home
Království

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Království

Království je typ filmu, které před pár lety "letěly", byly strašně cool a módní. Ještě dnes se sem tam dozvuky podobných snímků objeví a pořád se na ně lidi lepí, kritici to hltají, i když často není proč (na podobné vlně se svezl i čerstvě oscarový Hurt Locker). A mne už podobné filmy z Blízkého východu přestávají dávno bavit. Akce, akce, výbuch, třesoucí se kamera, kterou začínám celkem nesnášet, všechno má dost podobný scénář... Nic moc pro mě, už toho bylo dost. Nejsou to vyloženě špatné filmy, místy jsou napínavé, ale je to pořád dokola.

15. června 2010
avatar uživatele
70 %

The Kingdom

Mám zasebou jeden z dalších politických akčních filmů poslední doby. Tyhle filmy frčí a točí je hlavně američani, aby všem ukázali jak jsou ve válce hodní a že zabíjejí jenom pro mír. Takové akční filmy jsou sice trochu realističtější než třeba Mission Imposible, ale aby pravdu řekl, ještě jsem neviděl politický akčňák kde by nebyly nudné místa. Třeba Labyrint lží, tam jde skoro o to samé jako tady. Politika, akce, politika a akce. Pořád dokola. Vždycky se v takových filmech spíš mluvilo než jednalo, navíc když se muvilo tak to nebylo ani zajímavé, takže jste celý ten dialog prozívali. Bohužel i v tomto filmu se nudná místa vyskytovala, ale já jsem ani nečekal, že tento film bude dokonalý. Navíc mě tenhle film potěšil víc jak už zmiňovaný Labyrint lží. Například ten atentát na začátku byl netočen velmi dobře, nebylo to nepřehledné a orientovali jste se v tom. Potom se zde během filmu střídaly nudné pasáže s těmi zajímavými a film Vás tudíž nudil jenom nachvíli. Ta závěrečná akční scéna se mi velmi líbila. Film měl přiměřenou stopáž, takže mi ta akční scéna vůbec nepřišla protáhnutá nebo zdlouhavá. Navíc v takovém filmu nemáte jistotu jestli bude na konci happyend nebo ne. Američani sice mají zvyk na konci spasit svět, ale když se jedná o politický námět nikdy nevíte. Navíc se film nesnažil o žádné větší zvraty a byl více méně přímočary, takže Vám těch 105 minut utekly zachvíli. Scénář se mi zdál průměrný, ale charaktery postav byly vykresleny dobře. Po herecké stránce se mi zde nejvíc líbil Jamie Foxx. Role mu sedla a nepřehrával. Potom zde byl ještě Jason Bateman, který tu působil jako zábavná vložka. To, co vypouštěl z pusy bych sice nenazval trefné hlášky, ale vykouzlilo mi to úsměv na tváři. I český dabing Jasona Batemana se mi moc líbil, takže se i dobře poslouchal. Co se ještě týče herců podotknul bych, že Jennifer Garner tu byla naprosto zbytečná. Ve filmu byla jenom proto, aby přilákala diváky, ale její roli by podle mě zvládla jakákoliv menší hvězdička, která by je stála i méně peněz. Jedním dechem: "Na tenhle film má každý divák jiný názor. Můj je takový, že tento film mohl dopadnout i hůř. A navzdory několika nudným místum mě bavil a byl i realisticky natočený, takže se na něho dobře koukalo." Dlouho jsem přemýšlel koli % mám filmu dát, když jsem si ale přečetl vlastná názor na Labyrint lží, došel jsem k tomu, že tenhle film si zaslouží 70 %.

21. března 2009
avatar uživatele
80 %

Mnou nijak známý film z roku 2007 mě celkem překvapil. Kriminální námět mě bavil už od začátku. Občas se tu vyskytlo pár trochu nudných pasáží, kde prostě jenom něco hledali a tak.. Byl jsem rád, že to nebyla jenom akční blbost, protože takovýhle filmy mě většinou po chvíli přestanou bavit. Myslel jsem si, že tam budou jenom chodit a jenom zabíjet. Díky Bohu, že se to odehrálo jenom na konci filmu, který se podobal akčním hrám, zejména Call of Duty 4 a doslova - Spoustu teroristů na zabití, v arabském městě. Tahle akce mi bohatě stačila. Musím ocenit taky hercké výkony Jamieho Foxxe steně jako dabing, který mě naštěstí nezklamal.

31. srpna 2008
avatar uživatele
Meky
...
60 %

Hmm tak o mrazení v zádech a všelijakých těch věcech co o tomto filmu píšou nemůže být řeč....A nejsem sám kdo si to myslí, film není hodnocen špatně, ale mi nic neřekl. Žánr mě příliš nebere a tak ani není divu...Hvězdně obsazené role byly, ale dle mého výkony těchto hvězd byli průměrné, zahrál by je kde kdo...Děj sice svižně běží, ale akcí a hlavně "stříleček" tam bylo moc. Až mi to přišlo během filmu nudné, konec se trochu vydařil, ale můj celkový dojem z filmu už nevylepšil. Když to shrnu, tak mě tento film nijak neoslnil a dávám průměrných 60%, možná si to nechám rozležet v hlavě a změním své hodnocení ale pochybuju...

12. července 2008
avatar uživatele
pier
...
80 %

Království

Musím uznat, že od filmu jsem očekával opravdu hodně a rozhodně mě nezklamal…Ale ani nepřekvapil…Dostalo se mi precizně natočeného thrilleru s velice dobrými herci a skvěle natočenými akčními scénami…Nejedná se o akční jízdu jak by se mohlo zdát z ukázek ale o thriller, který se zabývá silným tématem - světového terorismu…Film není dlouhý a plyne v poměrně rychlém tempu a nestane se aby se u něj divák nudil…To, co nám tvůrci předváděli v prologu, tak v závěru dovedli k dokonalosti…Peter Berg se postavil proti proudu a v jednoduchém příběhu bez nepředvídatelných zvratů odvážně a chytře ukazuje paradoxy dvou rozdílných světů…Bohužel ale právě díky tomu, že si je vědom, čím se tento film liší, strká některé myšlenky až příliš okatě do popředí…Možná chce pomoci divákům, kteří by si hned nedali dvě a dvě dohromady a režiséra by tak mrzelo, že podstata námětu nebyla vymačkána do poslední kapky…Trochu mi to dějem připomínalo celkem povedenou Syrianu, která poukazovala poměrně na stejný problém…Na závěr chci říci že po shlédnutí tohoto filmu jsem rád že žiji na klidném místě, kde lidem v mém okolí nehrozí bombový atentáty…Jinak perfektní role Jamie Foxx, Chris Cooper, krásná Jennifer Garner…Rád se k tomuto filmu vrátím…

12. července 2008
avatar uživatele
90 %

ano nebolo to individualnymi vykonmi alebo postavami, ale bol to dobry akcny film. davno som nevidel nieco dobre a akcne..a este podla skutocnych udalosti.samozrejme muselo tam byt aj tej proamerickosti..clovek si uz nepomoze..

27. března 2008
avatar uživatele
80 %

Královstí nepřináší žádný zvlášť zajímavý a napínavý příběh. V podstatě ani žádné herecké výkony, na které bych nemohl zapomenout. Ale přesto je to film hodně nadprůměrný a to díky své autenticitě. Arabský svět je tu prezentován velmi přirozeně a nevzpomínám teď na žádný film, který by to dokázal lépe. A navíc – úvodní titulková pasáž je úchvatná.

21. března 2008
avatar uživatele
60 %

Království je celkem dobrý a zajímavý film o neustále aktuálním, a pro filmaře jistě atraktivním tématu střetů muslimů mezi sebou a západním světem a určitě není na škodu ho vidět. Jen ta výplň mezi prvním masakrem a finálním vyúčtováním, jež je započaté dobrou scénou na dálnici, není tak atraktivní a zábavná. Prostě klasické vyšetřování, což nebudu někdy v budoucnu potřebovat vidět znova a ani napoprvé mě to nebavilo. Na povedenou akci, tedy spíše na poslední čtvrtinu filmu se kouká dobře, ale co se týče technického provedení, nic dechberoucího. Střelba si mohla více pohrávat s okolním prostředím a nemusela tak zřetelně nechávat zdi okolních domů bez poškození a pak po následném střihu totálně rozstřílené. Také scéna s odhozeným granátem z kapoty auta na poslední chvíli byla taková přehnaná. Myslím, že minimálně pár prstů by Fluerymu po jeho činu chybělo. Alespoň podle toho, co bylo vidět ve filmu, kdy granát bouchl necelou vteřinu poté, co ho odhodil hned vedle auta. No, jen takový detail. Ale jinak to jde.

1. března 2008
avatar uživatele
gage
...
100 %

Skvělej akční film bez přehnanejch scén a hlavně všechny ty spřestřelky a výbuchy byly velmi věrohodný. Režisér a ostatní realizátoři filmu se pořádně vytáhli. Takže neváhám a dávám 100%

13. února 2008
avatar uživatele
80 %

Rád by mě zajímalo je na konci ten hlavní terorista zvednul to AK47 s dvouma prstama fuč. Jak z něj chtěl střílet když mu chyběl ukazováček a prostředníček škoda že nevystřelil jinak by to byla fakt blbost

11. února 2008
avatar uživatele
80 %

Jennifer Garner

Je to zajímavý akční film, který je skvěle natočený, ale utápěl jsem se v ději a v té spoustě arabských tváří. Ale jako akční krimi příběh to bylo dobré.

12. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Peter Berg roste film od filmu (vrchol by měl přijít s Hancockem) a navíc si vybírá zajímavou látku. Království rozhodně není konzervativní, přesto se na pilu netlačí tak, jak by se mohlo. Nicméně tohle bych Bergovi nevyčítal. Úvodní titulková sekvence je bombastická a za dlouhou dobu vůbec nejlepší co jsem vidě. Příštích asi třicet minut je sice celkem přešlapování na místě, ale dík (občas celkem přehnané) akčí kameře se na to bezvadně kouká. Finále je pak doslova explozivní lahůdka, která se, i slovy jako perfektní, nedá vynachválit. Trochu mě zlamala práce s charaktery, protože jediní dva zajímavý chlapíci byli Foxx a jeho "ochranka". Ostatní postavy měli příliž úzké mantinely, ze kterých se nedalo vymanit. Navíc hned tak nedostanu z hlavy poslední větu celého filmu. Skvělá práce!

16. prosince 2007
avatar uživatele
LOST
...
70 %

Království

Nový film Petera Berga je tu a tohle jsem si prostě nemohl nechat ujít. Na Království se těším už vážně dlouho. Prakticky se jedná o jeden z mých nejočekávanějších filmů roku. Co mě na Království tak zaujalo? ani sám nevím, možná je to jménem hlavního producenta (Michael Mann je můj velmi oblíbený režisér a i když si to u mě mírně zkazil nepovedeným Miami Vice na jeho Collateral nikdy nezapomenu), možná je to hereckým obsazením kterému vládne Jamie Foxx a také to může být tím, že se jedná o silné téma a takovýto filmy mě prostě berou. Navíc jméno režiséra Petera Berga dávalo takovou menší jistotu, že to bude pecka. Přiznám se, v životě jsem od něj nic neviděl, ale skoro všude ho vychvalují do nebes takže nebyl důvod se netěšit. A teď už k filmu - Co vás už ze začátku dostane je kamera, nevím ale Paul Greengras (režisér Bournava mýtu a pokračování s názvem ultimátum) založil tuto jednoduchou věc. Lidem se to líbí, diváka to dokáže víc vtáhnout do děje a ke všemu jak moc není vidět tak se samozřejmě i ušetří na penězích. Ano, i v Království je kamera podobně rozklepaná jak ve filmech Jasona Bourna a vyloženě to přidává na zážitku. Ke všemu Berg je natolik zkušený, že se v tomhle vyrovnal i Greengrasovi a to už je co říct. Dále tu máme scénář a děj, uznávám terorismus je vážné téma a tak se asi nic víc vymyslet nedalo. Navíc film je podle skutečné události a takhle věci ve světě prostě chodí. Herci jsou také velmi slušný, Jamie Foxx zde po precizních výkonech z Mannových filmů předvádí další úžasný výkon a nikdo jiný na něj zdaleka nemá. To nejvíc platí o Jennifer Garner která mě přišla taková unylá a jak kdyby ve filmu nebyla ale ona tam je. Království se ale nemusí líbit každýmu, uznávám kdo čekal akční nářez at si počká na jiný film. V Království se prostě víc mluví a musím uznat, že trošku víc akce by neuškodilo. Když už jsem u tý akce, trailery naznačovali hodně a ve filmu je pouze jedna akční scéna. Tu začáteční nepočítám, protože trvá chvilku. Za to závěr je vážně síla. Když už na mě šla nuda spustilo se hotové peklo v ulicích Saudské Arábie. Království jednoznačně vyniká až v této části. Téměř 20 minut nepřetržité akce, kde není nouze o výbuchy, všude svištící kulky a tak celkově tohle podal Berg takovým způsobem , že nejradši bych vpálil Království víc procent než si zaslouží. Jen tak ještě dodám, že asi tak poslední dvě věty jsou naprosto úžasný a tak celkově konec na mě zanechal silný dojem, ale i skvělý zážitek. To se však nedá říct o filmu jako celku. Ke konci zopakuju, že i přes veškeré zápory a počáteční nudu se přeci jenom Království povedlo. Možná jsem čekal víc, ale i tak jsem s výsledkem spokojenej. V závěrečným hodnocení tak dávám výborných 70 %. Přemýšlel jsem i o 80, ale nakonec jsem rozhodl, že 70 % bude tomuto filmu sedět víc.

14. prosince 2007