home
Život je krásný

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
100 %

Jeden z najkrajších filmov s podobnou tématikou. Deti sa skutočne dajú namotať na hocakú hru, keď je prístup správny.

16. července 2013
avatar uživatele
100 %

Dokonalý film

Tento film je opravdu výjimečný, úplně mi vyrazil dech. Klobouk dolů před Robertem Benignim, který je scénáristou, režisérem a zároveň hlavním hercem tohoto filmu. Dokázal vymyslet senzačně promyšlený příběh, který je plný inteligentního humoru, komických scén a romantiky i přesto, že se odehrává na pozadí druhé světové války. Dokonale vystihuje absurditu války. Zkrátka tento nádherný a zároveň dojemný film nemá chybu.

26. července 2012
avatar uživatele
90 %

La Vita e Bella

Tento film jsem videla jako soucast vyuky v dejinach filmu a jsem za to nesmirne vdecna. Ze zacatku jsem nemela vubec potuchy o cem tenhle film ma byt, proto jsem se u prvni pulky tak naramne bavila. Opravdovy zabavny humor, ktery maji italove v krvi a Benigni je rozeny komik. Kdyz se ale film zacal odvijet od romanticke komedie k valecnemu dramatu, zacalo me mrazit. Absolutne jsem to necekala a proto me to asi i o tolik vic oslovilo. Zpusob, kterym Benigni presel z jedne pulky pribehu na druhou byl uzasne jemny a bezchybny. Od doby, kdy se otec se synem dostali do koncentracniho tabora jsem nedokazala udrzet dojeti a slzy. Tenhle film ve me vytvoril nehorazne moc emoci, ktere nebyly lehke udrzet. Horko-sladky konec byl podle me vyborny a jsem rada, ze nebyl pouzit klasicky happy-end, coz by ale asi nebylo mozne. Po konci filmu jsem nad nim jeste dost dlouhou dobu rozjimala. Rozhodne doporucuji vsem, protoze je to vazne masterske dilo.

10. února 2012
avatar uživatele
80 %

Život je krásný

Tento novodobý film Život je krásný (přece jenom, když se řekne tenhle název filmu, nejprve se mi vybaví dílo mého milovaného Franka Capry) byl dlouho v mém seznamu must see. Zhruba jsem věděla, o co se bude jednat, přece jenom mě ale první polovina filmu se vší tou pohádkovostí a magičností překvapila. Film se v podobném duchu táhl i dál, ale přibývalo situací, ze kterých mrazí. Konec je dojemný, ne však superdojemný, aby mě dohnal k slzám. Každopádně pozitivně hodnotím nápad i provedení a s povděkem kvituji, že někdo vymyslel, jak téma druhé světové války, holocaustu podat zase jiným způsobem. Druhá světová válka je totiž ve světě kinematografie strašně provařené téma a jen těžce se vymýšlí něco nového.

3. listopadu 2011
avatar uživatele
90 %

Film Život je krásný mám už tak dlouho, a po dnešku si mohu jen říkat, že já se na něj nepodíval dříve. Jde totiž o exemplární případ prakticky bezchybného neamerického filmu, který svým neobvykle originálně zpracovaným nápadem předčí do tečky všechna očekávání. O tom, že film pojednává o židovi, který dělá svému dítěti z druhé světové války pouhou zábavnou hru, jsem věděl, proto mé překvapení bylo o to větší, když se na scéně objevil i exemplární případ italského herce, rozeného komika, Roberto Benigni, kterého bych do této role očekával asi jako posledního. Nicméně způsob, jakým tento herec prezentoval myšlenku filmu, se dá popsat i jedním slovem – grandiózní. Skloubení jeho schopnosti přesvědčit diváka o skutečném umění jeho spontánnosti a humorného projevu s tak citlivým tématem, jakým jsou koncentrační tábory, by se dalo měřit i s nejúspěšnějšími filmy kinematograficky založené Ameriky. Na jedné straně se člověk z plna hrdla směje, zatímco na druhé mu nezbývá nic jiného než zírat. Nikomu, kdo film viděl, nepřijde divné, že první polovina se mi líbila o trochu více. Divák nemusel pozorovat hrůzy kolem plynových komor, zato Benigniho si užíval plnou měrou. Žádné trapné infantilní gagy, jen ač trochu naivní, pořád neuvěřitelně efektivní vtipné scény mající úroveň plnohodnotného filmu. Ale co to povídám… Úplně pateticky můžu říct, že jsem se málem válel smíchy. Očekával bych, že jakmile se začne děj odehrávat jiným směrem, buď se úplně změní nádech filmu na zcela dramatický, nebo si to tvůrci zkazí humorem tam, kde nemá co dělat. Nikoliv. Pořád vám bude padat brada, jakým způsobem je zachována komická stránka, a jak se z kontextu nedělá prakticky žádná trapná habaďúra. Jednoduše, propracovanost příběhu i děje je nepřehlédnutelná. A pořád to není všechno. Nečekané zápletky a strhující závěr se prostě vryjou do paměti. Asi jsem někoho zklamal, že je můj názor tak jednostranně zaměřený, ale tak to prostě je. Život je krásný, by měl vidět každý, kdo má rád překvapení, a líbí se mu americké klasiky jako Zelená míle nebo Shawshank.

15. března 2011
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Druhá polovina vynikající - první dost nepříjemná. Nakonec dám 70%, protože ten konec je vážně silný že by mě to ale nějak chytlo u srdce - to nemohu říct.

7. března 2011
avatar uživatele
90 %

Konečne po dlhšej dobe som narazil na film, ktorý ma poriadne oslovil. Začiatok filmu bol úžasný a skvelo ma naladil na jeho pokračovanie. Pre film je príznačná kreativita a nadnesenosť. Takto zakomponované životné šťastie a neskôr smútok som asi ešte vo filme nezažil. Krásna myšlienka filmu a skvelé spracovanie mi výborne sadli. Kladne hodnotím aj hudbu, ktorá krásne doplňovala atmosféru. Film hodnotím ako jeden z najlepších filmoch, aké som kedy videl. Pred pozretím filmu som mal obrovské očakávania, ktoré film vo všetkých bodoch splnil. Doporučujem vidieť každému, kto hľadá vo filmoch aj niečo viac ako len mechanické pozretie.

12. března 2010
avatar uživatele
70 %

Škoda

Život je krásný začíná jako velká legrace. Film, jako by byl o 20 nebo 30let starší, připomíná italskou a francouzskou komedii v době největší slávy. I když těch šíleností je možná až moc a divák (já) je překvapen, co všechno se dá nacpat do deseti minut filmu, všechno nasvědčuje tomu, že nás čeká mimořádný filmový zážitek (jak se podle hodnocení zdá). Bohužel, ať hraje Roberto Benigni sebelíp, postupem času nadšení opadá a když cosi naznačuje, že se to konečně rozjede, všechno umírá vinnou velice břidké atmosféry. Možná jsem to úplně nepochopil, má to být parodie na filmy z koncentračního tábora? Já tam naštěstí nikdy nebyl, ale opravdu se tam mohli obyvatelé procházet takhle volně a i když kolem vás procházelo desítky nácků, nikdo si vás nevšiml nebo nedej bůh vás nezastřelil? Bohužel, přechod z komedie do dramatu mi přišel příliš násilný a zoufale mi chyběli nějaké emoce, realističnost a také logika. Ty jsem zaznamenal až v úplném závěru, díky němuž se u mě film aspoň trochu zachránil. Pokud funkční válečnou tragikomedii tak snad jedině české Musíme si pomáhat nebo francouzský Velký flám.

22. prosince 2009
avatar uživatele
90 %

Život je krásný, aneb jak natočit válečný film s notnou dávkou humoru! Už stylem, jakým byl natočen, se zařazuje mezi "zvláštnosti" světové kinematografie, protože ať pátrám, jak pátrám, nedovedu si vybavit jiný válečný film, u kterého bych se chvilkami válela smíchy jako u tohoto! Samozřejmě, je potřeba se nad tímto filmem i trochu zamyslet, protože to co nám předvádí omašlené tolika košilatými vtípky, je ve skutečnosti čirá hrůza, která tehdy bohužel byla pravdivá. Roberto Benigni, režisér a zároveň hlavní postava filmu, je prostě divný, jak jinak to mám říct, aby to bylo slušné!? Tohle je snad jediný film, kde ho snesu, jinak je ten člověk šílenec, hrůzostrašného zjevu, ale v tomto případě před ním smekám klobouk. Dovedl natočit úžasné drama, pod rouškou "bránicervoucí" komedie, které vyzní nenásilně, zároveň realisticky a jen tak ho z hlavy nevymažete. Já byla nadšená, a i proto dávám 90% a více se rozepisovat nebudu, protože už nemám co víc chválit a už vůbec nemám co kritizovat. Bravo, italský film, který by ani Američané tak dobře nenatočili!

7. listopadu 2009
avatar uživatele
90 %

Myslel jsem si jak z úvodu tohle bude nějaká ztřeštěná komedie, které dám pár procent, ale opak byl pravdou. Tak dokonalé ztvárnění, kdy začátek hraje na bláznoviny, zatímco konec na tvrdou realitu. Výstižný název, který dává filmu punc, se jej opravdu drží. Jak jinak popsat snahu otce k milovanému synu, který ani do poslední chvíle nepřejde k zoufalství. Strhující drama, na které si však musíte počkat až do konce. Jednou bláznivý - jednou dojemný.

21. ledna 2009

Život je krásný je dokonalý pohled na válku s trošičku jiného úhlu!Tato tragikomická záležitost musí dojmout ač chcete nebo ne!Její chytrost a jakási neotřelost s toho dělá snímek který rozhodně stojí za shlédnutí a mohu Vám zaručit, že ho dlouho z hlavy nevyženete!Roberto Benigni dokázal něco co mi přišlo ve chvíli kdy jsem slyšel letmé info od Piera nemožné!Stvárnil život v koncentračním táboře takovým stylem, že budete mít po celou dobu příjemný úsměv na rtech.Závěr snímku byl velice silný ikdyž poněkud jsem z té dobré nálady spadl na bolestivě tvrdé dno reality která ovšem musela přijít!Herecký výkon hlavního aktéra asi není třeba zmiňovat, protože oscar na jeho hlavu mluví sám za sebe!Jiná věc pak platí o malinkém klučíkovi který je tak roztomilý jak film sám!K tomu si připočtěte úžasnou hudba a libozvučnou italštinu a máme z toho film ke kterému se budete ještě rádi vracet!Jedinou vadou na krása která snižuje mé hodnocení je fakt, že se pro mě po celou dobu snímku vytratilo jakékoliv napětí spojené s tím, že by mělo jít vlastně dobrou půlku filmu o život!Nicméně koukalo se na to více než příjemně a za to dávám vysoké hodnocení!

19. září 2008
avatar uživatele
100 %

Nemůžu říct nic jiného, než geniální! Film je naprosto nadutý pořád nějakým dějem... Už ze začátku jsou opravdu úžasné všechny situace a taky ty situace co mu vycházely, což jsem u jiného filmu neviděl a tady jsem se u nich naprosto skvěle pobavil. Na humoru tento film opravdu nestrádá. Benigni je opravdu skvělý herec a tady projevil svou výmluvnost a David Prachař ho naprosto skvěle dabuje. Italské filmy jsou vždy dobré, a toto je jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl...

15. srpna 2008
avatar uživatele
Meky
...
60 %

A sakra....tenhle film má asi nejvyšší hodnocení názorů co sem viděl, ale ja se k zástupu ostatních, kteří film hodnotí "stovkou" nepřidám :-( Mrzí mě to, ale vůbec to nesplnilo mé očekávání. Čekal sem dojemné drama s velmi silným příběhem, ale kde že.... Bylo to spíše pojato komediálně, a to mě zklamalo, a filmu to hodně ubralo. U takových filmu není místo na komediální prvky a když už, tak musí být citlivě vybrané a vhodně vložene do filmu, což mi nepřišlo a jsem z toho fakt zklamán. Je pravda. že Roberto Benigni to má v krvi a jinak to neumí, ale mě to do filmu prostě nepasovalo...jako všechna čest Benignimu, byl dobrej, ale... Když se nad tím zamyslím tak je to italský film, takže se ani nedivím jak to režisér pojal. Italové a jejich klasický humor. Je to škoda...čekal sem že mě aspoň dojme a dostane konec, ale to se taky nestalo. Hlavní postavu zastřelili a i když tam byl happy end mezi matkou a dítkem, bylo to velmi mááálo. Jednu z mála věcí co bych hodnotil kladně, je jedině prostředí ve kterém se film natáčel, Itálie v té době, se jim povedla, je krásná... Nemám důvod hodnocení nijak přehánět, ale ani ubírat, takže sem chtěl dát čistý průměr, ale za oskarovou hudbu přidám. Fakt mě to mrzí že takhle vybočuju z řady, ale takhle mi to přišlo....

23. července 2008
avatar uživatele
100 %

život...

Začátek filmu byl fakt geniální. Jak hlavní herec se snažil "sbalit" Doru a všechny fígle mu vycházely. Od jejich odjezdu to začínalo být smutný, ale komické situace tu pořád pokračovaly. U filmů nebrečím, ale tady jsem měl opravdu na krajíčku. Herci byli vybráni skvěle, není nic, co bych filmu vytknul.

17. července 2008
avatar uživatele
pier
...
100 %

Pier

Jsou filmy na které se podíváte, zapomenete a tím to hasne, ale je i pár filmů na které nikdy nezapomenete a které můžete prou svou čistotu sledovat do aleluja…Mezi podobné filmy patří i Život je krásný, po jeho shlédnutí jsem měl dobrých 5 minut husí kůži a slzy v očích…Podle mě je to jeden z nejúžasnějších filmů z koncentračních táborů…Roberto Benigni zde díky svému charismatu baví každou situací, ve které se ocitne…Navíc nám nabízí trošku odlišný pohled na utrpení v koncentračních táborech…Svojí láskou k synovi a vtipným vysvětlením každého momentu, pokud by ten film byl jen takovýhle a popisoval by život v koncentračním táboře, jako komickou situaci, rozhodně by se mi nelíbil a rozhořčil by i hodně lidí, kteří to peklo zažili…Jenže tak to vůbec není, režisér nám dává možnost nahlédnou do otcova nitra, vidíme jak už by pomalu vzdal život, sledujeme jeho utrpení a víme, že žije jen pro svého syna, proto se film stává nádherným válečným dramatem, které si zaslouží jak přízeň diváků, tak ocenění…Dlouho jsem tento film přehlížel, nevím ani proč ale podobnou chybu už neudělám!!!

11. července 2008

oou

Naprosto úžasný film, krásná hudba, skvělé zpracování, to škvrně bylo taky úžasný :) Dost jsem u toho brečela na konci... Ale svym způsobem to skončilo dobře... Mohlo to skončit hůře... Víc takovýchto filmů :)

4. května 2008
avatar uživatele
100 %

Myslím si, že tento film mi v paměti uvízne ještě hodně dlouho. Doslova smekám před Robertem Benignim. Když si člověk uvědomí, že takovou úžasnou věc režíroval i skvostně zahrál...já mu toho Oskara moc přeju:) Film mě úplně uchvátil. První polovina byla úplně nádherná romantika...bylo to strašně roztomilé vtipné...takové ťuťu:)) Ve druhé polovině je to daleko vážnější. Mě doslova mrazilo...nejhorší je to, že ono to fakt takhle bylo...i pár (litry:)) slziček mi ukáplo. A závěr? Já bych si teda přála, aby to dopadlo ještě o trošičku líp, ale to by už byl kýč... Asi to mělo nejlepší možný konec...Naprosto mě dostala pozitivní atmosféra filmu, přesto, že téma bylo vážné... Když s naprostou lehkostí tatínek hraje se synem hru...geniální. Život je prostě krásný...

6. března 2008
avatar uživatele
100 %

O válce i vtipně

Film jsem zkouknul jedním mrknutím. Myslím, že neobsahoval nějakou velkou chybu (i když Paulovi připadal konec příliš nereálný), ale především hýřil vtipem, hádankami, myšlenkami... Herecký výkon Roberta Benigniho byl úžasný.
Konec a také celý film se mi líbil především kvůli jeho neameričnosti (asi proto, že byl italský :) a nedokážu pochopit, jak ten rok mohl dostat oskara za scénář Zamilovaný Shakespeare. Věřte mi, že na 100% hodnotím pouze každý 20. film. Tento ale musí patřit mezi ně.

26. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Tento film jsem už docela dlouho neviděl...tak přemýšlím jestli si zaslouží 90 nebo spíš 100%...v co nejbližší době se na něj podívám a názor poupravím...každopádně jde o vynikající dílko...které prostě musíte vidět...vím, že při všech jeho zhlédnutích jsem jím byl naprosto ohromený...opravdu smekám...

29. října 2007
avatar uživatele
90 %

Film ve mě zanechal silné pocity. Taky bych ho rozdělila na dvě části. Ta první není až tak zajímavá, spíš zapadá do klasických komedií - když sem to viděla, tak jsem se docela divila, proč je tím filmem tolik lidí uchvácených, ale to jsem pochopila až ve druhé části, která se odehrávala v koncentráku. S napětím jsem sledovala, jak to dopadne, což mě až tak nepřekvapilo, ale stejně mě to dojalo. Občas jsem nevěděla, jestli se smát, nebo brečet a jestli je to vůbec správné, smát se, když jde o takovou věc.. Celkově je ten film opravdovým klenotem a i když nevím, jestli si ho podruhé užiju tak, jako poprvé, patří mezi ty nejlepší a všem ho můžu jenom doporučit.

24. října 2007

Tomuhle bych dal klidně 200 kdyby to šlo. Tak nádherný film až mě skoro rozplakal. Tak nádherný priběh...a Benigni svou roli hraje prostě skvěle. Jeho optimizmus co má v sobě a ta jiskra dává filmu hodně. Skvělý film řadící se mezi moje oblíbené.

30. prosince 2006
avatar uživatele
zolo
...
100 %

Tak tento film je niečo nádherné úplne ma tp fascinovalo, až na tolko že som si to musel pozrieť viac-krát za sebou. Celkom ma to dojalo, príbeh filmu bol pre mňa dosť smutný, možno až toľko, že som na niektorých miestach slzy vyronil.

9. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Tak toto je opravdu zvláštní film. Vypadá to jako legrace a komedie, ale když se nad tím zamyslíte je to šílené. Nevím, ale myslím si že je to od prvního do posledního záběru vymyšlené, nedovedu si představit, že by hlavní hrdina mohl v koncentračním táboře provádět to, co prováděl. Možná chtěl tvůrce tímto kontrastem zvýraznit hrůzy táborů. Film ve mně zanechal rozporuplné pocity, ale určitě na něj nikdy nezapomenu.

28. září 2006
avatar uživatele
100 %

Benigni je prostě borec

Tenhle film na mě zapůsobil jako žádný jiný předtím ani po tom. Přestže jsem celkem silný povahy a jen tak něco mě nerozhodí, tak se musim přiznat, že na konci sem brečel jako želva. Holt to je umění filmu. umět člověka rozesmát a rozbrečet zároveň. A to přesně se v tomto filmu Benignimu povedlo. klobouk dolů!

15. září 2006
avatar uživatele
100 %

Živoj JE krásný

Filmy Roberta Beningniho si jsou podobné, nejen v tom, že v nich obvykle sám režisér hraje hlavní roli a jeho žena hraje jeho lásku, ale i humorem. Teď by se mohlo zdát, že tím chci říct, že stačí vidět jeden film a už znáte všechny, ale to je milný dojem. Všechny jeho filmy jsou krásné a tento je podle mě ten NEJ. Úžasným způsobem nám v něm ukazuje svět jeho hrdiny, který se musí potýkat s mnoha úskalými svého života, která nejsou nevelká. Zároveň se snaží, aby jeho syn žil v klidu a netušil v jakém prostředí se vlastně nacházejí. Tento film opravdu stojí za to vidět a navíc jako pro mě velký bonus: není to žádný hollywoodský film, ale krásný evropský, italský film.

18. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

1

Asi jediný film z prostředí koncentračního tábora, kde se divák zasměje. Zasměje, ale hned nato opět zvážní, protože mu přijde nemorální se smát při filmu o takovém tématu. A o to přece jde - najít v sobě porozumění...

15. července 2006
avatar uživatele
80 %

Tohle drama je originální,krásné,poutavé,tragické a nadmíru realistické.Líbí se mi na tom jak je to milé a hravé a přesto velice tragické a smutné.Všechno s té doby se tam prolíná...

8. června 2006
avatar uživatele
100 %

Benigniho klasika

Benigniho klasika... Když jsem poprvé tento film viděla, napadlo mě, že lidí jako Benigni by mělo být víc. Režisér, scénarista a představitel hlavní role dohromady, a navíc, vše se mu tolik daří... to je až neuvěřitelné. Film je opravdu zdařilý. Už je to moc let, co jsem ho viděla, ale stále mám před sebou určité scény. Zanechal ve mně hlubokou jizvu, která jen tak nezmizí. Ovšem, abych pořád jen přehnaně nechválila, když si pak půjčíte další jeho filmy (které většinou opět píše, režíruje i hraje), jsou opět krásné a neuvěřitelné. Všechny. Ale všechny svým způsobem stejné.

20. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Neuvěřitelné!!!

Je vážně neuvěřitelné, jak někdo dokáže natočit film z koncentráku s humorným pojetím. Film mě naprosto uchvátil! Konec byl hodně smutný, ale tak nějak to do toho filmu patřilo. Roberto Benigni je podle mě vážně umělec!

6. března 2006
avatar uživatele
heya
...
100 %

La vita e bella

Filmy z prostredia koncentrákov vedia silno zahrať na city, ešte k tomu pri tomto filme je to smutnejšie keď sa Quido snaží zahrať pred synom ako je všetko v poriadku. Vyskytuje sa tu láskavý humor, myslím že Roberto si toho Oscara zaslúžil. Aj keď to už bolo dávnejšie.

11. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Krásný film - i když kýč

Když jsem film viděla poprvé, vůbec jsem netušila, o čem je. Jen že je to od Benigniho. Po jeho zhlédnutí jsem ale byla úplně paf - dojatá, překvapená. Tím, jak byl film silný, hereckými výkony, roztomilostí malého Giosué, ale i vtípky, které se podařilo Benignimu do filmu dát. Velmi mě překvapila i jeho manželka Nicoletta Braschi, o které se (alespoň mezi Italy "intelektuály") říká, že je mizerná herečka - mně to tak nepřipadalo. Spíš naopak - skvěle se na roli hodila. Sto procent ovšem filmu nemohu dát. Když jsem jej viděla podruhé, a byla jsem tedy schopna se na něj dívat i trochu s nadhledem, zjistila jsem, že zas tak úchvatný není - a začala jsem spíše vidět nedostatky. Nicoletta je místy opravdu prkenná. Co se týče tématu holocaustu... No, někomu to může připadat silné, ale scény z koncentráku mi přišly docela nerealistické a jaksi nepříliš "mrazivé". Nesmyslné nošení traverz sem a tam - to byl přece děs, a ten by chtělo lépe ztvárnit. Jak ale říkám: poprvé je to bomba.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

tak jelikož tento filmek jsem shlédla včera v TV, celkem jsem se na něj těšila, ale přišlo mi to jaksi v některých chvílích fakt dosti kýčovité. Jednalo se o to, že když hledal svoji ženu, tak si tam přebíhal jak chtěl a kam chtěl, vlastně dokud ho nezabili. Ovšem postava chlapce a umístění v ději, to bylo opravdu kouzelné a jedinečné. Na závěr mi ukápla slzička, takže mě to zasáhlo:-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Koncentrák trochu inak

Príbehov z vojnového prostredia sme už videli kopu, a tak by mali autori ďalších filmov hľadať niečo nové, čo tu ešte nebolo a čo zaujme. Begninimu sa to podarilo. Natočil komédiu o veciach vážnych, smutných a absurdných. Skutočne unikátne sú scény kde sa Guido snaží aby živor Giosuéa ostal čistý a nepoznamenaný zverstvami, ktoré sa diali okolo nich. Na vysvetlenie prečo nemôžu židia vojsť do obchodov a preklad z nemčiny, ktorý Guido predvádza v koncentračnom tábore určite nezabudnem. Na druhej strane koncentračný tábor vyzerá skutočne inak (čítaj nerealisticky) a tiež je zaujímavé, že malého chlapca si nik za celú dobu nevšimol. Záver príbehu je smutný a radostný zároveň. Zaujímavý nebol len film ale aj reakcia Begniniho pri odovzdávaní oscarov, keď sa postavil na opierky sedadiel. Ide skutočne o zvláštneho a svojského herca. Len škoda, že od vtedy akosi pohasol a neudržal sa na vrchole trochu dlhšie.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Netradiční pojetí

Film mě moc překvapil,je legrační , anič by zlehčoval situaci.Určitě jedno z nejoriginálnějších pojetí holocaustu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

To bylo slz...

Krásný a smutný film. Bylo moc pěkné, jak se pro svého synka obětoval. Jak mu lhal, aby pro něj bylo všecvhno lepší. Na konci, když ho zastřelili jsem brečela jak malé dítě.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Život je opravdu krásny..

Vzniklo již hodně filmů, které válku přibližovali z pohledu vojáku a jako hlavní místo bylo bojiště. Tyto filmy se pak dělí na dvě kategorie. Jeden typ filmu jsou takřka dokumentární mající za cíl bližšího seznámení s válkou (většinou americké filmy). Druhá kategorie je válka jako něco směšného, kdy největší nešikové bývají vždy něměčtí vojáci. (většinou francouzské filmy).
Tento film však nezapadá ani do jedné kategorie, avšak obsahuje obě složky. Ukazuje že ne vždy nemusí být válka tak krutá, pokud ji člověk nebere vážně a dělá si z ni legraci. Roberto Benigni jako hlavní protagonista je také režisérem. Dalo by se tedy řící že si tuto roli psal přímo na tělo. A výsledek - obdržel OSKARa za nejlepší mužský herecký výkon, za cizojazyčný film a hudbu..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

...

život je krásný stejně jako tenhle film.. .a bohužel někdy i stejně smutný...:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

krásné

opravdu nádherný film u tohoto filmu jsem se opravdu nemohla ubránit slzám dostal mě vším líbilo se mi jak otec svému synovi říkal že odvezení a "ubytování" v koncentráku je jen hra pro něj a bylo mi ho opravdu líto a nejvíce se mi líbilo jak své ženě říkal pořád princezno pokud jste ten film neviděli tak si najděte čas a mrkněte se na něj

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Slzy na dvě hodiny

Když sem viděla tenhle film, seděla sem jak přikovaná do křesla. Seděla a koukala. Pořád ho beru jako jeden , pro mě, z nejlepších filmů naší doby.Chci něco napsat, nemůžu, nemám slova. Můžu jenom, říct, že po konci filmu, sem všechny objeti války prosila za odpuštění. Musela sem.

Kdysi dávno
avatar uživatele
D-zo
...
100 %

Krásný!!!!!!!!

3 oscaři sou ještě málo!
Ke konci sem brečela,skvělé role a příběh srdce rvoucí!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Giorgio Cantarini

Autoři pojali film o židovské otázce jedinečným způsobem. Ve filmu je obdivuhodné, jak hlavní hrdina prožívá jeden svět a zároveň úplně jiný vytváří pro svého chlapce.

Kdysi dávno
avatar uživatele
keps
...
100 %

zvrat

Takze pozeral som to prvykrat a poviem Vam ze som po 50 minutach odisiel z izby.V izbe sedel aj moj otec ktory to dopozeral a povedal mi ze prave ked som odisiel to zacalo mat svoje grady.Tak som nevahal a dopozeral som si to inokedy.Ked som zistil ze vlastne az potom to bolo o niecom tak som sedel a ani som nedychal.Ten film je proste uplne genialny a to ze sa tam nic v podstate nedeje prvych 40-50 minut priblizne tak to nic neznamena.URCITE POZRIET!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

L--o--o

Tohle je první film, který mě rozplakal!!!! Od začátku do konce jsem film doslova hltala. Zanechal ve mě dojem, který už nikdy nezmizí. Prostě nádherný příběh rodiny, která věděla, co je láska a sebeobětování. Vynalézavost Begnigniho byla nenapodobitelná a když ho nakonec esesák zastřelil samopalem, donutilo mě to k tomu, abych navštívila Osvětim a poučila se o 1. světové válce. Upřímně doufám, že lidstvo už nikdy nebude muset čelit takovým hrůzám, jakým čelilo tehdy!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Dvě části

Já bych film rozdělil na dvě části. První, průměrnou, než Benigni se svým synem odjedou do koncentračního tábora, kdy je v ději roztroušeno pár vtipných momentů. Pokud by zůstalo jen u této části, byl by to pro mě jen další řadový film. Naštěstí je tu však druhá část, která film vytrhává z průměrné šedi a dává mu tolik žádoucí kontrast. Nebudu prozrazovat, v čem je druhá polovina tak dokonalá, třeba tím někoho přiměji ke shlédnutí tohoto snímku, čehož určitě nebude litovat.

Kdysi dávno