home
Koule

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tak bylo to hezký, ale že bych to musel vidět dvakrát...víc se mi to líbilo v knižní podobě, ale i tak vím, že to není příliš silný příběh. Jednou stačilo.

21. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

ZAjímavý začátek i děj je celkem napínavý. Herecký obsazení také nebylo špatné, ale nějak mě mrzel ten konec, prostě mi to najednou přišlo hrozně tuctový a to hodně srazilo moje hodnocení.

20. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

Když sem to videla porvé, tak sem se dost bála a konec nepochopila... Teď po nekolikáté jsem si uvědomila, že to až tak WAU nebude....

17. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Naprosto výjimečný film s originální podstatou. Ojedinelé scény, dobré spracování a výborné herecké zastoupení.

2. února 2007
avatar uživatele
80 %

Je děsivé si představit co vše by se mohlo stát kdyby naše představy, myšlenky nebo sny skutečné. Tady je přesně na toto poukázáno. Člověk místo toho aby tvořil má tendenci vše ničit. Myšlenka filmu mně právě proto tak zaujala a také proto jsem tento film tak s nadšením sledoval až do samého konce. Co se však zdálo málo přepracované byli některé efekty. Vzhledem k tomu kdy byl film natočen jsou dost slabé. Například když Hoffmana napadne venku ten mořský had.

28. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Pěkný film a jak Dustin Hoffman na začátku řikal, že si vymyslel papíry: Jak se chovat v případě potkání mimozemské civilizace. Mě velice pobavilo, jinak film sám je takový tajemný, jednoduše se mi líbíl natolik, že mu dávám 90%

15. prosince 2006
avatar uživatele
50 %

Na tento film musí být asi ta správná nálada a také se musí dávat při sledování dost pozor, aby neutekl děj. Jinak to přestane být napínavé. Určitě se kouknu ještě jednou, ale napoprvé jsem u filmu po půlce usnul na nějakou dobu. Ale pamatuji se, že první půlka filmu napínavá docela byla.

10. října 2006
avatar uživatele
30 %

Další z rozporuplných filmů, který čerpá z knižního bestselleru Michaela Crichtona, ale výsledek je špatný. Prvních 45 minut mě doslova přikovalo do sedadla, ale zbytek je nudný, zmatený a pomalu směřující do chaotického finále. Nezachránilo to ani velké množství hereckých hvězd v čele s Dustinem Hoffmanem.

27. července 2006
avatar uživatele
70 %

Nebylo to tak špatné, jak jsem čekala. Je to vlastně docela dobře zvádnutý thiller. Dobře to leze na mozek, i když jsem význam té koule ještě moc nepochopila. I tak se mi to ale líbilo a párkrát jsem se i lekla.

11. května 2006
avatar uživatele
70 %

Borře propracovaný film, který do sebe zakomponoval i prvky sci-fi a psychologiky. Byl tu originální námět.

6. dubna 2006
avatar uživatele
gt23
...
30 %

Nechápu tento film..ani tak dobří herci jací se tu sešli ten film nedokázali nějak, rozzářit.Znám jiný lepší film o nadpozemských capinách v oceánu.Tento film je opravdu ztracený čas.

30. března 2006
avatar uživatele
40 %

Vo co tu šlo?

Výbornou atmosféru de facto celého filmu výrazně složil na kolena nepochopitelný děj a hlavně rozuzlení. Prolínání představ a skutečnosti je sice zajímavý nápad, byť zdaleka ne originální, ovšem tady do děje vnesl takový zmatek, že výsledek je žalostný. Mimochodem, já tento film, resp. jeho pointu či co chtěl film říct, nepochopil a můžu s klidným svědomím říct, že podruhé se na to dívat už nebudu, abych to zjistil. Jedním slovek: zmatek nad zmatek

21. března 2006
avatar uživatele
90 %

Sphere

Hitchcockovská atmosféra počas celého filmu s prvkami hororu, tak to je čo povedať. Briliantne zahrané úlohy hoffmana a Jacksona pri ktorých dokonca aj Sharon žiari. Nepredvídatelný dej, napätie v každej minúte a hutná atmosféra zaručujú nevšedný filmový zážitok pre každého!!!

18. března 2006

Naprosto

dokonalý film. Dokáže zaujmout a příběh je super. Dustin Hoffman přesvědčivě zahrál svoji roli a to platí i pro ostatní herce. Nechybí napětí, prvky hororu a mrazivého dramatu. Jednoduše, je to super.

20. ledna 2006
avatar uživatele
0 %

blbost

strašná blbost jak tohle mohl někdo vymyslet jestli to někdo neviděl tak se na to ani nedívejte o nic nepříjdete

27. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Sila

tomu hovorim mrazivy film.Musim uznat ze tento film nemal chybu.Skvele herecke vykony plus specialne efekty no proste bomba

20. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Dobrý

Koule mi přišel, jako docela zajímavý film. Svým způsobem ani přehnaný, ani nudný prostě tak akorát.

13. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Dustin Hoffman

Je to skvělá psychologická sci-fi s vynikajícím hereckým obsazením. Ale bohužel se to knižní předloze nevyrovná ani z poloviny.

13. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Vyborny film

Koule je vyborny psychologicky film,ktery me dokaze nahnat strach vic nez treba nejnovejsi remake Dawn of the Dead.A ktom plejada vynikajicich hercu.Stone,Jackson a muj oblibenec Hoffmann.

31. října 2005
avatar uživatele
70 %

Koule

Velmi zajímavý snímek - tak trochu sci-fi - ale hlavně super psychóza a ponorka několika lidí na jednom místě. Zhmotňování snů je zajímavé a vůbec je to celé originální nápad. Přesto si myslím, že tomu něco chybělo. Nevím co, ale něco určitě.

14. října 2005
avatar uživatele
90 %

Podmorský svet akurát

Tento film je po vizuálnej a scenáristickej stránke vynikajúci, za čím nezaostávajú ani herecké výkony hlavných aktérov. Avšak treba podotknúť, že vyústenie príbehu je úplne detinské, veď čo má človek čakať od Američanov, nie?

12. října 2005
avatar uživatele
weri
...
90 %

Skvělý film

Skvělý film, jen trochu složitější na pochopení, co se vlastně děje(a proč). Zápletka je originální a neokoukaná, pěkně zpracovaná. Nemám co bych vytknul, snad jen trochu dlouhý začátek, během kterého se nic moc neděje.

11. října 2005