home
Lazebník sibiřský

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Krásný film, který jednak ukáže, že deportace na Sibiř nebyly sovětským výdobytkem (ostatně stejně jako koncentrační tábory nebyly vynálezem nacistů), jednak vykreslí ruskou mentalitu jako doposud žádný z filmů, co jsem viděl. Tak jako se v této povaze mísí klukovská rozpustilost s až sebedestruktivním smyslem pro čest, střídá Michalkov dramatické pasáže s těmi humornými až téměř absurdními (vedlejší americká dějová linie, točící se kolem Mozarta a plynové masky). Mimořádný film plný nezapomenutelných okamžiků (tanec na navoskovaných parketách, bitka na jezeře, generálovo alkoholové vyhození z kopýtka a následná léčba kocoviny nebo samotná jízda Lazebníka sibiřského).

7. ledna 2012
avatar uživatele
100 %

Úžasný velkolepý snímek. Je tak bezprostřední, úsměvný a ke konci až příliš dojemný a smutný. Navíc film oplývá tak krásnými detaily - bezprostřednost, stání na jedné noze aj. Konec je pak velmi smutný. Je to další skvělý počin Mikhalkova.

1. května 2010
avatar uživatele
100 %

Skvělé, úžasné, velkolepé. Vše, co očekávám od dobrého filmu, jsem zde nalezla. Krásu, skvělé herecké výkony, neobyčejný příběh, drama střídající se s humorem, lásku vedle nenávisti, sílu pomsty i touhu po odpuštění. Vše dokonale sladěné.

8. března 2008

Evropský klenot

Je toto opravdu skvělá podívaná. Tříhodinová stopáž klade sice nárok na udržení pozornosti, ale stojí to zato. Snad i ti, kdo nemusí romantické filmy si najdou plno krásného. Slušně nastíněná ruská mentalita a její poznávání americkou cizinkou. Krásná hudba. Velkolepá výprava. I příroda Sibiře nezklame. Skákání děje do West Pointu mi nevadilo, naopak to délku filmu příjemně rozdělilo. Michalkova moc nakoukaného nemám, takže nemůžu srovnávat, ale jak jsem pochopil, jeho příznivci čekali asi něco jiného, k jejich smůle.

29. června 2007
avatar uživatele
100 %

Super!!

Pro mě jeden z nejlepších filmů, nebo alespoň jeden z filmů, který na mně hluboce zapůsobil. Viděla jsem ho už 3x, ale vždy jsem jím naprosto okouzlená. Julia Ormond (Jane Callahan) a Oleg Meňšikov (Andrej Tolstoj) - skoro jsem nedýchala, ve výrazech jejich tváří jsem viděla všechno, co v jiných filmech herci složitě okecávají. Už se těším až ho zase budou dávat (zničila se mi videokazeta, na kterém jsem tento film měla :-(.

13. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Hlavně postava generála Radlova je vynikající. Dále se mi líbí "zvláštní" mentalita Rusů a závěrečná krajina na Sibiři.

1. ledna 2007
avatar uživatele
50 %

Nic moc

Julia Ormondová se často vyskytuje v podobných rolích jako v tomto filmu, a obdobně jako v jiných filmech i tady se mi nelíbila (pozor, tím nemám na mysli její vzhled). Historický filmeček z Ruska, proč ne, ale v tomto podání? Jedním slovem: ztráta času

22. dubna 2006