home
Kronika mutantů

NÁZORY K FILMU

Strašně pitomý příběh, vypadalo to slibně, ale nepotvrdilo se. Ovšem to, kdo svět zachrání a kdo selže je super.

9. března 2014
avatar uživatele
100 %

2707

Začátku jsem se lekl, že film bude ponurý a tmavý válečné drama... naštěstí jsem se v tom nezklamal (((O; sice ne až tak jako na začátku, ale hodně válečná a hodně hodně drama... Nějaký stroj s nějakou transformací na mutany proti lidem a pak hodně lidí který umírají a umírají až si člověk říká kdy už TO skončí...

15. března 2010
avatar uživatele
40 %

Film Mutant Chronicles byl pro mě velmi očekávaným filmem kvůli působivému názvu „>Kronika< mutantů“ a hlavně kvůli účasti R. Perlmana, který mě v té době velmi zaujal ve filmu Hellboy 2, jenže tak trochu mi vynechala paměť a film vidím až teď, ale přesto v angličtině. Zjišťuji, že jsem zas o tolik nepřišel, protože v tomto případě vůbec nehraje roli, zda se jedná o mutanty či zombie. Vyjde to úplně na stejno, protože dotyčné nelidské zrůdy vraždí lidi a vždy jich je dost. No, a zombie či mutanty v takovéto podobě nemám moc v lásce, jenže k nim se ještě připojily druhořadé vizuální efekty. Co tedy udrželo pozornost? Nic jiného, než herecké obsazení, v němž jsem s tolika známými osobnostmi vůbec nepočítal. Jednak R. Perlman, ale dokonce i J. Malchovich, D. Aoki i T. Jane. Příběh mě ale ničím nepřekvapil a spíš zklamal. Z názvu, který obsahuje Kronika, bych čekal mnohem více, než dosti omšelou a hlavně velmi zanedbalou a málo vysvětlenou legendu, která prakticky nehraje roli. Jedinou originalitu, která se zde vyskytuje, jsou únosy obětí, které se v Přístroji měnily také na mutanty. Jenže těchto scén také není dost, hlavní roli zde opět hrají lidské bojové schopnosti spjaté s mečovými nebo nestřelkovými souboji. A hlavní hrdina neztvárňuje nikoho jiného, než člověka schopného hrdinských činů, který dá přednost lidským právům před záchranou světa. Příliš jsem se nenudil, i když přímočarost nezná mezí. Bude to velmi malou délkou trvání, ale mám upomínky, co se týkalo atmosféry. Nevyvolávala přímo deprese, ale někdy nebylo ani pořádně vidět hrdinům do tváře, a jediné barvami, které si zapamatujete, jsou černobílá, hnědá a nenajíš červená – zkrátka potemnělé. Průběh je natolik klasický a obyčejný, že se nemůže chlubit téměř ničím a zaujme akorát ty, kterým takovéto opakování nevadí. Film měl ale i přínosy – například jsem poznal velmi hezký hlas D. Aoki a její úplně první roli, co jsem viděl, kde nepředstavovala egoistickou a arogantní kung-fu čůzu. Jestli vám nevadí totální přímočarost a neobsáhlost, ale chcete vidět další řežbu v další podobě, jděte do toho.

30. listopadu 2009
avatar uživatele
BZ
...
50 %

a to to začalo tak zajímavě. .. Ze začátku první pár desítek minut jsem si říkala, jo - to bude dost dobrý, ale pak... prostě je to smutný, ale musím konstatovat zklamání-blbost.

28. dubna 2009
avatar uživatele
40 %

The Mutant Chronicles

Občas se potřebujete podívat na film, který Vám nic nového nepřinese. Film, který Vás jen otupí a přinutí se dívat ikdyž není bůh ví jak chytrý a ani nápaditý. Tohle solidní béčko jsem si nechával na den, kdy nebudu mít náladu na dvou a půl hodinový film nebo na jedno a půl hodinový psycho thriller, a budu chtít jen vypnout mozek. Ten den nastal dneska. Tenhle film se tvářil jako béčko, hrál si na béčko, byli v něm i béčkové hvězdy (až na Johna Malkoviche a Rona Perlmana), ale jako béčko na mě rozhodně nepůsobil. Ano, při čtení námětu člověk obrací oči v sloup a to též dělá i u poslouchání monologů či dialogů. (Je dobré zmínit, že ateisté budou ze scénáře zívat a jehovisté budou ze scénáře čerpat.) :D To, co z něho však nedělá totální béčko je vizuální stránka. Divák si užije hlavně začátek. Ocitne se přímo ve válce a opravdu je to dost jiná válka. Zbraně jsou jako opravdové ikdyž nereálné a celé to působí na diváka uvěřitelně. Už jenom za tu vizuální stránku by pro diváky tento film neměl být úplně odpad. Ovšem, jak děj postupoval, byl předvídatelný už od samého začátku a konec byl typicky americký happyend, kdy "one man saved the whole world". :) Film mi trochu připomínal první díl "Resident Evil" a určitě nejen mě. Konec konců pro tenhle film byla předlohou jedna hra, takže nečekejte žádné divy. Teď k hercům. Jak už jsem řekl, až na pár vyjímek jsou ve filmu samí béčkoví herci anebo neherci. A tohle je asi první film, kdy se mi Ron Perlman ve filmu nelíbil. Může za to asi scénář neboť takové kecy, které se ve filmu objevili, by my zprotivily jakéhokoliv herce. Ale zbabraný scénář nezachrání ani pár hlášek u kterých jsem se během filmu dobře nasmál. Docela chápu obsazení Thomase Janea. On má na takové tvrďáky dobrou vizáž a ty svoje tvrďácké hlášky vyslovuje tak, že mu to divák sežere i s navijákem, takže proč ne? Nebyla to špatná volba, ale na konečném výsledku to filmu nikterak napřidá. Avšak ve filmu jsem si oblíbil jednu postavu a tou postavou byl "El Jesus" de Barrera v podání Luise Echegaraya. Ačkoliv je Luis Echegaray neherec, tady měl za úkol odříkávat skoro samé hlášky a navíc je vykládal jako vtipy, takže na mě udělal dojem. :) Pak už tu byly jenom další trochu slavnější béčkové hvězdy jako Devon Aoki, Anna Walton nebo Sean Pertwee, kteří měli jenom zaplnit prázdná místa co se týče obsazení herců. Devon Aoki, kromě pár replik co odříkala, pořád držela v rukou zbraň. Anna Walton zase neodříkávala nic a jenom držela v rukou zbraň (a to po celý film) a Sean Pertwee se kromě začátku ve filmu skoro neobjevil a když už, tak byl zraněný a na sračky, takže vlastně taky žádný velký herecký výkon. Jedním dechem: "Odpočinková zabíjačka, která působí dojmem, že se spíš díváte na počítačovou hru, než na film." Dávám 40 %. To ale neznamená, že to je špatný film. Ostatně, posuďte sami.

16. dubna 2009