tragédie. Nelze jinak, protože sama realizovaná pedofilní láska je svou nenaplněností destruktivní povahy. A Humbert má pedofilní sklony, třebaže dosud pod kontrolou autocenzury. Ta se postupně vytrácí s tím, jak (ochotně) podléhá Lolitiným svodům. Jeho slabina, která ho zničí, spočívá v okolnosti, že má i svědomí, a že skutečně miluje, což se nevylučuje, i když si je čím dál víc vědom toho, že podléhá vášni, která Lolitě ubližuje. Jeho láska v důsledku nemůže být opětována, život se hroutí. Dolores je skutečnou nymfičkou, eroticky předčasně vyzrálou ženou v dívčím těle, která si je vědoma své síly a z kratochvíle se baví mocí, kterou nad Humbertem má. Ona si hraje s ním a on si hraje s ohněm.. O skutečnou fyzickou lásku však stojí pouze Humbert, Lolita je jen zvědavá - a citové pouto je tak po počáteční a později už omšelé zkušenosti vyloučeno. Lolita je Humbertem zklamána, potřebovala osobnost, nikoliv milence. Děj graduje setkáním Humberta s jiným Lolitiným svůdcem, jenž si pouze užívá, a který nepochopí, že pro Humberta je Lolita životní láskou. Spirála dosáhla na dno, příběh se uzavírá. Jsme zpátky na začátku a v myšlenkové agónii křižujeme silnici...

3. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Naprosto geniální

Dolores, Dolly, Lola, Lo a konečně Lolita. Jak už asi pochopíte z nadpisu tento film mě naprosto ohromil. Viděla jsem i Kubrickovu verzi, ale tahle Lolitka je prostě lepší. Může za to nejen naprosto skvělý Jeremy Irons, ale i mladičká Dominique Swain. O té si myslím, že kdyby se trochu víc snažila, mohla z ní být dobrá herečka. I když jsem holka, film mě nijak neodpuzuje, vlastně spíš naopak. Když jsme se na něj dívali s mými kamarádkami, pořád sténaly, že je zde málo peprných scén. Zřejmě nepochopily, že to neni jenom vo tom jednom. Ale bez hudby by to samozřejmě celé nefungovalo, takže chválím i hudbu. Tomuhle filmu vážně nemám co vytknout a děkuji ti Nabokove za knížku :)

22. června 2007
avatar uživatele
dris
...
90 %

Film nemám boužel možnost porovnat ani s původním filmem od Kubricka, ani s knižní předlohou od Vladimíra Nabokova (oboje považuji za velký nedostatek). Film určitě zaujme silným emotivním dějem, který vás po celou dobu filmu udrží a nepustí. Film má taky skvělou atmosféru, která je doprovázené perfektní, stylovou a chytlavou hudbou. Co se týče herců mě zaujal hodně dobrý Jeremy Irons, který hraje doopravdy perfektně a na konci filmu předvádí exelentní výkon, hodně mě taky zaujala Melanie Griffith, která hrála poměrně málo, ale za to naprosto skvěle. Naopak mě moc nezaujala malá LO (Dominique Swain), která byla pro mě nesympatická a protivná (možná záměr tvůrcu). I přes to ve mě Lolita zanechala hodně hluboký dojem. Závěr: Emotivní příběh, který chytne za srdce a doplního ho perfektní hudba, atmosféra a dobré herecké výkony.

18. června 2007
avatar uživatele
100 %

Lolitka

Zajímavá zápletka, některé scény mi dali dost zabrat, správně natočené a ještě správněji provyprávěné... člověk když na TO kouká tak se diví jak se člověk ovládá dlouho, no s jistotou podlehne... takové přesile citů se odolat prostě nedá... sexy hrátky, erfektně zvládnuté hlavní role a taky myslím hudba nezaostává (na chvíli jem i starší herečce uvěřil že má 14-15) ale jinak super i když delší oplatí se vydržet, odměna zaručeně přijde ve formě zážitku (nebo spíš zážitků)

15. května 2007
avatar uživatele
100 %

Hezky

Sice jsem neviděla konec tohohle(když to šlo tak jsem ještě nemohla koukat do půl noci na telku) ale i přesto se mi moc líbí, je tam bezva hudba,herci a taky děj.Moc,Moc,Moc,Moc,Moc hezký film

6. května 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film je jeden z mých nejoblíbenějších, lehce perverzní a krásně natočenej, ale bez tý krásný hudby by to nešlo, ta tomu dodává tu šťávu.....

16. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Miluju tenhle film...

Mě se to moc líbilo, viděla jsem to už asi 4x a pokaždý tam najdu nový psychologický děje, který mě zaujmou. Nejdřív sem si přečetla knížku, která se přeje jen trošku liší, ale proč ne, že :) Mlaďounká dívčina zahrála svoji roličku opravdu výtečně a bez pochyb sem ji všechno věřila. Paráda...!

7. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Lolita je film, který jednoduše miluju. Od chvíle, co jsem ho viděla poprvé, stal se jednoznačně mým favoritem a doteď jsem ho viděla snad už padesátkrát... Je to zajímavý příběh, podle mě krásně zpracovaný a ikdyž se zpracování trochu liší od literární předlohy, film má svoje úžasné kouzlo. Narozdíl od knihy je příběh (ve skutečnosti fakt dost zvrhlý - taková "lolitka" a dospělý muž...) vyprávěn svým způsobem poeticky a já se k tomuhle filmu budu vždycky ráda vracet... P.S. A hudba? Krásná, jemná, napínavá, dramatická, něžná...

17. prosince 2006
avatar uživatele
40 %

Ale takhle

Asi sem moc konvenční, ale přišlo mi to perverzní. Kdyby ty holce bylo víc, ale takhle. Možná, kdybych byla muž, viděla bych to jinak....

17. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Musím se přiznat, že hlavní představitelka se mi opravdu líbila a zahrála to skvěle. Kdo by jí z nás mužů neodolal, to se musí přiznat. Jinak film je dost depresivní, hlavně ten konec.

30. listopadu 2006
avatar uživatele
40 %

No, tak takovyhle filmy fakt nemusim. Predloha je sice dobra, ale to zpracovani je fakt strasny! Proste se mi to nelibi!

30. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Jen tak...

Tenhlensten film sem poprvé viděla někdy před hodně dlouhou dobou...to sem ještě jaksi netušila oč v něm vlastně de, ale strašně se mě líbil...podruhé už sem ho pochopila...a po několika letech sem si ho stáhla...a přímo si ho zamilovala!! Ani nevím proč, ale tenhle film je...jak to říct...VYNIKAJÍCÍ!! Vynikající herecké obsazení, vynikající děj...prostě všechno!! Nejradši bych dala nekonečno % =))

1. října 2006
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film nemá jedinou chybu! Vážně skvělé herecké výkony a smysluplný děj! Výkony herců jsou tak důvěrohodné a tak skvělé že musím klanit. Prostě tenhle film je tak skvěle udělaný, že bych se na něj mohla dívat pořád a pořád. Je to vážně super film.

12. září 2006
avatar uživatele
80 %

Tak tohle je opravdu zvláštní film. Když jsem to viděla poprve, přišlo mi to nechutné, ale s odstupem času si uvědomuju věci, tak jak ve skutečnosti na světě jsou. Mnohem lepší než knížka, ta mě nějak neoslovila.

21. července 2006
avatar uživatele
100 %

LOLITA

veru tak neskutocny film a este neskutocna herecka kebi sa to mne prihodilo to co sa prihodilo tomu ucitelovi tak neviem asi striekam na vsetky strany to bol vtip ale jednoznacne uzasni film bol som na tom v kine a vatsina ludi malo pocas celeho filmu sanku dole a slintalo veru tak

1. května 2006
avatar uživatele
80 %

Shocking

Tak tenhle film mě maximálně zaujal. Mluví se v něm o tématu, které je kontrovérzní a to se mi líbí, že se něčeho takového tvůrci nebojí. Chtěla bych si přečíst i knihu, která je prý ještě více šokující, ale bohužel jsem se k ní ještě nedostala. Film se mi líbil, musela jsem po jeho shlédnutí přemýšlet a to mám ráda. Herci dobří, děj dobrý.

14. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Tento film předchází pověst mimořádně šokujícího snímku ... mno, ono téma je sice dost šokující, provedení filmu už tak šokující není, takže jediné, co jsem na tomto filmu shledal zajímavého je ona mladá herečka ztvárňující Ironsovu milenku. Jedním slovem: pýcha předchází pád

10. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Dávám 100% ale nejraději bych dala 200%. Film je užasný, drsný, překvapující...prostě nemám slov. Herečka , která hraje Lolitu nemá chybu.

6. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Jo jo..Lolita...tohle je vážně velice zajímavý snímek. Mě osobně se to moc líbilo. Ale určitě se najdou tací, kterým ne... Bylo to zajímavý..Ale kniha už se mi tolik nelíbila..

15. února 2006
avatar uživatele
100 %

ju

Moc pěkně zpracovaný film podle knižní předlohy. Je fakt super, i herecké obsazení a jejich výkony za to stojí. Hm, tady snad není co vytknout..:)

12. února 2006
avatar uživatele
100 %

Super

Podle mě fakt super film natočený na skandální téma mladé Lolity, která má poměr se svým nevlastním otcem.Na tomhle filmu se mi líbí, že je ve vzduchu neustále cítit určité napětí.Když tenhle film vidím, tak mě pohoršuje, kažopádně to musím dokoukat do konce, takže na tom něco je.

12. února 2006