home
Král Artuš

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

King Arthur

Velkolepý historický film o Artušovi s trochu netradičním dějem. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Owen je v roli Artuše úplně úžasný. Příběh cti, osudové lásky a boje za svobodu doporučuji všem lidičkám, kteří rádi tyto filmy. Za chválu stojí i hudba od Hanse Zimmera.
Základ příběhu je postaven na historických faktech. Římský velitel Lucius Artorius Castus skutečně existoval.

13. ledna 2014
avatar uživatele
100 %

Nej !!!

Tenhle film jsem toužila vidět hned od chvíle, co jsem uviděla trailer. Legenda o králi Artušovi a jeho rytířích mě vždycky zajímala a myslím si, že tenhle film nemá chybu. Viděla jsem už několik podobných pokusů o zpracování příběhu krále Artuše, ale tenhle je nejlepší. A z mého ženského pohledu byli jako Artušovi rytíři, i Artuš sám vybrány ti nejhezčí herci. Obzvlášť Lancelot v podání mého oblíbence Ioana Gruffudda se fakt povedl a je to nejhezčí představitel Lancelota ze všech. Také Kiera Knightley je jako Guienevera nepřekonatelná. Na tenhle film bych se mohla dívat každý den a jen tak mě neomrzí. Už jen kvůli Ioanovi (a jeho smutnému konci) dávám 100%

31. října 2010
avatar uživatele
90 %

Konečně historický film, který se mi nevadil. I když tvůrci trochu překroutily fakta o Artušovi a pomíchali historii.

18. září 2010
avatar uživatele
80 %

Dlouhých šest let jsem odkládala tenhle film. Dobře, vidět sem ho vůbec nechtěla. Shodou okolností, jsem to asi před 14 dny viděla. Po několika dnech zase. Ups. Ničim nepodpořená nelibost filmu se změnila v naprostý zaujetí. Líbí se mě to. Král Artuš jinak, vždyt je to boží nápad. Já tam děj, narozdíl od některých ostatních vidim, a hlavně mě to baví. Bitva na jezeře se mě dost líbí a to nejsem "bitevní" typ, pravda ta poslední, trochu nepřehledná je. Mezi rytířema to jiskří a hlavně skoro žádný suchý morální a silácky řeči. Jejich rozhovory sou vtipný. Tristan se mě líbil asi nejvíc, dobře, už ho mám jako tapetu na nb:D Nevidim zde prázdná místa, dobře syrový. Tohodle Artuše beru :)

15. května 2010

Tak to zase něco po...! Co to sakra bylo?A co to mělo sakra společného s artušovskými legendami? Tohle je podle mě vážně propadák! Nenašla jsem ve filmu nic, co bych mohla pochválit. Pokud jste film neviděli, nemusíte litovat!

20. listopadu 2009

Nic proti "realistickému" pojetí legendy, ale tomuhle filmu chybí minimálně dvě zásadní věci - kvalitní scénář a režie. Některé dialogy a hlášky (hlavně v podání Artuše) jsou prostě zoufalé, příběh je vcelku nezajímavý a hlavně špatně vyprávěný, postavy se často chovají hodně podivně. Herecká sestava je slušná a kromě Owena a krásné Keiry K. mě potěšilo hlavně duo vůdců Sasů v podání Stellana Skarsgarda a Tila Schweigera. Dále mě úotěšila hudba Hanse Zimmera, který opět nezklamal. A nakonec se mi líbili i některé akční sekvence (především tu na ledě).

13. července 2009
avatar uživatele
100 %

Artorius

Ačkoliv by se na první pohled zdálo, že půjde jen o další z řady filmů, kde nablískaní rytíři kulatého stolu bojují se vším možným -od Sasů až po draky a stále se bude opakovat ta ohraná historka a Guineveře a Lancelotovi, tento film je výjimkou. Nejen, že nabízí zajímavý pohled an krále Artuše, ale je plný nádherné hudby, skvělých bojových scén a zajímavých záběrů. Dále musím napsat, že Keira Knightley podala oslňující výkon a doopravdy bych jí uvěřila, že má vykloubené prsty. Dále jsem na filmu ocenila, že Artuš nebyl vyobrazen jen jako bojovník a sjednotitel Anglie, ale že byla ukázána jeho lidská stránka a minulost.
Takže zbývá jen dodat, že film se zařadil mezi mé oblíbené a určitě se na něj někdy zase ráda podívám.

29. dubna 2009
avatar uživatele
40 %

Tento film jsem viděl už předtím a moc dobře si pamatuji, že se mi moc nelíbil, ale jelikož je moje paměť velmi děravá, když nebylo nic jiného, podíval jsem se na to teda znovu. Co se stalo minule, stalo se i teď. Už jsem viděl film Merlin, který také vyprávěl Artušův příběh, ale i když ten film nemá nejspíš označení A, je pořád mnohem zábavnější než tato trapná rychlokvaška. Diváky nejspíš přitáhne pozornost k filmu prostřednictvím výběru herců. Clive Owen, Kiera Knightly, to jsou vskutku velmi známé a populární tváře, ale já musím vyjádřit své zklamání k oběma hercům. Doba staro nebo středověku nesvědčila ani jedné z postav, protože ač je film příběh lidí a ne žádných příšer atd., nebyly v žádné z bitev využity žádné vizuální efekty, které by to jako v Lotrovi pořádně zkrášlily, což je záležitostí jenom výcviku všech herců. Ti určitě pro to, aby jejich boj vypadal přesvědčivě, podstoupili různé bojové výcviky, ale když jim nepřátelé lezli pod zbraně a nedokázali aspoň předstírat, že jsou pro hrdinu velkým soupeřem, všechna snaha šla k šípku. A co teprve příběh… Scénář je podle mého názoru naprosto příšerný a pro příběh neuvěřitelně přímočarý. Vše je taženo jednou linií bez odboček, což má taky za příčinu mizernou délku filmu. Clive Owen mě jako Artuš rozhodně nepřesvědčil. V brnění s mečem v ruce vypadal jako naprostý outsider a jeho rytíři jakbysmet. Kiera Knightly měla ve filmu naprosto neplnohodnotnou hlavní roli. Její scény byly všechny stejné a bez náplně, její erotická scéna neměla ve filmu žádný smysl a ta závěrečná scéna ze svatby mě už úplně dostala na kolena. I když jsem film včera střídal o přestávkách s hokejem, i když jsem přepnul o pár minut pozdě, vůbec o nic jsem nepřišel.

26. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

zajímavej námět a úžasný provedení... podle mě jeden z mála dobrejch filmů... hlášky tam sou dobrý, výprava je velkolepá a herecký obsazení je fantastický... Kiera je tady podle mě skvělá, nejlepší je scéna na jezeře... vřele doporučuju každýmu, kdo neviděl a kdo viděl, at si zoopakuje.. tak jak já aspon jednou měsíčně :oD

26. března 2009
avatar uživatele
90 %

Tento film je podle mě docela netradiční zracování legendy o Artušovi a jeho družině. Docela by se dalo říct, že dost vybočuje z řady nudných podobných filmů. Tento film je skvělý. Upoutá jak výpravou tak hereckými výkony a prostředím kde se natáčel. Opravdu skvělý film

22. března 2009
avatar uživatele
100 %

moc hezký..

Podle mě je to moc hezky, a zatim nejreálněji ztvárněná pověst o Artušovi a Kamelotu.. Moc krásnej film, výborný obsazení, a skvělá atmosféra, která nepostrádá ani napětí a hezký bojobý scény.. Líbí se mi dokonce víc než První rytíř

26. ledna 2009
avatar uživatele
40 %

Další Artuš

Těch Artušových knih a filmů o něm je už celkem dost. A názorů na skutečnost jak to asi bylo ještě mnohem víc. Každý si příběh o Artušovi upraví podle sebe a záleží jen na hodnocení diváků, který přijmou za to, že na ně nejlépe zapůsobil. Za další neexistuje žádný Adriánův val jak sem se tady dočetl, ale pokud vím dal ho postavit císař Hadrián, což byl Trajánův nástupce. Šlo o komplex pevností, které měli zadržovat anglo-saské kmeny a království. Tento komplex opevnění byl vyšetřován britskými archeology a zveřejněny byli nové poznatky a důkazy proč se Římané stáhly. Nakonec je to zcela úplně jasné z historie proč a proč uprchl i samotný císař.

16. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

Je to opět úplně nové pojetí legendy o králi Artušovi. Jako samotnej film je to celkem pěkný, ale nesmí se pořád myslet na tom, že je to ten Artuš o kterém znám úplně jiné legendy. No co, Američani to pojali nově...

3. září 2008
avatar uživatele
100 %

Král Artuš

Úplne najlepší film aký som kedy videla! Je v ňom podľa mńa všetko skvelý herci, skvelý dej, úplné skvelá hudba. Myslím, že zatiaľ žiadny film spojený s bojmi ma neočaril viac.

12. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Další z řady historických filmů, který se mi moc líbí. Osobně se mi zamlouvají filmy v původním znění, ale zrovna tehle film jsem poprvé viděl nadabovaný a už si ho jinak nepouštím. Myslím, že se tu hodně dabing povedl. Král Artuš ukazuje skvělé herecké výkony rytířů, kteří spolu bojují bok po boku X roků. Čest, hrdinství a odhodlanost nechybí žádnému z nich. Nejvíc mě prostě pokaždé dostane scéna, kdy odjíždějí vesničané, které doprovází Artušovi rytíři. Potom se objeví Artuš sám na kopci připraven k boji a obraně proti útoku nemilosrdných Sasůs. Kdo chce vědět jak to pokračuje, musí se na film podívat. Proto tenhle film vřele doporučuji. Samozřejmostí je skvělá hudba, kterou si pouštím v autě, když se chci uklidnit.

7. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Král Artuš

Král Artuš je muj 2. nejoblíbenější film.Ale jediné co mě štve, že to není vůbec podle skutečnosti.Ale má to hezký bříběch a i boje stojí za to, i když Tristan a Lancelot tam zemřou a to jsou mí dvě nejoblíbenější postavy z krále Artuše.

24. července 2008
avatar uživatele
100 %

Král Artuš

Král Artuš je dobrý film co se týče historických poznatků, ale co se týče reality, myslím si že byla úplně jiná. Nejlepší na tomto filmu je že přátelství, které se zdálo být tak křehké přetrvalo a sjednotilo je na konci té rozhodující bitvy o přežití a o svobodu pro lid. No až na to že je ten film zbytečně dlouhý, některé pasáže tam vůbec být nemusely. NEvadí, rád na to ještě kouknu.

15. července 2008

35%

Další boje za svobodu ve stylu Statečného srdce. Tentokrát jen jako bonus s modře pomalovanými mužíčky. Vlastně počkat, ty jsou ve Statečném srdci taky. Takže ne, nic nového ve filmu nenajdete. Nuda a nezáživnost v celé své otravné zbytečnosti.

15. července 2008
avatar uživatele
70 %

Miluji historické filmy a tenhle patří mezi ty povedené, dodneška lituji, že jsem si tenkrát na to nezašla do kina, protože bych si to zatraceně dobře vychutnala :o) Ta kombinace nádherné hudby a ještě k tomu "čučavého" filmu byla strhující...Clive Owen byl tehdy pro mě jedna velká neznámá, takže v tomhle filmu jsem ho viděla poprvé a i když ho nijak neodsuzuji a vysloveně mi nevadí, tak koukat na něj pořád by se mi asi nechtělo, je dobrý, ale jsou i lepší, co víc k tomu říct :o) Ioan Gruffudd byl oproti němu úžasná podívaná, ten herec by měl jednou dostat nějakou větší příležitost ! Celkový dojem z filmu kazila kostnatá Keira Knightley, beru že patří mezi současné nejlepší mladé herečky, ale zase ji nemusí cpát všude, na některé ty filmy se pak nedá ani dívat. Někdy to bylo zbytečně plné bezduchých úvah, takže to bych trochu zkrátila. Jindy se zase moc bojovalo, až jsem ztrácela orientaci kdo je kdo v té vřavě, ale celkově to byla krásná podívaná a já byla mile překvapena, že ten film není takový krvák, jak jsem si dlouho myslela ! Dávám 70%, protože to bylo super, ale přeci jen je daleko více kvalitnějších filmů !!

10. července 2008
avatar uživatele
80 %

Nemám moc ráda historické filmy, ale tenhle mne zaujal. Herecky i dejovo. Zajímavej exteriér, moc pěkný to bylo.

10. července 2008
avatar uživatele
60 %

Předvídatelná Keira

Jen tak náhodou jsem zjistila, že na Primě poběží tenhle film a jen tak náhodou jsem se rozhodla, že jej skouknu. Celý film trvá něco přes 2 hodiny, ale scény, ve kterých se bojuje, trvají tak maximálně 30 minut. Škoda, protože boje mezi rytíři a Sasy jsou vydařené. Mnohem více se ve filmu objevuje neustálé přemýšlení, úvahy na téma Řím, náboženství, chování, svoboda atd. Tyhle "hlubokomyslnéů úvahy mohly být klidně o polovinu kratší a vůbec by to nevadilo. Nakonec si divák musí počkat na posledních 20 minut, aby viděl konečně pořádnou bitvu, která je, jak už jsem se zmínila, velmi povedená. Co se týče hereckého obsazení, Clive Owen a Ioan Gruffudd jsou trefou do černého, oba hrají velmi dobře, nevýhodou ovšem je, že jsou si celkem podobní a tak jsem si je na začátku občas popletla. Keira Knightley možná hraje neohroženou Ginevru dobře, její role je ale až moc předvídatelná. Vlastně se dá celkem dobře předvídat celý film, možná až na závěrečný konec, ale jinak nemusíte být zrovna génius, aby vám nedošlo, jak to asi tak skončí. Kdybych film točila já, zkrátila bych určitě scény, kde se mluví a nahradila bojem. Král Artuš není žádný filmový brak, ale viděla jsem lepší historické filmy. 60%

6. července 2008
avatar uživatele
100 %

Hezké

Tak já teda historické filmy (či dobrodružné) nesleduji, nic méně jsem se rozhodla film zhlédnout. Přišla jsem teda o první půl hodinku... Potom už jsem film viděla celý až dokonce a moc se mi líbil, opravdu celkově, scény, boje, herci atd. Scéna na ledě byla super. Jen mě mrzelo, že na konci zemřel Lancelot :-(. Takže hodnotím určitě kladně.

5. července 2008
avatar uživatele
100 %

úžasné

Tohle je pro mě hodně špičkovej film a určitě každýmu doporučuju se na něj podívat. Je plný emocí, vzrůstajícího napětí, skvěle ztvárněných bojových scén i scén ostatních. A o dobrých hereckých výkonech ani nemluvím. Jediné, co bych mu vytkla, je scéna s šípem, který zastřelí muže na stromě. To je podle mě dost uvalené. Ale i přesto dávám 100%.

28. března 2008
avatar uživatele
100 %

Trhák

Historické filmy sleduji celkem často, ale většinou je vidím jednou až dvakrát. Ale Král Artuš mě uchvátil hned na první pohled. Nejen díky hereckému obsazení, ale i kvůli prostředí, zápletkám atd.
Mohu jen dodat, že je to bezva film, na který se vyplatí podívat!

16. března 2008

Tak já nevím, ale mě se nový Král Artuš líbil hodně!Vážně nevím jak to bylo doopravdy, protože se o legendu o Králi Artušovi moc nezajímám, ale toto stvárnění mi přišlo docela uvěřitelné, reálné(Merlin tam je jen velice inteligentí člověk, než nějaký čaroděj)!Co se týče samotného děje tak ten mě docela strhl a ikdyž tam bylo nějakých bitev vcelku poskromnu tak byli kvalitní a ikdyž se tam v uvozovkách nic nedělo udrželo to suverénně mojí pozornost!Co sem dál velice odcenil byla taky ta troška humoru která správně odlehčila situaci!Dalším jednoznačným kladem byla kamera která excelovala nejen v bitvách které byli díky ní krásně přehledné, ale i v klidných záběrech!A co by to bylo za historický film který by neměl dobrou hudbu...a, že opravdu dobrá byla!Mno a konečně co se týče herců tak za mě byli přesvědčivý prostě všichni a každy z nich vnesl do filmu něco svého!Nejvíce prostoru dostal samozřejmě Clive Owen jako Král Artuš a zaprvé se mi do role hodil a za druhé jí zahrál citlivě a uvěřitelně!Takže za mě není téměř co vytknout...

15. března 2008
avatar uživatele
70 %

Historické filmy mě moc neberou, ale Král Artuš je celkem nadprůměrný. Řekla bych, že obsazení je dobré. Jen se podle mě vytratilo takovéto "artušovské kouzlo" tajemna a magie. Merlin tady vypadal jako bezdomovec, bylo to tu moc zreálněné...

15. března 2008
avatar uživatele
60 %

parodie?!

No, byla jsem zvědavá a koukla jsem se na to. Hrůza! Kiera Knightly, byla zase stejně hrozná jako v Pirátech, Clive Owen jako Artuš byl dobrej, akorát se tam tvářil, že mě to spíše odpuzovalo, Ioan Gruffud tam vypadal skvěle a to mě přimělo se na to koukat do konce. Musím říct že to nějakej skvělej herec není, ale ušel. a celkovej film mi ani trochu nepřipomínal opravdového krále Artuše, ale nějakou vymešlenost hallywoodských režisérů. Když sem to shlédla celé napadflo mě jestli si náhodou někdo nědělal legraci, když tuhle slátaninu natočil. Musím přiznat že ten film zachránil Clive Owen, svým hereckým výkonem a božsky vypadající Ioan Gruffud (který tak božsky v reálu nevypadá, spíše naopak), proto mu dávám 60%.

28. září 2007
avatar uživatele
40 %

Tak to vidím já...

Nezajímavý a nudný film, který vůbec nestál za zhlédnutí. Stará dobrá Artušovská legenda je až moz zreálněná. Kam se film hrabě na jiné podání krále Artuše. Hlavně už nespočetněkrát promílané poselství je tu ještě o něco nudnější.

21. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Krásny film, milujem historické filmy... Dávam 90%, lebo: Po 1. Chcela som dať 100%, ale nahnevalo ma, že na konci zomrel môj obľúbený z rytierskej sedmičky- ten, čo mal tie vlasy do tváre a behal všade s tým vtákom.
Po 2. Chcela som dať po umretí môjho rytiera 80%, ale zachránili to Artušove krááásne oči...

13. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Jedním dechem...

Velmi se mi tento film líbil. Jednak se mi zde líbily pohledy na tehdejší krajinu, hudba, herci. Myslím, že se Kiera do té role skvěle hodí. Ačkoliv měl tento film pár mouch, jako třeba historické chyby, i tak dávám 90%. Jsem docela spokojená, Ikdyž to mohlo být lepší

3. srpna 2007
avatar uživatele
70 %

Je mi úplně jedno jestli je historicky přesný nebo ne. Hlavně jsem ráda, že tam nejsou žádná kouzla a magie, protože je to reálnější a snadněji uvěřitelnější. Z postav mě zaujala postava Lancelota - podle mě byl ze všech nejpřirozenější. Je to celkem dobrej film. Lepších 70

29. července 2007
avatar uživatele
50 %

Historicky úplne nepresné

Tento film nieje zlý,ale ani vynikajúci.Dal by som mu aj viac percent,keby bol aspoň historicky presný,a ked som zistil,že jej dorábali prsa,musel som sa smiať.Ten film bol už od začiatku predurčený k priemeru.

23. července 2007
avatar uživatele
100 %

Hvězdná bojovná Keira

No podle mě,je Král Arutš jeden z nejlepších historických filmů co jsem viděla.Keira tam úžasně září,a obdivuju kolik se toho musela fyzicky naučit ,aby tamn mohla hát .Prostě super

17. června 2007
avatar uživatele
60 %

NO, netvrdím, že to není špatný film, ale dobrý taky není. Dle mého názoru patří do takové té prostřední skupiny. Čekala jsem od filmu mnohem víc. Více bojů, akce, a předvedení ukázkových velkolepých scén. Bohužel jsem se toho nedočkala. Film je zaměřen spíše na hlavní trojici hrdinů, což sice taky není špatné, ale sem se to podle moc nehodí.

30. května 2007
avatar uživatele
70 %

Nevíím...

Ve filmu mi ani tak nevadily historické nepřesnosti-já totiž ani tu pravou historii neznám :) ale spíš to, že jsem to nějak moc neprožívala, moc jsem se nebavila... zatím jsem to ani nedokoukala do konce a moc se mi nechce... ale asi to udělám... jinak je to ale pěkně natočený a líbí se mi rytířská oddanost... ale už jsem zkoukla lepší historické filmy...

24. května 2007
avatar uživatele
30 %

nic moc - nuda

Celkově historické filmy nějak zvlášť nemusím. Řekl jsem si ale, že z doby středověku by to mohlo být zajímavé a podíval se na tento film. Nic mne nepřekvapilo a historické snímky asi fakt nejsou nic pro mě. Děj byl o ničem, jediný moment se mi líbil a to scéna na zamrzlém jezeře, jinak jsem zbývající čas jenom toužebně očekával konec.

17. května 2007
avatar uživatele
40 %

To se jim zrovna moc nepovedlo

sice zboznuju legendy karle artuse, jeho meci exkalibru a spoustu legend kolem neho ale tenhle film se jim opravdu moc nepovedl s kralem artusem to nema nic spolecneho krome toho ze se jmenoval karsl artus....

17. května 2007
avatar uživatele
80 %

docela mě předvapil. už jsem se duševně připravovala na výbuchy romatické lásky, vášnivé vlastenectví a hromady usekaných údů, ale ono nic. vlastně tím si mě hlavně získal. není historicky z nějpřesnějších, ale přesto se na něj dalo koukat.

16. května 2007
avatar uživatele
40 %

Myslím,že to potřebuje docela dost velký talent,vzít tak výživné téma jako je legenda o králi Artušovi a udělat z toho dvouhodinovou nudu......

15. května 2007
avatar uživatele
60 %

Lepší jsem ani nečekal

Přiznám se napřed, že jsem při sledování Krále Artuše nedával příliš pozor, protože výpadky signálu TV Prima (už by s tím pokrytím republiky mohli konečně něco dělat) byly skutečně nesnesitelné a občas jsem místo dialogů slyšel tak hrozivé pískání, až jsem měl chuť vyhodit televizi z okna. Ale to co jsem měl možnost vidět, mě docela mile překvapilo. Bohužel, to celé působí dost nezapamatovatelně, příběh jsem dle zdejších názorů asi taky hledal marně a celé to prezentování jako reálného vyobrazení Artuše mi přijde teď po shlédnutí jako snad špatný vtip. O bojujících ženách, takovýhle moderních oblečcích, a že by byl Artuš křesťan, jsem vážně nikdy neslyšel. Dále boje: od dob Pána prstenů zkrátka všechno působí jednoduše až směšně. Co říct závěrem: ty dvě hodinky při sledování tohoto docela pěkně utekly, Clive byl charismatický, Keira už méně, zařadil bych to do stejné kategorie filmů jako Alexander a Trója, přičemž druhý z kategorie je lepší, první horší.

14. května 2007
avatar uživatele
60 %

Film bez naplne?

Artuse sem ted o vikendu zhledla a musim rici, ze me to nijak moc nezaujalo. Libili se mi lokace, herecke vykony i kostymi a podobne., ale nejak me nezaujal ten filmovy pribeh. TAk sem se na ten film koukala a nekdy asi ctvrt hodiny pred koncem kdy sem podle hodin zjistila, ze za chvili pobezi jinej program, sem si jenom rikala: to uz je konec? Nejak se tam toho moc nestalo.
To je muj pohled na ten film. Nechci svym nazorem urazit skalniho fanouska ani nejak kazit pohled na film, ale tak to proste vidim ja.

14. května 2007
avatar uživatele
80 %

Sice nemusim válečný filmy nebo něco na ten způsob, ale tohle mě víc oslovilo. Nejen že sem tam vsunuli autoři nějakej černej humor, avšak celkově to nebylo špatný.Navíc se přiznám, že nemůžu hodnotit tolik objektivně jako někdo, kdo ví o Artušovy první a poslední. 70%+5% za přitažlivý herecký obsazení a prostření :)

14. května 2007
avatar uživatele
30 %

Tolik zvučných hereckých jmen se sešlo v jednom filmu a zrovna je to taková blbost. Asi jsem zaujatej, protože mám rád tu klasickou legendu o Artušovi, nevím. Jediné co mi připadalo v pořádku, byla úvodní bitka. Pak už to šlo jenom z komce. Jako kdyby Fuqua hned na začátku oddělal spojku a pak už nemohl přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Jeho nudný styl režie mi je prostě a jasně cizí. Jednotliví rytíři kteří bojovali jako nějací ninjové mi přišli spíš směšní a to pak zvlášť v okamžiku, kdy se přiřítili pomoct Artušovi na konci v těch "super" helmách. Jediné jméno podle mě celkem stojí za zmínku a to je Clive Owen a i ten hrál celkem nevyváženě a chvíli působil jako parodie na sebe sama. Zbytečný, dlouhý a nudnýýýý film.

13. května 2007
avatar uživatele
80 %

Skvělej film, ale hodně si odporuje s faktama, ale co na tom záleží hlavně, že se na to dá dobře koukat.

13. května 2007
avatar uživatele
60 %

mno

Rozhodně se filmu nedá upřít, že přinesl dost neobvyklej pohled na legendu o artušovi, ale jinak moc chvály pět nemůžu. Spousta chyb, včetně těch historických, hodně sentimentálních a natažených scén, obsazení sice zajímavé, ale herecké výkony i přes to nijak oslnivé. Abych jen nehaněla, tak hudba a exteriéry byly pěkný a jako celek ten film nepůsobil zle, viděla sem hodně horších. Takže za snahu dávám 60 %.

13. května 2007

king arthur

Obával jsem se, co se stane s příběhem o Artušovi, když se ho ujme Hollywood... Po zhlédnutí filmu mohu říct jediné: mohlo to dopadnout hůř. Největší slabinu vidím v ději. Když se to vezme kolem a kolem, tak lze říct, že zde děj skoro ani není. Tím pádem byl film místy opravdu nudný. Tvůrci tvrdí něco v tom smyslu, že je to podle skutečných událostí. Nevím, kdo jim na takovouhle blbost může skočit. Je to prostě hollywoodská pohádka. Celý film naštěstí zachraňují charismatičtí herci v čele s Clivem Owenem. Další věcí, kterou se může film pochlubit, je celková vizuální stránka – chválím hlavně kameru. Nejsilnější stránkou filmu jsou bitvy – hlavně ta na zamrzlém jezeře. Je hodně kvalitně zpracovaná, hezky se na ni dívá, je působivá. Ta velká závěrečná bitva taky není špatná, jediný problém vidím v tom, že je nepřehledná – tím pádem jí člověk nevěnuje moc pozornost, protože stejně neví, kdo je kdo... Král Artuš je vizuálně hodně působivý film, kterému ale chybí děj.

13. května 2007
avatar uživatele
80 %

Král Artuš mně překvapil v kladném i záporném slova smyslu. V kladném, že to byl historický film z těch lepších a že v něm hrál výtečný Clive Owen, který se bezpochyby dobře ujat dobrého srdce Artuše. A na straně druhé jsem nějak byla natěšena hlavním trojúhelníkem, který byl ve filmu ztvárněn jen velmi vzdáleně oproti tomu, co jsem všude před tím četla a slyšela...
Ale v celku dobrý historický film...

13. května 2007
avatar uživatele
100 %

No, tak tenhle film mě opravdu dostal.Z počátku jsem si myslela, to zas bude historická kravina,ale opravdu mě to překvapilo.Navíc zde hraje můj oblíbenec Clive Owen a tím si mě ten film získal.Děj slušný, obsazení taktéž dobré.Najdou se zde i akční scény, které jsou opravdu dobré a velmi dobře udělané.Rozhodně všem doporučuji.A koho neučaruje příběh o Artušovi,tak vás určitě učaruje šarm a herecký výkon Cliva Owena.

12. května 2007
avatar uživatele
50 %

Jako rozený pesimista (a notorický lhář) se na všem snažím hledat klady. A proto už nějakou chvíli přemýšlím, co vlastně pochválit. Určitě exteriéry - takhle zelená tráva musela dát práci. A led. A možná taky stromy. Tím nechci říct, že by ten film byl vyloženě špatný, ale zásadní nedostatky měl. Hlavně neuvěřitelné výkony, obzvláště Keira byla strašná (a to nemluvím o kostýmu nebo lukostřelbě s vykloubenými prsty). Taky Artuš. Ten by podle mě nemusel mluvit (pokud nezbožňujete povzbuzující projevy před bitvou či hledání sebe sama). Taky bych vystřihla závěr. A většinu prostředku. Hmm, možná to ani nemuseli točit.

12. května 2007
avatar uživatele
90 %

Arthur

Myslel sem si že to bude pěkná blbost ale když sem se na to podíval tak se mi to docela zalíbilo. I když, psalo se, že tohle je skutečný příběh o Artušovi ale mě se to o moc skutečnější než legenda nezdálo! Bylo tam ale hodně dobrých scén atd. Takže těch 90% je docela právem.....

7. května 2007

Docela dobrý

Film jsem viděla a zdálo se mi to docela dobrý. Konečně osvobození od Artuše, kulatého stolu, Camelotu a Excalibru a té známé pohádky. Dostalo to trochu dobovější ráz. I když ten závěrečný Happy End mě docela zklamal...lepší by byl nějaký otevřený konec, než to že se stal králem, vzal si Guinever a byli spolu šťastně až do smrti. No ale to už je vedlejší. Hudba nádherná, Zimmerovi se to povedlo opravdu hodně, možná líp než Piráti z Karibiku, takže hudbě 90%. Herecké obsazení nebylo nijak špatné. Artuš co by anglický herec (už nevim jeho jméno) byl docela dobrý, ale bylo vidět, že moc zkušeností nemá a taky působil dost jednotvárně což se díky bohu ke konci filmu měnilo :-) Keira neměla moc prostoru ale už to nebyla ta stará známá Guinever. Lancelot se mi líbil opravdu hodně...Neměl chybu :-)
Jinak oceňuji úžasné hlášky, což dokazuje, že i při takovém filmu se dá pořádně zasmát :-) Takže mé konečné hodnocení je 96,5 %,

6. května 2007
avatar uživatele
60 %

To nás zase scénáristé měli chuť tahat za nos a vytvářet jakousi novou a neobjevenou teorii o Artušovi,jeho družině a kulatém stolu.Že se jim to moc nepovedlo nemusím ani podotýkat. Když jsem si četla obsazení byla jsem nadšená, protože tahle trojice patří k mým nejoblínenějším hercům ale s nadhernou hudbou Zimmera je to jediné co stojí za zmíňku.

28. dubna 2007

King Arthur

Film je hvězdný, nejen před, ale i za kamerou. Jen nevím, zda to tenhle mírně nadprůměrný film zachrání... Proti historickým filmům nic nemám, jen musí vypadat trochu jinak, než tahle Owenova
one-man show. Clive Owen není špatný, ale ve Spojenci byl mnohokrát lepší ;)

1. března 2007
avatar uživatele
100 %

Ikdyž tento film má jiný děj než všechny legendy o Artušovi,ikdyž tam není Excaliber a ikdyž některý věci jako,že Artuš je ze Říma jsou stupidní,se mi tento film hodně líbil!!!Clive Owen byl skvělý a Keira Knightley velice zajímavá:)pěknej film sice se nezapíše do dějin tak,aby se na něj vzpomínalo,ale určitě zaujme.

25. února 2007
avatar uživatele
100 %

Třikrát tleskám. Opravdu jeden z nejlepších filmů, co sem v poslední době viděl. Skvělý děj a hlavně skvělé obsazení herců. Opravdu velmi povedený film.

20. února 2007
avatar uživatele
pier
...
100 %

Smrt Sasům

Mám rád legendy o Artušovi a jeho rytířích kulatého stolu viděl sem všechny filmy kde je o něm jen nepatrná zmínka,ačkoli děj mi příjde obyčejný nezaslouží si míň jak 80 procent,na můj oblíbený excaliber to nemělo ale to nemá žádný film,Owen exeloval sice tam vypadal jako vrah z Collatrealu ale klobouk dolů dyť tahle role mu otevřela cestu do Hollywodu.

16. února 2007

když si odmyslím Keiru Knightley, tak film je opravdu povedený a úplně nejvíc mě dostala ta hudba. Zbožňuju song Tell me now (what you see), je to opravdu nádhera a Clive Owen je jako Artuš fakt dobrej

15. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Film nebyl špatnej jen mě HODNĚ zarazil úplnej začátek jak si Artuš 'poklepává' po rameni s římany, oni žili ve stejný době?! Mě se to teda nezdá, dyť doba hradů je od 8.-9. stol.n.l. a výš. Proto se mi to zdá divný i když režisér Antoine Fuqua a všichni ostatní nejsou tak hloupý aby si tohodle nevšimli tak je to asi v pohodě.

15. prosince 2006

Král Artuš nově

Mě se král Artuš v novém provedení líbí ať si nakrásno rádoby od(p,b)orné časopisy typu Premier a další píšou co chcou. Možná jsme ztratili iluze o mýtickém Artuši, ale alespoň ten film nedělá z lidí hlupáky a snaži se divákům podat informace o nových objevech ohledně původu Artuše. Nemůžu pochopit jak se někdo může pohoršovat nad tím, že Artuš změnil národnost a tak. Prostě jsou nové informace o jeho původu a proto nám film "necpe" žádné pohádky. Nadpřirozené efekty naopak dodávají filmu grády.

5. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Dobrý film, pútavý príbeh. Určite nevstúpi do dejín, ale bude populárny. Pekný film, ktorý sa vydaril.

1. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Už sem to viděla snad milionkrát a ještě mě to neomrzelo. Mají tam fakt super hlášky. Navíc herci se do svých postav docela vžily, takže bych jim to i věřila. Ioan mě naprosto učaroval. Ty jeho kecy, mohla bych se umlátit smíchy. Jen ten konec...pokaždý, když to vidim, brečim jako želva. moje oblíbená postava a oni ji zabijí =(

13. října 2006
avatar uživatele
100 %

Konečně

Můj názor se skoro stoprocemtně ztotožňuje s autorem reccence, ale 10 % bych přdal.Už mě unavoval klasickej Artuš.Tohle je něco novýho a setsakramentsky se mi líbil Clive Owen.A lastně celá družina.Hlavně Dagoneth stál za to.Moc toho nenamluví, ale za to když se do toho opře je to síla.Supr film můžu doporučit všem co už čáry máry v klasickým Artušovi lezly krkem jako mě:-)

1. října 2006
avatar uživatele
pb
...
100 %

Na to že je to historickej film, tak je povedenej. Historický filmy bejvaj nudný akorát s trochou akce ve válkách. tohle je ale něco uplně jinyho. tohle je historickej film,vtipnej, akční a super. ja u historie usínam ,tohle mi alye usnout nedalo. moc pěknej filmík.

8. září 2006

ODPAD

Horší historický film jsem v životě neviděl. Nejen že jrál Artuš ve filmu jaksi změnil národnost, ale z Adrianova Valu se stala rázem Velká Čínská zeď, z jeho pobočníku kelt, mongol a další. Z Merlina udělali bezdomovce, z Guinevry pošahanou divoženku, do mečů dávaly imbusy, prostě hrůůůůůůza. Lituji toho že jsem tento film viděl, jsem ZNECHUCEN

3. září 2006
avatar uživatele
100 %

New Arthur!

Hodně lidí ten film odsoudilo, ale mě se zalíbil. Je to nový pohled na jednu z nejznámějších světových legend. Fantasy svět teď vystřídala reálná podoba našeho světa. A ikdyž mám fantasy rád, film mi pomohl nahlédnout na Artušovskou legendu z jiného úhlu. Ve filmu je dost akce a také humoru. K tomu si přidejme historické téma a máme skvělý film.

1. září 2006
avatar uživatele
konz
...
100 %

suprovej

Další z řady vynikajicích historických filmů. Skvělá hudba, vynikající záběry, skvělej děj a vyborné herecké obsazení. Velice se mi líbyl herecký výkon herečky Kiery Knightley

26. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Bezva film....

Další super historickej film, který má pěknej příběh a sledovat ho je opravdu zážitek. Sice se liší od legendy krále Artuše, ale to filmu jen prospěje.

21. srpna 2006
avatar uživatele
50 %

No tak to bylo trochu divný celí pan artuš těšil jsem se na pověst o králi anglie a né film podle toho ce si myslej archelogové a vědci a historikové jak to asi bylo ale ta krajina tam byla super

18. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Artuš v Římě?

Tímto krokem filmaři naštvali snad všechny historiky i milovníky legendy o Avalonu a Camelotu. Jako film o králi Artušovi to podle mě nejde brát, jako hollywoodský trhák se na to dívá líp. NAvíc nám střelili hlavní tři protagonisty, Ioana Gruffudda, Cliva Owena a Kieru Knightley. MYslím, že pěkná podívaná, ale král Artuš sloužící Římu??

24. července 2006
avatar uživatele
80 %

Tohle je film, na který jsem se do kina opravdu moc těšila. O Artušovi jsem už viděla moc a moc zpracování a tohle se mi líbilo ze všech nejvíc. Ať už jsou to herci nebo bitvy....všechno bylo prostě super.

4. července 2006
avatar uživatele
100 %

Pověsti o Artušovi miluju už od raného dětství, tak jsem byla zvědavá, jak si tentokrát povede Antoine Fuqua. Po pravdě řečeno jsem byla velmi překvapena, jak tuto legendu přepracoval, ale je to opravdu velmi povedený film! Velmi mile mě hlavně překvapil Clive Owen a Ioan Gruffudd coby Lancelot - podali opravdu velmi dobrý výkon (hlavně Owen!) a já téměř smekám!

21. června 2006
avatar uživatele
40 %

Další z pokusů o ztvárnění nejslavnější evropské legendy a zároveň další, který je adeptem na odpadkový koš. Pokud by to byl film o jiném králi, tak je to opravdu slušná akční vypalovačka (zvláště bojová scéna na zamrzlém jezeře). Kamenem úrazu je však způsob jakým bylo naloženo s mýtem. Legenda byla pohřbena, ať žije skutečný hrdina. Některé z postav doznaly velkých změn oproti předloze: Z Guinevery je akční polonahá potetovaná bojovnice, Merlin moc prostoru nedostal a vypadal spíš jak bezdomovec a chudák Lancelot, nedostal ani šanci svést Guineveru. Toto spojení mi prostě v tomto filmu vůbec nesedí.

15. června 2006
avatar uživatele
60 %

Další Artušův příběh

Film Král Artuš jsem odsoudila dávno předtím, než jsem měla možnost ho vidět. Stačily mi ukázky, které mi jako by kazily všechny představy o tajemnu té artušovské doby a merlinovské éry. Proč by Guinevera měla někde skákat namodralá s lukem? A proč Merlin nečaruje?
A tak jsem několik prvních minut u nevýrazné bitevní scény zívala a přemýšlela, zda se na film vůbec dodívat. Nakonec jsem usoudila, že jsem tvůrcům křivdila. Proč bychom taky nemohli dostat naservírovanou trochu reálnější podobu legendy? Akční scény mě příliš, pravda, nebavily ani nezaujaly, i když u té poslední jsem byla napjatá. Ale herecké výkony bych neodsuzovala. Rytíři byli vážně sympatičtí a vtipní (mockrát jsem se opravdu zasmála), Keira byla sice divoká, ale šlo jí to. Přesto se mi opět nelíbil konec, kdy probíhala svatba dvou milenců a bylo voláno Artušovo jméno, hlavní hrdina mi tak přišel jaksi sobecký a celé to bylo takové povrchní. Postavy měly být jistě probrány víc do hloubky, film tímto nedostatkem ztratil spoustu sympatií. Výtvarná stránka filmu je také jaksi nedokončená, prostě mi celkově přišlo, že to ze všech stran mohlo být propracovanější. Avšak i tak mě Artušův příběh (tedy další z jeho verzí) vcelku mile překvapil a doporučuji ho vidět už jen kvůli vážně milým dialogům artušových skvělých rytířů.

12. června 2006
avatar uživatele
50 %

Ne ne ne

Tenhle film se mi nelíbil. Byla jsem zvyklá na krásu, mystičnost, boží hudbu a příběh starého dobrého Excaliburu a teď tohle? Opravdu jsem tenhle film nezkousla. Sice některé scény a nápady nebyly špatné, ale celkově mi to připadalo, že to hrajou děti. Prostě vybrali špatné herce, byli moc mladí, ne že by hráli nějak špatně. Nepřesvědčilo mě to, docela nuda. Jeden z horších pokusů o zfilmování legendy o králi Artušovi.

12. května 2006
avatar uživatele
100 %

Moc pěkně natočen byl tento film. Na to že bylo už o Artušovy natočeno spoustu filmů , tak musím uznat že neztratil na svém příbjehu vubec nic.

1. května 2006
avatar uživatele
100 %

Artuš?

Zcela souhlasím s předchozím názorem. Někdo si chtěl asi jen vydělat prachy.
Jo a taky jsem nevěděla, že Artuš našel Guineveru v nějaký kopce a že Lancelot umřel ještě dřív než si Artuš vzal Guinevru...

24. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

...

Moc pěkný.Trochu mi to připomíná ostatní filmy historického typu ale tenhle je v něčem jiný.Určitě se mi ze zfilmovaných verzí Artuše líbil nejvíc.Dějiny sice byly trochu inak alefilmu to vůbec neuškodilo,změna je změna!

23. dubna 2006

Král Artuš

Tak to je jiný kafe. Období římské říše vyžadovalo dobrý meč a silné paže, proto je film plný soubojů a akčních scén. Film je inspirován historickými legendami a zajišťuje tak výbornou podívanou.

14. dubna 2006

Artuš!

Tak tento Král Artuš se mi líbil ze všech dosud ztvárněných filmů o Artušovi! Děj je přímo užásný! Jsou zde skvělé scénky s různými efekty! Nejlepší je tam však scénka na ledě,kdy proti sobě je Artuš se svými "spolubojovníky" a na té druhé straně záporný Sas Cedric. Film se mi hrozně líbí, a proto mu dávám 90% !!

14. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Trochu jinak

Jo film až na maličkosti byl dobrej. Sice tam bylo trochu toho americkýho kliše. A taky ne všechna výzbroj byla dobova (v ty době ? a vrukou barbaru ? ). Ale to je maličkost. Měl nějaký slabší momenty - no a, to má asi každej. Clive Owen je dobrej - i když Gruffud jako Lancelot se mi líbil mnohem víc. No a ta Guinevra? Trochu to možná přepískli, pár mejch známejch se taky rozčilovalo, ale uznávali, že to nakonec do toho filmu pohodově zapadlo. Bylo zajimavi sfilmovat tu legendu, tak jak "trochu jinak".A taky musim chvalit sountrack,je výbornej!

22. března 2006
avatar uživatele
90 %

Arthur

Tenhle film mě především zaujal tím že je jinej, je to vzkutku náhled do historie, vynechává legendy, jako je svatý grál a kulatý stůl není tak kulatý, zabývá se více historickými událostmi. Obávál jsem se dalšího natočení legendy o excalibru. Takže to dostalo správnou příchuť, herci byli dobří a děj mě neuspával. Navíc je to další film ke kterému jsem si pořídil soundtrack, hudba výborná.

19. března 2006
avatar uživatele
80 %

...

Tento film bych neviděla nebýt toho, že jsme na něj šli ze školou do kina. Nemám ráda historické filmy, takže jsem od Krále Artuše čekala jen zproštění od učení, ale k mému vlastnímu překvapení se mi film líbil, proto už nikdy nebudu předem odsuzovat historické film, tento byl opravdu dobrý určitě se na něj podívejte!!

9. března 2006
avatar uživatele
70 %

ha

Nemůžu si pomoct,ale mně se to líbilo.Asi hlavně kvůli té hudbě a kameře ala Michael Bay.Hlavní je vypnout mozek a nic od toho nečekat.Mluvím teď o nevystříhané verzi na dvd,verzi pro kina jsem neviděl,ale prý nic moc.

8. února 2006
avatar uživatele
100 %

Tento film mě velmi zaujal. Toto téma mám opravdu rád a konečně ho někdo natočil bez toho, aby se všude kolem čarovalo a vytvářeli se nadpřirozené věci a myslím, že to byl dobrý nápad a výsledek stojí za to. Bez obav ho mohu všem doporučit.

1. února 2006
avatar uživatele
60 %

No nic moc!!!

Tak tenhle film mě teda moc nezaujal.... :c/ Sice je dobře že ten děj není pořád stejný jako např. v Prvním rytířovi ale stejně je to strašná nuda... určitě mohly být kratší bitvy ale o čem by to pak bylo to bych moc ráda věděla.... Působilo to na mě že je to prakticky o ničem.... Ale vydržela jsem až do konce protože právě to nic mě připoutalo k obrazovce...

31. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Král Artuš

Konečně změna. Toto téma bylo už mnohokrát zfilmováno a vždy podobně, proto jsem docela uvítala nové ztvárnění. Pěkné akční scény, děj i herecké obsazení.

23. ledna 2006
avatar uživatele
weri
...
70 %

Král Artuš "trochu" jinak

Docela zajímavě pojatá legenda o Artušovi. Vlastně se o legendu nejedná, prý to má být historicky podložený příběh. V anglické historii se nevyznám a tak nemůžu hodnotit, jak věrně je to natočené. Ale určitě je to natočeno ve velkém hollywoodském stylu, teda bitka na začátek a velké řež na konci, mezi tím velká nuda. Jediné co vyplňuje prázdnotu je pár vtipných hlášek typu "dětská ruka svírající jablíčko", charisma hlavních postav a občas nějaký náznak děje. Jinak je to docela nudná záležitost.

10. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

super

Super!Kam se hrabou Mlhy Avalonu...Skvělej hereckej výkon, skvělí obsazení, prostě film co vás nezklame!Věřte mi!!!

4. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

I když jsem slyšel hodně o tom, že je to nepovedený film, tak se mi film líbil. Zajímavě zpracovaný a hodně syrový, ne jak nějaký velkofilm.

3. prosince 2005
avatar uživatele
60 %

Mírně nepodařený, řekla bych. Je velkolepý a opravdu bruckheimerovský. Jenže dialogy jsou trochu toporné, kamera se taky zrovna nepřetrhla. A celkově je dokonce unylý a nudný. Což by se nemělo stávat. Zvlášť u takových nepříliš historicky přesných popcornových spektáklů.

29. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

...

co se artušovi upřít nedá je nádherná kamera a hudba.. .film obsahuje i úžasný scény (např. bitva na zaledněnym jezeře je opravdu fascinující) ..ale jinak - co se příběhu týče - mi přišlo, že autoři prostě vzali postavy zjednoho příběhu a zasadili je do úplně jinýho.. .artuš tu celej film nevystupuje jak král, ale jako "zaměstnanec" římský říše, ginevra se proměnila na divošenku, z merlina je stařík nad hrobem, lancelot jen proplouvá, morgana tu neni radši vůbec.. .prostě mi tu chybí ten klasickej příběh...

27. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Král Artuš v novém!

Mám rád historické filmy a tento nám přiblížil legendu v trošku jiné podobě, než jsme si zvykli vídat ve filmech. Mě se zamlouvá proto, že se asi nejvíce přibližuje době ve které se asi příběh mohl odehrávat!

24. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Nádhera

Je to hezkej film, myslim že dost realnej. Hodně mrtvol krve všeho co se války týče. Tyhle historický filmy mám ráda, ale u každýho brečím a ani tady ten není vyjímkou :(.

16. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Fajn

Král Artuš mi přišel jako dobrej film. Nehledě na to, že v něm hraje Clive Owen:-)Většina lidí tu píše, že to má do legendy daleko, ale sama ta legenda už je tak, řekněme překopaná, tak kdo ví? Vlasntně mi to přišlo pořád lepší než pohádka s Seanem Conerym a Richardem Gerem.Asi tak.

13. listopadu 2005
avatar uživatele
20 %

nuda!!!

Takhle nudné zpracování artušovské legendy jsem opravdu ještě neviděla! Tvůrci sice kladli důraz na historickou autenticitu, ale dost věcí tam skřípalo. Dialogy-totální nuda, bojové scény-nic extra... Úplná absence mystických prvků (chápu, asi to byl záměr-ale dost to filmu ubírá). Mystika prostě k Artušovi patří. Suma sumárum...totálně vyhozené peníze a velké zklamání:( Jdu se kouknout na Excalibur, ať si spravím náladu!

4. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

LEGENDA

K legendě má tenhle film hodně daleko. A právě, že je to jen legenda o králi Artušovi. Není to ani pověst, natož nějak historicky podložená. Dost už bylo romantických Artušů, Lancelotů a Guinevere. Ví někdo jak to bylo? Ne, nikdo neví nic, vše jsou jen dohady. Myslím, že režisérovi a scénáristovi patří chvála za dobrý nápad a ztvárnění filmu. Herci odvádějí celkem solidní výkon. Výsledkem tak je velmi solidní historický film.

16. října 2005
avatar uživatele
100 %

Docela pěkný

Film se mi docela líbil..nejvíce asi ale hlavní představitelka a jedna z hlavních hrdinů.. .o) Též nebyly špatné bitvy se Sasy.... .o) zajímavě zfilmované, konec trochu smutný pro pár osob, ale jinak fajn.. .o) Králi Artuši do toho!! .o)

9. října 2005
avatar uživatele
20 %

Tak to je moc...

Zcela mimo mýtus. Ani se to tomu nepodobalo. Spíše někdo napsal nějaký scénář a řekl si "ale tak co, dám jim jejich jména kus navštěvovanosti je zajištěn!". Fakt hrůza...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Král Artuš

Historické filmy mám moc ráda, tento film zfilmován dle skutečného hrdiny a Clive Owen se mi v tomto filmu taky líbil, jako hlavní hrdina. Film dá se vidět i víckrát, dle mého názoru.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Kde je to kouzlo?

Možná jsem viděl starého Artuše (Merlina) mockrát, takže teď při koukání na to, jak to prý bylo ve skutečnosti mě moc nenadchlo. Jasně bylo to asi realistické (čti boje dlouhé nudné, příběh žádný, tedy nudný), ale já jsem v tom pořád hledal kouzla. Vždyť to ktomu už patří. nebo ne? Merlin, který vypadá jako bezdomovec mě opravdu neuchvátil. Další výhradu mám k postavě, kterou ztvárnila Keira Knightleyová (Verun všímáš si jak hezky počeštuju :-) ). Takovouhle slečinku bych chtěl tedy v té době vidět, když to je podle pravdy. Prostě z toho vznikla klasická Hollywoodská spatlanina, která se snaží vydělat na známých obličejích, a to už dávno nestačí, jak evidentně naznačili tržby.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

Určitě to neni špatnej film. Sice tam neni takový to klasický magično jako v předchozích filmech a už vůbec ne jako v psané legendě o Králi Artuši, ale je to zajímavej novej pohled nato, jak se to mohlo odehrát. Ale nato že se to pokoušeli natočit realisticky, tak si některý scény mohli odpustit a ten závěr by se dal taky líp natočit. Přesto se mi film líbil, měl něco do sebe.

Kdysi dávno
avatar uživatele
10 %

no

Tak tento film ma tak veľmi sklamal ako som sa naň tešil. Hlavne to, že sa to dosť odlišovalo od legendy, ale aj keď sa na to budeme pozerať ako na film, tak je príbeh dosť úbohý a tie súboje sú na tom ešte horšie je to asi natočené tak aby to bolo aspoň od 7 rokov :( Mali sa sa inšpirovať Statočným Srdcom

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Zklamání

No legenda byla zničena a tím i moje představa o Králi Artušovi. Víc nic k tomuhle filmu netřeba dodat

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Keira Knightley

Film je výborná akční podívaná, která má celou dobu spád a ani delší bojové scény nenudí. Tento příběh se mi líbil víc než původní filmy o Artušovi, nebo i o jiných rytířích.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

milujem hystoricke!

Moj najoblubenejsi film je Foret Gun a toto asi bude dalsi moj oblubený film! Zacinaju sa mi pacit hystoricke filmy a tento je tiez doby!!! Ale trocha sa zda ze Gladiator je trocha lepsi. Akurat vcera som sa nan dodival. Mal som ho tak dlho doma, ale vcera som sa knemu dostal.Supre na 1!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
0 %

legenda K.O.

Kdyby se ti hrdinové ve filmu jmenovali třeba Ferda a Pepa, a celý film se jmenoval např.Legionář, tak jsem z něj úplně nadšenej. Ale s legendou o králi Artušovi to mělo společného pramálo. Vlastně jen jména hlavních hrdinů. Jo a vlastně ještě kulatý stůl. Půjčil jsem si kvůli tomu i v knihovně knížku od nějakých historiků a opravdu bych chtěl vidět podle čeho to Ti Amíci točili?

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Studený film

Film je celý takový studený. Celková stylizace barev je nevýrazná, studená. Připočteme-li středověkou atmosféru, vznikne opravdu působivý film až běhá mráz po zádech. Skvělu Clive Owen i Keira Knightley, kteří si spolu zahráli i ve filmu Na Dotek. Námět filmu je všeobecně známy, nejde tedy o nic převratného. Hodnotit lze ostatní složky, které dopadly lépe než průměrně..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Moc povedený film

Je to moc povedený film, hodně mě to připomíná Statečné srdce, ale je to jiná doba. Perfektní efekty dodají filmu říz.

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

Moc nepovedený film

Co to je??? Tak to má ke králi Artušovi hodně daleko vlastně to má k němu asi stejně daleko jako Statečné srdce ale na to se aspoň dalo koukat. Nevim celý ten film působil zmateně a příjde mi jako by v něm šetřili na kulisách. Zbytečný čas zabitej v kině.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Arthur a spol.

1. polovinu jsem Artuše srovnával s Prvním rytířem, pak jsem se na to podíval znovu a musí se Artušovi nechat, že je originální. Bitva na ledu byla docela nereálná ale za to uchvacující...

Kdysi dávno
avatar uživatele
0 %

Chudák Merlin a ostatní

Jenom jednou jsem odešel z kina v půlce filmu. Teď jsem to málem udělal podruhé. Snad mě v sedačce udržela jenom zvědavost, zda to může být za chvíli ještě horší. Řekl bych, že k filmu není co dodat. Je o ničem. Ve srovnání s "Excaliburem" Johna Boormana z roku 1981, mi připadal "Král Artuš" jako tučňák ve smokingu vedle královny ze Sáby ve večerní toaletě.

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

no...

bola som dost sklamana.Dej bol strasny.Strasne jednoduchy a o nicom.Nic sa tam nedialo,iba chodili. Jedine,co sa mi pacilo bola postava Artusa.Myslim,za bola dobre vykreslena.Aj herec sadol.Ale teda porovnat to so Statocnym srdcom...Ani zdaleka!

Kdysi dávno
avatar uživatele
0 %

co??

Jak to dobře popsat? Děs běs hrůza... Pěkný kostýmy dobrý efekty ale co ten scénář? teda jestli byl Artuš říman a Merlin nějakej lesní mužík či co, tak já jsem královna ze Sáby. Nechápu kde vzali tu odvahu natočit film podle legendy o králi Artušovi, když s Artušem to má společný jenom jména osob a to že měl kulatej stůl (když opomenu fakt že ho měl od Merlina a tady přitom proti němu bojuje) prostě strašný.celou dobu jsem jen nevěřícně koukala a smála se, jako komedie by to šlo.

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

Nic moc

Myslel sem, že to bude teda větší trhák a vono nic.Ale co se dá dělat.Dokoukal sem to. Po půl hodině sem věděl jak to dopadne.

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Excalibur

Kráľ Artuš je najhorší historický film aký som kedy videl. Veleočakávaná ,,bruckheimerovka,, pohorela na plnej čiare. Režisér hitu Training Day to vážne pos.al!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Dal sa pozriet

Aj ked som cakl viac jedine co ma na filme bavilo boli bojove sceny ktory im celkom vyslo.ALe film mohol byt lepsi.

Kdysi dávno

Pohoda...

Král Artuš je snad 100x lepší než Alexandr Veliký. Film se sice moc nedrží toho, co víme ( Artuš a Lancelot oba milují Guineveru ), ale přece jenom se u filmu vůbec nenudíte. Opravdu dobrý film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Celkom fajn

Mne osobne sa ten film páčil.Jediný historicky film ktory som zatial vydel so štipkou Sci-Fi.A páčil sa mi dej a utoky na Artuša

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

OK

Miluju historické filmy a tak ani tenhle nezůstal pozadu. Byly tam bitvy a humor. Nic tomu nechybělo. A podle mě, tohle zpracování by se mohlo nejvíce blížit pravdě. Takže je všechno OK. Ale když se na to chcete podívat několikrát, zastihne vás zklamání. Tenhle filmík totiž začne nudit...

Kdysi dávno
avatar uživatele
10 %

Děs a hrůza

Nejsem proti změně. Proto sem se i na tenhle film podívala a dokonce sem ho dokoukala. Je to naprosto úděsný film. Moje kritika se týká hlavně děje. Tenhle film má dost daleko od historie a od fantazie ještě dál. Osobně sem byla dost zklamaná. Co můžu ohodnotit příznivě jsou maximálně kulisy a kostýmy.Výkony herců nestojí za nic a na filmu je to dost znát.

Kdysi dávno