home
Kouř

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

je to fajn? je to fajn!

Zvláštní, divný, jiný, úžasný... a není pro každýho. ještě, že se ke mně dostal až teď. Vidět ho v telecích letech, letí na smetiště bez pochopení a to by byla škoda. Výbornej Dušek, neuvěřitelně úchylnej Caban.

12. ledna 2011
avatar uživatele
80 %

I když jsem měl k takovému filmu výhrady, nakonec mě zaujal. Myslel jsem něco o blábolu, ale nakonec mě to i zaujalo. A hlavně konec ztvárněním "revoluce" a zachráněním si krků.... Jde vidět ¨, že už tady se Tomáš Vorel zafixoval k určitým hercům, kteří sice nejsou dvakrát moje parketa, ale jejichž kvality uznávám.

22. prosince 2010
avatar uživatele
vlk1
...
20 %

Hned ze začátku se vám musím přiznat, že na tuhle satiru jsem se kouknul jenom kvůli tomu, abych zjistil, odkud se vzala známá písnička "Je to fajn, fajn, fajn, je to fajn fajnový." Docela se divím, že jak tady, tak na ostatních serverech, je hodnocení jenom 70-80%, přitom po skončení jsem vážně uvažoval o tom, jestli mam dát 90 nebo dokonce celých 100 procent! Ne, dělám si z vás prdel, tahle absurdita z produkce Divadla Sklep neměla nikdy spatřit světlo světa a raději zůstat tam, kam patří - zavřená ve sklepě. Skoro všichni herci mi přišli dost nesympatičtí (ono taky těžko hledat někoho sympatického, když se třičtvrtě filmu odehrává v začouzený továrně na buhvíco) a co se týče písniček, tak to byla jedna velká absolutně nerytmická tragédie. V muzikálu sice ani tak nejde o děj, ale zrovna v tomhle konkrétním případě jsem došel k závěru, že tady vlastně nešlo o nic. Pochmurná atmosféra v industriálním prostředí, kýčovitý děj, samej úchyl a sem tam nějaká vtipná hláška - to je asi tak všechno co tenhle film nabízí.

5. června 2010
avatar uživatele
70 %

Kouř

Jeden z mála českým filmů, které se mi opravdu líbily. Je to takový rádoby pokus o muzikál, ke všemu je tam spousta vtipných scén a dobrých charakterů. Snad jen k tomu závěru bych měl výhrady-samozřejmě že jsem čekal že to takhle dopadne, ale zároveň jsem čekal, že to tak dopadne jinou cestou-s nějakou myšlenkou a originalitou. Jinak moc povedený kousek z českého plátna (to se nevydí každý den, pokud jde o české filmy).

31. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Jan Slovák

Film obsahuje legendární písně a hlášky. Prostě je to vynikající český film se spoustou nevšedního humoru a zábavného zparodování absurdní doby.

8. března 2008
avatar uživatele
90 %

"Arnoštek je prostě boží...&qu

Zajímavý umělecký počin, atmosféra je pro mě zcela nepopsatelná, ale u žádného jiného filmu jsem nezažila podobně zvláštní pocity jako právě u Kouře. Scény, které právem zkultovněli si budete chtít pouštět stále dokola, ačkoli si nedovedu vysvětlit proč. Celé je to podivně tragikomedické, s hrdiny můžete soucítit, můžete je nesnášet, můžete si myslet, že jsou blázni. Stejně tak jako jsou blázni herci, kteří tohle zvládli tak dokonale ztvárnit. Pro mě zvláštně divný, avšak jedinečný snímek.

10. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Vorlovina pobaví především starší a

Hromada kouře, jednak továrního, ale především cigaretového, špatné ovzduší, šedé prostředí a v tom jedna fabrika, která není zrovna malá. A právě sem přijíždí ing. Mirek, aby se zde prosadil se svým lehkomyslným přístupem a zálibou ve Startkách, které jsou moc dobré. Jeho práce, kde není co dělat, protože nikdo nic nedělá, mu neposkytuje dostatek rozvoje a tak se pokusí prosadit díky několika náhodným okolnostem projekt, který kdysi tamější rada [shodou okolností stále stejná] fabriky odmítla a její tvůrce a zastánce skončil jako inženýr v projektové kanceláři a stal se z něj kotelník. Asi nejvtipnější pasáž byla s kulturním referentem Arnoštkem a jeho diskotékou.
Hromada nastíněných profilů hloupých lidí, jejichž životy vlastně nemají smysl, které se bouří proti systému ale jen v sobě samotných, nejsou schopni se tomu postavit. Intriky, prosazování vlastních zájmů, Dušek coby úlisný propagátor a cvičitel aerobiku zároveň, Lucka Zedníčková jako Kotě, která je pro Mirka nedosažitelnou, ale jakmile se sblíží, vše se bortí.
Je to písničkový a rytmický muzikál, který aspoň prozatím nemá v našem filmovém prostředí [dle mého] konkurenci. Nic podobného jsem zatím neměl možnost vidět. Nechytne to všechny, ale pobavit by se u toho "pamětníci" mohli :)

10. června 2007
avatar uživatele
90 %

Dost sem se tímhle totál(it)ním úletem pobavila. Hlášky a songy sou tak geniální, že by měly vstoupit do historie.

10. května 2007
avatar uživatele
elva
...
90 %

Úlet

Jako muzikálový snímek je úžasný. Bohužel přišel ve špatnou dobu a nevěnovalo se mu tolik pozornosti kolik by si zasloužil.

6. dubna 2007
avatar uživatele
60 %

Veselá blbost

Pár lidí tvrdilo, že je to bomba nebo aspon tak něco. Mě to moc nechytlo. Co je ale chytlivýho je ta ústřední melodie. Písničky se mě zdáli skvělí. A Arnoštek a jeho song - taky bez chyby. Ale že bych na to měla koukat znova...

7. května 2006
avatar uživatele
80 %

Rytmikál totalitního věku....!

Ano.....tento film jsem viděl až po 14 letech jeho vzniku, to je rozhodně škoda, protože je to jak sranda, tak poutavé drama....akorát byl natočen ve špatné době, což je pravda...Úžasný je ve filmu hlavně Jaroslav Dušek, má tam skvělé hlášky a parádní vystupování......hodně jsem se bavil ve scénách s Arnoštkem, kterého skvěle namluvil M.Zbrožek, protože Arnoštek je prostě boží......film je proste super, moc se mi líbí, ale je škoda, že není zas tak známí, kdo ho neznáte, nebo jste ho neviděli, určitě se na něj, co nejdřív podívejte, doporučuju........pěkný emerický příběh.......!

6. dubna 2006