home
Lelíček ve službách Sherlocka Holmese

NÁZORY K FILMU

Jediným lákadlem tohoto filmu je Vlasta Burian. Ani ten však tenhle film nezachránil. Spíš se jen předvádí.

20. října 2010
avatar uživatele
70 %

Celkem dobrá komedie, i když si myslím, že nepatří k nejlepším Vlasty Buriana. Nicméně tyhle staré komedie jsou na úrovni.

18. května 2010
avatar uživatele
60 %

Nevtipné

Podle toho, co jsem zatím viděla, nejslabší film Vlasty Buriana. Nápad na dvojroli sice není bůhvíjak originální, ale funguje, Vlasta Burian byl skvělý komik, který si s tím poradil, ovšem nemůžu si pomoci, role krále mu moc neseděla. Vtipnosti film taky moc nepobral, rychlokurz angličtiny a francouzštiny se tak pro mě stal jedním z mála světlých momentů filmu, což však nemůže film sám o sobě pozvednout výše. Během sledování jsem se docela nudila, a to je co říct, vzhledem k tomu, že tam hraje Burian.

19. prosince 2009
avatar uživatele
Nazu
...
90 %

Burian

Burianovy filmy jsou vlastně věechny na skvělé úrovni tento film je skvělý příklad.Stejně jako Katakomby,Ducháček to zařídí nebo u pokladny stál. Zatím se nenašel český komik, který by byl lepší nebo který by se mu snad podobal.

21. března 2008
avatar uživatele
80 %

Tohle je další Burianovská komedie, které nemám naprosto co vytknout. Nemůžu si prostě pomoct, ale já jeho filmy naprosto zbožňuji. Pan Burian si prostě uměl vybrat filmy, které mu seděly.

29. února 2008
avatar uživatele
100 %

Jedna z klasických českých komedií zlatého fondu české kinematografie. Vlasta Burian je prostě klasik a jeho herecké mistrovství nemá obdobu. Film si nezaslouží menší hodnocení jak maximálnívh 100%.

29. října 2007
avatar uživatele
90 %

Tak tenhle film rozhodně můžu. Znám ho od dětství a vždy mě zaujal. Je zde bezprostřední humor pana nechápajícího. Prostě + klasa.

22. března 2007
avatar uživatele
80 %

Jeden z vrcholů tvorby Buriana, který baví už minimálně tři generace diváků. Nepřipadl mi sice až tak dobrý jako kupříkladu Přednosta stanice, ale i "horkej brambor do huby" a podobné hlášky mají svou nezaměnitelnou krásu a půvab. Je to taková obrovská one man show, kterou Vlasta opět zdárně ukočíroval a dotáhl do bezchybného finiše.

29. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Jedna z nejlepších komedií Vlasty B

Lelíček je pro mě hned po Katakombách nejlepším filmem s Vlastou Burianem. Ale zaručeně je to Burianův film, který jsem viděla nejčastěji(asi tak 10x). A kupodivu mě pořád baví. Král českých komiků tu předvedl celou škálu svých komických výstupů a je velmi těžké vybrat ten nejzdařilejší. Tak připomínám třeba už zmiňovaný kurz jazyků, útěky před věřiteli, vybírání nové hymny nebo fandění při býčích zápasech, kdy se Burian jako král Fernando pokouší přelézt oplocení:-) Zajímavé také je, že se tu objevuje vlastně i v roli milovnické a partnerkou mu je hvězda hvězd-Lída Baarová. Vlastně je to jeden z mála Burianových filmů(pak ještě Nezlobte dědečka), kde nehraje starého či staršího člověka. No prostě klobouk dolů, že film starý víc než 70 let je pořád vtipný a koukatelný. P.S. Holmese hraje jeden z nejlepších a taky nejproduktivnějších českých režisérů Martin (Mac) Frič!

17. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Geniálne

Toto slovo presne vystihuje túto komédiu. Skvelý herecký výkon Vlasty Buriana dodáva filmu ten správny šmrnc. A zápletka? Je proste skvelá. Tento film je pre mňa jeden z najlepších čiernobielych filmov, ktoré som videla /a nebolo ich málo/.

4. listopadu 2006
avatar uživatele
60 %

Celkem usměvná komedie s pár docela podařenými scénami. Jinak nevím co bych napsal, je to trochu naivní, nenáročná zábava, spíše pro příznivce Vlasty Buriana a milovníky starých filmů.

10. října 2006
avatar uživatele
90 %

Holmes + Burian

Nemám tušení jak k tomuto spojení došli, ale výsledkem je další skvělá komedie na Burianovo konto. Koho by nerozesmál svýmy grimasy, pohyby, či rychlokurzem angličtiny a francouzštiny!!

27. července 2006
avatar uživatele
90 %

Naprosto geniální komedie s Burinem v čele. Oproti jiným podobným komediím se film neodehrává v jedné místnosti, ale je vidět, že peněz na tvorbu bylo asi více a tak si užijeme i trochy exteriérů. Škoda přeškoda špatné kvality filmu dané jeho stářím. Jedním slovem: zlatý fond české kinematografie

17. července 2006