home
Kronika rodu Spiderwicků

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
60 %

A aby sme toho fantasy nemali málo, tradá - ďalší absolútne zbytočný kúsok na tejto scéne. Gratulujem tvorcom...

14. července 2013

Nevím, pro koho je film určen když je natočen podle knihy pro děti okolo tří let. Taky podle toho vypadá.

21. října 2010
avatar uživatele
0 %

Když jsem hledala knihu v knihovně, poslali mě do kategorie od 3 let. Ani film nemá vyšší úroveň. Je to naprosto primitivní a zkopírované od jiných autorů.

17. května 2010
avatar uživatele
70 %

Než jsem vůbec věděla, že film o Spiderwických existuje, četla jsem kniha, která je ve filmu prohokrál zmiňována. Klíč k určování kouzelných tvorů kolem nás. Vřele dopuručuji, i když některé kresby neodpovídají tomu, co vidíte ve filmu. A teď k hodnocení. Film má krásnou tématiku a ikdyž bych si ho představovala trošku jinak, je to fantasy a to je hlavní. Líbilo se mi vyobrazen Grafy, také ochranný kruh nebo když se skřítek měnil v šotka. Spoustu drobností, které filmu dodávají magický nádech. Samotná hlavní linie nebyla ale zrovna nejlepší. Určitě by se to dalo udělat lépe. Konec byl hodně ssentimentální a tak to má u těchto filmů být.

15. srpna 2009
avatar uživatele
konz
...
70 %

...

Tak, ale jo. Čekal jsem že to bude nějaké moc ujeté a nebo mopc přehnané, ale musím říct že se mi to líbilo. Akce a humor byl a dějově taky. Hodně se mi líbilo prolínání mezi fatasy realitou.70% myslím že akorát. Film mě dost zaujal

9. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

The Spiderwick Chronicles

Mělo to to své kouzlo, které vás pohltí a zakoukáte se do toho nebo to vypnete. Já jsem vydržela, protože mě to pohltilo a bylo to fajn. Nelituji ten čas. Hezký příběh. A ta akce tam no kdo na ni má?

27. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

Můj obdiv jednoznačně patří tomu, kdo ten příběh vymyslel, jeho fantazii bych chtěla mít... Ale jinak ty potvory z filmu některý až podezřele připomínají ksichtíky z Harryho Pottera a všeho toho, co už tu bylo. Buď za to může stejnej člověk nebo stejnej program, ale jaksi to není ono, když se na vás dívají furt ty stejný počítačový očka.

14. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Konečně film, který nemusí být za aždou cenu "temný a akční" a přesto je tam dost napínavých scén. Gryf sice jakoby vyletěl z Harryho Pottera a cestou pobra ty z Letopisů Narnie, v hudbě jsem syšela použty prvky z ukolébavky z Fi,mu Casper, ale jinak...supr...Freddie, ten kluk má talent, ale to mi bylo jasný už při sledování fimu Země Nezemě, Sarah Boger, herečka, která mi byla sympatická už ve Stormbreakerovi...prostě krásný fantazy příběh pro všechny!

8. září 2008
avatar uživatele
TJ
...
80 %

Překvapení

Tenhle film mě opravdu velmi milé překvapil. Rychle linoucí děj, který má hlavu a patu, plný akce a překvapení. Skvělí herci (a hlavně Freddie Highmore ve dvojroli), kouzelné bytosti a vše korunující úžasný příběh, který samozřejmě skrývá nejednu moralitu.

28. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

Nějak mi tenhle film přišel nemastný neslaný. Děj byl takový nijaký založen na knížce, kterou si nesmí přečíst obr. Ale jinak se mi líbily skřeti a další havěť, z nichž nejlepší byl asi skřítek.

21. srpna 2008
avatar uživatele
90 %

Kronika rodu Spiderwicků

Tento film bol fajn. Nachádza sa v nom veľa zaujímavých bytostí, ktoré ma zaujali. Aj dej bol zaujímavý a podľa mna skvelo spracovaný. Tento fantastický svet ma naozaj očaril. No niektoré scény priznávam nepáčili sa mi.

14. srpna 2008
avatar uživatele
60 %

No očekával jsem od toho trochu víc. Byla to zase jenom pohádka pro malý děti.. Byla to taky děsná napodobenina filmu Most do země Terabithia, Arthura a Minimojů a taky si neuměli vymyslet lepší příšeru než hipogrifa z Harry Pottera 3. Opravdu bych Freddiemu Highmorovi přál lepší role než v takovýhle filmech jako třeba Arthur a Minimojové.. Na to kolik je mu let, hraje jenom v pohádkách na dobrou noc.. Fakt nic moc. Do kina bych na to nešel taky kvůli délce filmu. Ani ne 85 minut.

8. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Asi bych si dlouho rozmýšlela, jestli dovolit dětem se na to dívat, když jsem se u toho začátku, než vyšlo najevo kdo je za tou zdí bála jak malá holka i já :o) Potom také nebyl zrovna vábný pohled na ty skřety rozpouštějící se po rajské omáčce....Jenže to k tomu asi patřilo. Byl to pěkný film a rozhodně patří mezi ty, na které se kouknu s chutí ještě jednou, dvakrát, prostě dokud mě to bude bavit.

18. června 2008
avatar uživatele
70 %

Tak tohle bylo jedno za dalších originálních a neohraných fantasy filmů. Propracovanej film, který vás vtáhne do děje. :) fakt dobrý

9. června 2008

Kronika rodu Spiderwicků

Tento pohádkový příběh, jenž se odehrává v záhadném až strašidelném domě rodiny Spiderwicků uprostřed lesa (mimo civilizaci) by už od pohledu mohl být příslibem dobré zábavy, napětí a také trochu těch příšer…a opravdu tomu tak je! Nádherný příběh, pohádkové postavy, trocha té tajuplnosti, záhadná kronika plná tajemství… jen mne občas trochu zarazilo, jakým způsobem si režisér Mark Waters vykládal slovo zábava… pokud je ,,zábava“ skoro celý film sledovat jak tři děti bojí doslova o život s nebezpečnými skřety gobliny- kteří skoro vždy končí bud´přejetí autem, rozprsknutí po rajčatové omáčce, nebo jen jak rozsekáni mečem… Tak nevím, zda koukám na pohádkový příběh, nebo krvelačný triler…
Také bych režiséru vytkla to, že Freddieho Highmora ve filmu obsadil hned dvakrát ,,v roli dvojčet“. Freddie je vynikající dětský herec, ale vidět ho zdvojnásobeného je naprosto zbytečné a hlavně se režisér mohl pokusit alespoň trochu více rozvést tajemství, která kronika skrývala! Tento příběh se mi líbil… ale popravdě- čekala jsem víc…

13. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film mně nezaujal ani nezklamal. Originální nápad, krásné efekty, obsazení, hudba - vše v pohodě. Ale podle recenzí to mněl být takový strašidelný filmík pro děti. (je fakt, že holčička sedící vedle mně v kině říkala: " Mami, já se bojím.")
Ale přesto mu dávám 100%.

26. března 2008
avatar uživatele
90 %

Dobrej film

Film mi přišel celkem hezký, ale měl hodně daleko do knížek. určitě je umění nacpat 5 knížek do cca 95 minut, ale alespon postavy mohly bejt stejný jako v kížce. Každopádně film byl moc hezky udělanej a v pár momentech sem se vážně smála, ale někdy sem si zase řekla: Bože takhle to v těch knížkách vůbec neni. Ale nakonec sem odcházela hrozně spokojená...

22. března 2008
avatar uživatele
60 %

Skvělý Freddie Highmore

Freddie Higmore , jeho skvěle zahraná dvojrole a suprová hudba, to jediné si budu z tohoto filmu pamatovat. Po skončení jsem byla zklamaná. Ze začátku měl úžasný spád, při nalezení kroniky jsem se těšila jaké bytosti z neviditelného světa mi snímek naservíruje a pak přišel kámen úrazu. Pár slizkých skřetů, obr, elfíci v podobě okvětních lístků a pak asi další tři bytosti, to se mi zdálo nedostačující. Čekala jsem ,při tak pro mě skvělém začátku, ještě skvělejší pokračování, více toho neviditelného pohádkového světa, který měl přijít.Děj měl rychlý spád, chvílema mi přišel až moc rychlý, když to přeženu, tak jakoby z nějaké střílečky (obrazně řečeno, ve filmu se samozřejmě nestřílí).A také musím vytknout scénu v kuchyni při zneškodování skřetů, která mi připomněla krvavou scénu z posledního dílu Ramba (opět obrazně řečeno)......Na druhou stranu musím přičíst k dobru, že jsem se v některých momentech zasmála, ale čekala jsem víc.

21. března 2008
avatar uživatele
100 %

Zapomněla jsem na čas...

Věděla jsem, po té co jsem shlédla ukázky z filmu, že se na ten film budu těšit a že budu nadšená. A jsem nadšená. Líbilo se mi obsazení, zvlášť u Freddieho Highmora, který si zahrál například Karlíka. Ten kluk má opravdu talent. Líbily se mi scény se skřety a elfíky. A nejvíc jsem byla nadšená ze skladatele. James Horner patří mezi mé oblíbené... opravdu vystihl atmosféru u filmu a chvěla jsem se v okamžicích, kde zněl klavír a klarinet...
Úplně jsem zapomněla na čas a vžila se do filmu... když zazněly tóny titulků, byla jsem trochu zklamaná, ale odcházela jsem s úsměvem na rtech.

20. března 2008