home
Legenda o Jiřím a drakovi

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
80 %

Tak toto bolo fááájn xD Jedna z tých pekno rozprávkovo vtipných romantík, s historickým nádychom. Dá sa mi to nemilovať? Nemyslím si.

16. července 2013
avatar uživatele
90 %

pohlazení

krásná pohádka plná různých poselství, zejména že aby jste si skutečně získali princeznu nesmíte v žádném případě draka zabít je velká pravda, líbí se mi i jakým způsobem je zde s humorem vykreslená role církve v té době, mám rovněž slabost pro hlavního hrdinu, takže jsem neobjektivní

14. ledna 2011
avatar uživatele
100 %

Kdo má rád fantasy, jako já, určitě mu stojí za to se na tento film podívat. Osobně jsme ho viděla už tolikrát, že to ani nespočítám.

17. září 2010
avatar uživatele
70 %

No celkem hezkej fiolm na motivy slavné legendy. Navíc s dobrými vtipnými scénami a dobrý triky. Chvílemi nudný, ale za zkouknutí stojí.

11. září 2010
avatar uživatele
60 %

Piper Perabo

Tato dobrodružná pohádka má kvalitu v hercích, ale v ději a způsobu natočení už tolik ne. Příběh má jednoduchou linku, ale splní vše, co se očekává od pohádky.

4. září 2010
avatar uživatele
50 %

I Legendu o Jiřím a drakovi jsem kdysi dávno viděl. A je to opět velmi dlouhá doba a pořád si pamatuji to, jak jsem byl nadšen. Je zcela očekávatelné, že nyní budu tvrdit opak, ale není tomu úplně zcela tak, i když nebudu obzvláště hodný. Tehdy jsem toho moc, kromě mého prvního setkání s Pánem prstenů, neměl, takže jsem vítal každou druhou fantasy. Proč se dívám nyní? Protože jsem měl dobré vzpomínky, i když jsem mlhavě viděl asi jen to nejlepší. Nicméně, první zkouška po dlouhé době nedopadla nejlépe. To bylo před pár dny; jen proběhl první dialog a film jsem vypínal. Ten dialog na začátku dění mi přišel tak strašně dětinský, že jsem si vytvořil myšlenku o tom, že takto bude vypadat film celý. No, nyní byla odvaha a film mám za sebou, V první řadě musím oznámit, že se nejedná o vůbec žádné fantasy v plném slova smyslu. Toto je naprosto klasická pohádka, která si trochu zvýšila rozpočet a dala si nějakou práci na vizuálních efektech. Začnu rovnou u nich, protože je jasně vidět, že se to s těmi penězi nepřehnalo příliš. Drak vypadá tak ze 40 procent originálně, ale ti, co už pár draků a podobných digitálních stvůr viděli tolik co já, se určitě nenechají unést. Jistě, že plyšová loutka s mrkajícíma očima by byla horší, ale ty efekty zde jsou vážně laciné. Příběh nezachází do nijakých extrémů, tvůrci využili klasický boj dobra se zlem, které je pojato tak komediálně, že záporné postavy udělají jednu dvě záškodné věci, a pak se jejich činům stejně posmíváte. Když jsem u srandy, nemůžu zapomenout na spoustu naivních scén. Počáteční „útěk“ kněze mě rozesmál, jen co je pravda, ale nemohu to pokládat za plus vzhledem k tomu, že to byl naprostý nesmysl. Dále, humor se nemá na ústupu vůbec. Celý film je vlastně souhrn vtipných hlášek. Přímočarý rozhodně je, jen mi udělala radost jedna věc, ale to si počkejte sami. Kostýmy mě nepřesvědčily vůbec, hlavně jejich „drátěné“ košile. Na konec bych dodal, že Legenda o Jiřím a drakovi není nic originálního, ale určitě za to stojí, když se chcete zasmát (alespoň pohrdavě), vidět M. C. Duncana a na chvíli vypnout.

9. září 2009
avatar uživatele
100 %

George and the Dragon

Pohodová pohádka s celkem dobrým smyslem pro humor, Patrik a Piper vytvořili celkem pěkný nemanželský pár (; určitě vhodné pro počasí jako je TEĎ venku ...

15. března 2009

Další z pohádek o dracích. Mám je celkem ráda co se týče zpestření, i když jsou vlastně všechny o jednom a tom samém. Tady to trošku zpestřilo obsazení herců, ale jinak je to normální film na víkendové odpoledne, když fakt neni co dělat.

18. května 2008
avatar uživatele
70 %

Jak vytrhnout drakovi oštěp z křídl

Dobrá ... drak byl [na dobu vzniku snímku] mizerně odfláknutý, ale špinavé exteriéry - a mnohdy byly velmi špinavé, a vtipné dialogy [a pak, že ve středověku nebyla sranda] s několika známými herci - to vše bylo nakonec silnější a přesvědčilo mne o tom, že i když jde o německou koprodukci s Brity, tak vliv britského cítění je silnější ... jen je škoda, že třeba Val Kilmer neměl víc prostoru :)) každopádně na odpočinkový promítací večer je to OK :)

29. března 2008
avatar uživatele
60 %

Súhlasím s tým, že je to celkom fajn oddychový film ale... určite to s legendou o svätom Jurajovi a drakovi nemá nič spoločného. tento film sa radí k tým, ktoré stačí vidieť raz a potom na ne zabudnúť.

27. února 2008
avatar uživatele
80 %

Myslím si, že s tou původní legendou nemá vůbec nic společnýho, ale jako film to rozhodně nezklamalo. Vtipné a plné fajn herců.

30. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

hezkej filmeček...princezna Luna byla skvělá a ten Jiří taky...takovýhle pohádky/legendy se mi docela líběj:)

29. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Supr

Film je moc pěkný viděl jsem ho v TV dnes a hned jsem ho začal stahovaz z netu na DVd je to dobře udělaný film

28. prosince 2007
avatar uživatele
50 %

Legendu o Jiřím a drakovi stačí vidět jednou za pár let protože není k čemu se vracet.Film je celkem slušně natočen a chvílemi i baví ale to je málo.

4. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Filmešek se mi líbil. Taková dobrodružná pohádka. Drak, princezna, zachránce, padouch,... prostě super. Viděla jsem ten film hodněkrát a pořád se mi líbí. Nevím jak ostatním, ale mně připadá super!!!

12. února 2007

no, no ,no... nic moc, fakt mě to nějak nenadchlo. Je to takový nemastný neslaný... snad jen ty efekty jsou dobrý

2. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Docela pohodový film, vhodný jak pro dospělé, tak i pro děti. Ke klasické pohádce bych ho nepřirovnala, i když veškeré prvky má. Prostě milá oddychovka, která snad neurazí.

29. září 2006