home
Legenda o slavném návratu

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
90 %

Ťažko písať niečo k tomuto filmu, bez toho, aby človek prezradil niečo z deja, takže v skratke - pôsobivý film, krásne spracovanie, skutočne legenda.

1. června 2012
avatar uživatele
80 %

Will Smith

Je to příjemný sportovní film o golfu na začátku 20. století. Zajímavý rozměr dává filmu hlavně filozofující postava Willa Smithe.

11. března 2012
avatar uživatele
80 %

Golf

S Redfordem coby režisérem jsem už měla tu čest. Tento film mě kdysi hodně lákal, ale pak pořád nebyla chuť na dívání se, takže jsem Legendu o slavném návratu snad o dva roky odložila. A teď docela lituji. Tušila jsem, že se mi film bude líbit, a taky že jo. Citlivá režie, napínavý a jímavý příběh, sympatické a zajímavé postavy, ke kterým si najdete cestu poměrně snadno. Se zatajeným dechem jsem koukala na golfovou hru, ve skrytu duše fandila a čekala, jak to asi všechno dopadne. Ani bych nevěřila, že o golfu, který mi rozhodně nepřipadal moc akční a filmovatelný, se dá natočit tak dobrý a napínavý film. Mně se to líbilo.

16. června 2010
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Přiznám se, že je to mé první setkání s Robertem Redfordem, jakožto rejžou... ani jsem nevěděl, že si také začal pohrávat s režisérskou stolicí! Ostuda! :-D Ale on si nevedl vůbec špatně! Celý film se točí kolem sportu, o kterém se říká, že se u něj dá nejvíce relaxovat a uklidnit se - o golfu! Také si určitě řeknete, natočit dvouhodinový film o golfu musí být děsná nuda ne? Máte pravdu, je! Ale také je to film se skvělými záběry přírody, "slow" momenty, které dokážou s absolutním tichem vytvořil slušné napětí, a také s báječnými herci! Willa Smitha jsem vyhlížel už od začátku a i když se objevil až skoro v prostřední části příběhu, tak nezklamal a roli nosiče holí a jakéhosi rádce zahrál pohodově! Jeho moudra také stáli za to! Rovněž Matt Damon, Charlize Theron, Bruce McGill i Joel Gretsch zahráli slušně. Žádná z těchto rolí není negativně napsaná, takže se líbil každý! Je pravda, že průběh turnaje mezi třemi velikáni golfového světa se dal předvídat, ale komu to vadí? Konec byl spravedlivý a tak to má být! Hudba hraje celkem důležitou roli a v podání Rachel Portman vůbec nebyla špatná! Závěr? Vidíte obal tohoto filmu? Působí kladně, pohodově, nenásilně a trochu romanticky? Tak přesně takový je i tento film, takže jestliže hledáte něco z toho, co jsem právě napsal, tak neváhejte...

16. června 2009
avatar uživatele
joda
...
100 %

Spadla mi čelist

Robert Redford natočil film, při kterém jsem kolikrát skoro ani nedýchala, byla jsem napnutá jak struna, kam míček nakonec dopadne. Je to film nejen o golfu, ale hlavně o znovunalezení sama sebe. Líbily se mi takové maličkosti jako zpomalený záběr na green z pohledu míčku v letu, to jak míček svištěl lahodilo mému uchu, hledání švihu... Ale právě i ty maličkosti dělají kvalitní film. Herecké obsazení bylo supr, myslím, že jak Will Smith, tak Matt Damon byli výborní, Charlize Theron mám taky ráda, i když tenhle film je ještě z doby, kdy hrála přítelkyně či milenky hlavních hrdinů. Na Willa v tomto filmu nezapomenu, protože to, co říkal, jsem doslova žrala. Hudba také parádní. Přistihla jsem se, jak se ke konci uculuji jako "debilek". Váhám, kolik mám dát, ale myslím, že tenhle film si stovku zaslouží...

2. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Poutavé

Kdybych měl hodnoit prvních dvacet - třicet minut filmu, asi bych dal tak 70%. Vše mi totiž připadalo lehce předvídatelné a neoriginální - oni ho přemluví, on se bude ze začátku trápit, pak se z toho vyhrabe a před velkým finále zažije ještě nějakou tu malou krizi. A tak to skutečně vše proběhlo. Důvod, proč ale mé celkové hodnocení je takové jaké je, spočívá v tom, že o tyhle věci ve filmu vůbec nejde. Nejsou podstatné. Jde o dialogy, myšlenky, filozofování, atmosféru a mnoho dalšího. A právě to bylo vynikající. Postava Baggera, o kterém se vlastně divák nedozvěděl vůbec nic a přesto ho po skončení filmu poznal naprosto dokonale, byla, a velkou zásluhu na tom měl Will Smith, také úžasná. Taktéž jsem byl rád, že se tvůrci vyvarovali klišé typu zákeřných a nesympatických protihráčů. Proč by také takový měli být, vždyť to vůbec nebylo potřeba. Co se týče hudby, tak i když mi teď perfektní hlavní skladba ještě pořád zní v uších, při některých scénách bych přece jen vybral trochu jinou melodii. Nicméně i tak ji s klidem mohu hodnotit kladně.
Celkově jsem si z filmu odnesl opravdu skvělý pocit. A věřím, že to byl při nátáčení Redfordův hlavní záměr.

18. srpna 2008
avatar uživatele
90 %

Noční golf

Bravo, pane Redforde. Pohodový filmeček se skvělým obsazením, výborně napsanými dialogy i monology, hudební doprovod mooooc fajn. Závěrečná večerní scéna byla bombová. Herci byli výborní a tajemný Will Smith tomu dodal ten potřebný "švih," který byl jako vždy naprosto výborný. Filmů s tímto tématem mnoho není, a tak o to víc si cením toho, že si dal Robert Redford záležet.

14. března 2008
avatar uživatele
90 %

Skvelý film s pravým južanským nádychom. Myslím si, že vynikajúco vystihuje ducha doby, je tak trochu mysteriózny a to je to pravé orechové, čo tento film vyvyšuje nad iné.

12. února 2008
avatar uživatele
100 %

Tenhle film miluji, je to muj nejoblibenejsi film. Mám rada hlavne Willovi monology....occch..tohle je tak skvelej film...Dala bych i 120%.

10. února 2008
avatar uživatele
90 %

I když si nemyslím, že golf je nejúžasnější sport na světě, tak musím uznat, že má jisté kouzlo, stejně jako tenhle film.

4. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Redford je hodně slušný režisér a tady to předvedl v plné míře. Jediné, kdy mu to utíkalo, byli momenty z války, tak se trochu ztrácel. Film má jednoduchý příběh, ale zatraceně skvělé herecké obsazení. Jako král tady opravdu vyčnívá Will Smith, který si svou postavu opravdu užíval a Damonovi dával dost na frak. Hledání vlastního švihu mi přišlo nakonec trochu moc natahované, ale to je na filmu opravdu maličkost. Takovéhle skvělé filmy dávají na čt2, tak aby každému unikly ... jaká škoda.

3. března 2007
avatar uživatele
100 %

Moc krásný film.Will Smith úplně v jiné roli a opravdu mu šla.Opravdu jeden z povedených snímků.Skvělé herecké obsazení,skvělý děj.Ani na minutu jsem se nenudila.Rozhodně stojí za pozornost.

2. září 2006
avatar uživatele
90 %

Nádherný snímek, ve kterém děj plynule běží a vše tak nějak nádherné. Navíc výtečný závěr filmu s podmanivou hudbou a výtečnými herci, to je koření, které dává tomuto filmu náboj, na který jen tak nezapomenete. Jedním slovem: nádhera

22. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Jasných 100%

Tenhle film je jeden z mých nejoblíbenějších. Super příběh, hudba a herecké výkony Matta a Willa. Nejvíc se mi líbí ty pasáže jak Bagger radí Junuhovi a u toho hraje ta hudba.

5. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Will Smith se jako znovuobjevitel golfového talentu M. Damona snažil. Občas se mě to zdálo moc natažené, ale golfový turnaj byl oká! Film pro mě nevybočuje z průměru, ale je tam jakási zvláštní atmosféra, která na vás občas dýchne.

18. června 2006
avatar uživatele
100 %

Podarene

Celkom zaujimavy film o slavnom navrate aj ked nebol ten clovek az tak slavny ale inak film na pozretie to je urcite

4. února 2006