home
Kriminál

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film se silvestrem se mi fakt líbil. Ta role mu sedla jako ulitá. Děj byl dobry, i když ne moc uchvatný jak by mohl být.

10. prosince 2010
avatar uživatele
50 %

Lock Up

Sylvester Stallone je už dnes jakousi zárukou správného (schválně nepíšu dobrého) akčního filmu. "Kriminál" lákal pouze jeho účastí v hlavní roli. Filmy z vězeňského prostředí už dávno nejsou originální a nebyly ani v roce 1989. Ovšem, to neznamenalo, že tento film nemohl mít taky své kvality, zvláště když hlavního záporáka hrál Donald Sutherland. Avšak filmy z vězení většinou už originální nejsou, protože nejde vymyslet žádná jiná pořádná zápletka, než že klaďas se dostane "náhodou" do vězení a parta pravých zločinců a zlých bachařů mu jeho pobyt značně znepříjemňují. Tohle se odjakživa opakovalo, opakuje a opakovat bude, a rozdíl je pouze v tom, jak scénáristé a režisér onen příběh podá. "Kriminál" je z konce osumdesátých let, takže režisér John Flynn nemohl dělat nějaké kouzla a nezbývalo mu nic jiného, než se držet scénáristů. Ti však také nevymysleli nic nápaditého, takže se z tohohle filmu stal pouze čistý průměr, který zachraňovali Stallone a Sutherland. Děj je totiž předvídatelný (což jsem taky upřímně čekal), ale hlavně je nudný. Neměl pro mě tu potřebnou šťávu. Všechno mi na tomhle filmu přišlo zcela obyčejné. Ani jednotlivé charaktery postav mě nedokázali nějak více zaujmout. Závěr se sice snaží být jakýmsi vyvrcholením a je pravda, že jsem nečekal, že hlavní postavu napadne zrovna taková cesta, jak se dostat k pravdě, ale to ještě zdaleka nic nezachraňuje. Pro mě je prostě tenhle film prostý průměr, který úplně stačí vidět jednou a dost. Herci kvalitu filmu trochu nadzvedávají, ale ne všichni. Sylvester Stallone hraje úplně regulérního klaďdase, což sice hraje pokaždé, ale v tomhle filmu mi nějak nesedl. Chyběla mu potřebná jiskra, kterou měl například v Rockym, Rambovi nebo v Demolition Manovi. Donald Sutherland však celou situaci zachraňuje. Zahrál skvělého záporáka, který by uspěl i v dnešní době. I když film má spoustu dalších postav, za řeč mi nestojí ani jedna. Jedním dechem: "K tomuto snímku se nedá říct nic víc, než že je to jasný průměr a nikdy to nic více nebude. I když film nabízí hvězdu typu Stallonea, tak existují i mnohem lepší filmy z vězeňského prostředí!" Dávám filmu 50 %.

4. prosince 2010
avatar uživatele
60 %

Darlanne Fluegell

Dramatických scén má tento film z vězeňského prostředí celou řadu, ale kvůli jasnému konci v nich není moc napětí.

20. listopadu 2010
avatar uživatele
100 %

Lock Up

Drsný a zajímavý příběh z vězení a hlavně nelidské zacházení mezi vězněma, který jsou "podporování" dozorcema,,, Film byl sice ohodnocen "anticenami", ale myslím že důležitější, než nějaká kritika kritiků je názor diváků a film se většině lidem co znám jednoduše fakt líbí (((;

15. září 2009
avatar uživatele
70 %

Mně se tento film líbí, i kdyzž může spadat ke kýčovitosti, tak tomu v mnoha momentech není. Hlavní věc je ta, že i ti záporní herci nejsou zas až tak špatní. Ale na druhou stranu nic moc originální.

23. listopadu 2008
avatar uživatele
Lafi
...
80 %

Frank Leone

Krimnál se rozhodně nedá zařadit mezi velikány typu vykoupení z věznice Shawshank, hlavně to postrádá silnější atmosféru a lepší scénář, většinou nebylo moc těžký uhádnout, jak se bude děj dále vyvíjet a konec byl už jenom jedno velký klíšé, ale musim uznat, že některý pasáže v příběhu mi připomínaly právě tu věznici Shawshank, bohužel, ale nebyly úplně dotáhnutý do konce. Většina herců, až na pár výjimek podává kvalitní výkon, ale jednoznačně nejlepší byl Donald Sutherland, ten se do svojí role velmi hodil, Sly bohužel nedostal moc prostoru v jeho oblíbených bitkách a tak se snažil víc hrát, ale naštěstí se nedá říct, že by něco vyloženě zkazil. Celkově to je jen průměrný film z vězeňskýho prostředí, ale mě se líbil.

21. října 2007
avatar uživatele
dris
...
50 %

Já jsem vlastně nic neudělal....

Trochu, no vlastně hodně mi vadí na filmech z vězeňského prostředí, že hlavní hrdina je vždy: 1) Čestný 2) Všichni jsou proti němu 3) Najde si obvykle 2 až 4 lidi ze kterýma udělá takovou "partu" 4) Chce si odkroutit v klidu svůj trest 4) To mu nedovolí, buď hlavní bachař, nebo ředitel věznice, který spolupracuje s nějakým drsňákem, který je taky trestanec 5) Hlavní hrdina vlastně udělal čestný čin, někoho se zastal, někoho bránil a "nechtíc" u toho zabil (to je pech). A takhle je to vždycky, když tenhle fakt překousnu, tak film u mě začíná už na 80%. Sylvester Stallone předvedl svůj průměrný výkon, ve kterém ani neurazil ani neohromil. Film, měl pár dobrých scén, jak už někdo přdemnou zmíňoval americký fotbal na hřišti věznice, nebo scéna u elektrického křesla, taky měl krásného červeného mustanga.....Ale to je boužel vše a já musím dát maximálních 50%.

23. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Kriminál

Filmy z vězeňského prostředí jsou si hodně podobné. Ne ani tak námětem jako smyslem. Námět je pokaždé něčím odlišný, ale smysl příběhu zůstává pořád stejný a to je: nikdy nikomu nevěř, jseš tam sám za sebe a snaž se přežít. To jsem si z toho vydedukovala já. Myslím si, že tohle je docela dobrý snímek, kde se Stalone předvedl jako dobrý herec.

3. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Filmy z vězeňského prostředí se mi líbí. Tento je z těch lepších. I když se nedá srovnat s Vykoupením z věznice Shawshank či Zelenou mílí. Na nic si však nehraje. Prostě je tu kladný mukl (Stallone), sadistický ředitel věznice (Sutherland) a jako třešnička na dortu černý bachař (Amos), který je rozhodujícím závažím na misce vah při volbě mezi spravedlností a zločinem. Samozřejmě, že se přikloní na Stalloneho stranu :). Zvlášť dobrá je scéna amerického fotbalu na rozbahněném hřišti věznice.

27. července 2006

Pro mě dobrý film

No podle mě Sylvester Stallone nepředvedl zas tak hrozný herecký výkon. Je to sice neherec, ale stále patří k nejlepším! Film sám o sobě se mi docela líbil, nepřišel mi nudný ani nějak překroucený. Drsný to ano, ale to je to co divák ve filmu uvidí, protože o nic jiného tam skoro nejde. Všichni ve věznici si podávájí jednoho člověka, aby ho vyburcovaly k násilné činnosti a tím by si zajistil místo ještě na pár dlouhých let ve věznici. -Žádný složitý děj! Docela pěkná hudba od Billa Contiho. Tak nevím proč se mi film docela líbil, asi protože mám rád S. Stallona! Podívejte se na něj a udělej te si vlastní názor!

22. července 2006