home
Kung Fu Panda slaví svátky (TV)

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
50 %

No neviem, Vianoce dakde v Číne ći Tibete či v ktorom kúte sveta sa to naša panda schováva? Sotva. Rovnako ako tento film.

14. července 2013
avatar uživatele
70 %

Wo Hop

Je to klasická animovaná pandí podívaná, kde dračí bojovník Po zažije zběsilé svátky, ale příběh pobaví jen při výběru šéfkuchaře na hostinu...

23. října 2011
avatar uživatele
40 %

Kung-fu Pandu považuji za jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec, a to určitě oprávněně. Kung-fu výcviky známe z kdejakého filmu s Jackie Chanem nebo jiným akčním hrdinou, ale úplně jinak to vypadá v animované podobě. Zkrátka Kung-fu Panda předčila snad všechny očekávání a tím dala život i potenciálu pro další díly, na které bych šel možná i do kina. Prý jich má být i 5, plnohodnotných… Zní to hrozivě, ale než dojde k druhému dílu, po vzoru Shreka se můžeme zatím spokojit jen s malými epilogy. První, Tajemství Zuřivé pětky se povedl nesmírně. Jeho největší úspěch tkvěl přesně tam, kde se ve druhém, Slavení svátků, neobjevil. Nesnažil se příliš o něčem být. Celý příběh Tajemství byl pouze o vyprávění jiných příběhů, jejichž zábavnou náplň ještě umocňoval efekt pro zvýraznění minulosti – 2D grafika. Nejen efektní, ale i efektivní způsob. Je to možná trochu blbé, takhle se stavět k připomenutí toho, že Kung-fu Panda nás ještě neopustila, ale i oddechovky musí leccos splňovat… Škoda, že se Slavení svátků nedrželo předchozího dílu jako vzoru. Shrek byl také super, ale Shrekoleda ani za zlaté prase. Třetí „dobrodružství“ pandy Poa je vyloženě jejím ekvivalentem. Také je tu atmosféra toho „hrozného“ dilematu. Také je tu zklamání, těžké rozhodování a konečná spokojenost obou stran. Tohle se do dvaceti minut prostě nehodí… Možná bez 3D, ale takto… Že na tom vůbec nezáleží? Že je to jedno? I Simpsonovi mají dvacet minut a tady je ten rozdíl. Slavení svátků mě ani zdaleka nebavilo jako slavný seriál… Tento kraťas bych doporučil jen v tom případě, že by měl, o čemž silně pochybuji, vliv na následující díly.

12. prosince 2010