home
Legenda o Zorrovi

NÁZORY K FILMU

Zorro

Je to sranda je fakt vidět, že Antonio a Catherina jsou fakt dobre sehrany.Myslím ze jak Tajemna tvar i Legenda jsou dobre natocení a chtela bych za tento film velice podekovat.

31. prosince 2010
avatar uživatele
60 %

Jednička byla jasně lepší, tady už to prostě není ono. Je to takové bezduché, místy hodně nudné, zdlouhavé scény. Herecké obsazení nezklamalo, to asi nejvíce film drží.

25. listopadu 2010
avatar uživatele
90 %

Celkem povedené pokračování, ale ajk už to u pokačování bývá, na jedničku to nemá. Bylo to napínavé, výpravné, s dobrými hláškami, ale první díl se mi stejně líbil více. Co se týče děje, tak ten byl celkem dobrej. Zničit zemi mýdlem, je celkem dobrý nápad.

14. ledna 2010
avatar uživatele
50 %

Těšila jsem se až uvidím dvojku... Podle mě je dobrá, i když u některých scén nešlo vidržet... hrozně mě však zklamal konec... taková nuda... No ale stejně Antoniovi to tam strašně sluší, jako Zoro, je úchvatný...

3. října 2009
avatar uživatele
10 %

Pitomost nad pitomosti sázející na atraktivní herecké obsazení a úspěch prvního filmu o Zorrovi. Sprznit film o kalifonském mstiteli špionážní zápletkou by byla už dostatečná ubohost, tvůrci do něj však ještě přimíchali motiv manželských sporů a rádoby cool dětského hrdinu. Tak nějak tuším, že pokud vznikne třetí díl, bude o tom jak si Joaquin přivede domů přítelkyni a rázem tu budeme mít hispánské pojetí filmu Fotr je lotr. Radím vám, nedívejte se na tento film, pokud nechcete aby váš cit pro vkus podstoupil zatěžkávací zkoušku.

24. června 2009
avatar uživatele
100 %

Zorro II

Antonio i Catherina se zase ukázali... že tahle dvojice spolu dokáže spolupracovat není pochyb.. nechybí dobrá akční zápletka a taky pyrotechnické umění,,,

15. února 2009

Abych to uvedla na pravou míru... první díl doslova zbožňuji, miluji.. a nevím co dalšího jiného,,, moc jsem očekávala druhý díl.. a když jsem ho shlédla, měla jsem smíšené pocity... Co se mi nejvíce líbilo.. no to byl snad ten mladík, který se tolik potatil... co se týče Antonie.. děsně mu to seklo, ale nějak ztratil jeho tak typický humor... což je véééliké mínus.. Zato Cathrine... se projevila.....
Takže abych to shrnula... pěkný film... ráda se na něj opět juknu.. ale přece jen... jednička je nanahraditelná :-D

8. prosince 2008
avatar uživatele
60 %

Nic moc. Nijak vtipné, některé scény byly hrozně kýčovité, akce tam bylo chvíli málo pak zas až moc. Joaquin (nevím, jak se to píše) byl pro mě dost nesympatická postava. Předvídatelný děj, předvídatelná zápletka, ještě předvídatelnější konec. Prostě nic moc.

26. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

Zorra mám docela hodně ráda, první film ještě jakš takš obstál, ale pokračování už bylo pod úrovní. Strašně vyumělkované scény, předvídatelná zápletka a navíc mi přišlo, že všichni v okolí ví, kdo je Zorro, až na jeho syna a hlavního padoucha.
Podle mého názoru, když už z toho chtějí dělat romantický blábol, tak by měli pochopit, že konec všech romantických příběhů byl svatba, pak už nic romantického není. Mohu-li citovat film Dvě tváře lásky: "Nikde už se nedozvímne, že popelka přiváděšla prince k šílenství, protože v zámku chtěla pořád uklízet."
Takže snad jen k lásky k Zorrovi a nostalgické vzpomínce na jeho kreslenou verzi...

21. listopadu 2008
avatar uživatele
40 %

Slaboučký odvar prvního dílu

Po rozpálené, akční jedničce, nás čeká celkem studená sprška. Sice jsem nečekala, že by se scénaristé vytáhli a předčili kvalitu prvního dílu, přece jen jsem si ale slibovala víc. Akce a humor, dva stavební pilíře prvního dílu jsou zde bohužel nahrazeny frázemi typu - naše dítě, výchova našeho dítěte, ty nemáš čas, čekala jsem 10 let, jsi Zorrův syn, můj otec mě nemá rád, můj otec není hrdina.... blablabla.. A tyhle zcela zbytečné věty zabírají velkou část filmu na úkor boje, který byl v jedničce více propracovaný a zábavnější. Navíc zde citelně chybí Hopkins, který dodal předchozímu dílu eleganci a jemný humor. Antonio sice stále skáče o 106 a je to pořád celkem štramák, přesto je na něm vidět, že od natáčení prvního dílu přece jen pár let uběhlo a tak jeho Zorro dostane párkrát přes ústa.... Cathrine pod tunou make-upu vypadá stále dobře, nicméně její role akční tajné agentky mě příliš nenadchla (připomínalo mi to A. Jolie jako Mrs. Smith :-) Nejvíc mě ovšem deptal jejich synáček, čekala jsem, kdy si vezme černou masku a začne to tam mlátit sám... Pochválit ovšem musím hlavního záporáka Rufuse Sewella, který působil opravdu slizce..Celkově je to ale jen pozlátko, snažící se vytřískat prachy na dobrém předchozím díle, občas je sice nějaká scéna vydařená, ale dohromady spíš nuda... 40 za nostalgickou vzpomínku na první díl a úšklebek Antonia, který díkybohu zůstal pořád stejný..

16. listopadu 2008
avatar uživatele
60 %

Takže, po prvním díle, který byl mimochodem naprosto skvělý jsem se těšil na další počin o mém oblíbeném hrdinovi Zorrovi. Myslel jsem, že tvůrci si zanechají alespoň nějakou tu úroveň. Zkrátka jsem čekal mnohem víc. Je to naprosto průměrné a chvílemi neuvěřitelně trapné. Ty scény s tím koněm, který pil nebo kouřil, co to mělo být... Pak taky jejich synek, který za začátku vypadal jako Denis postrach okolí, pak se z něj sice začínal stávat malý Zorro, ale i tak mi jeho role náramě vadila. Taky nesmím opomenout roli C. Z. Jonesové, ta si pro změnu hrála na tajnou agentku, ach jo tak zpatlat to zase nemuseli. Najednou jsem tu měli rádoby 3x Zorra. No ještě, že ten pravý Zorro za něco stál. Znovu ukázal pár svých apartních "kombíček" a také dokázal být stejně šarmantní jako dřív. Antonio Banderas se na tuhle roli skvěle hodí, nevím jestli by byl někdo lepší. Jinak děj, ten byl dost předvídatelnej, jestli si mysleli, že nikdo neprokoukne tu úlohu Catherine, tak se pletli a celkovej postup děje by mohl být taky trochu komplikovanější. Souhrnem, v žádném případě to nepřekoná předchozí díl. Hlavně taky kvůli tomu, že tam nehrál Antony Hopkins, který tomu filmu dodával vážnost. Některé scény sice tento film držely nad vodou, ale jiné to zase kazily. I tak, ty lepší scény trochu převažovaly. Proto dávám 63% a doufám, že Zorra už nechají napokoji, nebo alespoň vystřídají námět. Třeba by mohli dát Zorro po 20 letech, to by bylo teprve vtipné a nesnažit se zbytečně dodávat humor otřepanými scénkami z jiných filmů.

16. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

Důstojný nástupce

Filmy o Zorrovi se mi vždycky líbily, a i když dodržují pomaloučký sestup kvality (1. díl byl prostě par excellance), stále jde o zábavný film, který si 80% určitě zaslouží.

15. listopadu 2008
avatar uživatele
70 %

Fajn

Filmy o Zorrovi moc nemusím, ale tenhle se mi docela líbil. Ani nevím proč, byl takový pohodový a dokázal mě zaujmout. Na zkouknutí určitě fajn.

20. října 2008
avatar uživatele
80 %

Tak jako skoro každý akční film se zamaskovaným hrdinou se mi Zorro líbil taky. Prostě takové filmy jsou dobře sledovatelné i když děj je trochu dopředu jasný. Ale jinak docela dobrý.

10. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Nový styl...

Oproti svému předchůdci lepší, vyspělejší film. Děj se posunul na jiné hranice, ale to film dělá o mnoha zajímavějším.
Herecké výkony hlavních hrdinů, krásná hudba, souboje a v neposlední řadě i zamilované scény - to dělá film zajímavým, který osloví i ty, kteří nemají historii zrovna v lásce.

2. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Oproti prvnímu dílu byl tento o trochu lepší. Našlo se zde více bojových scén doprovázené výbornou hudbou.Příběh byl myšlen dobře a také dobře skončil.Na můj vkus to bylo až příliš dlouhé. Navíc v půlce filmu je vám jasné jak to vlastně dopadne.Herci dobří, hlavně představitel syna Zorra.Jinak to celkem ušlo.

31. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

hezký

Docela zajímavá zápletka, synáček byl dobrej :D, pravý syn svého otce a matky :)... A kouřící a pijící Tornádo byl skvělej :D. Dalo se na to dívat :D. Pěkný film.

27. října 2007
avatar uživatele
70 %

docela dobrýýý,koukat se na to dalo,takže fajn,takovej lepší průměr...herci taky dobrý...:) toť asi vše:D

5. září 2007
avatar uživatele
100 %

The Legend of Zorro

Zorro je prostě Zorro další hrdina, kterého buď milujete nebo nenávidíte. Nic jiného prostě nelze. Ti co si myslí, že to bude jako v prvním díle ať se na to kouknou je to sice stejné, ale jiné. No prostě Zorro.

27. června 2007

Zorrooooo

Film je skvle zpracovaný a myslím si ale,že seriál ,který jsem všichni měli rádi je lepší.Mnohem lepší.Ale to neznamená ,že plně odsuzuju ilmové zpracování.Děsně se mi tam líbí Cathrine Zeta Jones a Antonio Banderas :-) (Ten se mi tam obvzlášť líbí,né že by Antohny Hopkins byl špatnej;) )Ale přesto vše mu dávám 70%

20. června 2007
avatar uživatele
100 %

Povedený :))

Tento druhej díl se mi líbíl víc, než ten první. Fakt povedený. Líbílo se mi hlavně to, že tam bylo pár scén k zasmání. Mega moc úžadnej byl malej Joaquin a ulítlej Tornádo. Fakt super!!

15. května 2007
avatar uživatele
kopy
...
80 %

Nezklamal

Dobře zpracovaná legenda a pověst o udatném ochránci nevinných. V tom to filmu se mi líbí dobré herecké obsazení Catherine Zeta-Jones a Antonia Banderase. Tento film se mi líbil a doporučuji jej všem.

24. března 2007
avatar uživatele
80 %

Dvojka je ozaj lepsia ako jednotka. Je viac brana ako komdia nez akcno-historicky film. Najviac sa mi ale pacil Zorrov kon, je to klasik. Inak priemerny film ale oplati sa pozriet.

21. března 2007
avatar uživatele
80 %

Musím uznat, že ta dvojka se povedla. Zasmála sem ce víc, než v nějakých rádoby komediích. Antonio byl jako vždy skvělej a překvapila mě role Rufuse Sewella. Role záporáků mu prostě sedí.

14. března 2007
avatar uživatele
100 %

Dvojka je ještě lepší než jednička. Chlámala jsem se každou minutu. Je to ten nejlepší film jaký jsem kdy poznala. Scéna s tím koněm na vlaku byla nejlepší. Ty oči! A ještě byla hezká scéna s tou dýmkou a alkoholem. Prostě jednička. Ráda se na něj znovu kuknu. A vždy se mu nachlámu! Dávám tedy 100%.

5. března 2007
avatar uživatele
100 %

Výborný film, lepší než Zorro: tajemná tvář. Dobré herecké zastoupení, vynikající efekty a rozuzlení.

11. února 2007

Opět klasický druhý díl

Každý druhý díl velkolepého filmu (a tento není výjimkou) se snaží být ještě velkolepější. Více akce, více bojů, více lidí, více výbuchů, více ničení a více nebezpečí... toto všechno na úkor kouzla příběhu a atmosféry. Ovšem je to nezbytné, protože moment překvapení má většinou jen a pouze první díl. Ale myslím, že se s tím Legenda o Zorrovi poprala důstojně a odchází z našich obrazovek se vztyčenou hlavou.

21. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

...

Tak tento film se moc povedl, Antonio je tam vtipnější, akčnější, otcovější a romantičtější, než v předchozím díle, moc se mi líběj ty akční scény, jak je to propracované a ta muzika k tomu, no prostě užasný, ale dávám pouze 90%, protože to zase nebylo dokonalý...

9. září 2006
avatar uživatele
80 %

Španglicky snadno a rychle

Na filmu se mi líbí, že i když je anglický, objevují se v něm španělské fráze a kratší věty. Film je pojat mnohem humorněji, zábavněji, ale také dobrodružněji. Skvěle zabírá role Antonia Banderase jako otce svého malého synka Joaquina. Film je dobře pojat i ztvárněn.

26. července 2006
avatar uživatele
konz
...
60 %

...

Na film jsem se celkem těšil, protože předchozí díl byl povedenej. Ale tenhle novej díl mě celkem zklamal. Sice je tam hodně vtipnejch hlašek, ale už to není jako předchozí díl...

17. července 2006
avatar uživatele
90 %

......

Tohle jeden z mála filmů na který jsem se těšila aspoň dva měsíce dopředu! No a upřímně se mi líbil asi stejně jako jednička. Já vim teď to bude znít úchylně ale mám ráda filmy kde jsou maly kluci co dělaj problémy.Prostě když jsou to takoví ty rošťáci.Ale zároven si myslim že některý scény jsou dost umělý hlavně ta kde Zoro dohání vlak.

10. července 2006
avatar uživatele
60 %

Další z příkladů, kde by si tvůrci měli říct: "Jednou a dost!" Jednička se mi líbila, ale Legenda je podle mě jen o něco málo víc než průměrná... A na můj vkus má až moc dilný politický nádech.

13. června 2006
avatar uživatele
80 %

good

Film jsem zkoukla v autobuse, takže z něj asi nemám ten správný pocit jaký bych měla mít, protože v tom ruchu to bylo dosti náročné.Přesto se mi líbil jak příběh, tak výkon Antonia Banderase a Catherine Zeta Jonesové, taky roztomilost jejich synáčka-malýho Zorra=)- a dobře propracované efekty...Zkrátka GOOD!

29. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Jediná věc, která mi na tomhle filmu vadila, byla hudba, která hrála v pozadí po celou dobu filmu. Připadala mi pořád stejná. Možná, že je to tak u většiny filmů, ale jen u tohohle jsem si toho všimla. Jinak se mi ten film docela líbil. Cathrine Zeta-Jones a Antonio Banderas se do těch rolí skvěle hodí.

22. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Antonio Banderas sice nikdy nezklame a je super herec, ale v tomhle filmu mu slušně sekunduje Joaquin a občas se mi líbil i víc, protože Antonio může dělat co chce, ale nikdy nebude tak roztomilej... Příběh vůbec nezaostává za jedničkou, ale divím se, že to Zorra po deseti letech ještě baví. Scénář je taky povedenej a hodně se mi líbily vtipný scény s Tornádem. Zorra mám prostě ráda =)..

16. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Rád bych srovnal "jedničku" a "dvojku", jenže si jaksi už nepamatuju, o čem první díl Zorra byl :)) Nicméně, Legenda o Zorrovi ode mě dostává 90% bodů....a důvod? 50% skvělá akce + 20% vynikající herecké obsazení + 20%, přestože to byl dvouhodinový film, nenudil jsem se u něj =))

9. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Tak když jsem se na to KONEČNĚ podívala,můžu říct docela dobry!!!Sice některý scény trochu přitažený za vlasy,ale nevadí-to k filmu patří!Hlavně úžasnej byl Joaquin:-)Ale Antonio opět nezklamal,sice nam trochu zestarl,ale nemůže byt mladej věčně.Jak už jsem řekla herecky obsazeni se mi líbilo a to ostatni,no neni to podle mých představ.

8. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Konečně sem si udělal čas na to podívat se na Legendu. Myslím si, že je to docela dobrý film, nicméně jednička byla určitě lepší...

8. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

joaquin

Je to moc dobrý film, s dobrými scénami a hezky propracovaný.Jak Antonio Banderas tak Catherine-Zeta Jonesová jsou kvalitní ozkoušení herci a proto dávají tomuto filmu ráz.Nejroztomilejší je však malý Joaquin, kt. mě okouzlil=)

16. března 2006
avatar uživatele
100 %

Slaďák

Jako skoro každá holka takovéhle filmy přímo zbožňuju. Takže co dodat? Snad jen: Nebude tu v budoucnu ještě trojka?

7. února 2006
avatar uživatele
100 %

Super

Velmi podařené pokračování - popírá to, že navazování děje v dalším filmu už je moc umělé. Královsky jsem se bavila a třešnička na dortu byly opět známé postavy. Prostě super.

31. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

de la Vega :)))

Úplně skvělý!!!! Tady opravdu neplatí, že byla jednička lepší než dvojka. Dávka humoru byla skvělá, ale někdy se mi trochu bil humor se samotnou legendou...možná se mi to zdálo občas nemístné.
Ale žárlící Antonio alias Alejandro stáli fakt za to:-D

24. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

Legenda o Zorrovi za sebou nechala takové vážné věci typu pomsta a odpuštění a vydal se cestou více komerční s větší akcí a vtipem. Děj se dá poměrně snadno předvídat ale komu to vadí. Těch celkem zábavných scén je tu pořád dost.

24. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Varování

Na tento film se podívám, když se mi nebude chtít přemýšlet-Banderas, Zeta-Jonesová, občas humor, občas nějaká akčnější scénka a happy end!

9. listopadu 2005
avatar uživatele
50 %

Zase DVOJKA do sbírky

A zase se potvrdilo pravidlo, ze jednička je lepší než dvojka! A už se zase tvůrci pokusily nahrabat co nejvíce prachů na pověsti mrštného prvního dílu. Akce a občasný humor Legendě nechybí, ale příběh o hrdinově nešťastné rodince je tak trochu vykonstruovaný (více mladších diváků = větší výdělek) a filmu prostě chybí ona zorrovská obratnost a šmrnc.

4. listopadu 2005
avatar uživatele
nira
...
100 %

Zorro nestárne

Dvojka byla skutečně podařenější než jednička, co do trefných vtípků, to do akce. Celkově byl velice napínavý a jistě patří k nejlepším filmům tohoto roku; spolu s Tajemnou tváří je řadím do "nezapomenutelné kategorie". Vřele doporučuji, za tohle ty peníze stojí, klidně i dvakrát... Ale pozor na bránici!:)

1. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Zorro is BACK!

Čo som od filmu čakal to som dostal vrchovatou mierou. Celý je prešpikovaný trefnými a dobre načasovanými hláškami hlavne medzi Alejandrom a Elenou. Nebojím sa napísať, že dvojka je ešte o niečo podarenejšia ako jednotka. V zložitých scénach už kamera nie je taká chaotická aká sa mi zdala byť v "maske". Je tu aj komplikovanejší scénár, keď si uvedomíme že naši hrdinovia sa ocitli v prvej (a dúfajme, že aj v poslednej) manželskej krízi. Nie je tu už bohužiaľ skvelý Hopkins ale toho vynikajúco nahradil malý Alonso alias Joaquin de la Vega, syn Zorra. Charakterový scénár je celkovo dobre zvládnutý. 4o sa týka efektov, tie sú zvládnuté celkom slušne až na pár prešľapov... Mimochodom scénu keď vybuchuje vlak považujem za najvydarenejšiu akú som kedy videl. Celkovo by som mohol zhrnúť, že Legenda o Zorrovi je výborný film pre fanúšikov šermu, akcie, romantiky, Antonia Banderasa a Catherine Zeta-Jones, pretože týchto prvkov si tam užijete viac ako dosť.

31. října 2005