home
Líbáš jako bůh

NÁZORY K FILMU

Tak to vidím já...

"Všichni jste idioti a jste mi k smíchu. Jste mi tak odporní, že mi nedělá problém vám pustit i tuhle debilitu, jejíž scénář jsem dala sepsat hajzlbábě z Masaryčky. Jste fakt kokoti, že jste mi to sežrali. Napřesrok na viděnou. Vaše Marie."

8. května 2012
avatar uživatele
80 %

Bavil jsem se a smál jsem se. Tak, jak by to u komedie mělo být. A protože to klidně mohlo být ze života a ne z říše snů a fantazie, řadím tento film k velice povedeným. Prostě paní Poledňákové, podpořena výbornými herci, opět nezklamala.

10. února 2012
avatar uživatele
20 %

Spousta tlachání o ničem, řešení problémů tam, kde nejsou, přehršel vedlejších postav (sice jsem rád, že jsem viděl Arnošta Lustiga, ale měla jeho role nějaký význam?), pokulhávající logika a velice slabá režie. Skoro jako by si i sama Poledňáková byla vědoma toho, že se jí dílo rozpadá pod rukama, zpanikařila a v zoufalé snaze zachránit „co se dá“ v půlce filmu přesunula děj na hory, které ji doposud ještě nikdy nezradily. Neříkám, že film nemá pár světlých okamžiků a že se to nemůže někomu líbit. Jen mě mrzí, že jsme byli od paní režisérky zvyklí na něco jiného. Lepšího. Zábavnějšího. Ale to bylo dávno.

7. ledna 2012
avatar uživatele
100 %

Perfektní česká komedie se skvělým obsazením. Děj je tak krásně jednoduchý a vtipný, navíc bych jindy řekla, že je i nereálný, ale po zkušenostech nejen v mojí rodině, ale i u mých blízkých můžu říct, že tohle se klidně může stát. Na filmu se mi líbí, že se tam pořád něco děje. Když už to vypadá, že bude nějaká klidnější část, tak se vždy stane něco co je hodně nečekané a vypukne šílená akční scéna, která i rozesměje. Scénář je podle mě výborný, hlavně všechny ty vtipné hlášky, až na ty, které říká Bastík, protože mi přišly trapné a Tomáše Holého už prostě nikdo nenahradí. Holubová v roli detektivky, která je vždy připravena, taky velice povedené. Vlastně když se na to tak podívám, tak všechny role jsou napsány jakoby na tělo a myslím že i hercům se dobře hrály, protože byla z filmu cítit taková přirozenost, jaká se už dnes jen tak nevidím. Co ještě musím pochválit, je volba hudby, a to nejen ta, která je napsaná přímo pro film. Skladby, které můžeme ve filmu zaslechnout musel vybírat hudební génius, protože se přesně hodí k tomu co se ve filmu zrovna děje a tím ještě onu scénu podtrhnou a dovedou k dokonalosti. Zkrátka, na "bůcha" se vždy ráda podívám a vím, že mě určitě neomrzí.

17. prosince 2011
avatar uživatele
70 %

Nemám moc v oblibě herečku Evu Holubovou a Marthu Issovou, ale film mi docela sedl. Zasmála jsem, hlášky malého Bastíka a sem tam i Jířího Bartošky byly skvělé. Akorát ten konec mi připadal moc přehnaný, jak se najednou měli všichni rádi. 70%

18. července 2011
avatar uživatele
50 %

No, nic moc

Upřímně? Docela zklamání. Na film se dalo dívat, ale že by něčím extra vynikl, to se říct nedá. Eva Holubová pro mě byla opět hvězdou snímku a hlavní herečka mi byla nesympatická a ztrácela se v záři paní Holubové, která je naprosto dokonalá a je velmi těžké ji svým hereckým talentem přebít. Na jedno podívání dobré.

15. února 2011
avatar uživatele
100 %

Paráda

Paní Poledňáková opět předvedla svou profesionalitu. Film má spád, je vtipný, nechybí momenty překvapení.... I výběr herců se vydařil. Osvědčený komik Oldřich Kaiser + výborná Eva Holubová a (do té doby celkem neznámá tvář) Kamila Magálová, byl rozhodně dobrý tah.

26. prosince 2010
avatar uživatele
100 %

Další skvělá komedie Marie Poledňákové. Ta skutečně ví, jak natočit dobrý film. Výběr malého Bastíka se opravdu povedl.

20. října 2010
avatar uživatele
100 %

Hezká rodinná oddechová komedie. Vtipné hlášky-hlavně dětí. Zajímavý hlavní čtyřúhelník lidí
Poledňáková nezklamala.

5. května 2010
avatar uživatele
40 %

Byla jsem zvědavá na tenhle film už dlouho a tak trochu mě zde svou nedávnou recenzí nakopla i Veronika. No, už to mám za sebou a popravdě - až na přibližně 20 zajímavých minut jsem se nudila. Strašně. Evu Holubovou na rozdíl od zdejších pisatelů moc ráda nemám a jinak se mi i ostatní obsazení zdálo o ničem - ono je bohužel málo českých herců, které bych mohla nazvat oblíbenými (ale to je samozřejmě můj debilní problém s českým filmem jako takovým). Oldu Kaisera mám vcelku ráda, ale asi už navždycky zůstane u mě zapsaný jako klíště nebo čulibrk, určitě to není velký milovník - a mám dojem, že v některých scénách strašně přehrával. Jediný, kdo mě skutečně rozesmál a potěšil svým hereckým výkonem, byla neherečka Lucie Bílá při závěrečných titulcích. Super! A co se týče scénáře - plytké rozhovory, nepravděpodobný situační humor s pomýlenými SMSkami apod., vlezlá a přisprostlá Bohunka... Ne, fakt mě to nebavilo, sorry.

30. března 2010
avatar uživatele
70 %

V podstatě to byl velmi jednoduchý a přímočarý mainstream pro typického českého diváka, který nepotřebuje přemýšlet, chce se bavit, nejvíce ze všeho jej baví vztahové peripetie a nezajímá jej, jestli humor a gagy trochu překračují míru únosnosti, kýče a trapnosti. Nemám ráda novodobé české komerční komedie, kdeže jsou doby upřímných Stoliček a Velryb! Nicméně, Líbáš jako bůh mne zaujal ze dvou důvodů. Obojím jsou herci. Zaprvé Kamila Magálová, kterou mám ráda už od dob jejího dabování Harriet Makepeacové. Je to stále pěkná a sexy baba, které chtě nechtě novou lásku přejete. Druhým důvodem je Olda Kaiser, kterého považuju za velkého štramáka a jsem ráda, že tuhle jeho přednost konečně někdo objevil! Jen se na něj koukněte, když stojí třeba vedle Jiřího Bartošky! "Idol", o kterém se ví - s šedinami, nevzhlednými typickými brýlemi, neupravenými vlasy, panděrem... a vedle něj Kaiser s postavou věčně mladého atleta... který vypadá pořád stejně a má na to (narozdíl od Bartošky), aby lámal ženská srdce! Tohle netradiční obsazení mě dost potěšilo a je důvodem, proč jsem se na film se zájmem dívala až do konce. Co vždy osvěží, jsou příběhy o hledání lásky, i když jsou hrdinové poněkud omšelí padesátnici - viz filmy Nancy Meyersové, které taky mají úspěch. Je to ze života, všechny ty vztahové propletence jsou vlastně reálné a realistické. Jinak samozřejmě konec, kdy se všichni mají rádi, patří spíš do ranku těch utopických, které se v životě příliš často nedějí... ale jsem za něj ráda! Prostě film, který má plno much (trapné fórky - zejména v sanitce a s dětmi; přehršel známých tváří v epizodních rolích, ale to už asi jinak v české komedii nejde; ad.), ale je zábavný a narozdíl od jiných podobných stojí za podívání už jen kvůli těm dvěma

29. března 2010
avatar uživatele
30 %

Bláznivý

Myslím, že jako český film to nebyl zas takový děs. Poledňákovou dvakrát moc nemusím. Některé hlášky mi na tváři vyloudily úsměv, ale jinak mě nic nezaujalo. Prý jsem moc mladá na to, abych pochopila, o čem Líbáš jako bůh bylo. Přešla jsem to s klidem, komedie to sice byla, ale moc nereálná, přehnaná.

21. března 2010
avatar uživatele
20 %

Film hodný současné české produkce, jehož blbej název zároveň odpovídá jeho kvalitě. Vezmem velkou rodinu a necháme je hrát si s mobily, emaily a pronášet extra vtipné hlášky - viz. bílý tesák. A i ten by se na ten film rád vy*ral. Zbytek je otravná, prožraná a okoukaná vata. Dostat se na to čirou náhodou do kina, tak se za svou přitomnost stydím ještě teď. Naštěstí tato situace vzniknout nemohla, jelikož jsem byl obdařen alespoň špetkou rozumu. Jediné pozitivum je Martha Issová, která má nějaký ten herecký talent.

6. března 2010

Reklama velká...

Reklama velká...film (na tu reklamu) hodně bídnej!!! Od paní poledňákové jsem čekala bombu a tohle nebylo NIC. Akorát Eva Holubová nezklamala!!! :-) Plusovej bod za obsazení paní Holubové.

10. ledna 2010

Podle toho co jsem o tom slyšel než jsem to viděl, čekal jsem to tak dvakrát lepší. Fakt je, herecké obsazení mi trochu připomínalo VKV a toho vtipu taky bylo za mák.... Ale znám horší filmy... Jinak, Bettyna (pode mnou) to napsala fakt výstižně...

22. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Líbáš jako bůh

Sonda do každodenního života no hlavně milostného rozpoložení dvou lidí a jedné rodiny, které mají najednou tak propojené osudy až žijí v mega spoločenství... Komedie jako balzám na každodenní trápení, jako ušitá pro případy citového kolapsu a hlavně pro nekonečně zamilované nekonečná inspirace (((;

15. prosince 2009
avatar uživatele
40 %

Že by to zrovna byl nějak extrémně báječný pokus o romantickou komedii z české produkce, tak to se opravdu říct nedá, ale jistý povedený nápad rozhodně má! Po docela „komediální smršti“ z traileru, jsem byla zklamaná. Románek stárnoucího páru, zasazený do tak dokonalého prostředí, až je to na české poměry udivující, ve mně vzbuzoval pocit o snahu co nejvíc okopírovat ty „imperialisty ze západu“. Všechno dokonalé, rozvedení manželé spolu žijí docela harmonicky, mají ideální byt jako vystřižený z katalogu, starší chaloupku v romantickém prostředí hor, nezbedného syna, který už neví jak svou ženu podvést a aby toho nebylo málo, každý má svého dokonalého milence či milenku. Fajn, proč ne? Ale milenec hlavní hrdinky má jeden závažný problém a to…. manželku! A tak sledujeme celou dobu lásky jedné rozvedené „rudovlásky“ a ženatého, ještě k tomu podpantofláka, milence. Právě díky této neoriginální zápletce jsem se nudila, protože vše je ve velké míře předvídatelné a tak se divák nemá už skoro na co těšit. Oceňuji povedené hlášky, které mě povětšinou docela rozesmály, ale zase tolik jich opravdu nebylo a samozřejmě pokročilejší věk hlavních hrdinů, kdy mě opravdu potěšilo, že nemusím pozorovat romantiku typu „první láska“, tu už evidentně oba z hlavních hrdinů měli pekelně dlouho za sebou. Vítanou „třešničkou na dortu“ je pro mě pokaždé paní Eva Holubová, protože ta opravdu dokáže zčeřit poklidné vody kdejakého filmu a je tou nejdůležitější přísadou dobré komedie. Tady se jí moc prostoru nedalo, ale i přesto, nebýt paní Holubové, film by u mě hodně klesl…A tak mé pocity po skončení filmu jsou silně rozporuplné. Navíc se naprosto nepářou s časovým rozmezím, kdy za necelé dvě hodiny trvání, stihli páni filmaři naaranžovat dvoje Vánoce, jedny Velikonoce a celkově všechna čtyři roční období a jejich „best“ svátky, včetně dušiček. A tak tedy můj závěrečný verdikt, který plně vystihuje mou „nadšenost“, je 40% z milosti…

12. listopadu 2009
avatar uživatele
90 %

Celkem férový rodinný film. Má to rychlý spád, trošku i nápad. Bohužel až na některé scény, které mi přišli buďto dost infantilní, nebo příliš náhodné. A jelikož je celý děj postavený na těchto lehkých záležitostech, tak si scénáristi moc práce nedali. Každopádně to ale tolik zase neškodí, je to odlehčená podívaná.

1. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

Super

Na této komedii jsem byla o prázdninách v letním kině.Byla jsem z filmu nadšená. Spousta vtipných hlášek a moc se mi líbilo herecké obsazení. Prostě super!!!! Doporučuji!

12. října 2009
avatar uživatele
80 %

Tak po delší době film, u kterého jsem se docela od srdce zasmála. Skvělá oddychovka, navíc se super hereckým výkonem jak Oldy Kaisera, tak hlavně Evy Holubové, která je tady jako vždy neodolatelná :-)

7. května 2009
avatar uživatele
3d!t
...
70 %

Mno nevim...?

Tak jako nevim, mno. Hlavní hrdinka docela chudák, to ano. Být v její situaci, asi by mě mrsklo. Pořád se takhle nervovat s chlapem:D Nevím jestli se na to podívám ještě podívám. Možná jo:D Některé hlášky byly celem vtipné. Opravdu jsem se musela občas smát. Právo na lásku má člověk v každém věku, ale že bych musela sledovat cicmání padesátníků, to asi ne. Aspoň to bylo tak trochu vyvážené vztahem Romana Vojtka a Marthy Issové. A taky tam aspoň hrál Jiří Bartoška, kterého jsem si docela oblíbila díky roli Boha v pohádce Anděl páně. A Eva Holubová, ta je snad nezapomenutelná v každé roli.

12. dubna 2009
avatar uživatele
40 %

LÍBÁŠ JAKO BŮH BY 2MIG1

někdejší královna dětských komedií dosáhla totální senility... ano - choděj na to mraky lidí, ano - smějou se tomu, až se kino otřásá, ano - stydim se za ně ...stydim se a argumenty typu - je to pro starší generaci, nemůžeš to pochopit, mě opravdu nepřesvědčí.. a jeslti se v padesáti budu smát nečemu takovýmu, tak to si radši hodim mašli... nepochybuju o tom, že by některý vtípky mohly i funguvat, a že poledňáková při psaní scénáře vycházela ze životních zkušeností... ale strnulost a křečovitost se u tohodle "díla" nezapře... a maruška to asi sama dobře ví, proto do nás hustí sekvence, kdy se jiří bartoška náramně baví nad svým právě píšícím románem... ale to má rozesmát i mě? ...či postava evy holubový, kterou mám fakt rád, ale za karikaturu kaiserovy manželky, kterou vytvořila, za to bych jí radši neznal.. hlášky typu "já mám ráda velkou rodinu" mě doslova zarážely hřebíčky do divácký rakve... ale abych vám nelhal, jednou jsem se rozesmál..a na celý kino... to když se ozvaly tóny mirovy hitovky čo bolí, to prebolí... u toho jsem se vážně málem počůral.. bohužel jako jedinej v kině, tudíž jsem se bál upopcornování.... kdepak, krokodýly jsem ještě přežil, ale pokud tohle nebyl závěr poledňákový kariéry, bůh (ať si líbá, jak chce) nás chraň..!!

2. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

No tak dneska nebudu moc kritická, protože tenhle film u mě dneska dokázal téměř zázrak - bavil mě a nepřipadal mi vůbec hodný prostříhání :-) Po pravdě mám v živé paměti film Jak se krotí krokodýli a čekala jsem podobné dílko, jen pro dospělé. To jsem se ale velmi spletla. Film má skutečně spád, dokonce i děj (což se u českých filmů někdy nepoštěstí). Něco bylo trošku postavené na hlavu (společné soužití rozvedeného páru bylo skutečně až moc harmonické...:-) ), ale jinak jsem v kině skutečně nic neřešila a nechala se výborně bavit. Přiznám se, že se u mě nedostavovaly žádné velké záchvaty smíchu, ale smála jsem se spíš tak pro sebe a dokonale si tím zlepšila náladu. Herecké obsazení je výborné, jak taky jinak. Kaiser mě velmi překvapil hereckým výkonem, který skutečně není ani v nejmenším poznamenán tím, jaké období teď herec zrovna prožívá... No a Bartoška, Adamová, Boudová, Hrzánová = herecký koncert (samozřejmě jsem zapomněla na spoustu dalších...). Kamila Magálová byla pro mě doteď v podstatě neznámou, ale musím uznat, že herečka je výborná. Bohužel je mi ale nesympatická, sama ani nevím proč. No a výborně vybraná byla i hudba. A Bílá v roli nebezpečné manželky, které muž zřejmě naskočil na nůž, byla opravdu závěrečným bonbónkem. Nemůžu dát míň než 100%, protože film opravdu naplnil má očekávání mnohonásobně. Jenom jedna drobná výtka - panu Lustigovi bych dala větší prostor, aby mohl dostatečně projevit svůj netušený talent :-)

20. března 2009
avatar uživatele
70 %

Martha Issová

Možná je to trochu nereálný příběh, ale s mírným nadhledem jsou všechny uvedené příhody zábavné a dá to alespoň průměrnou komedii.

17. března 2009
avatar uživatele
70 %

Tak jsem po dlouhý době byla zase v kině. Nečekala jsem nějakou bombu, ale tohle mě dost překvapilo. Příběh občas byl teda trochu nereálnej, ale vtipy a hlášky byly úžasný a celý kino se pořád otřásalo smíchy:-D!!!!!

17. března 2009
avatar uživatele
100 %

Viděla jsem v posledí době hodně českých filmů i komedií a myslím si, že Líbaš jako bůh patří mezi ty povedené. Jsou tam vtipné hlášky, a bavilo mě se na to dívat. Obsazení herců se jim také povedlo. Určitě se na tuto komedii někdy ráda podívám.

9. března 2009
avatar uživatele
70 %

česká komedie

Přiznám se, že nejsem zrovna zastánce českých komedii, ani těch starších a ani těch moderních. Nevidím v tom moc půvabů. Snažím se je nevyhledávat. Proto musím říct, že když jsem se náhodou dostala do kina na tuhle komedii tak jsem byla mile překvapená. Film je to vskutku podařený, vtipný a trefný. Prostě se mi líbil...

5. března 2009
avatar uživatele
100 %

líbilo

Včera jsem na této komedii byla v kině. A jsem nadšená. Vtipné hlášky a skvělé herecké obsazení. Dávám stoprocent.

28. února 2009
avatar uživatele
50 %

No....

Nechci říct že tento film byl to nejhorší co jsem kdy viděla,ale zároven nemůžu říct že to byl jeden z nejlepších výplodů české kinematografie.Film bych označila spíš jako dobrý průměr.Některé vtípky jsou povedené,herecké obsazení je také celkově obstojné.Myslím že 50% je pro tento film dobré hodnocení .

19. února 2009
avatar uživatele
30 %

Líbáš jako Bůh..

Ten filmík už jsem viděla...no řeknu vám..má to někdy i světlé stránky, ale někdy a to převážně docela špatný..vtípky jsou tam zrovna nehodící se k tematu a dokonce i trapné...ale zase vím o lidech, co mi rikali, že se jm to docela líbilo..mně teda tak nějak..průmněrný film.nijak nezaujímal..

31. ledna 2009