home
50/50

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
70 %

65%

Váhala som, či to bol priemer, alebo ľahký nadpriemer, tak som skonćila niekde na rozmedzí. Tento film ničím nesklamal, ale ničím ani neprekvapil, nevytiahol sa.

23. ledna 2016
avatar uživatele
60 %

Já nesnáším filmy s touto tematikou, omlouvám se ale nejspíš je to nějaký obranný mechanismus. Jediné co mě přimělo kouknout byl úvodní popis filmu, že se bude jednat sice o zákeřnou chorobu ale především půjde o komedii. Tak mě toto spojení tragedie a humoru celkem zlákalo. K mé smůle jsem asi v polovině filmu pochopil, že jsem nalítnul. O komedii se nejednalo ani z pěti procent. A ony snaživé jakože "komediální" prvky srážely film na kolena. Říkal jsem si, jestli tohle je komedie tak někdo má hodně zvrácený smysl pro humor. Shodou okolností jsem podobný příběh viděl (teměr identický) ve filmu Poslední týden a ten byl mnohem humornější. Takže jsem dospěl k závěru, že je nemožné nebo hloupé či nevkusné mixovat tyto žánry dohromady nebo aspoň já to tak vidím. Drama, romantika a komedie - už mi to přijde zvrácené. Jinak film byl dost odfláknutý a nevyvolal ty správné emoce. Ať už to bylo mustrovaným a předvídatelným příběhem či slabým hereckým výkonem všech zúčastněných ale každopádně film, z hlediska filmu, nijak zvlášť nezapůsobil. Nicméně donutil mě se aspoň trochu zamyslet a za to mu dám 60%

29. června 2013
avatar uživatele
80 %

Joseph Gordon-Levitt

Film s hodně vážným tématem rakoviny má i přes jednoduchý děj co nabídnout. Příběh má zajímavé dialogy a je podán velmi příjemným zábavným způsobem.

17. prosince 2012
avatar uživatele
50 %

Nevím, jestli něco špatného lítá ve vzduchu, jestli blbě vidím, nemám štěstí, nebo jestli už dobrý film je stejně nedosažitelný jako ideální muž?! 50/50 je příjemný film pokud se ovšem vehementně soustředíte pouze na Josepha Gordon-Levitta, sympatický rakovinný příběh bez zbytečných slzavých momentů a zhruba v polovině filmu vyřčenou hlášku, jejímž hlavním hrdinou je lord Voldemort, ta vás spolehlivě zabaví do konce filmu, pokud selže zbytek. Velkým plusem a tahounem téměř dvou hodin je opravdu jeden jediný fakt a to ten, že nemá divák ani chvilku pocit, že ho film chce na konci vyflusnout jako absolutně vyždímanou uslzenou trosku. Klobouk dolů. Hlavní hrdina má prostě rakovinu, svět se nezboří, život jde dál, naděje je, chuť do boje taky, tak proč nežít svůj život dál?! Joseph je sympaťák, na kterého se dá dívat jako na šikovného chlapa i na slušného herce. Zbytek už stojí za zlámanou grešli. Omezený slovník Setha Rogena mě, slušně řečeno, začíná pekelně iritovat. Jestli se měl Seth postarat o komediální linku příběhu, tak se někde stala zatraceně zlá chyba. V mých očích pošlapal všechno to dobré, co se z relativně slušného snímku dalo vytřískat, dal tomu marihuanový nádech s notnou dávkou vulgarismů a tím si mě nezískal ani co by se za nehet vešlo. Neodnáším si z filmu vysloveně špatný pocit, ovšem Seth mi ho pekelně zkazil, Anna Kendrick mu zdárně sekundovala a chudák Joseph prostě nemohl všechno zvládnout sám. Ne, tohle není můj šálek čaje.

13. února 2012
avatar uživatele
80 %

Fifty fifty

Tak jsem se podívala na ještě jednu oceňovanou komedii z minulého roku. Opět řeknu, co jsem už několikrát říkala. Komedie není žánr, který vyhledávám, takže nebýt toho, že film figuroval v nominacích na Glóby, asi bych se na něj nepodívala. Teď jsem ale každopádně ráda, že jsem 50/50 viděla. Oceňuji práci se scénářem, protože tohle je téma, které se prostě chtě nechtě dělá šablonovitě, jenže scenáristi tohoto kousku se s tím dokázali poprat a z lacině vyhlížejícího slzopudného dramatu dokázali vykřesat mnohem více. Nejsem z těch, kteří právě toto tomuhle filmu zazlívají. To, že dramatickou linku nenechá vyznít pořádně. Mně to nevadilo a snímek jsem si nakonec užila, a to jak s momenty vtipnými, tak těmi dojemnými. A ani mi nevadilo, že konec byl jasný hned, jak se linka s rakovinou dostala na scénu.

18. ledna 2012
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Režisér tohohle filmu by se mohl jmenovat Mr. Obvious, protože námět je na plátno převedený přesně tak, jak bylo jasné od začátku. Ale v rámci svojí neoriginality to víc než jen funguje.

10. prosince 2011
avatar uživatele
60 %

Koukejte s chladnou hlavou

50/50 má v první řadě jedno z nejsympatičtějších obsazení na trhu herců, které je radost sledovat a i díky němu se dá film bez problémů dokoukat. Ano, berte to tak, že pecku roku uvidíte, pokud jste ostatní filmy hodnotily jako odpady. Což většinou není pravda a každý film dostává stovku, že jo. Toto je vcelku pohodový film, který si umí udělat z rakoviny srandu. Tohle pro mě není revoluce a ani novinka. Seth Rogen má prostě hlody okolo. Maže pooperační ránu prstem a holí kamarádovu hlavu strojkem na svou prdel. Tyhle okamžiky jsou vtipné. (Aby z toho nebyla komedie, je jich jako šafránu) Moment před operací může být teoreticky i dojemný (Ale dojemností je opět tak málo proto, aby to nebylo moc smutné a depresivní). Zkrátka se někdo snaží vyvažovat misku vah tím, že z každé strany postupně ubírá. Přitom by to bylo lepší obráceně. Z celého filmu mám hlavní dojem ten, že jde o vcelku obstojnou romantiku, kdy si užíváme seznamování dvou lidí v situaci, kdy si oba uvědomují, že pokud se seznámí, tak si vzájemně ublíží. To je asi ta nejdokonalejší a nejpůsobivější složka filmu. Užil jsem si to, ale když to jen letmo srovnám v hlavě s "Než si pro nás přijde", není vůbec co řešit. Stačil rozhovor a brečel jsem smíchy. Stačilo škrnutí položky na seznamu a brečel jsem z jiného důvodu. Chápal jsem, o co se postavy snaží atd. Každý moment měl svou sílu. Tak u mě vypadá působivý film plný emocí. 50/50 vám možná vykouzlí usměv na konci. Bohužel k tomu vede dosti "přerušovaná a nevyvážená předehra". Tentokrát 60% a asi se v budoucnu nebudu bránit novému zhlédnutí. Pokud by snad přišlo nějaké zázračné osvícení, klidně přidám.

8. prosince 2011
avatar uživatele
90 %

Jedno velké WOW!

Možná by pro vás bylo lepší o tomto filmu vůbec nic nečíst. V takovém případě byste ovšem mohli k filmu přistupovat s jistou nevraživostí, že uvidíte další absolutní blbinu s Seth Rogenem. Je možné ale očekávat dost možná jedno z nejlepších dramat roku právě se Seth Rogenem? Dokážete si představit komedii o rakovině? V 50/50 se mluví sprostě, šaškuje zde Seth Rogen a přitom je to dojemný, skličující a omračující film, který střídá humorné a dramatické části v takových smrtících dávkách, že tato netradiční kombinace tvoří neskutečně působivé dílo. Může za to především až neúnosně sympatický a bezpochyby herec s velkou budoucností Joseph Gordon-Levitt, zajímavý scénář - mix žánrů s převahou dramatu, který nezobrazuje svět černobíle a zároveň nebrnká prvoplánovitě na city či nepokukuje jedním očkem po oceněních (kdy také naposledy vyhrál Oscara nějaký film s motherf*ckerem)? Přes všechno mé nadšení ale chápu, že vám někteří budou tvrdit, jak je to ploché, nijak objevné, líbivé a co já vím co ještě. Nevěřte jim! A pokud chcete rozplakat svoji přítelkyni, pusťte si s ní právě tenhle film, myslím, že jedna z výjimek, kterou přežijí drsní chlapi i citlivé polovičky.

3. prosince 2011