NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

I když je úvod k příběhu filmu zde na webu kapánek neobjektivní, musím s ním rozhodně souhlasit. Ukázku na primě jsem viděl asi desetkrát, tudíž mi neuniklo množství informací, které z ní vzešlo a stejně tak mě překvapuje, že i když se od trailerů v kinech přirozeně liší, že stejně jako většina těchto důležitých součástí propagace vytáhla prakticky všechny triumfy. Mělo tedy vůbec cenu dívat se na film, když se to nejlepší natěsnalo do dvou minut celkem poutavé ukázky? Abych řekl pravdu, nikdy bych mu nepřipnul štítek megafilmu, ale objektivně vzato není Let Fénixe žádné vyloženě nudné béčko. Jakožto remake hodně sází na herecké obsazení, což určitě nemohlo televizním divákům uniknout a trochu je nemotivovat. Dennis Quaid mě motivuje už skoro automaticky, ale kdo by nechtěl vidět v nekomediálním filmu Hugha Laurieho, světem proslulého představitele Dr. House? K úspěchu s obsazením přispěl i Tony Curran, ale co příběh? Další celkem silná stránka. Ztroskotání letadla v poušti, odkud se člověk vlastními silami nemůže dostat díky faktům, které už bohužel předtím vyžvanila televize? Já si myslím, že nápad sám o sobě nepostrádá kvalitu a představuje spoustu prostoru pro všechny možné druhy žánrových scén, ale neradujme se předčasně. Let Fénixe má dramatickou náplň, jednu celkem napínavou akční scénu i dokonce pár pískem sešlých mrtvol, ale jeho velkou slabinou je předvídatelnost. Nikoho by nebavilo pozorovat příběh, ve kterém se všechno daří, že. Film má samozřejmě zvraty se ztrátou lidí, se ztíženou prací na letadle za úmorně zářícího Slunce, ale některé scény jsou tak zbytečné a berou se na takovou váhu, že v následující scéně to vypadá, jako by se nestalo vůbec nic. Nedokážu také odolat prohlásit, že jsem si dělal velkou legraci ze spousty scén, které měly pokračování vyryté na čele. A nutno říct, že jich bylo hodně. Až tak je předvídatelnost vysoká. Každopádně nudný nebo úplně zbytečný film rozhodně není, a i přes pár klišé, přičemž největší extrém dokazovala úplně poslední scéna před titulky, jsem zážitku nelitoval.

15. srpna 2010
avatar uživatele
80 %

Mě se to líbilo. Sešla se partička výborných týpků, takže o vyhrocené situace není nouze. Líbila se mi hudba, třeba i ta v titulkách. Zajímavý je střih. A zaujala mě nenápadná zmínka o tom, jak byl řešen záchod :-) Napínavé, chvílemi odlehčené, a má to sem tam i dobré hlášky.

25. září 2009
avatar uživatele
60 %

Giovanni Ribisi

Už havárie letadla na začátku filmu ukázala, že nepůjde o extra kvalitní film. Je tam určitě několik zajímavých, zábavných i dobrých scén, ale celkově to vyzní dle úvodního očekávání.

21. září 2008
avatar uživatele
50 %

Největší problémy tohoto podprůměrného dobrodružného snímku rozhodně nejsou liché. I když Dennis Quaid je sympaťák k pohledání, který dokáže i sám o sobě utáhnout snímek silou svého charismatu, musí mu k tomu scénář poskytovat dostatečně věrohodné repliky, leč, neděje se tak. Podobně dopadají i všechny ostatní postavy, z nichž vyčnívá k pohledání v provedení Giovanni Ribisiho, zbytek hereckého obsazení tvoří jen nepříliš výrazný kolorit, jenž povětšinou jen přizvukuje dvěma hlavním protagonistům. Námět snímku vyznívá jako špatný vtip, byť je volným remakem dnes již klasického filmu, a když směska spolucestujících občas prohazuje semtam vtipnou repliku a je zcela zjevně inspirována rozepřemi a dohady mariňáků z Vetřelců nebo vězňů z Con Airu, když působí směšně i vážně míněné dohady na téma lidská bytost/strávník vody, je nepochybně cosi špatně. Dalším prvkem, který ze snímku dělá přehlídku pouštních obrazů prokládaných občasnými vtipem překypujícími dialogy, je značně chaotický a zmatečný střih. Stejně tak i hudba Marca Beltramiho je proti jejímu původnímu záměru velmi oříznuta a zůstává pouhé torzo, na kterém je i tak znát, že snímek neposkytoval dostatek inspirace. Schématy překypující snímek, plný klišé, který je dokonalým důkazem toho, že na dobrý film holt nestačí pouhé tři scény, ve kterých se vyřádili zvukaři a jedna, kde stranou nezůstali ani tvůrci zvláštních efektů.

29. října 2007
avatar uživatele
knak
...
40 %

Jedním slovem: blost!...no děj docela o ničom ...znám lepší kraviny.Ale ne že bych zas všecko kritikovala ...dalo se na to dívat...:-)

3. dubna 2006

katastrofa

predchadzajúci sa mi pacil o mnoho viac toto bolo dost nezáživné a úbohé. dobre že som pri tom nezaspala.

27. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Fénix no hrůza

Čekal jsem od tohoto filmu hodně ale sklamal:-( Byl to nepodařený pokus o remake! Je to velká škoda! Do kvality svého předchůdce má opravdu daleko!

24. listopadu 2005
avatar uživatele
keps
...
40 %

Nesuhlasim s Vami

Co sa Vam akoze na tomto radoby filme pacilo? Trapas od zaciatku po koniec. Onicom dej-uplne lacny, taky ze by som ho lepsie hadam ja napisal. A ten Quad ci jak sa pise to fakt nemal zobrat lebo od tohto filmu ho nemam rad. Akoze sorry ale uplne nudny film, ten koniec jak leteli som sa smial jak blazen.

19. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Fénix

Každopádně jsem viděl už lepší filmy, ale myslim, že dějově je tento film dost dobrý . . . Do podobnýho srabu bych se v životě dostat nechtěl . . .

28. října 2005
avatar uživatele
100 %

:-)

Tento film se mi moc líbil!! Suprově vtáhne do děje. Skvělý děj a herecky taky dobrý. Dennis Quaid ukazuje, že o něm ještě hodně uslyšíme.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

BOMBA

Tak mne sa tento film tiež veľmi páčil a najlepší bol pri konci keď zistili, že lietadlo navrhol podľa hračky. Fakt dosť dobré.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

fenix fenix fenix.!.

dobry akcno dobrodruzny film na ktorom sa da vela aj poucit mne sa na nom nepacilo to s tymi kocovnikmi a nepacil sa mi ten konstrukter lietadiel

Kdysi dávno