home
Legenda o Zorrovi

RECENZE FILMU

El Zorro (lišák) se vrací! A to v akčnějším a zároveň pohádkovějším dobrodružství pro děti i dospělé.

Bylo nebylo. Starý dobrý Zorro (Antonio Banderas) i po několika letech od svého prvního filmového dobrodružství (Zorro: Tajemná tvář, 1998) stále neztrácí chuť k potírání zločinu. Jenže teď už má ženu (Catherine Zeta-Jonesová) i malého syna, a tak to vypadá na definitivní konec maskovaného mstitele. To je však pro titulního hrdinu naprosto nepřijatelné, a proto se ani nemůže divit, když mu rozzuřená žena zasílá žádost o rozvod a jeho vlastní dítě v něm nevidí nic víc než obyčejného zbabělce. No a do toho všeho samozřejmě vstupuje i nějaký ten záporák (Rufus Sewell), jenž chce mimochodem zlikvidovat USA velmi nezvyklou zbraní… Zorra zkrátka čeká pořádná šichta.

Snímek Legenda o Zorrovi jednoznačně není lepší než jeho o sedm let starší bratříček. I když jména režiséra (Martin Cambell) a producenta (Spielberg) zůstala, dvojka ztratila svěžest i humor prvního dílu, který patří mezi vrcholy akční dobrodružné podívané. Legenda o Zorrovi se potýká se stejnými problémy jako před lety druhá Mumie (která se mi mimochodem líbila více než jednička) – také se zde rodina rozrostla o jednoho člena, příběh i výprava jsou rozmáchlejší a rovněž je tu mnohem více akce. Jenomže spratek ústřední manželské dvojky je v Legendě mnohem otravnější (chvílemi mi šel na nervy snad více než Freddie Highmore v Zemi Nezemi a to už je teda co říct!), příběh scénáristů Alexe Kurtzmana a Roberta Orciho je místy zbytečně překombinovaný a akce je tu sice povedená (obzvlášť finální bitka na jedoucím vlaku), jenomže když to má celé téměř dvě a půl hodiny, člověk to taky vše nemusí snést.

Režisér Martin Cambell (mimo prvního Zorra točil ještě Zlaté oko, Vertical Limit a v současnosti připravuje Casino Royale) tedy ze stínu prvního dílu nevystoupil, ale to neznamená, že by Legenda o Zorrovi byl špatný film. Většina akčních scén je strhujících, romantiky je tu habaděj, Antonio Banderas si svou roli Zorra opět zjevně užívá, ďábelský Nick Chinlund navíc bravurně ztvárnil protivníka číslo 2. a máme tu dokonce i záběr na Zorra stojícího před aplaudujícím davem u AMERICKÉ vlajky. OK, my friends. Let´s go to the cinema!!!

hodnocení
70 %
jedním dechem
Více akce, romantiky, ale drasticky méně humoru rovná se o stupeň horší film.
Ondra Čížek
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.