home
Král rybář

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Kdyby to nebylo tak dávno co jsem film viděla naposledy, dala bych patrně 90%. Takhle jenom vím, že na mně hodně zapůsobil, přestože je o američanech a patrně i americký :). Zejména herecké výkony a děj /příběh/ v souvislosti s psychologií postav je nějak výjimečný. Také nápad vystavět současný děj na historickém příběhu /mýtu?/ se vydařil velice autenticky a uvěřitelně. Vlastně je tu Terry Giliam, tak není co řešit.

24. ledna 2011
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Terry Gilliam je skutečně výborný režisér. Tak jednoduchý námět tak pěkně prodat... Sympatické postavy, výborná atmosféra. Vše tu funguje. Do 90% možná chybí větší vytažení pointy, ale jinak výborná podívaná. Možná i ten happy end nemusel být tak happy, ale to by zase zcela změnilo vyznění... co nadělám. I tak pěkné.

18. září 2010
avatar uživatele
80 %

Amanda Plummer

Film se dost vymyká z běžných měřítek a přávě to je na tomto dramatu to zajímavé. Ale postupně se do příběhu dostává i dost komických scén kolem dvojice Jeff Bridges a Robin Williams.

3. června 2009
avatar uživatele
80 %

Vynikající výkony

Na dobře napsaném snímku je nejlepší naprosto strhující výkon Mercedes Ruehl, která si opravdu po právu zasloužila Oscara. Jako vždy, skvělá je samozřejmě i Amanda Plummer.

30. května 2006