home
Liga výjimečných

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Po shlédnutí filmu mám pocit, že je to spíš blockbuster, než cokoliv jiného. Ne že by byl vyloženě špatný, ale nad některými věcmi je třeba nepřemýšlet, aby jste se bavili. Ani moc nedrží komiksové předlohy, ale zase není tak PG18 :)

Nápad crossoveru není špatný, ale nějak mi do celé skupiny neseděl Dorian Gray a doslova mě jeho postava vytáčela, kdykoliv se objevil na scéně. Hlavě už od počátku máte takový pocit, že právě on je tam k ničemu, když už tam máte lovce, agenta, neviditelného zloděje, chemičku, doktora a vynálezce. Což jsou vcelku logická povolání, když chcete vyhrát válku. Bohužel se tvůrci rozhodli, že aby to bylo napínavější, tak celou půlku filmu jsou ostatní podezřívaví k někomu jinému, ačkoliv Dorianovo chování je nejnepříjemnější.

Některá rozhodnutí postav byla rovněž na pováženou. Běsnící monstrum v ponorce, ponorka v Benátkách, nehledání Skinnera i přesto, že už se nějakou dobu neukázal nebo napomínání Sawyera o střílení oběma rukama za jízdy, přestože se mi zdá, že má větší šanci někoho trefit atp.

Přesto všechno jsem se celkem bavila a dokonce mohu film i doporučit, pokud u něj vypnete mozek.

1. dubna 2020
avatar uživatele
100 %

Já tenhle film ještě nekomentoval? Tak to abych napravil...
Dost zajímavě pojatý film. Vzít několik postav z různých románů té doby a dát je do jednoho filmu nebyl zase až tak špatný nápad. Naopak vznikl celkem dobrý akční film s prima efekty a hereckým obsazením. Tak trochu jako X-meni 19. století:D Efekty i příběh byly výborné, i když některe ty vynalezy kapitána Nema byly poněkud přehnané.

16. listopadu 2011
avatar uživatele
E Š
...
50 %

Nebláznite!

Keď som prvýkrát počula názov "Liga výnimočných", povedala som si: "Wow, to bude skvelé!" No už po desiatich minútach som si hovorila niečo celkom iné... "To nemôžete myslieť vážne..." Keby nemám zásadu- čo rozpozerám, to dopozerám, vypla by som to hneď v tom momente.
No ako človek držiaci sa svojich zásad, mučila som sa pohľadom na tento nepodarok ešte hodinku dve. Málokedy sa mi stáva, aby som mala pri nejakom filme až taký neodbytný pocit, že len zabíjam svoje mládí.
A to som človek, ktorý bol závislý na X menoch, takže žáner skutočne nie je to, čo mi prekážalo.
Dej bol absolútne nezaujímavý, miestami neprehľadný, najmä kvôli zbytočným a o ničom nehovoriacich akčných scénach.
Obsahovo prázdny film, ktorý získal odo mňa 50% len vďaka kostýmom a vizuálnej kvalite.
Moja rada- nepozerajte to.

22. května 2011
avatar uživatele
10 %

Tak tahle hnusná podívaná nemá se svojí komiksovou předlohou opravdu nic společného. Vždycky mne zajímalo proč komiksový guru Alan Moore nadává na to když chtějí natočit nejaké jeho dílo. Už to konečně vím. Já bych se taky naštval kdyby mi někdo totálně zhnusil moje vlastní dílo. Prostě tenhle film je velkej hnus.

28. listopadu 2009
avatar uživatele
20 %

Liga výjimečných pro mě nebyla žádnou očekávanou novinkou, vždyť už název mi nemůže přinést nic nového. Už existuje takové množství superhrdinů i prostě nadpřirozených schopností, že už mě nic nepřekvapí. Viděl jsem na obale S. Conneryho a za ním pár lidí a hned jsem vypustil, že by ve filmu něco takového mohlo být, ale mýlil jsem se. O ničem jiném to není. Musím opravdu souhlasit, že se jedná o jednu z největších slátanin, co jsem kdy viděl. Jako lepší schopnosti beru třeba lepší střelbu a hbitost, ale to, co tady… Dva vcelku normální lidi jsou v pohodě, ale upírka, která se sem připlahočila až z románu B. Stokera Drákuly, jedna blbost. Dále příšera, která se mění podle lektvaru… Zas tolik mi tu nevadila, protože vím, že to také není výmysl tvůrců filmu. Neviditelný muž byl celkem dobrý, ale jen v tom, že se nemohl opět zviditelnit. Poslední člen se sám o sobě vystát dá, ale vzhledem k jeho vynálezům se podívejte, v jakém roce se film odehrává… Máme rok 1899, výroba tanku… Klidně, protože to souvisí s nacisty, ale ty kraviny, co jsme viděli u něj… Výroba prvních automobilů sahá do dřívější doby, ale ten bourák, co byl zde... Spíš, když jsem ho viděl, jsem si představil Batmanův tank, protože vypadal mnohem lépe, než auta dnešní doby a dokonce uměl prorazit zeď… Ale největší vrchol byla ponorka. Ta pro změnu vypadala jako Titanik pod vodou. Příběh filmu je neuvěřitelně hloupý a dětinský. Jakoby nebylo těch nesmyslů dost, a jde tu opět o ovládnutí světa… Film je celý jenom o akčních scénách, nikdy se nezastaví a se svou délkou je navíc hrozně přímočarý a předvídatelný. Všechny akce hrdinům vyjdou a není tu žádný ohromující zvrat. Všechno je tak neskutečně rychlé bez jediné delší dialogové scény, proto není možnost podívat se na charakter jediné z postav. O všech se dozvíme jen to hlavní a k tomu pár zbytečností, které jsou vysloveny jen jednou. Efekty to filmu velmi kazí, protože jsou velmi nereálné a nečekejte vůbec žádné záludnosti záporného hrdiny. Všechno se v mžiku dozvíte a o tom to je. Mozek můžete vypnout, ale radši se na takovou hovadinu nedívejte.

21. června 2009
avatar uživatele
40 %

Název je velmi vystihující, film samotný však výjimečný absolutně není. Jestli se někomu bude líbit je to pouze a jenom otázka vkusu, respektive kolik šíleností a ptákovin snesete, pokud vám nevadí kapitán Nemo, vedle něho neviditelný muž, upírka a další "monstra", prosím. Jen se divím, že jsme neviděli Šmouly. Podle mě až moc přeplácané, trošku méně uvěřitelných postav bych ubral, třeba kapitán mi neseděl. Ono je to něco jiného, když se příběh rozvije na papíře, komiks by nemusel být špatný a řekl bych, že možná tam měl zůstat, přenesením na plátno mu ubrali jeho kouzlo. Vypadá to totiž neuvěřitelně komicky, když se všichni dají do pohybu a bojují spolu a zároveň proti sobě navzájem. Naštěstí nebyl děj až tak primitivní, jak se na první pohled zdá a dokázali sem vměstnat i jednoduchoučkou zápletku, ale díky za ní. Protože jinak by to byla pouze další pokus z řad, o snahu na ovládnutí světa. Jenom další ubohé klišé bez hlubšího významu, i "hlavní padouch" tomu nasvědčoval. Nejdřív totiž vypadal na zohaveného magora, znovu dobře, že zasáhli, krapet ho "vylepšili" a pohráli si s jeho identitou. Obsahová složka spíše rozporuplná, avšak nejvíce se zapracovalo na akci potažmo efektech. Takže akce byla slušná a měla rozličnou "choreografii". Dočkali jsme se taky lekce střílení, několika výbuchů a závěrečné "bitvy". Vše doprovázeno ucházejícími efekty, které přece jenom působily krapet uměle a moc počítačově. Stále ale pořád nejsvětlejší místo, bodejť by ne, kdyby selhalo tohle... rovnalo by se to propadáku. Moje stanovisko také vylepšil frajer Sean Connery, který nestárne, nýbrž zraje. Na něj mi to sice připadalo až moc sci-fi, jeho místo je jinde, i tak pořád slušné a výskyt jeho tváře potěšil. Během sledování jsem chtěl dát 50%, avšak konec byl takovou skvrnkou, ne-li skvrnou. Doposud jakési hranice existovaly. Ale ten závěr? Fuj. Takže jenom 40%. Těžko říci, jestli si ještě film ještě někdy pustím. Souhrnem: Doufal jsem v kultovní záležitost, ale Lize výjimečných do ní něco pořádně schází.

3. června 2009
avatar uživatele
70 %

Ten nápad by byl docela dobrý ale to zpracování....Pár hlášek bylo docela dobrých, ale rozhodně se jimi to tam nehemžilo. Ale aspoň se dalo kouka na Doriana Greye...:-)

2. února 2009
avatar uživatele
80 %

Ale jo...dalo se to...Sawyer tam nemel co delat, ten tam byl jen pro oko... ale my milovnici Doriana Graye vim ze prave krasavec se strasnym tajemstvim v podobe obrazu je ten nejkrasnejsi...jinak musim filmu pripustit skvele obsazeni perfektni myslenku a neviditelneho muze...pekna podivana:-)

31. ledna 2009
avatar uživatele
3d!t
...
100 %

Excelentní

Naprosto úchvatný film, mix všech dobrých a známých hrdinů, jako jsou kapitám Nemo, Dorian Gray, dr. Jekyl a pan Hyde, Tom Sawyer a další v čele s Allanem Quartermainem alias Seanem Connerym. A když někde hraje právě Sean Connery, stojí to za to. Tohoto herce mám vážně ráda. Podává skvělé výkony, i přesto kolik mu už je let. Film prostě skvělý, někomu může přijít možná jako naprostá slátanina, ale já jsem se bezvadně bavila:)

29. prosince 2008

Mix všetkého...

Film je dejovo pútavý, naozaj veľmi pútavý. A treba uznať to majstrovstvo, ako boli rôzne postavy z iných diel (Doktor Jekyll a Mr. Hyde od Roberta Louisa Stevensona či Dorian Gray od Oscara Wilda...) zaujímavo vkladané do deja. Efekty, čo už dodať k nim... na rok 2003 celkom slušné, ale dali by sa (aspoň podľa mňa) urobiť lepšie. Výhodou je, že to nie je jeden z tých dobrodružných filmov, ktoré sú dlhé... jednoducho sa divák počas filmu nenudí. Herci by sa aj dali... ale príbeh jednoznačne na 70 %.

19. října 2008
avatar uživatele
90 %

Skvělý film se skvělým obsazením. Postavy dávají pocit, že takové schopnosti chceme mít také. Je zajímavé, jak si tvůrci poradili se všemi těmi efekty.

6. července 2008
avatar uživatele
100 %

Liga vyjímečných

Klasika na kterou se nezapomíná, filmy jako tento, bych zařadila mezi nestárnoucí, jelikož hrdinové jako dobrodruh Allan Quartermain, kapitán Nemo, upírka Mina Harker, neviditelný Rodney Skinner, agent tajné služby Tom Sawyer, nesmrtelný Dorian Gray a úžasná dvojka Dr. Jekyll/pan Hyde... jsou prostě nesmrtelní a nabízejí se jako věčné téma! Na tomto filmu se mi líbí snad vše! Jistěže se zde vyskytují nesmyslnosti, jako obrovská loď ponořená u břehu, která by se tam ve skutečnosti nevešla, nebo divně vypadající výbuchy Benátek, které vypadají spíše jako z počítačové hry, či upírka z které jakoby se zničehonic vyrojili netopýři... ale to se dá odpustit, protože jinak je to skvělý film, na který se dá dívat pořád! Nejvíc ze všeho mne zaujaly záběry na dr. Hyda měnícího se z monstra v člověka a naopak-jeho znetvořené tělo vypadalo chvílemi opravdu děsivě…! Nebo přeměna věčně mladého Doriana ve skutečnou podobiznu v obraze, bylo úchvatná slast pro oko!... Herci si role hrdinů museli opravdu užívat, a já si zase užívala pohled na ně... Vážně pohodička!

3. května 2008
avatar uživatele
100 %

Výborný film, dobré triky, hlavně "neviditelný muž" se povedl nejvíc. Ale i pan Haid, nezranitelný apod. Tady nevidím nic, co bych filmu vytkl.

22. března 2008
avatar uživatele
100 %

Jeden z nej filmů

Mně se tenhle film líbí, nechápu proč všichni vidí jen to, že to je slátanina několika filmů podle komiksové předlohy. A Rodney Skinner je skvěle dabovaný do češtiny, dali k němu super úlisný hlas. Já dávám 100%.

7. března 2008
avatar uživatele
60 %

Extraordinary Gentlemen

Po prvé jsem na to koukala už před pár roky a moc mě to nezaujalo a ani jsem to nedokoukala. Teď se mi tenhle film zase dostal do ruky a vydržela jsem až do konce. I když je to takový to "všechno, hlavně aby to tu bylo", byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Líbil se mi i nápad postav z knih...

5. března 2008
avatar uživatele
Kama
...
10 %

Nic moc

Když jsem tento film viděla poprvé, bylo mi 12 a vzpomínám,že se mi líbil .. mno ale když jsem ho viděla dneska, teda já to tušila .. nic moc. Teda možná aj míň než to. Jako zápletka byla dobře vymyšlená a to,že do filmu zapojí také ty příšerky, taky good nápad. Ale herci se teda nepředali, scénář strašnej a dialogy ... radši pomlčím. Na druhou stranu opravdu dobré efekty, ale prostě sem čekala víc. Hodně víc.

1. března 2008
avatar uživatele
70 %

Filmek patří k těm "lepším" co jsem viděla...rozhodně je to celkem napínavé a líbí se mi ta výjimečnost na těch postavách. Celkově ten děj upoutá a film je obsazený skvělými herci:-)

27. února 2008
avatar uživatele
50 %

The League of Extraordinary Gentlem

No nevím...Myslím si, že kdyby do hlavní role neobsadili tak známého a vynikajícího herce jako je Sean Connery, že by film neměl zas až tak velkou popularitu. Na tenhle žánr nejsem moc zvyklá, takže mě nijak zvlášť nenadchl. Znám o hodně lepší filmy ale zase o hodně horší – přiřadila bych ho ke zlatému středu. Musím ale uznat, že tvůrci komiksu (Moore a O‘Neill) podle něhož byl celý film natočen, si opravdu pohráli, když dokázali spojit tolik známých postav jako třeba doktora Jekylla – Hyda, kapitána Nema nebo upírku do jednoho příběhu plného fantastických a dobrodružných scén. Milovníci komiksů si určitě přijdou na své. Film jsem shlédla hlavně ze zvědavosti a musím přiznat, že na to, abych si ho pustila ještě jednou by musela být hodně velká krize. Ale tímto ho nechci ostatním nějak znechutit nebo ho nějak hanit to rozhodně ne ale mě osobně prostě moc neseděl.

27. února 2008
avatar uživatele
60 %

Liga

Liga výnimočných ľudí. Dosť interesantný film, aj keď ide len o zlátaninu viacerých dejov kníh dokopy, veď kto by čakal spolu kapitána Nema, Allana Quatermeina, Doriana Greya, upírku a neviditeľného muža? Film to nie je zlý, práve naopak, ale je tak trošku ošúchaný.

27. února 2008

Vida

Svět přetvořený ku obrazu superhrdinů? Proč ne, uznávám, že každému to sedět nemusí, ale mě se tohle opravdu líbí. Ani sám netuším čím, možná tou určitou absurditou. Ale i to občas u filmu vyžaduji, odreagování, odlehčení, prostě si jen sednout a kochat se. Přesně to mi Ligy vyjímečných splnila. Kochal jsem se při souboji v Africe, kochal jsem se pohledem na Nautilus, či absurdní postavou pana Hydea. Oproti jiným rádoby vážným filmům tohle alespoň ze své nelogičnosti těží...

31. prosince 2007
avatar uživatele
TJ
...
50 %

Nikdy jsem netušila, že Benátské kanály jsou natolik obrovské, aby pojaly Nemovu mega ponorku. A tahle to je se vším v tomto filmu. Hrozně moc chyb, stupidnosti a nedomyšlenosti, jen, aby vše vypadalo cool. Liga výjimečných je tutová popkornová zábava, u které nejen že můžete, ale musíte vypnout mozek, aby jste si film užili. Roztahaný a hloupý děj, mdlé dialogy (nějaký ten vtip se občas i objeví), nepříliš výrazní herci (kromě tak Seana Conneryho), ale zato slušné efekty.

7. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

tenhle film je opravdu skvělej!suprový herci,postavy,děj...Stuarta Townsenda mám mooc ráda,Sean Connery je skvělej herec...Shane West byl taky dobrej,atd.atd.,prostě paráda:)

7. září 2007
avatar uživatele
90 %

Podle mě je tento film prostě něčím vyjímečný - přesně podle názvu. Skvělý nápad dát dohromady tým z "lidí", kteří mají takovou pověst nebo jsou sami legendou či postavou z filmů, knih. Nemo, Mrs. Dracula, Jekyll&Hyde, Neviditelný, Dorian Gray (pro neznalé viz kniha Oscar Wilde - Obraz Doriana Graye...) .. jejich schopnosti, příběh napínavý, zvláštně natočený, originální...prostředí dobře vybírané, Nautilus úžasný...poutavé, napínavá pohádka s tešničkou na dortu - mým milovaným Seanem Connerym. Neotřepané. 95% :o)

30. srpna 2007

...

Jednou jdu tak ze školy a čtu si cestou časopis,a vidím Liga vyjimečných .Obsah filmu mě moc zaujal a tak jsem se zastavila ve videopůjčovně!A co tam neměli???Spíš měli :-) měli tam Ligu vyjimečných.Bez meškání jsem schrastila všechny peníze co jsem u sebe měla a půjčila si to.Doma celá v očeávání jsem zasunula kaetu a dívala se.
Celý film jsem ani nepípla,.....ale když skončil dost mě to naštvalo.Čekala jsem mnohem víc:(Mnohem.ten věčně mladý měl být nějaý krásný ,podle mě moc nebyl tak nevím na co mu ta mladost byla.Upírka a agent byli skvělí.I kapitán Nemo a jeho Nautilus.Skvělé efekty...ale ten věčně mladý ...no hrůza

20. června 2007
avatar uživatele
10 %

Tak tohle je propadák storočí. Nuda od samého počatku, sem to vypla asi po 10 minutach, kdyz sem tam nic zajímavýho nedelo. Škoda času.

13. června 2007
avatar uživatele
50 %

Film mě příliš nebavil. Bylo tam plno přehnaných scén a některé věci nedávaly celkem logiku. Ale zase se mi líbily scény s tou upírkou a s panem Hydem, a mám ráda Conneryho takže 50%.

5. června 2007
avatar uživatele
30 %

Liga zklamala...

Na to, co sem o tomhle filmu slysel, nez sem ho videl, me hodne zklamal. Pokud byyhc ho mel hodnotit vlastnimy slovy, tak to byl pokus o neotrely napad, ktery vsak skoncil trapnou pohadkou... Opravdu sem od tohoto filmu cekal vic, nez co tam opravdu bylo

19. května 2007

Hodne slaby film na to kolik stal. Nemo jako Ninja to tam meli jeste dodat supermana aby to dorazili. Nautilus klickuje pod Benatkama asi je ohybaci jinak si to nedokazu vysvetlit. Napad na film byl pekny ,ale splacali z toho fakt beckovy film na ktery se clovek diva stylem : Jednou a dost. Triky slabe a hodne nelogickych scen.

18. května 2007
avatar uživatele
100 %

liga

jedno z nejlepších dobrodružných sci-fi které jsem kdy viděl.skvělé herecké obsazení a příběh a trikové efekty na velmi vysoké úrovni

12. května 2007
avatar uživatele
30 %

Překonala jsem se a zapnula to. A jsem hrdá na to, že jsem vydržela až do konce. A nestydím se to přiznat - dokonce jsem brečela. Nejdřív smíchy. Když totiž četník dívající se na tank důležitě ohlásí kolegům: "Někdo je uvnitř!", co jiného vám zbývá. Ti si o smrt říkali. Pak jsem se dost naštvala, že ze mě režisér dělá imbecila - už tak plytký děj postavy ještě komentují a asi po deseti minutách znovu rekapitulují. Padouch vysvětluje plány, otec mrtvého syna učí jiného mladíka střílet,... A tohle všechno stálo miliony. A obsahovalo to triky tak kvalitní, že by je odhalila i má poloslepá babička. No kdo by nebrečel?! Dokonce jsem si osolila litr zmrzliny - jedinou věc, která zachránila mé křehké nervy a donutila mě potlačit zoufalé skučení.

12. května 2007
avatar uživatele
40 %

Chaos

Tenhle komiksový film mi stále unikal a tak jsem byl zvědavý, už jen k vůli tomu, že je to poslední film Seana Conneryho, který se nedávno do kvality Ligy pěkně opřel. A já souhlasím, taky nechápu, co vedlo producenty vrážet do tohohle pochybného snímku peníze. Námět zní docela zajímavě, ale na rozdíl třeba od též davového X-mena je tohle chaos s naprosto otřesným scénářem a každičký záběr vás ujišťuje, že je to blbost. Všechno působí neuvěřitelně (jako že se tomu nedá věřit, nikoliv dobře), nudně, dialogy příšerné, prostě (nepovedené) „béčko“ jako vyšité. A to od režiséra Blada mrzí. Navíc i herci jsou dost hrozní. Snad jen ta scéna, kdy bouchne Nautilus a všechno je jinak, vypadá dobře, bohužel následující nesmyslnosti uzemní i tyhle slibné záběry. Zkrátka vysoký rozpočet je vidět, ale přesto i ty digitální scény jsou někdy dost trapné, nemluvě o tom neviditelném šaškovi, který by mohl mít alespoň na hlavě díry místo očí a ne ty hloupé sluneční brýle, aby alespoň něco budilo dojem, že je vážně neviditelný, a ne že jsou pouze tvůrci neschopní.

6. května 2007
avatar uživatele
40 %

Tak vzhledem k tomu, že námět nevymyslel Stephen Norrington sám, ale Alan Moore, se nebudu vůbec zabývat, zda je to historicky vůbec možné. Jenže nejenom, že skupina té ,,Ligy výjimečných“ je naprosto nesourodá skupina, což teda měl být asi záměr, ale prostě to vypadá hrozně. Navíc ještě k tomu film zápolí s velmi špatnými dialogy a občas nelogicky se chovajícími postavami. Odvíjí se tu i vcelku zajímavá psychologie postav. Působí zajímavě, ale to tak akorát ze začátku, kdy se ještě nemluví. A děj je téměř nepochopitelný. Já bych řekla, že to vypadá na béčko.

6. května 2007
avatar uživatele
80 %

Nemůžu říct, že by se mi film nelíbyl. Právě naopak. Děj zajímavý a herci zajímaví. Vzhled Nautilu mě naprosto uchvátil, ale přece jen si myslím, že se z toho dalo vytřískat ještě trochu víc. Na konci sem si fakt myslela, že si Connery vyleze pro pušku:))

6. května 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Na film sem narazil celekem na slepo a celkem jsem rád že jsem ho viděl. Dobří herci, dobrej děj a zajímavá zápletka a ty trikové scény. prostě dobrej film

6. května 2007
avatar uživatele
70 %

The League Of Extraordinary Gentlem

Tak to jsem se celkem zasmála. Je tohle možný? Samozřejmě, že ne a v té době..to už vůbec ne. Neměla jsem co dělat a nuda je hrozná věc, tak jsem se na ten film koukla no zajímavý to jo. Dobrý to už bych musela popřemýšlet.

5. května 2007
avatar uživatele
90 %

Liga výjimečných se mi dost líbila. Sice se tu prolíná hodně postav z odlišných světů, ale je to při nejmenším zajímavé. Sean Connery jako obvykle předvedl solidní výkon.

21. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Nesouhlasím!

Film se mi opravdu líbí. Neviděla jsem ho poprvé- zhruba před dvěma lety jsem ho měla jako jeden z nejoblíbenějších. Teď také. Připomíná mi trochu film Van Helsing- a to je dobře. Líbí se mi postava Toma Sawyera a Miny Harker- i když u ní nesouhlasím s obsazením.
Podtrženo/sečteno: skvělý film!

26. února 2007
avatar uživatele
40 %

Škoda promarněné šance

On je to vlastně celkem špatný film s hodně zajímavým scénářem, který režisér příliš neutáhl. A i když je Sean herec první třídy, tak tenhle film se mu moc nepodařilo utáhnout. Přesto půvabná Peta Wilson tak nějak nahradila chybějící nitku a já se i celkem dobře bavil - někdy. Škoda takového propásnutého scénáře - navíc úpravy stylu agent CIA Tom Sawyer a další dějové "vychytávky" moc filmu nepřidaly.

23. února 2007
avatar uživatele
50 %

Proč?

Tenhle film mi doma ležel tak asi rok, než jsem se na něj dneska podívala, a musím říct, že jsem asi věděla, proč jsem se mu neustále vyhýbala :-). Nuda nad nudu. A Sean Connery, radši nemluvit. Tak dobrý a charizmatický herec a on se upíše do takové blboviny! A celý ten děj mi připadal jako postavený na hlavu. Chtěli být akční a komediální a místo toho tak maximálně zprznili klasiku... (viz názor pode mnou)

6. února 2007
avatar uživatele
90 %

náhodou celkom fajnový film. nemám čo dodať. síce trochu výstredný v istých veciach, ale dá sa pozerať...

27. ledna 2007

Liga vyjímečných

Nudnej film, kterej uráží světotový klasiky typu Obraz Doriana Graye nebo doktora Jekylla a Hyda (obojí jsem četl). Nechápu, jak se mohl vynikající herec Sean Connery takhle ztrapnit. Doufám, že bude hrát ve 4. Indiana Jonesovi, jinak do konce života bude muset žít s tím, že jeho poslední film je naprostej propadák.

19. ledna 2007
avatar uživatele
50 %

Nevím...

nějak extra mě film nebavil... jako nebyl nejhorší, ale ani sem ho nezkoukla do konce páč mě to prostě nějak nezajímalo jak to dopadne... no nic moc:/ čekala jsem víc...

29. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Peta Wilson

Je to povedený pohádkový příběh, který bohužel nic víc nenabízí. Ale natočené to je zajímavě. Z celého zpracování filmu úplně vyřazuje komiksová předloha.

22. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

No komiks teda neznám ani sem nevěděl o čem to je když sem si to pouštěl. Technický pokrok zabíjí a přesně o tom je celý film, převratné vynálezy a oblduky v podání hlavních hrdinů, kdo jediný se mi snad herně líbil byl Sean Connery (Allan Quatermain) a Stuart Townsend (Dorian Grey)

15. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

BLBÁ BLBOST

Mám rád filmy podle komiksů ale tenhle mě opravdu neskutečně zklamal. Liga výjimečných jako komiks je skvělá ale film je naprosto uhozená pitomost! Má s komiksem společné jen hlavní hrdiny a název, jinak nic. Ani hlavní dějová zápletka není stejná a konec (poslední 1-2 minuty) je naprosto o něčem jiném. Prostě, tenhle film za to nestojí. TO MI VĚŘTE!

27. října 2006

no, když jsem začala koukat na tenhle film, říkala jsem si, že by to mohlo bát dobrý. Ale jakmile začali představovat jednotlivé členy Ligy, musela jsem se smát. Dorian Gray? Tom Sayer nebo jak se to píše? Děláte si legraci? Když teda pominu tyhle šílenosti se jménama, tak film celkem ujde

18. října 2006
avatar uživatele
60 %

Když jsem začal koukat na tento film, nevěděl jsem vůbec o co půjde - knížku jsem nečetl. Dalo by se říci, že jsem nevěřícně zíral, co se začalo odehrávat. Chvílemi mi to ale připomínalo povídku jak kočička s pejskem vařili ten narozeninový dort - vše "splácané" dohromady. Také si nedovedu představit tak velkou ponorku ve městě v těch průplavech, teď si nevzpomenu - byly to Benátky? - to snad není ani technicky možné. Ale jako pohádková podívaná (tedy ve smyslu, že se dívám na pohádku) se to dá tolerovat a filmové triky byly celkem zajímavé. P.S. Teď jsem si přečetl jeden názor uživatelky - že se těší na dvojku.... Já doufám, že ji nikdy točit nebudou... Asi bych se už nedíval. Ale film si určitě své příznivce najde.

24. září 2006
avatar uživatele
70 %

Hromada hrdinů vytahaných kdoví odkud a vede je Sean Connery...no zní to zajímavě. Film sem poprvé zkouk jen z důvodu že sem chtěl vidět Doriena v akci...no to už samo mě zklamalo (kdo četl knížku chápe) Ale tak závěrečná bojovka byla fajn, místy mi připomínala i X-men 2 ,že by Xmenovský scénarista hledal inspiraci až tady u ligy? kdo ví...ale veselá akce s hromádkou superhrdinů....pohoda

31. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

ušlo to...

sean connery byl jako vždycky dobrej,ale celkově se mi film moc nelíbil.dívala jsem se na něj s kámoškou a většinu času jsme prokecali,protože nás ten film moc nebavil.očekávali jsme od toho filmu trochu víc...

22. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Těžký mix

Nevím, jestli to byl záměr, aby tenhle film působil tak přeplácaně, ale pokud ano, tak se jim to vcelku povedlo. Nutno podotknout, že mi to ani tak nevadilo a naopak přišlo docela originální, spojit tolik bájných a komiksových postav. Děj sice takový delší a občas rozvláčný, pak na vás ale najednou vybafnou akcí nabité scény a vy se nestačíte divit...Takový nadprůměr.

14. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Logika nic moc

Mírně nelogický film, takže doporučuji při jeho sledování nepřemýšlet a prostě se dívat. V tom případě se z nelogického filmu stane příjemná podívaná na letní večer.

12. srpna 2006

Super Liga

Zajímavý fantasy film se Seanem Connerym v hlavní roli. Postavy super hrdinů byly zajímavé, výstřední a pestré. Pěkně od každého něco. Hlavně netvor byl dobře počítačem udělaný a taky se mi dost líbila ponorka Nautilus, která je teda opravdu obrovská a nezničitelná. I předválečná doba, ve které se děj odehrává je chytlavá a okolí je pěkně propracované, například přístav Benátky. Dokonce i neobvyklé zbraně a technika na mě zapůsobila. Ty věcičky nebyly ani moc přehnaná na tu dobu. Moc mi tam neseděla upírka, ale jinak docela fajn film.

7. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Poslední vzdor

Poslední dílo S. Coneryho mě hodně zklamalo. Nápad dobrý, průběh taky, ale grafika a animace se mi ani trochu nelíbila. Bylo to moc přeplácané. Nepůsobilo to nijak zvlášť efektivně. Na druhou stranu se mi líbilo, že tam jsou postavy jako Dorian Gray, dr. Jekyl a pan Hyde nebo sám Quartermain.

3. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Neviem, neviem...

Liga výnimočných-pravdupovediac ma sklamala...Pridávam bod za známe postavy, ako Nemo, dr.Jekyll, Harkerovú, ale moc ma to neoslovilo...Príbeh o ničom a také celkom nič moc...Hlavne vynorenie tak velkej ponorky v Benátkach-nezmysel...Dávam 70%

3. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Líbí se mi herecké obsazení i postavy a děj filmu, mohlo by tam být trochu víc akčnosti ale to by zase bylo přeplácaný

13. července 2006
avatar uživatele
80 %

Taková směs všech různých hrdinů jako je kapitán Nemo, která se celkem vyvedla. Hlavně se mi líbil Dorian Gray, což mě dovedlo i k tomu přečíst si knihu Oskara Wildea Obraz Doriana Graye a stálo to zato! Dobrý film

9. července 2006
avatar uživatele
40 %

Mám ráda S. Conneryho, ale zdá se mě že v tomto filmu trochu přestřelil. Má hodně dobrých filmu, ale todle. Opět na táboře pršelo a nic jinýho se dělat nedalo(bohužel) než koukat na film.A jak píše zuzka - Nautilus v Benátkách :-/ .Hrdinové, každý z jiného fochu se snaží zachránit svět a podaří se jim to?!...kdo ví, nechte se překvapit jak to dopadne - teda pokud u toho neusnete.

4. července 2006
avatar uživatele
90 %

Film docela dobrý.. Obsazení a hudba je pěkný.. Nadpřirozené schopnosti se hodí, i když tam to bylo docela přehnané.. Ráda se na něj znovu podívám.. Doufám že natočí dvojku..

17. května 2006
avatar uživatele
80 %

Chvála

Moc chváli sem na tento film neslišela , ale podle mě je to takový odbrý odpočinkový film , nic náročného , na efekty v určitých místech dobrý , ale někdy i hrozný ... "jinak už tento film umím skoro nazpamět".To asi hodně flmů , u mě si tento film získal dobrých 80-85%

28. března 2006
avatar uživatele
100 %

Dost husty

Velmy vydareny film o lidech ktery jsou necim vymecny. K celkovemu dojmu asi dopomohol aj Pan herec Connery. Mooc dobry film odporucam pozrite si!!! :)

21. února 2006
avatar uživatele
0 %

"Bavila" jsem se

Byli jsme na tom se školou v kině. Celý sál se bavil... mezi sebou. Já se taky "bavila". Taková splácanina. Ale hodnotit nemůžu, protože jsem z filmu moc neměla.

13. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Skvělý film. nejvíce se mi asi líbí postava Doriana Graye. Nejprve se mi to nelíbílo, ale pak jsem tomu najednou přišla na chuť.

4. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

"Takovej film o zachránění světa jako každej jinaj."Chtělo by se říct.Tenhle film je,ale trochu jinej.Lepší.Kromě skvělích hereckých výkonů jsou tu i docela povedené efekty.Jenom kdyby byl lepší příběh a nebyla to taková "splácanina".

25. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

Nasedat a jedem!

No dalo se na to dívat. Poměrně zajímavý film se slušným hereckým obsazením! Některé efekty byly slabší, ale nuda to rozhodně nebyla!

11. prosince 2005
avatar uživatele
30 %

Ajaj

Nebyla to ani tak nuda. Já se bavil, ale na účet tvůrců. A to hlavně díky stupidnímu scénáři, strašným efektům a nic moc režii.

3. prosince 2005

Prostě akční fantasy film. Komu se tento žánr nelíbí tak se mu samozřejmě nebude líbit ani tento film. Já osobně si myslím že se opravdu poved. Dávám vysokých 90%

21. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Tento typ filmu môžem !

Je to fajn, že veľa dobrých hercov sa dalo nahovoriť na takýto dejovo neskutočný, priam rozprávkový film. Ja takýto druh filmou môžem. S určitou uvoľnenosťou môžete sledovať dej bez depresívných bitiek a krvákov.

20. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

neuvěřitelné

Tento film je naprosto neuvěřitelný. Super téma na které ostatní podobné filmy nemají. U tohoto filmu se nenudíte prakticky nikdy. Vtáhne vás děj a až do konce vám nedovolí odtrhnout od filmu oči. Skvěle se ve filmu prezentoval Sean Connery.

17. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Senzace

Budu tady za hodně velkýho ňoumu, když řeknu, že se mi to móóóc líbilo a dám 100%??? Já mám totiž opravdu rád takové dobrodružné "pohádky". Skoro každý záběr mě něčím překvapil a zaujal. Velice se mi líbily triky a hudba.

14. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

Celkem fajn

Tenhle film mi přijde celkem fajn.Má dobré herecké obsazení, dobrý příběh.A taky se mi líbily kostýmy.Už jsem ale viděla i lepší filmy, tenhle dle mého názorů patří mezi ty průměrné.Někdy máte náladu si ho pustit a někdy zase ne.

25. října 2005
avatar uživatele
Morx
...
90 %

Především jsou tam dobří herci. Děj docela ujde, pointu to jakous má, je to tak na jedno shlédnutí, ale neni to špatný. 80-90%

9. října 2005
avatar uživatele
70 %

:::__:::

Je to spíše taková scifi-pohádka. Chvílema se mi líbil, chvílema to byla hrozná hovadina. Každopádně je to hodně přehnanej film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Spolok ľudí

Rád si pozriem takýto film, pretože v ňom ide len o zábavu a nie je to žiadny krvák. Efekty ako tak, niekoľko neskutočností ani vo svete fantázie.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Zpracování

Tenhle film byl nádherným způsobem natočenej po trikovej stránce jsou tam nádherný scény a když člověk moc nepřemejšlí o příběhu a o tom jak moc to není nebo je reálný tak je to krásná oddechovka .

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Celkom v pohode

Tenot film ma trosku sklamal lebo nebol taky ako som dufal.Ale az take hrozne to na stastie nebolo aspon ze dej a efekty s akciou boli vyborne

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

nic proti ničemu

No je to hodně vymyšlenej sci-fi snímek, kde mi téměř všechny scény přijdou až moc přetechnizovaný a navíc dost temný, ale některý ty triky a animace celkem ujdou. Sean Connory tomuhle filmu dodá hodně.

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Slátanina

prvního stupně, měli radši zůstat jen u papírové podoby. Jediné, co mě nutilo vydržet koukat až do konce je Sean Connery. Těch 40% je za něj.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

kedze

mam rad dobrodruzne filmy, tak sa mi to celkom pacilo..bola to sice zlatanina, ale ktorydobrodruzny film z poslednej doby nie je...oddychol som si, zabavil...triky boli pekne, nasi nakoniec vyhrali, zlo bolo potrestane :-)

moze byt...ale len ked ste fandom dobrodruzstva..

Kdysi dávno