home
Let číslo 93

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Hodně dobrý

Film o zoufalství, beznaději a chaosu. O tom, na co lidé myslí těsně před smrtí. O teroristech, kteří jsou ochotni ve jménu svého náboženství udělat cokoliv. O odhodlání a snaze vzbouřit se. Mé hodnocení si určitě zaslouží.

14. prosince 2012
avatar uživatele
60 %

Film o ktorom som doteraz nič netušil. Škoda že ma ani nezaujal, ani neprekvapil a ani moc nesklamal. Viem že je to na základe skutočnej udalosti no to u mňa nie je ospravedlnenie. Spracovanie filmu mohlo byť lepšie.

1. října 2011
avatar uživatele
80 %

United 93

"Let číslo 93" je film, který se mi vyhýbal od té doby, co ho režisér Paul Greengrass v roce 2006 natočil. Na teroristický útok v roce 2001 si moc dobře pamatuji a tak jsem byl zvědavý, jak američani, kteří jsou známí svým patriotismem, zvládnou film o teroristických útocích. Byl jsem překvapený tím, jak nezaujatě Greengrass tuto látku divákům podal. Tady se nehrálo na to, kdo je špatný a kdo dobrý. "Let číslo 93" jen podává informace a poukazuje jak to všechno bylo. Bylo od Greengrasse chytré, natočit tenhle film vlastně formou jakéhosi polodokumentu, protože všelijaké emoce už na diváka potom vlezou samy od sebe. Scéna, kdy dispečer varuje letadlo před srážkou a radar se nachvíli úplně zastaví, napjatí nejsou jen "postavy" ve filmu, ale i samotný divák. Poslední filmová půlhodina dá taky divákovi dost zabrat, ale nejlepší na tom všem je, že to nepůsobí nuceně. Navíc Greengrass natočil všechno tak autenticky, že to opravdu vypadalo, jakoby se to všechno stalo teprve teď. Záběr kamery na dvojčata v momentě, kdy do nich narazí letadlo, skutečné reportáže ze CNN nebo skutečné záběry z 11. září vystříhané do filmu, to všechno pomáhá divákovi lépe se vcítit do filmu a to pokaždé, když se na film rozhodnete (znovu) podívat. Někteří diváci se ohání tím, že ze začátku je film nudný, ale mě to tak vůbec nepřišlo. Vždyť i scény, kdy teroristi už nastupují do letadla nebo scény, kdy se na dispečinku snaží marně bojovat proti únosům letadel jsou dostatečně nervydrásající a emocionálně vypjaté. Musíme si však uvědomit, že v tomto filmu jde hlavně o provedení. Herci jsou neznámí a to jen dobře, na herecké výkony se divák ani nemá čas dívat, scénář napsal sám život a téma zaujme všechny diváky a ne jen ty americké. Proto jediné, na čem tady záleží je provedení a Greengrass měl skvělou ideu a ještě lépe jí zpracoval. Osobně jsem přesvědčen, že tolik ocenění dostal právem a ne jen proto, že natočil film o katastrofě, která zasáhla celé USA. Herce nebudu hodnotit. Jednak bylo ve filmu hodně postav, jednak byli všichno herci neznámí a jednak bych popravdě ani nevěděl, jak nebo co mám na jejich hereckých výkonech hodnotit. Jedním dechem: "Velmi kvalitní provedení jednoho z nejzásadnějších momentů USA, které nepostrádá silné emoce a hlavně není typicky klišovité!" Nejlepší Greengrassův film, který jsem zatím viděl. Dávám 80 %.

4. října 2010
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Překvapivě objektivní film, který se co to jen jde vyhýbá klišé a americckému patriocizmu. Dokonalé navození atmosféry a perfektní vyśtění. Jediný svého druhu. Oproti umolousanému WTC od Stonea opravdová studená sprcha, která nezaujímá stanoviska a funguje i bez znalosti sutuace. Je to prostě samo o sobě překvapivě silné drama.

18. května 2010
avatar uživatele
joda
...
90 %

Děsivé

Jeden z dvojice filmů o tragédii z 11. září, které se vynořily takřka ve stejné době. Na rozdíl od WTC, které hodně zklamalo, si tento snímek zaslouží pochvalu. Film vypadá skoro jako dokument, a to mu přidává na věrohodnosti, máte pocit, že sledujete opravdu to, co se stalo a ne nějaké smyšlené příběhy pár jedinců. Film bez hlavního hrdiny, kde hrdinové jsou všichni. Film, kde vidíte, že když jste obyčejný člověk, váš život může být klidně obětován, aby se něco nestalo těm důležitým. Film, kde se obyčejní lidé stávají hrdiny tváří v tvář smrti, protože nemají, co ztratit. Film, který dojme, i když nechcete, ale neždímá z vás emoce účelně a laciným způsobem. Toto dílo se zaryje do paměti jak do šutru, rozesmutní, dojme, vyděsí a donutí přemýšlet... Někdo vytýkal, že je tam moc telefonátů rodinám a loučení se s nimi, ale to mi přijde celkem logické - rozloučit se s nejbližšími, když vím, že je určitě už neuvidím.. udělala bych to samé! Jen mě trochu překvapilo, že je teroristé nechali volat, nejdříve sice volali tajně, ale potom je vidět, že terorista vidí pasažéra volat a nezasáhne. Filmu rozhodně pomohlo, že se tu vyskytují neznámí herci, umocní to celkový dojem - koukáte se na "skutečné" lidi. Režisér Greengrass smetl tímto dílem Stoneovo WTC jak tsunami...

29. srpna 2009
avatar uživatele
Meky
...
80 %

****

Asi nejlépe natočená tragédie jedenáctého září. Nebo bych měl napsat zdokumentovaná? Tak či onak, mě ale příliš tato forma, kterou je Let 93 podáván nesedla! Velmi mile mě překvapil začátek, kdy se nemuselo nic vysvětlovat (proč, kde, kdy atd, protože snad každý o této události slyšel a něco o ni ví). Příběh se ale netočí jen kolem letu 93, ale věnuje se i ostatním uneseným letadlum a především se věnuje složkám (řídícím centrům, armádě, meteorologům atd.), kteří vlastně ale nic nedělali, jen pořád zjišťovali informace a ty předávali dál a dál... Divák jen sleduje jejich beznaděj a pochybení (vždyť nebyli ani schopni poslat stíhačky!). Jasně lehce se o tom z mého pohledu povídá, situace v osudnou dobu byla úplně jiná, stres, atmosféra, komunikace, čas - všechno udělalo svoje :-( Nejvíce mě štvali neustálé rozhovory dispečerů, ono to je potřeba, to jo, ale v tomto filmu toho bylo až příliš! Tempo běželo svižně, až do doby než teroristé ovládli letadlo, pak přišla stagnace a hluchá místa byla vyplněna (ne zbytečnými ale...) neustálými telefonáty pasažerů se svými příbuznými. Jako jo, to je také důležité a dojemné, ale všeho s mírou! Je jasné, že režisér to pojal formou dokumentace a chtěl přiblížit divákovi tuto tragédii v co nejreálnější podobě... K tomu také přispěla velmi "akční" kamera a rychlý střih. Posledních pár minut bylo strhujících a já za sebe se přiznám, že jsem do poslední chvíle nevěděl, jak osudy cestujících vlastně skončí... A i když jsem doufal, že se vzpoura povedla a všechno dobře dopadne, tak bohužel nastalo okamžité "temno" a konec... Balancuji mezi hranicemi 70% a 80%, ale přikloním se k...

27. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Realistické

Před tímto filmem jsem viděl World Trade Center, který mě nehorázně zklamal. Tak jsem čekal s čím se vytáhne druhý snímek o této smutné události. K mému překvapení byl tento o 100 procent lepší. Ve všem. Dokumentární kamera působí až mrazivě realisticky, neherci "hrají" přesvědčivě a u konce se chce divákovi až brečet. Opravdu hodně vyvedený film.

4. září 2008
avatar uživatele
80 %

David Alan Basche

Na filmu je nejsilnější to, že to je podle skutečné události, která ovlivňuje svět do dnešních dnů. Film sice mohl být ještě působivější, kdyby byl více dokumentární, ale i tak příběh zanechá dojem.

7. dubna 2008

Když nic jiného tak je to extrémně působivý film který na Vás zapůsobí tak, že ho nevyženete z hlavy ještě hodně dlouho!Má to, ale jedno velké ALE...na mě to byl prostě až moc velký dokument než aby to byl film!Záběry při kterých seděj jen dispečeři na zadcích a říkaj do mikrofonů čisla letadel či záběry terminálu mají své kouzlo, ale hodně rychle to kouzlo vyprchá a neubránil jsem se nudě!Ovšem poté příjdou autentické záběry z 11. září při kterých tuhne krev v žilách a tempo filmu se začíná zrychlovat...vrchol snímku ovšem přichází na samotném konci kdy za úžasné hudby propukne pravý boj o přežití v letadle 93 a to je opravdej mazec...vše skončí pádem...stmavne obrazovka a vy jen mlčky sedíte s vytřeštěnýma očima, husinou až na prdeli a najednou si uvědomujete, že se to všecko stalo!Co kolem filmu stojí určitě za zmínku je určitě úžasná kamera spolu s vynikající hudbou!!Ovšem vedle úžasného režijního představení Paula Greengrasse je tu taky ta 1/3 filmu která mě opravdu nebavila tudíž za to chtě nechtě snižuji procenta!Ale jinak si to nenechte určitě ujít ikdyž podruhé na to asi nekouknete!

10. března 2008
avatar uživatele
100 %

chvála filmovému štábu

Jedna z nejkvalitnějších rekonstrukcí, jakou jsem kdy viděla. Obvykle se nedívám na katastrofické filmy, protože na sebe nechci zbytečně přenášet negativní emoce, ale tento příběh je skutečný a ti lidé si to opravdu prožili. Díky tomu, že se při natáčení spolupracovalo s příbuznými obětí a herci byli obeznámeni s povahovými rysy svých postav, povedlo se natočit něco vskutku realistického. Byla jsem překvapená, když jsem viděla, jak málo stačilo k tomu, aby se cestující zachránili. Věřte, že i když si myslíte, že jste toho slyšeli o 11. září 2001 dost, dokud jste neviděli Let č.93, chybí vám ještě mnoho. Když jsem seděla v kině na vypolstrované sedačce, připadala jsem si, jakobych tam letělala s nimi. Jen jsem čekala, kdy se sál začne naklánět k zemi. Zvukové efekty a podbarevení hudbou dokreslují celé dění. Varuju příliš empatické povahy, asi to pro vás nebude snadné;-)

21. listopadu 2007
avatar uživatele
10 %

Tento film mě tedy ani trochu nebavil. Neupoutalo mě ani to, že všechno, co vidím, se opravdu stalo. Zdál se mi strašně zmatkový a po prvních 20 minuách jsem to vzdala a přetáčela jsem dopředu, jenom když mě něco zaujalo, tak sem to na chvilku nechala, ale opravdu nic moc...

25. července 2007
avatar uživatele
60 %

Mňa tento film nejako nedostal. Všetka česť pasažierom ktorý boli v tomto lietadle a statočne bojovali proti teroristom ale film ako taký ma naozaj neoslovil. Keď to porovnám z WTC, tak toto je slabý odvar. Sorry ale je to môj názor. 60%.

23. července 2007
avatar uživatele
100 %

Let smrti

Dost krutý, ale tak jako každý film kde je konec jasný, musel dokázat že je dobrý, a jsem rád, že tomuhle se TO taky povedlo... Perfektní hudba, skvělé zvládnutí scén protagonistama a scény jak tady už bylo napsáno, jako kdyby byly fakt skutečné ze života. Neuvěřitelné s jakou reálností i když bez nějakých známých osobností (dost TO podle mně filmu pomohlo) a hlavně dramatičností TO bylo natočený. Samozřejmě, nedá se na TO koukat každý den, ale určitě jsem TO neviděl naposled. Filmy podle skutečných udalostí a z letadla mám moc rád a TO by samozřejmě nikdy nikdo určitě nechtěl fakt nechtěl zažít, co prožívali lidi v letadle a s pocitem že nepřežijou, se asi letělo těm chudákům dost blbě a přece se nevzdávali. Dost důležité z filmu, že bojovat s terorizmem může každý a i když se TO těm lidem nepodařilo, určitě projevili dost odvahy postavit se teroristmu, byli TO hrdinové, který se pokusili něco změnit, a ne jen čekat na TO co se s nimi bude dít... Nejhorší na světě je válka a terorizmus je jenom její určitá forma a je jedno kdo proti komu bojuje stále je TO jen a jen HLOUPÁ, NESMYSLNá a ZBYTEČNÁ válka! Vždy je za tím spousta peněz a vždy bojují jen a jen TI, který jsou nejchudší. (penězma nebo duchem) NIKDY NIKDE na světě nebojují boháči a TI hloupí chudáci co bojujou za boháče jim vlastně jenom slouží. Politici a vlády všech zemí si dělají se svými občanmi vždy jen TO co se jim hodí a díky penězům a moci, kterou jim ty $ dávají, dokážou fakt neuvěřitelné věci. Myslím si ale, že vždy je TO jen o tom co se jim dovolí a vždy budou lidi kteří budou zneužívat svou moc a hlavně vždy budou jen Ti chudí doplácet na bohaté. Tak tenhle svět stojí a Bohužel se stím nic neudělá (chudí na TO nemají a bohatí TO přece měnit nebudou). Absurditu s kterou se potkáváme denne jenom takové filmy jako je tento přibližují, ale každý jeden člověk by měl začít něco s tím dělat dřív než se octne na palubě letadla, které má jako přistávací plochu nějakou stavbu a let se jmenuje Kamikadze...

15. června 2007

93

nic většího jsem nečekal film mluvil sám o sobě smutný,tragicky ale ukazal že proti terorismu se dá bojovat i v letadle

7. května 2007
avatar uživatele
100 %

UNITED 93

Jsem ráda že jsem si tohle nechala jako očištění po trapném zážitku z WTC a že se mezi američany našl někdo kdo události natočil s nadhledem a dávkou sebekritiky. Jeden z nejlepších filmů minulého roku.

24. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

No, čekal sem od toho víc, první hodina taková slabá, ale pak posledních 45 minut, stálo za to. Byl to jakoby takovej dokument, ukázalo se jaký maj teroristi vygumovaný palice. Ale bojovali statečně ty pasažéři.

18. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

11.září-srovnání

Vezměte si oba filmy natočené na jedno téma a porovnávejte. Zadané téma je teroristický útok z 11. září. Výsledné filmy jsou World Trade Center a Let číslo 93, jakožto soupeřící snímky natočené v přibližně stejném časovém rozmezí. Kdo by dle mého názoru vyhrál? Jednoznačně autentický Let číslo 93. Zatímco ve WTC byl hodně vidět tipický, rádoby dojemný "katastrofický scénář", Letu uvěříte na 100%. Tak emocionální film jsem už dlouho neviděla. Když si představíte, že tohle všechno byla pravda, že tohle všechno se opravdy dělo a hlavně- když uvidíte tu odvahu cestujících postavit se samotným teroristům, vezme vás to za srdce. Tomu filmu uvěříte, vtáhne vás do děje a máte pocit, že letíte taky. Kromě hlubokého dojmu ve vás zanechá jednu otázku: Kam se vytratila odvaha cestujících v ostatních letadlech? Proč i oni nemohli odvrátit katastrofu?

4. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Vzhledem k tomu, že to bylo povinný, docela jsem se bála, co za film školní rada vybere. Čekala jsem nějaký americký vlastenecký blbinky apod., takže mě potěšilo, že věcí podobnýho typu tam bylo minimum, celý to bylo jako dokument, takže nikdo nebyl ten zlej.... Přišlo mi to dost naturalistický a vážně se mi film líbil... asi to bude zásluha neznámých herců, vyloženě nenuceně psaného scénáře.... I když všichni ví, jak to skončí, je to skvělý film 90%

4. dubna 2007

Nikdy se mi nestalo, že bych po skončení jakéhokoliv filmu ztratil slova. United 93 je nejsilnějším a nejemocionálnějším filmem, co jsem kdy viděl. Na to hrobové ticho v sále na konci filmu nikdy nezapomenu.

27. března 2007
avatar uživatele
90 %

Silnej film

Je to opravdu silnej film a určitě je dobrý ho vidět. Dost se mi to líbilo až na českej dabing, ten mi nepřišel moc povedenej(ale za to film samozřejmě nemůže). Povedená je hlavně druhá polovina a nejdrsnéjší je ten konec, jak se samozřejmě dá očekávat.

26. března 2007
avatar uživatele
100 %

Drama o dramatu

Skoro by se dalo říct, že u tohoto filmu snad byly použity autentické záběry některých účastníků z toho dne. Ať už z řídící věže nebo letadla. Film ukazuje spoustu věcí, jako statečnost, beznaděj atd., ale hlavně bezbrannost všech, ať už na zemi nebo ve vzduchu a také, jak vypadá komunikace v nouzové situaci mezi jednotlivými orgány státu a jeho připraveností čelit náhlému útoku. Je vidět, jak ve skutečnosti probíhá uvedení armády a všech složek do stavu pohotovosti. Ne, jak většina filmů ukazuje, že stačí jeden telefonát a celá armáda je okamžitě ve vzduchu. Film je opravdu realistický a skličující. Trochu ho ale kazí rozhovory posádky a cestujících před vzlétnutím a únosu letadla o tom, jestli mají děti a že se těší na děti, domů a takový. To mně tam moc nesedlo. Myslím, že každému dojde, že ty lidi mají taky rodiny, které čekají doma a není to třeba takto zdůrazňovat. Jinak díky poslední půlhodině filmu si film zaslouží 100%, i v případě, že by část před tím za moc nestála.(i ta část před tou vzpourou byla ale úžasná). Herecké výkony, hlavně teroristů byly také velmi přesvědčivé.

24. března 2007
avatar uživatele
100 %

The Best Film Of The Year

Dnes jsem tento film viděl již potřetí, poprvé v kině, kdy při začátku jeho sledování nejdříve trošku duněly divácké davy (při vyjednávání na jednotlivých letových odděleních) a potom absolutně ztichli a dech se zatajil a ještě dlouho po zkončení představení se nikdo nezvedl ze sedadel (takový zážitek, že se dal zažít v roce 2006?), podruhé včera na dvd, abych si oživil ten skvělý zážitek, který jsem zažil před půl rokem v biografu. A naposledy dnes - abych se ještě více do filmu vžil a podrobněji sledoval jeho technickou část. Která je podle mého názoru, jedním slovem: bezchybná! Elegantní kamera, skvělý akční střih, který mě dokonce velmi potěšil, zvukový záznam v kině a na dvd je sice rozdílný, ale i na dvd byl velice působivý, takže v kině jste mohli zažít dokonalé ozvučení... Natočit takový film bych neměl odvahu, proto ještě více tleskách režisérovi Paulu Greengrassovi, který si s toudle fuškou poradil na jedničku s pěti hvězdičkami. Skvěle zvládl napsat a zrežírovat části pozemské, zdrcující, nemohoucí i část v letadle. Scénář filmu ještě více osvětluje události onoho dne, je skvěle rozpracovaný, prostě geniálně vytvořený. A když v jedné části slyšíme z jedné strany muslimské modlitby a z druhé modlitby "věřících" američanů, tak prostě žijete! Hudba - nevybočující z loňského průměru, ale do filmu padla jak ulitá... a v závěrečné scéně vás pohltí... United 93 je pro mě nejlepší film roku 2006 - a konkurenty nemůže hledat ani u Scorseseho, ani u Innáritůa. Pocta, a čest hrdinům, filmu o hrdinství - bez hlavního hrdiny. Excelent. 100 %.

10. března 2007
avatar uživatele
100 %

Let 93

Myslím si že lépe to snad vzniknout nemohlo. Kam se hrabou dokumenty, které tento let popisují. Je v tom filmu ukázáno vše, co se divák chtěl dovědět. Když sem na to viděl ukázky, tak sem si řekl, že to bude nuda, a jen další dokument. Ale velmi mě to překvapilo 95% je mé hodnocení.!!

4. března 2007
avatar uživatele
100 %

Majstrštyk

Tohle byl u mě film roku 2006. Až někde daleko v zadu se krčily trháky typu Potomci lidí, Casino Royale, Skrytá identita .... Paul Greengrass skvěle servíruje osud cestujících a naprostou nemohoucnost pracovníků letiště. Film je plný emocí a vrcholem je závěr, který je nevtíravým způsobem doslova gejzírem emocí. A to jsem po prvních 10 minutách myslel, jak se to nebudu nudit.

3. března 2007
avatar uživatele
LOST
...
70 %

Let číslo 93

Byl jsem hodně zvědavý na tento film, doufal jsem, že všechny ty kladné recenze byli pravdivé. Je škoda, že moc pravdivé nebyli. Jediný co na tomto filmu bylo dobrý byla závěrečná půlhodina, která se odehrávala jen v letadle, opravdu to byl strhující a velmi napínavý zážitek. Co mě ale zklamalo bylo počáteční hodina, která mě přišla nudná a trošku o ničem. Jinak určitě nejde o špatný film, ale podruhý už bych ho vidět nemusel.

3. března 2007

U93

Narvaný sál při tomhle filmu snad ani nedýchal. Dospělé osazenstvo nešustilo pytlíky ani nevyluzovalo žádné rušivé zvuky.
Film samotný byl emocemi přímo nabitý, mnoho lidí zabořených do sedaček tu hrůzu těžko vydýchávalo. United 93 je jasným znakem toho, že lze udělat neuvěřitelně skvělý film i bez tuny patosu případně umělého hrdinství...
Uff, ten film byl vážně úžasný a zanechal ve mě čerstvou vzpomínku na osudné jedenácté září.

28. února 2007
avatar uživatele
50 %

Představa že bych něco takového měla zažít na vlastní kůži, tak z té mi běhá mráz po zádech. film mě ze začátku moc nebavil, vlastně se tam nic moc nedělo ale od doby kdy převzali letadlo jsem byla docela napnutá.

18. února 2007
avatar uživatele
Kovo
...
90 %

tento film v človeku vyvoláva pocit bezmocnosti voči vzduchu a zároveň ukazuje skutočné správanie sa ľudí, ktorí sa snažia zachrániť vlastné životy. Veľmi pekne zobrazené udalosti, ktoré sa dejú v zákulisí civilného i militantného letectva. Príbeh veľmi fascinujúci, podporený skvelou kamerou a hudbou. Hodnotím na výbornú

17. února 2007

Ze začátku mi přišel nudný,ale stálo za to si počkat.
Film,při kterým si užijete nervy drásající momenty,ale taky velmi dojemné okamžiky,např. když se unesení pasažéři loučí po telefonu se svými rodinami.To jsem se musel přemáhat,aby mi neukápla nějaká ta slzička.Zážitek z celýho filmu umocňuje fakt,že v něm nehrála žádná hvězda,takže pasažéři vypadají,mno prostě úplně obyčejně a umocňují ve Vás dojem,že se to může stát i Vám.Pochválim eště kameru a hudbu,ty byly supr.Dal bych 95%..ale zaokrouhluje se nahoru,takže 100%.

7. února 2007

Film-Dokument č. 1

Ožehavé téma, jedenácté žáří, se jako po výtřelu ze strartovací pistole, stalo vděčné téma všech filmových studií. Ale nikdy nebyl žádný film o 11/9 natočen tak originálně a zajímavě, stejně tak jak to je u tohoto pseudofilmu. Člověku už v první minutě filmu, naběhne husí kůže a toho podivného pocitu v břiše, se nezbaví ani po závěrečných titulkách. Film vtáhne do děje a braňte se sebevíc nedokážete pak od filmu odtrhnout oči. Vyjímečně dávám 100%.

6. února 2007
avatar uživatele
100 %

Let číslo 93...

Na konci filmu jsem nevěla, jestli mám tleskat nebo brečet. Brečela jsem. Skvělí film , který realisticky zachycuje osudné 11.září.

5. února 2007
avatar uživatele
90 %

Na ten film se snad ani jinak nahlížet nedá. Se syrovou dokumentárností nám Paul Greengrass ukazuje onu událost, dalo by se říct pouze jako pozorovatel. Jako by se dochoval záznam. Líbí se mi na něm ta jeho neameričnost. Žádné vlající vlajky nebo něco takového.

3. února 2007
avatar uživatele
60 %

Ten film může připadat jako velké mrazivé drama asi jen těm, kteří nikdy o tomto tématu neviděli žádné dokumentární rekonstrukce. Já viděla asi tři - jedna byla navíc s výpovědmi pozůstalých příbuzných, s opravdovými záběry WTC atd. Z toho hlavně jde mráz po zádech a derou se vám do očí slzy nepochopení a absolutního zmaru... Cinema označila United 93 za jeden z nejlepších filmů roku, syrový, upřímný, na nic si nehrající, zcela pohlcující. Bohužel ona asi pětiminutová pasáž v letadle s "Miluji tě, Miluji tě, Miluji tě..." - i když věřím, že to tak bylo, dle toho, že to patří k americké kultuře - mi ten syrový zážitek opět zesměšnila. Dokumenty mě chytly tedy daleko daleko více. Tohle je jen celovečerní verze už několikrát viděného. (A jinak: scény z dispečinku a letového provozu akorát potvrzují to, že v USA sice existuje jedno velké X všemožných veledůležitých institucí, ale bez svolení prezidenta si nemohou s prominutím ani uprdnout. Jestli uvědomění si tohoto dost děsivého faktu - nakonec jednali prostí lidé, ne všemocný vládní kolos - měl Greengrass za cíl, to se mu povedlo. Vzhledem k tomu, že vedoucí letového provozu hrál sám sebe a nestyděl se svou tehdejší naprostou ignoranci ukázat celému světu najevo, si ale myslím, že opak je pravdou.)
Vzkaz pro HIM.ku: mno, holka, jestli je to tak, jak to doopravdy bylo, teprve tito pasažéři se dozvěděli, že dvě letadla narazila do WTC, že tedy nešlo jen o únos. Unést letadlo a nepřistát, ale narazit do budovy, byl přece precedens. I když taky nechápavě kroutím hlavou vždy, když vidím, jak všichni reagují, jako by se skoro nic nedělo, tohle musíme brát na vědomí. Oni si fakt mysleli, že normálně přistanou a bude se vyjednávat někde na letišti - jako tomu do té doby vždy bylo. Takže: řekla bych, že spíš než to, že se zachovali hrdinsky, bych použila klišácký filmový výraz: museli to zkusit, protože neměli co ztratit.

13. ledna 2007

brrr...ještě teď mi běhá mráz po zádech. Ach jo, měli štěstí v neštěstí... ale jinak to fakt byl úžasnej film ale z toho konce je mi prostě nějak špatně. Musím se přiznat, že když jsem to viděla poprvé, brečela jsem jako malá holka a stejně je tomu i teď, je mi těch lidí opravdu strašně moc líto

2. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

UNITED 93

Tak rozhodně to nebyl film bez jediné chyby. Moc jsem se na něj těšila a vcelku mě nezklamal. Američané se konečně rozhodli o tomto citlivém tématu natočit film a tohle se jim docela povedlo. Původně jsem se bála, že se z toho stane patos. Myslím z toho tématu. Třeba se nabízí srovnání s filmem WTC a tohle jednoznačně vyhrává, jelikož právě WTC to bohužel pojalo z té špatné stránky. Ukazuje ty americké hrdiny, jejich činy a je tam plno sentimentu, což fakt nesnáším. Tohle je jiné a mnohem lepší. Bez jakýchkoliv hvězd, což filmu jedině přispělo. Mrazí vás z toho, že víte, jak to dopadne. A přesto jim fandíte. Mrazí vás, že vidíte teroristy, kteří se v davu docela pěkně ztratí, že vidíte ty lidi, když jdou na "popravu". Mrazí vás, že svět už prostě není bezpečný a tohle se všechno stalo... Líbilo se mi, že si filmaři moc nevymýšleli, drželi se skutečnosti, obsadili neherce, ale zase tak, aby odpovídali skutečnému osazenstvu letu číslo 93. Povedl se jim krásný dokument a nejen to. Co mě štvalo, byly scény z řídících věží, kde po sobě jeden na druhého křičeli čísla letadel a vcelku v tom byl zmatek. Tímto jsem chtěla dát 80 %, ale pak mě přesvědčily ty neuvěřitelně opravdové a dojemné scény na konci, kdy lidé volají svým blízkým a celá vzpoura se uskutečňuje... Tohle mě dostalo a zvedlo to konečné hodnocení. Prostě se film tvůrcům neuvěřitelně povedl, i když má svoje mouchy. Přinesl mi nový pohled na věc a musela jsem přemýšlet. A to se mi na filmech líbí!!!

20. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Kvalita

Tento film je velmi propracovanej, všechno je hrozně reálný a výkony herců vynikající.Dopozučuji se na něj podívat stojí to za to.

19. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Velmi zajímavý

Myslím, že to je jeden z nejlepších filmů z poslední doby. Velmi dobře propracovaný a až neuvěřitelně reálný. Jeho atmosféra vámi prostoupí hned po první minutě. Ale je pravdou, že kdyby nebyl podle pravdivé události, tak by jeho popularita nebyla příliš vysoká. Kromě napínavého děje se člověk dozví i mnoho zajímavostí ze života obětí a teroristů. Určitě stojí za to ho vidět a rozhodně jsem svůj čas nepromarnila jeho zhlédnutím.

29. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Výborný film, neskutečně sugestivní a působivé zpracování události. Lepší film si pozůstalí obětí určitě přát nemohli.

19. listopadu 2006
avatar uživatele
30 %

Nic moc

Tak tenhle film se mi nelíbil. Je to spíše dokument. Jednu hodinu se díváme na řídící věž a další zase do letadla a stejně každý ví, jak to dopadne.

17. října 2006
avatar uživatele
70 %

Atmosférově skvěle zvládnuty film. Od začátku až po konec. Nejlepší jednoznačně považuju okamžiky ve vojenské základně a letovém středisku, kde se všichni překřučují a vy vidíte ten zmatek, který tam musel být. Napětí je pak skvěle zvyšováno v závěru filmu, kdy mu pomálá skvělá hudba a těkavá kamera.

14. října 2006
avatar uživatele
100 %

ano, super

Tak na tenhle film jsem se těšil hodně dlouho. Konečně jsem měl možnost ho vidět a musím říct, že jsem se na něj těšil právem. Super začátek, kdy nám jednotlivé letenky představují hlavní pasažéry letu a potom ty pocity lidí v palubě jsou zahrané na jedničku. Možná se mi zdálo, že ti teroristé nepůsobili až tak hrůzostrašně jak jsem si to předtím představoval. Ale jinak jak říkám, skvělé:)))

20. září 2006
avatar uživatele
100 %

O tomto filmu jsem slyšela ze všech stran jen to nejlepší a tak jsem se o tom konečně chtěla překvapit na vlastní oči.A rozhodně jsem nebyla zklamaná,ba naopak,ani veškerá chvála mě nemohla připravit na tak intenzivní zážitek.V žádném případě bych nevěřila,že tragedie 11.září jde podat tak nepateticky a přitom tak silně.Režisér Greengrass střídá prostředí paluby letadla č.93 a různých dispečerských a armádních centar.Přičemž člověk ani neví,na co koukat radši.Obojí má totiž své kouzlo.Rozhodně tleskám tomu,jak se tvůrce vypořádal s postavami arabských teroristů,protože nesklouzl k jejich obhajování,ale ani je neukázal jako nějaké šílené záporáky.Prostě normální chlápci,kteří uvěřili něčemu špatnému.Bylo skutečně zvláštní,jak po skončení projekce člověk seděl na své sedačce,ještě vstřebával svůj silný zážitek a z okolí k němu doléhalo smrkání a popotahování jeho spoludiváků.Takový pocit člověk mockát v kině nezažije.Každopádně jeden z nejlepších filmů roku.

19. září 2006
avatar uživatele
100 %

100%

Tak teda to byla vážně síla! začátek filmu mě teda zdaleka nebavil, ale ke konci ta "vzpoura" ta byla teda ohromující, líbilo se mi herecké obsazení ze strany pasažérů "obětí" letu 93...i když jsem věděla, že nepřežijí,tak jsem i přesto stále zbytečně doufala,tento snímek "věnovaným obětí z 11.Září 2001" vážně doporučuji! Myslím, že nebudete litovat!

19. září 2006
avatar uživatele
90 %

Dechberoucí ...

Let 93 jsem chtěla vidět od chvíle, kdy jsem v kině poprvý uviděla trailer. Začátek byl naprosto dokonalej! Stačil první záběr na modlící se teroristy a zmocnil se mě hnusný, tísnivý pocit. Tak přece...přece se rozhodli to udělat. Další scény filmu mě však poněkud "zchladily". Každodenní rutina na letišti, telefonáty cestujícíh... Já vím, do filmu to patřilo, ale tahle část mě prostě nedostala... Ale to co následovalo mě upoutalo a už nepustilo:) Napětí rostlo s každou minutou, vzrušení stoupalo a já se bála. Ano, opravdu jsem se bála! Vždyť nemůžou umřít, říkala jsem si. Konec filmu byl dokonalý a myslím, že kdo to viděl jentak nezapomene... To prostě ani nejde! Takhle si představuju (tragický) film podle skutečných událostí! Dávám 90%, za ten začátek...

12. září 2006

Jedna z největších tragédií lidstva

Tenhle film jsem chtěl vidět za každou cenu. Ve filmových upoutávkách to vypadalo na strašně smutný a nervy drásající film. Bohužel sem se tak do poloviny filmu nudil. Telefonáty unesených cestujících mě, ale docela začaly dojímat a konečně jsem se mohl vžít na plno do děje. V celku nic moc hudba. Na druhou stranu filmaři dobře ukazali jak to asi v tom letadle vypadalo a do posledních vteřin před pádem letadla jsem stále doufal, že to dobře dopadne i když jsem už dopředu věděl, že to skončí špatně. I když na druhou stranu by to mohlo dopadnou mnohem húře! Trochu mě film zklamal, ale stojí ho za to shlédnout. Na památku obětí z 11. září.

9. září 2006
avatar uživatele
keck
...
90 %

Tak tento film na me hodne zapusobil,pripomel mi vsechny ty hruzne udalosti, co se tady staly,Podle me je dulezite o tomto datu mluvit a pripominat ho, vedet kdo co jak proc. V kine jsem se musela drzet, abych nezacla brecet jak vsichni volali domu rodinam aby jim rekli, ze je milujou... Zacatek mi pripadal mozna trochu zdlouhavej ale jinak filmu nemam co vytknout.

4. září 2006

Nechápu

Na tento film jsem byl velmi zvědav, protože se o něm všude psalo a mluvilo poměrně dlouhou dobu, ale výsledek mě hodně zklamal. Už principielně nechápu, jak je vůbec možné, aby někdo natočil snímek, ve kterém znovu připomene 11.září, za další dost dobře nevím, zda je nutné neustále opakovat toto datum... ne, takovýto typ filmu opravdu nevyhledávám a nepovažuji jej za jakýkoli přínos.

3. září 2006
avatar uživatele
Tiko
...
100 %

Na film jsem se hrozně těšila a musím říct, že mě vůbec nezklamal, právě naopak. Prvotní a závěrové scény byly vynikající. Režisér Paul Greengrass udělal dobře, když dal hercům za úkol improvizovat. Jediná věc, kterou můžu vytknout je ta, že polovina, možná i více než polovina filmu se odehrávala v řídícím středisku na letišti a docela málo v letadle. Čekala jsem víc přiblížení do pocitů pasažérů. Každopádně se mi film moc líbil a proto mu dávám 100%.

3. září 2006
avatar uživatele
100 %

Je to síla....

United 93 je důkazem,že aji v USA je možné natočit film,kterému je možné věřit.Realita a civilnost tohoto snimku je nejen ve scenaři, ale i ve skvěle praci kamery, střihu,zvuku... Všichnii sme se těšili na World Trade Center od Olivera Stonea s Nicholasom Cageom. Ten přináší všechno,co přináší dnešní filmy z americké produkce a i když je profesionálně skvěly a propracovany,chyby mu perfektnost United 93. A kto chce vidět ještě něco víc,měl by sáhnout i po dalších filmech,které se na teto události dívají z jine strany,jako například Loose Change, 2nd Edition.Nechť to už bylo jakkoliv,United 93 je filmom, ktery si zaslouží 100%.

2. září 2006
avatar uživatele
100 %

Byl to nejrealističtější film, který jsem v poslední době viděla. Samozřejmě jsem věděla, jak to skončí, jak to musí skončit, ale do poslední chvíle jsem doufala, že to zvládnou....možná kdyby se do kokpitu dostali dřív, možná... Líbili se mě scény z řídících středisek,všude vládnoucí zmatek, takhle to bylo doopravdy, a já to pořád ještě vstřebávám. Poslední telefony s rodinami, poslední výkřiky, poslední pokřižování. Alláh s námi.

2. září 2006
avatar uživatele
100 %

Tak jsem se právě dodíval a srdce mi ještě buší. Film je neskutečně realistický a napínavý, přesto (nebo možná právě proto), že víte, jak dopadne. Žádní nesmrtelní hrdinové, nýbrž drsná realita

2. září 2006
avatar uživatele
100 %

...

tak tu prej máme filmovou událost roku.nemoh jsem odolat a jel jsem se na ni dneska podívat.předně musim říct, že bezchybnej film neni, kdyby si to snad někdo myslel.i když začátek ve vác budí dojem, že bezchybnej film vás čeká.vždyť komu se podaří vyvolat mrazení v zádech v prvních vteřinách.letu 93 se to podařilo.teroristovo "je čas" je neskutečný.po následnejch údernejch titulkách následuje ukázka všedního dne na letišti, která ve vás vyvolá mrazení znovu.vždyť tohle jste určitě zažili taky! všude shon, lidi s báglama, fronty na odbavení..nic vzrušujícího a přece se mezi vámi pohybujou lidi s hrozivym posláním, o kterym vy nemáte ani tušení.autentičnost je na tomhle filmu prostě to nejmrazivější.pak ovšem následuje "radarová" sekvence.zjišťování o únosech letadel není zas až tak skličující jak bych čekal, ke všemu věčný volání různejch letadel jejich číslama mi udělalo v hlavě pěknej guláš a nevěděděl jsem už ani o jakym letadle se kdo baví.v týhle části mě taky dost otravoval jakejsi šéf řídící věže nebo kdo to byl, kterej mi tam jaksi nahrazoval onu vychvalovanou absenci bushe a jeho kolega-japonec kterej vypadal jako když neví co má v tom záběru dělat.když jsem u herců-představitelé teroristů jsou nejlepší herci v celym filmu, vycíte jim z očí strach hned jak se na ně podíváte.závěr filmu se naštěstí obešel bez prostřihů k radarům a můžete si vychutnat vzpouru cestujících.něco takovýho jste ještě neviděli a je to právě to, co dělá tenhle film filmovou událostí roku:)

28. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Dost..depresivní

Tenhle film na mě působil dost rozporuplně.. na jednu stranu se mi moc líbilo zpracování i nápad, vytvořit něco ve stylu dokumentu na téma 11. září 2001, ale děj byl dost zdlouhavý a určité pasáže byly zbytečné. Jinak ale stojí za zhlédnutí.

26. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

zvláštní

Už dlouho sem na tento film byla zvědavá a plná očekávání. Nevěděla sem co si o něm myslet a pomalu to nevím ani teď. Je to prostě hodně zvláštně natočené, celkově to působí dost amatérsky, a to je právě to, co se mi na něm líbilo. Že to nebylo další typický americký drama, který klasickým způsobem rozbrečí celý kino. Taky se mi líbilo herecké obsazení, to, že tam není žádná celebrita, výsledek filmu hodně ovlivní. Když po tom odejdete z kina, budete o ději hodně přemýšlet.

25. srpna 2006
avatar uživatele
30 %

amerika

Tento film mi připadá jako pouhá propaganda toho jak jsou američani stateční. Nevim kde jinde jde udělat happyend z toho že spadne letadlo

25. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Úžasný film

Podle mně je to jeden z nejlepších filmů roku. Je natočen velmi realisticky bez zbytečných patosů a klišé. Pochvalu si robněž zaslouží těkavá ruční kamera a mrazivý konec.

25. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Cool

Raz som videl len krátke utžzky z tohoto filmu a velmi sa mi to nepáčilo. Moc sa mi ani nechcelo to potom pozerat celé, ale prekonal som sa a dobre som spravil. Tento film ponuka neprifarbený pohľad na to čo sa stalo 11.9.. Je to veľmi dobre spracovaný film o skupinke hrdinov ktorí nechceli skoncit rozfákaní na omietke bieleho domu. Už po chvíli bol plný napatia a sám som nedočkavo čakal čo dalšie sa tam stane (aj ked mi bolo jasné ako to skonči). Dávm 60 bodov, a to za veľmi pokazený koniec. Nič v zlom ale veľké lietadlo vletí v rýchlosti do lesa a tam zostane iba malé obhoretá diera ? Kde je lietadlo ? To bol zlý koniec

23. srpna 2006