home
Královna Alžběta (TV)

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Ta Helen!

Helen role královen a všemožných panovnic nesmírně sluší. Dokáže zahrát jak Alžbětu II. ze současnosti, tak s naprosto stejným nasazením i její předchůdkyni, která vládla o půl tisíciletí dříve - Alžbětu I. I Jeremy Irons se blýsknul (o čemž svědčí také houfně rozdané ceny pro oba herce). Celkově se mi film líbil. Více jsem vnímala jeho druhý díl, ale první byl také fajn. Místy nudnější scény zanedlouho střídaly nesmírně napínavé a vzrušující scény (třeba vztah královny a mladého hraběte z Essexu), ke kostýmům ani není co dodávat. Mi se tenhle historický film líbil a na to, že je "jen" televizní, nemám co jiného říct, než že to bylo moc fajn!

19. července 2007
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Docela dobrý film. Místy mě trochu nudil, ale celková atmosféra na mě působila skutečně... skutečně. Královně sem věřil jak láskyplné projevy, tak i hysterické záchvaty. Možná by ale filmům prospělo, kdyby se zkrátily na délku jednoho.

19. července 2007
avatar uživatele
80 %

Celkem nezávadný film. Nějak extra na mně nepůsobí, lepší je o jejím otci Jindřichovi VIII. Zde se plete jen politikaření nudy na dvoře, a ne obroda Anglie.

11. července 2007