home
Kramerová vs. Kramer

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Meryl vs. Dustin

Nikdy jsem na tenhle slavný film nebyla zvědavá a taky celou půlku filmu jsem byla skeptická, pak už mi to ale nedalo, že jsem si dokonce brýle vzala a zjistila jsem, že je to vskutku pěkný film. Pak už jsem celou dobu fandila Dustinovi Hoffmanovi a nesnášela Meryl Streep. A konec byl bezvadně vyřešen; prohra se náhle mění ve výhru a happyend.

13. října 2010
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Výborní herci, silný námět a přesto to ani jednou nesklouzne k patetickému slaďáku. Za to všechno si tenhle docela nenápadný film zaslouží pozornost. Výborný Hoffman, dokonalá Streep... Civilní a reálné vyznění filmu. My vážně uvěříme, že něco takového se někde v New Yorku mohlo stát... Milé překvapení pro mě, protože jsem očekával jen nataženou epizodu Elly McBeal... Velká chyba...

18. května 2010
avatar uživatele
80 %

Na svou dobu určitě poměrně kvalitní film. Je pravdou, že film je trochu dějově "ochuzený" a proto si nezaslouží víc bodů i když výkony hlavních představitelů a zejména Meryl Streep, ale i Dustina Hoffmana jsou skoro excelentní.

25. října 2007
avatar uživatele
100 %

Výborný příběh s mými oblíbenými herci. Ten příběh sám o sobě je velice nosný a herecké výkony skvělé, takže shlédnout ten film rozhodně není ztráta času.

10. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Podle me je to moc dobrej film. Herecke vykony jsou perfektni, coz ostatne dokazuji i ziskani Oskari. Urcite se na to zase rada podivam!

10. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

dobrý film

Tak tohle byl můj první film z USA, který jsem viděl, co by dospívající klučina a Meryl Steep byla první americká herečka,kterou jsem si oblíbil.Tenhle psychologický film jsem pochopitelně více vnímal až v dospělosti a rád se na něj podívám i s odstupem času.

15. května 2006
avatar uživatele
60 %

M+D

Ani jeden z herců není můj oblíbenec a k Meryl jsem v průběhu děje cítila silné antipatie.Dojemný závěr to ale tak nějak vyrovnal.

10. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Zase ta Meryl

Opět jsem film sledovala kvůli Meryl. Není to její nejdokonalejší film, ale je každopádně moc zajímavý. Oba herecké výkony se mi velice líbily. I když třeba postava Meryl není zrovna sympatická, nedá se jí upřít, že Meryl opět podává skvělý výkon. A prostě v ní musíte hledat něco víc a ne ji hned odsoudit jako mrchu, jak říká i sama herečka. Tahanice u soudu o dítě musí být a jsou pěkně hnusné, to podává tento film skvěle a velice realisticky.

5. února 2006
avatar uživatele
90 %

Dustin Hoffman

Nepochybuju o tom, že kniha je lepší než film, ale který film překoná knihu. Já jsem knihu nečetl a tak jsem si to mohl vychutnat. Citově silných míst je tam spousta, jako například když Kramer vyklízí věci své ženy, nebo (pozitivně) synovi vysvětluje jak se to má s jeho mámou...soudy o děti jsou v praxi asi pěkné svinstvo.

14. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Snímek měl ve své době hodně velký ohlas a mnohými je považován za vrchol americké kinematografie. Opět jsem ale četla předlohu, a musím opět říci (jako u Přeletu a Sophiiny volby), že je o hodně lepší. Sice k tomu, že mne zaujala a líbila se mi, přispělo i to, že jsem si jako hlavní postavy představovala Dustina a Meryl - ale oni jsou na filmu to jediné, co stojí za pozornost. Představitel malého Billyho mi je krajně nesympatický, což by být neměl - a navíc, ve filmu se skoro nic neděje. Kniha má samozřejmě kromě hlavní zápletky i plno vedlejších motivů a popisů dalších událostí a postav - a proto je film o mnoho dost ochuzen.

11. ledna 2006