home
Křižník Potěmkin

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Človek si pri pozeraní tohto filmu uvedomuje, že narazil na niečo, čo je nadčasové a kultové. Ide tu skôr o pocitové vnímanie, pretože nie každý vie, v čom je film inovátorský a akými postupmi je výnimočný. Aj napriek tomu, že si to človek musí hlavne predstavovať (alebo nájsť na webe), tak i tak prevláda silný pocit umeleckého diela. Silná expresivita, symbolizmus, mimika a hlavne hudba (aj keď bola pridaná až trochu neskôr). Práve tieto námety sú nositeľmi deja, čo je v dnešnej dobe prakticky nemožné. Kreativita dnešných režisérov v porovnaní s tými minulými je prakticky nulová, pretože v dnešnej dobe máte všetko ako na podnose, ale vtedy aby človek vytvoril niečo kvalitné, musel aj trošku pohnúť prstom a potrápiť závity. Film to nieje pre každého, ale každý by ho mal vidieť...

2. srpna 2011
avatar uživatele
80 %

Revoluce

Křižníka Potěmkin je nutno vidět. Je to vrcholně oceňované dílo, dnes už kultovní, je to dílo světoznámého režiséra a zástupce němé éry sovětské kinematografie, která rozhodně nebyla špatná. Když se oprostím od toho, že film byl vlastně propagandistický, a budu ho hodnotit jako filmové dílo samo o sobě, musím uznat, že je výborný. Dějově dokáže strhnout, technicky je zdařilý a navíc je tu ona profláknutá scéna s kočárkem a schody. A já jsem ráda, že jsem ji konečně viděla v originále. A jsem vůbec ráda, že jsem viděla tento film sám o sobě.

30. března 2009
avatar uživatele
90 %

...

když jsme zjistil že ho bduou dávat u nás v kině ve filmovym klubu, neodolal jsem.. měl jsem sice obavy jak na mě němej film bude působit ale nakonec bylo všechno v pohodě... .i přes svoje stáří vás tne film upoutá.. .mě hlavně tim že je v něm něco co bych od něj nečekal..např. ty obrovský davový scény.. .měl jsem představu že starý filmy jsou komornějšího ražení.. .no jsem rád, že mě křížník vyved z omylu :)

27. června 2006