home
Lidská skvrna

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Human Stain

Tenhle film je pro me dukazem toho, ze to, ze mate hvezdne obsazeni a v podstate zajimavou zapletku neznamena, ze se film povede.
U tohohle filmu jsem postradala jakousi jiskru, ktera by me zaujala. Anthony Hopkins i Nicole Kidman podali, jako temer vzdy, velice luxusni vykony, ale ani oni nedokazali vdychnout tomuto filmu dusi. Scenar byl dobry a dej mel silnou myslenku. Racismus jako tema ve filmu je celkem vetsinou dobre odvedene, ale tak v polovine tohohle filmu mi prislo, ze se dej zacal odvijet uplne nekam jinam daleko od puvodniho tema a tonu.
Urcite jsem rada, ze sem film videla, i kdyz to chtelo usili ho dokoncit.

10. srpna 2011
avatar uživatele
70 %

Jacinda Barrett

Je to zajímavě odvyprávěný jeden životní příběh plný romantiky, životních lásek i tragédií a především rasismu.

19. února 2009
avatar uživatele
70 %

Lidská skvrna

Veľmi dobre natočený film plný výborných hercov, najmä Anthony Hopkins, stráca emocionálny náboj, ktorým by dokázal strhnúť.

23. února 2008
avatar uživatele
70 %

Fajn

Řekla bych, že je to svým způsobem zajímavý film. Skvělé herecké obsazení a hezký příběh, který kupodivu nekončí happyendem. Líbilo se mi to. Jediné, co bych vytkla, je český dabing! Není na to, se podívat na film v anglickém originále.

13. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

.

Osoby a jejich povahy jsou zahrané podle mých představ. Myslím, že je to dobrý film. Kniha je samozřejmě lepší, v knize jsou myšlenkový pochody a rozmluvy osob s vlásním já. Je to zvláštní příběh, nic typického. A to mu dodává chut reality, žádné fikce. Žádná romantika a žádný happyend. Těžký toť osud člověka, který po sobě vždy zanechá svou stopu..... lidskou skvrnu

16. listopadu 2007
avatar uživatele
40 %

Nelíbilo a nezaujalo. Bylo to drama? Jo. Dobří herci? Jo. Zvláštní děj? Jo. Ale nic z toho nestačilo k tomu, aby mě film dostal na svou stranu. Slabý průměr.

11. října 2007
avatar uživatele
80 %

Zajímavé drama s dobrými hereckými výkony. Je pravda, že Miller není moc Hopkinsovi podobný, ale u něj je to docela těžké.

30. září 2007
avatar uživatele
90 %

...

Trošičku si nejsem jistá, zda jsem tenhle film správně pochopila,ale na tom zas tako moc nesejde. Psychologie postav byla vážně dost rozvinutá a prolínání časem se mi líbilo. Akorát při pohledu na Anthonyho Hopkinse se mi vybavil Hannibal :)...celkově se mi to líbilo.

3. února 2007
avatar uživatele
60 %

Ničím nezaujal. Snad jen hereckým obsazením, námětem ani tak ne. Atmosféra je dobře udělaná, ale děj plyne neuvěřitelně pomalu, scénář nudný. Snaží se o něco hlubšího, ale pro mě vyšel naprázdno.

28. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Trošku neobvyklý, ale jinak docela dobrý film. Strašně se mi v něm líbil Anthony Hopkins. A i když tak hrozně skončí, ráda se k němu vrátím, má svoje kouzlo.

29. září 2006
avatar uživatele
60 %

Zajímavé...

Vím, že film mi přišel docela zajímavý. Už jenom obsazením. stačí se podívat na předchozí názory a dojde vám, že Nicol se tu bude jedné polovině diváků líbit, druhé prostě ne. Já jsem ji také moc nevěřila, ale zvykla jsem si a nakonec mi to nevadilo. Film jsem si ale už po týdnu nepamatovala. Když se řekne Lidská skvrna, vzpomenu si, že je to ten nepříliš opěvovaný film s Kidmanovou a Hopkinsem a vybavím si, jak jsem ho ve stojanu vybírala s velkým očekáváním. Taky to bylo o krutých životech a o velké lásce, víc už ale nevím. A to není zase tak dávno, co jsem ho viděla.

18. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

No...

Film je určitě zajímavé vidět kvůli tomu, abychom si uvědomili, co s člověkem může udělat rasismus, předsudky a hlavně pokrytectví. To, co ho ale neposouvá nad hranici průměru, je velmi nastavovaný konec (usekla bych tak posledních třicet minut) a trochu nepřesvědčivé obsazení Nicole Kidmanové do role životem zkoušené ženy, jež si přivydělává dojením krav. Nicole by asi neměla brát jiné role než ty, v níž jí přilepí na obličej umělý nos a podobně (Hodiny), takže není skoro vůbec poznat, anebo ty, v nichž je sama za sebe. Tj. za mladou krásnou moderní ženu, které svět (a muži) leží u nohou. Navléci ji do vytahaných svetrů nestačí - tvář je pořád její, a je to tvář velmi výrazná. Tak výrazná, že ačkoli zrovna popisuje hodně vážné věci (třeba o smrti svých dětí), vy jí to jednoduše nevěříte. Je sice hezké, že od dob Navždy a daleko ušla v typu rolí, které ztvárňuje, pořádný kus cesty, ale pokud jsou to role, které překáží divákovi v ponoření se do filmu, nevím, jestli je to dobře.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

jak už jsem tu řikal u hodně filmů, mám tenhle styl rád.. .filmy se silnym příběhem a skvělejma hercema, to je moje.. .pokud jde o názor na nicole kidman, myslim že to byl na tom filmu jeden z nejzajímavějších aspektů - dát kidmanový právě takovouhle roli, a osobně si myslim že v tom nebyla nejhorší:).. .jediný co mě mrzelo bylo to že ačkoli to je film dobrej, nemá takovej náboj jako třeba hodiny..

Kdysi dávno