home
Lupiči paní domácí

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Dost jsem se těchhle Coenů bál, protože takové Bratříčku, kde jsi mě vůbec nezaujalo a čekal jsem, že tohle bude ještě o stupeň níž. Místo toho ale musím uznat, že si na své poměry překvapivě uvolněnou komedii střihli na výbornou. Teda ne na výbornou oproti jejich nejlepším kouskům, ale rozhodně oproti jiným uvolněným komediím. A oslizlý Hanks je rozhodně obsazen velmi dobře.

26. srpna 2012
avatar uživatele
50 %

sou lepší

Tenhle film mně moc nenatchl.Byl místama nudný.Ale konec byl dobrý a vtipný, když všichni padaly na tu skládku. S toho jsem nemohla.

1. prosince 2010
avatar uživatele
100 %

Musím konštatovať že pri tom to filme som sa pobavila.Aj keď spočiatku som sa bavila viac ako ku koncu. Síce to nie je z ďaleka najlepší film,ktorý som s Tomom Hanksom videla,ale námet filmu je dobrý a film bol aj pekne spracovaný.Ako vždy Tom Hanks odviedol svoju prácu geniálne a postava profesora Dorra bola dokonalá.

10. května 2010
avatar uživatele
80 %

The Ladykillers

Po delší době další Coenovci. Tohle je vlastně paradoxně první film, který jsem od nich viděl. Už tenkrát se mi líbil a tak jsem si ho musel sehnat znovu a trochu si osvěžit paměť neboť jsem si pamatoval už jen některé scénky. Coenovci vždycky byli multižánroví režiséři. Tenhle jejich počin je pro změnu černá komedie z tak různorodým hereckým obsazením, že není filmový fanda, který by při přečítání všech těch hvězdných jmen nezbystřil. Tento film mi asi nejvíc připomínal jejich "Bratříčku, kde jsi?". Myslím, že to je první film od Coenvců, kde nejsem po jeho shlédnutí na rozpacích. "Lupiči paní domácí" jsou totiž vizuálně vymazlení a scénáristicky vyšperkovaní. Kamera je perfektní! Už dlouho jsem neviděl takhle kvalitně vizuálně zpracovaný film. Navíc scénář je taky ozdobou filmu. Bude to asi i nejspíš proto, že Coenovci psali podle předlohy a ne podle svojí hlavy. Nicméně to venkovské vyjadřování, kterým mluví všichni ukázaní obyvatelé New Orleans se krásně kryje do kontrastu s mluvou a vyjadřováním, kterým mluví hlavní postava v podání Toma Hankse. I v jeho týmu lupičů se najde hodně různorodých a odlišných lidí s jinou minulostí, chováním i zvyklostmi. Proto na Vás ve filmu zapůsobí spíš hlavní a vedlejší postavy, než samotný děj. Děj je takový jednoduchý a působí dojmem, jakoby se bál trochu přitvrdit na strunu černého humoru a pořádně se celá hlavní dějová linka rozjíždí až v posledních cca patnácti minutách, které jsou ovšem velmi, řekl bych, originální. Taky se hodí podotknout, že toto je bohužel jeden z těch filmů, u kterého kompletně zkazili český dabing. Hlavně postava Toma Hankse je v některých chvílích skoro až neposlouchatelná. Proto raději doporučuji shlédnout v angličtině, v které též o mnoho lépe vyzní originální mluva hlavního lupiče alias Toma Hankse. Většina herců je zde donucena zcela se zaškatulkovat ve své postavě a hrát "podle předpisů". Marlon Wayans je sprostý rádoby gangster, Tzi Ma je tichý a nebezpečný číňan a Ryan Hurst je pouze svalnatý pitomec. Jediný, kdo tedy nejsou "omezeni" svými rolemi je trio Hanks, Hall a Simmons z nichž bezkonkurenčně vede Hanks a všichni ostatní se už jen vezou. Hall taky občas překvapí grimasou a Simmons taktéž. Hanks je ovšam třešnička na dortu. Jedním dechem: "Coenovci překvapili. Konečně film, jehož kvalitou jsem si tentokrát zcela jistý. Ať už za to může kamera, scénář anebo Tom Hanks, tohle je prostě dobrý, leč nedoceněný film!" Dosud nejlepší Coenovský počin, který jsem viděl! Dávám 80 %.

20. ledna 2010
avatar uživatele
60 %

Příliš nechápu, proč tento film označili jako komedii, ale taky nevim do jakého jiného by se dal zařadit. Ano byli tam vtipné scény, ale ne přímo k popukání. Zaujala mě podivná postava stvárněná Hanksem, velice zajímavě zahrané.

27. června 2009
avatar uživatele
60 %

Zmiešané pocity

Nechápem ako dakto môže tento film odsúdiť, alebo mu dať sto percent...Film bol podpriemerný na Toma Hanksa, podpriemerný na bratov Coenovcov, ale celkovo je to ľahký nadpriemer. Myšlienka filmu nieje zlá. Kamera a hudba boli výborné. Celkovo film nebol zlý, ale neviem pochopiť prečo Hanks priijal úlohu v takom filme... napadá ma iba, že mu imponovala postava, ktorú stvárňuje. Začiatok filmu bol dobrý, a koniec sa mi zasa veľmi nepáčil. Pripadal mi veľmi nepremyslený....Ale na druhej strane som sa celkom na tom filme nasmial. Podľa mňa by si mal každý sám urobiť názor...Ešte by som dodal, že herecký výkon Toma Hanksa bol skvelý a bezchybný ako vždy.

22. prosince 2008
avatar uživatele
Elik
...
70 %

začátek se mi moc nelíbil a nudil mě, ale konec je fenomenální, moc se mi líbilo téma i když ten začátek by šlo nějak oživit, jinak dobrý

18. května 2008
avatar uživatele
T!mo
...
80 %

Nestíhal jsem! Humorné scénky, Tom Hanks jako lupič. Komedie, u které jsem se perfektně pobavil. Hodně mě pobavily nehody, které se staly členům téhle bláznivé party. Určitě stojí za shlédnutí..

11. května 2008
avatar uživatele
90 %

Tak tohle ušlo. Moc sem se pobavila, hlavne konec byl naprosto vtipnej. Kot by to čekal, já te da ne! fakt boží komedie.

10. května 2008
avatar uživatele
10 %

tohle je rozhodně král ptákovin. netušila jsem, že Tom Hanks se může namočit do takový kraviny, jakou tento
film bezesporu je! sem tam se humor dá zkousnout, ale jinak je to vážně asi ten nejubožejší /a nevím, zda se to tak dá označit - film/ co jsem kdy viděla... aspoň za snahu těch 10%

21. dubna 2008
avatar uživatele
50 %

ŠEĎ a NUDA

Od tohoto filmu jsem čekala rozhodně více, než se mi po zhlédnutí dostalo. Tom Hanks je můj oblíbenec a kromě toho, že bych ho skoro nepoznala, se tedy moc neblýsknul. Celkově to bylo docela nudné, vtipné mi ve filmu nepřišlo skoro nic. Bezmála dvě hodiny délky jsou docela dost, herci (kromě Hankse) nijak nezaujmou, konec je dost absurdní. Tohle se mi zkrátka moc nelíbilo a znovu se někdy podívám asi jen těžko...

22. února 2008
avatar uživatele
100 %

Číslo jedna

Já tomu filmu prostě nemám co vytknout, vždycky se u toho musím usmívat, protože to je pro mě prostě dokonalý film, který je i vtipný. Tom Hanks v něm hraje skvěle, vlastně jako vždy. Určitě se na to podívejte. Ten konec mám nejraději.

21. února 2008
avatar uživatele
100 %

Parádka

No a do třetice dvojice bratrů... škoda že nemám doma více filmů s těma dvoma mistrama... tohleto se trošičku ubírá jinam jako předešlý dva filmy co jsem s nima shlédnul, ale taky je TO o zločinu a taky je TO o penězích jako všechno vždy a všude ... nečekený zvrat a konec a taky osud je osud ,,, neunikneš ani když utíkáš nejrychleji na světě aneb co se má pokazit, pokazí s,,

15. května 2007
avatar uživatele
80 %

Tahle komedie mě mile překvapila. Nečekala jsem, že to bude tak zábavný film, ale vskutku byl a doporučuju, abyste se na něj podívali. Konečně vidíme T. Hankse v záporné roli.

3. května 2007
avatar uživatele
100 %

Správně černá komedie. Lupiči pěkní smolaři a paní domací jim to taky zrovna neulehčuje. A konec byl dobře nečekanej:)

27. března 2007
avatar uživatele
70 %

Samotný film nedokáže nic podchytit. pokud se ale odprostíme od reálného hodnocení a označíme to za bláznivou komedii, dalo by se. Film se od začátku, kdy ještě působí reálně, směrem ke svému konci stává čím dál tím více absurdnějším, až úplný konec filmu překvapuje svým vyřešením, zde už se jedná o absurditu v plném slova smyslu - a to je to překvapující na filmu - nevíte dopředu, jak film dopadne. Velmi rád bych viděl původní film z roku 1955, bez toho se nedá moc hodnotit. Ale co se týče hudby a hudby v kostele - v čele s bláznivým člověkem v černém saku (Murphy???) - je to bezvadný. (Ale Toma Hankse bych nepoznal....)

19. února 2007

Líbiloo:o)

Lupiči Paní Domácí působí ze začátku vcelku nudným vesnickým kouskem avšak jakmile se na scéně objeví Tom Hanks je všechno jinak a děj příběhu se posune do fáze pravé černé komedie se vším co má mít. Humor,zločin,špetka cinizmu,špetka nadhledu. Mimo Hankse herci odvádí slušivé výkony. Marlon Wayans v roli optimistického černocha a rádoby gangstera je příkladem.

23. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Docela legrace, ale není to až taková bomba. Celkově jsem měla pocit, že ten film prostě plynul, až uplynul - občas jsem se zasmála, ale ničím to nevybočovalo z průměru.

12. listopadu 2006
avatar uživatele
dris
...
100 %

Mě se to líbi

No sice jsem utrpěl šok, když jsem se podíval jaký má tenhle film průměr v hodnocení na téhle stránce, jelikož jsem zjistil, že se asi ve filmech vůbec nevyznám. Mě se film líbil hodně! Je sice pravda, že děj se místy docela táhnul. ALE ta hudba, ta atmosféra a ta paní domací a Pan Hanks. Skvělý herecký výkon Toma Hankse ten jeho smích :-D to byl herecký orchestr. Film měl pro mě magickou atmosféru. A skvělý konec to završil. Možná nemám vkus možná, se nevyznám ve filmech, ale pro mě byl tehle film pecka!!!!!!! A byl taky první film od bratrů Coenových co jsem viděl a ten mi ukázal, že jsou opravdu mistři.

26. září 2006
avatar uživatele
40 %

Ehm...

No tak od Toma Hankse jsem čekala něco lepšího... ani jsem se nedívala do konce, protože mě film přestal bavit... slibovala jsem si od něj víc... nuda, nuda, nuda...

14. července 2006
avatar uživatele
100 %

The Lady Killers

Lupiči paní domácí je povedená komedie,v které je spousta skvělého humoru a hlavně se v roli profesora vyznamenal Tom Hanks,který je opravdu jednim z nejlepších herců.Dokáže zahrát všechno od padoucha až k cizincovi v uzkých.Určitě se podivejte na tenhle film.

12. května 2006
avatar uživatele
20 %

Zlatá malina

Při uvedení tohoto filmu se spekulovalo o tom, že aktéři dostanou Zlatou malinu. A já bych s tím klidně souhlasila. Nikdy bych nevěřila, že se mi film s Tomem Hanksem v hlavní roli nebude líbit. Nikdy neodcházím od filmu, ale u Lupičů paní domácí jsem svou zásadu porušila. Neviděla jsem ho tedy do konce a abych řekla pravdu, vůbec toho nelituji. Jestli byl konec natolik dobrý, aby vykompenzoval nudný děj a nijaké herecké výkony, dejte určitě vědět. Ráda pak film shlédnu do konce a svůj názor třeba upravím. Dávám 20% jen za Tomovu bradku, která z něj udělala ošklivého protivu.

18. dubna 2006
avatar uživatele
knak
...
60 %

Byl to úplně normálně-průměrný film nijak zajimavý ale tež se tam dalo něčemu zasmát!...ale jo bylo to dlcela vtipný...:-)

3. dubna 2006
avatar uživatele
0 %

kravina

Tohle je jeden z nejhorších filmů co sem kdy viděl, Tom Hanks se teda moc nevyznamenal a to je špičkovej herec. Takže 0%.

1. března 2006
avatar uživatele
100 %

Perfektně vymyšlená komedie, která svou nápaditostí a neobvyklostí předchází konkurenci ve všech směrech...Tom Hanks v hlavní roli je taky super herec...I Marlon Wayans v roli přisprostlého černocha a jeho bezvadnými hláškami je super...

28. února 2006
avatar uživatele
10 %

Nuda

Na to, že to má být komedie, tak jsem se "pousmála" jen jednou (to jak udusili toho psa) jinak je to totální propadák. Docela se divím , že jsem se vydržela dívat až do konce. Tom Hanks byl pro mě zárukou dobrého filmu, ale jak se ukázalo...není to tak u všech, ve kterých hraje.

20. února 2006
avatar uživatele
0 %

blbost

Tohle je pěkná kravina, přesto že podle mého názoru patří Tom Hanks k jedním z nejlepších herců tak i on zklamal, vedl tam nudné řeči, kterým sem stejně moc nerozuměl. Nedoporučuji rozhodně tento film shlédnout, ale to je můj názor.

14. února 2006

Film

má zajímavý námět. Ale samotný zpracování filmu je už o něco slabší. I když Tom Hanks se snaží, ale to na dobrý film nestačí.

20. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Skvělá komedie

Velmi dobrá černá komedie s velmi dobrými hereckými výkony a velmi vtipnými scénkami.Prostě skvělá komedie,kterou všem doporučuji.

25. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Hodně povedená černá komedie. Skvělý Tom Hanks. Vtipné a svižné dialogy, různorodé postavy.

3. prosince 2005
avatar uživatele
keps
...
70 %

tazke hodnotit

Film som si pozrel len tak z nudy v nedelu poobede, cize som necakal nejake vybuchy smiechu. Celkom ma to bavilo, vadilo mi to neustale basnickovanie Toma Hanksa ale inak ta Pani domáca bola fakt super. Perfektny koniec, uplne komicky

4. listopadu 2005
avatar uživatele
20 %

Nuda

Jediný co na tomhle filmu bylo zábavný byl konec. Vlastně to, že jsem si oddechl, že už to skončilo. Proč? Protože se celou dobu vůbec nic nedělo. A jediná akce, kde lupiči vykrádali banku, stála za starou bačkoru. Pokud nemáte rádi Toma Hankse, tak vám to NEDOPORUČUJI. Akorát budete zklamáni.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Kdysi dávno
avatar uživatele
konz
...
20 %

Kravina!

Totalní krávovina!Film ve kterém na konci všichni zdechnou je celkem na prd!Zábavné byly akorát hlášky toho černocha!

Kdysi dávno

šílenost

Čekal jsem že Tom Hanks je zárukou dobré zábavy ale krutě jsem se mýlil. Velmi mě to zklamalo už kvůli záplavě vulgarismů které si ani nepřeju vyslovovat. Takže pokud jste tento film ještě neviděli tak si ho ani nepůjčujte

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Slušná komedie

I když Hankse moc rád nemám, v této "netypické" roli se mi líbil. Je to pohodová komedie - má to vtip i celkem šťávu. Ale nutno konstatovat: nebýt tam Hankse a Marlona Wayanse, jde o nudnou a nijak vtipnou komedii. Škoda jen těch zdlouhavých scén v kostele. :))

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

So so

Ujde to , i když Hankse nijak zvlášť nebožnuju , tady perlil :D Chrámová hudba jako lest jak obelstít američanku zabrala. Vtipné scény tomu dodaly něco zvláštního , bez čeho by to bylo o ničem. 70-80% by to mohlo bejt , škoda že nejde dám to na 75 :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Šlo to...

Ze začátku se mi zdálo vtipný ale nakonec mi to přišlo neskonale nudný....Rozhodně znám lepší filmy ale Tom Hanks to zahrál výborně...ty básně mě už trochu unavovali ale asi to k tomu patřilo...jen ten konec mi přišel trošku zkrácenej :) Jinak fajn film....

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
40 %

Ano, nuda

Mělo to naprosto dokonalou myšlenku, ale byla to nude. Na stejný námět, kdyby ten film spracovali líp, bylo by to super. Takto bohužel musim dát málo

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Hanks a Wayans...

Hóódně černá komedie, ve které září nejen Tom Hanks, ale hlavně Marlon Wayans (Shorty ze Scary Movie), který filmu dodává tu správnou šťávu. Začátek filmu možná nijak nepřekvapí, ale poslední půlhodina je k popukání.

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

lupiči

kravina , kravina a zas kravin. podle mě nejhorší tomův film. jen ta stará baba tam ušla. vůbec se mi to nelíbilo byla sem ráda že sem ho vůbec dokoukala

Kdysi dávno
avatar uživatele
10 %

trapny film!

tento film som si pozical len kvoli tomovi ale bola to obrovska chyba! bezpochyby je to jeho najhorsi film! tom maval vyborne komedie ale tato stala za prd! nudne nezazivne ako vystrihnute z davnych casov! NUDAAA

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Ladykillers

Neeeeebezpečni film najlepšiu ulohu zahral Wayans a Hanks. Celkom zaujímavi dej a hlášky . Ale velmi blbý koniec.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

slušný

Tak tenhle film byl celkem dobrej. Taková oddechová komedie na nedělní podvečer. Lupiči měli fakt super plán ale babča je chytřejší ;).

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Taky mě to moc nevzalo

Otázka je, proč Coenovci vůbec sáhli po starém námětu (žádný Bomba kšeft, ale Ladykillers staří několik desetiletí) - že by jim došly jejich vlastní skvělé nápady? Jako u každých předělávek je jasné, že nový film ztratí původní kouzlo a pokud je ten první zasazen do úplně odlišné doby a prostředí, nová verze je často méně uvěřitelná a vypadá jaksi zastarale. Souhlasím s názory, že nadávky ve filmu byly přehnaně časté, že scéna "kázání" v kostele byla zlouhavá a že film nebyl zas až tak vtipný, originální atd. Konec s kočičkou (coby milovníkovi koček) mne ale pobavil a hlavně zahřál mé kočičí ego a byla jsem ráda, že mohu pod docela dlouhé době opět slyšel černošské gospelové písně. Na ty nikdo nemá! Na nedělní večer v TV pohoda, ještě že jsem ale na Lupiče nešla do kina. To bych asi litovala. Coenovci, sem s nějakým originálním příběhem typu Fargo nebo Barton Fink!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Nápad

Jediné, co se dá na tomto filmu pochválit je nápad. Bohužel spracování je velmi slabé, humor je dost průměrný a celý děj je spíše nudný. Hanks mi v roli postaršího lupiče rozhodně neseděl.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Lupiči

Nudný a nezábavný film,rozhodně nejhorší od bratří Coenových a Tom Hanks ze sebe dělá hroznýho šaška a moc mu to nejde

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

nuda, nuda

Tom Hanks se tímto filmem úplně sekl.Film je nudný.Ikdyž je herec opět skvělý, tak nedokáže táhnout tento film.

Kdysi dávno