home
Kostka 0

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Neuzavřený děj

Kostka se mi líbí, je to záhadné i chvílemi krvavé. Jen bych podotkl, že už by mohli natočit další díl, kde by toho odhalili víc neboť mě to zajímá, kdo je tajuplný vládce komplexu a co to je vůbec ta kostka.

22. září 2012
avatar uživatele
50 %

čekal jsem trochu více. Film sice vnesl hodně odpovědí na otazky tykající se kostky, ktere vznikly v předešlých dílech, ale vyrojily se nové. Pasti nebyly nic moc. Jedna se jen opakovala, i když v jiném provedení. Chvilkami nuda, hlavní padouch byl dost chladnokrevný egoista, to bylo ještě ok, ale to co se stalo s tím vojákem ke konci to už bylo přehnaný až moc.

15. ledna 2012
avatar uživatele
vlk1
...
10 %

O letošních prázdninách se mi staly dvě hrozné věci: Zlomil jsem si zápěstí a viděl jsem film Kostka 0. Obojí bylo hrozné, ale u Kostky 0 mám alespoň jistotu, že už se nikdy nebude opakovat. Původní námět, Kostka, naštěstí dopadl podle očekávání – dejte několik lidí do jedné místnosti ve tvaru kostky, kolem postavte další kostky a pro divákovo zpestření občas přidejte nějakou tu smrtící pastičku. O zábavu je postaráno. Druhý díl, Hyperkrychle, se podle hodnocení tváří jako hyperkosočtverec s čárkou, ale k mému příjemnému překvapení, se jedná o téměř stejně napínavý snímek, jako jednička. Je sice pravda, že o realizovatelnosti pastí asi nelze moc dlouho vážně přemýšlet, ale i tak jde o napínavý kousek, kde hraje prim psychologie postav. Druhý díl tedy překypoval událostmi, nad kterými rozum zůstává stát, ale teprve třetí díl tomu dodal tu správnou korunu. Supervojáci se svítícíma očima, kulhající terminátor s robotickým okem a matematický génius, který se chová jako obyčejný člověk, ale pokládá tak hloupé otázky, za něž by se stydělo i pětileté dítě. Zkrátka „kostky jsou vrženy“ a já z té třetí kostky málem vrhnul také.

23. srpna 2011

Kostka a zklamání?!

Pro mě hrozné zklamání. Myslel jsem si, že průzor k okolí kostky bude cool a že to bude o to zajímavější. Místo toho mi scény mimo kostku kazily dojem a hlavně napětí. Chlapící u počítačů u mě spíš uvolňovali napětí, než aby byli zajimavý. Kostku zbožňuju, takže scény uvnitř se mi líbily, ale to kolem mi to fakt kazilo. Saw se taky točí pořád dokola, tak proč zase tolik plivat na tohle.

16. února 2010
avatar uživatele
konz
...
20 %

...

Jako že jsem šekal víc a popravdě mě film dost sklamal... Pasti byly pěkné, postavy taky celkem, ale to je tak vše. Film mě nebavil. Dávám stěží 20%

10. února 2010
avatar uživatele
30 %

To, že se dostaneme na začátek, který nám má ukázat pár scén mimo kostku nemění nic na tom, že to je pořád do kolečka. Bůhví proč se zase ocitáme v Kostce, lidé, kteří nevědí, proč tam jsou, pasti, které je mají zabít, nepochopím, proč u takových filmu nestačí jeden díl. Setkáváme se s mladíkem, který se naneštěstí dostává do kostky taky a blondýnka, která jim zase naštěstní uteče možná. Nejhorší je, že chcete vědět, kdo a proč kostku postavil, ale ani tady se to nedozvíte. Asi je to schválně, aby mě naštvali.

10. září 2009
avatar uživatele
90 %

zero

je to nejlepši díl z cele "serie" trochu jsem myslel že to zase bode neco na styl hyperkrychle ale oni se vratili k prvnimu dílu a dali do toho i děj což je dobře protože předchozi 2 díly byla vlstne sledovačka obětí ve kterem se nic neděje ( teda krom pastí ) davam 90 %.

20. července 2009
avatar uživatele
60 %

Cube Zero

Kostka potřetí a napotřetí také jinak. Po docela zkažené hyperkrychli jsem si hned musel zpravit chuť dalším a posledním dílem (doufám). A taky že jsem si tu chuť zpravil. Režisér a scénárista Ernie Barbarash natočil konečně plnohodnotné pokračování kostky z roku 1997 a přesně tak, jak jsem si to představoval. Nejdějovější díl je tady a i když jsem měl strach, že se mi to vysvětlení různých věcí kolem kostky nebude líbit přesto mě to děsně zajímalo a já neodolal. Nakonec se mi ty vysvětlení i líbila, protože když jsem nad tím tak uvažoval, uvědomil jsem si, že tvůrci vlastně přišli s tím nejracionálnějším vysvětlením s jakým přijít mohli. Kdyby to všechno svedli na mimozemšťany nebo na jiné obludy ve vesmíru, zaprvé by to působilo směšně a zadruhé by celá trilogie ztrácela na vážnosti. Takže jsem nakonec rád i za tohle vysvětlení akorát musím říct, že když už chtěli tvůrci odkrývat pravdu okolo kostky, měli to udělat úplně. I když se tady dozvíme hodně podstatné věci, většina věcí zůstane pořád neodtajněná. Mě nevadilo, když mi v jedničce neřekli vůbec nic, ale tady mi dělalo problém zkousnout to, že nám řekli jenom část věcí ohledně kostky. Co se týče dění v kostce trochu se mi zdálo, že si berou příklad z hyperkrychle a dělají čím dál tím víc brutálnější pasti. No, je to koneckonců i dost pochopitelné, protože děj v kostce je v tomhle dílu vlastně vedlejší, takže musí diváka nějak upoutat a mě osobně hlavně upoutali scénou na začátku. Ta byla opravdu dobře provedená. Ovšem zase nemyslete si, že se to vyrovnalo jedničce. Už to nebylo tolik originální a atmosféru to oproti jedničce také postrádalo. Navíc děj byl sice dobrý, ale hlavně ke konci dost přehnaný. Třeba jak "aktivovali" toho vojáka a najednou byl jako robot. Myslel jsem si, že se mi televize přepla na jiný program a když jsem zjistil že ne, hned jsem převracel oči v sloup. Také hlavní záporák na mě nepůsobil moc sympaticky. Do takového filmu jako je kostka bych si představoval vážnějšího záporáka a né nějakého šílence, který navíc působí směšně. Co mě ale dostalo byla úplně poslední scéna z filmu. Kdo viděl jedničku a dobře si na ní vzpomíná, určitě vykulil oči stejně hodně jako já. Tohle bylo nejlepší zakončení filmu z celé trilogie. Jedním dechem: "Konečně se někdo odhodlal přenést děj někam jinam, než do kostky a nedopadlo to nejhůř. Ovšem černoch se zeleně zářícíma očima a nesympaticky šílený záporák, to už je i na mě trochu moc." Dávám 60 %, což je vlastně dost dobré na to, že jedničce jsem dal 80 %. O další díl ať se ale raději nikdo nepokouší nebo vytvoří další blbost typu hyperkrychle.

13. června 2009
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Ze všech dílů kostky je tenhle nejdějovější, nejucelenější a po dějové stránce určitě nejlepší. Přestože jednička se mi líbila víc, tady se mi líbí, že se o kostce konečně dozvíme něco víc, což je oproti nic neříkajícím rozuzlením předchozích dílů vítaná změna. Kostka 0 se povedla víc než jsem čekal. I tak jde ale o jednorázovku a ne o film, který bych chtěl vidět někdy znova.

15. března 2009
avatar uživatele
40 %

Existují filmy, které by nikdy neměly mít pokračování... A teď k věci: proboha co měl znamenat ten hlavní padouch??? Bez něj by byl snad tento film vcelku snesitelný, takhle jsem ale od jeho prvního objevení na scéně měla pocit, že ten film okamžitě vypnu nebo si vyškubu všechny vlasy. Další věc, že opakované "vtípky" prostě už nebývají vtipné (viz úvodní scéna).

Kostka 1 je jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Kostka 2 byla bohužel naprostý překombinovaný propadák, tak jsem si dělala naděje, že snad Kostka 0 bude alespoň za něco stát a zachrání reputaci původního dílu. Opět se dostavilo zklamání. Je až s podivem, jak naprosto skvělý film může být degradován svým vlastním pokračováním... I přes ty všechny výtky však musím kostku 0 hodnotit o poznání lépe než Hyperkrychli. A k mému hodnocení nejspíš přispěl i fakt, že nadabovaná verze filmu je opravdu děsná.

14. března 2009
avatar uživatele
60 %

No na to že jsem ještě neviděla první díl kostky tak se mi to zdálo slabé. Čekala jsem teda rozhodně víc. Hyperkrychle byla ok ta se mi líbila. Začátek cube zero tož brutalita, ale jak rychle brutalita začala tak i skončila. Osobně moc krve zase ale nemusím. Pohled mimo kostku nám sice něco objasní, ale stále vlastně nevíme nic.:) Řeknu to takhle, koukat se na to dalo ale asik víckrát si to nepustím.

17. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

Nejlepší Kostka

Jasně nejlepší kostka, proti nudné jedničce a HODNĚ sci-fikční dvojce je to vlastně úplně jiný film. Pasti výborné, příběh dobrý a neodehrává se jen v kostce, což taky jaksi přispívá k všeobecnému dojmu. Ale i tak nedosahuje velké zábavnosti.

9. srpna 2008
avatar uživatele
90 %

Stephanie Moore

Kostka dostala nový napínavý rozměr díky zajímavým (a výborně zahraným) rozhovorům v zákulisí, které mě i pobavily. Film celkovým příběhem i provedením udržel vysoký standard předcházejících kostek.

27. července 2007
avatar uživatele
70 %

Cube 0

Jsem rád, že se našel díl, ve kterém by se veškeré podstatné okolnosti okolo Kostky vysvětlily-jako je tento. Dobrý nápad, ukázat nám kostku z prostředí místních pracovníků. Dále název mluví za vše-děj se odehrává před Cube 1, teda určitě to tak tvůrci chtěli udělat. V tom případě však nvm pro aspoň místností a průchody, nebo lidi, které Wynn potak na konci vzhledově nevypadaly stejně jako v Cube 1. Nejspíš nám tvůrci chtěli přiblížit děj který se odehrával nejdříve, ale úmyslně to nechtěli mít naprosto stejné. Každopádně se nemohu sám rozhodnout, kde se mi vzhled kostky líbil víc, jestli v Cube 1, nebo v Cube 0-oboje je prostě perfektní. Dále se mi tu líbilo, že to nebylo jako první díl, zde neřádil žádný psychopat, a pasti si počkali na svoji chvíli-tak to podle mě má být. I když ty pasti, tady ztráceli na originalitě nápadů. Taky nechápu, že pokud byl nestřežený vchod úplně dole (kde jinde) a kostka byla pod vodou, tak že se přeživší neutopili za tu dlouhou cestu nad hladinu-vždyť ta kostka na rozsahu každé strany 25 místností. "Mystické" písmo bylo originální, a jak už bylo vidět v titulcích, tvůrci si na něm dali záležet. Věc kterou tu vytknu asi nejvíc je, že v záběrech na výtah v šachtě, když Wynn jede do prostor kostky, jsou tyto scény jednoznačně vybrány z filmu Resident Evil, kde se na začátku utrhne výtah. Jako by pro tvůrce bylo v tomto filmu nejtežší natočit jedoucí výtah nebo co. I přesto se mi film líbil, a byl jsem s ním spokojen.

20. července 2007
avatar uživatele
60 %

Mé pocity z Kostky 0 jsou takové roztržité. Dobré scény vyvažují ta špatné, a protože jsem ostatní díly neviděla, nemám možnost srovnání. A rpto dávám 60%...

8. července 2007
avatar uživatele
80 %

srovnání se Saw???

jak někdo může proboha takovou blbost jako je Saw srovnávat s kostkou??? ať už s jedničkou nebo nulou???? pane bože, ta kostka má přece nějaký děj, pointu, důvod..ale Saw???? to je jen o tom že umírají lidi..... a navíc je to blbě zpracovaný....Sawu bych dala v hodnocení tak deset procent, ale Kostce dávám 80....

4. července 2007
avatar uživatele
70 %

Srovnávat Kostku se Saw? No proti gustu žádný antigust, že, ale kromě uplně prvotního námětu - tedy ocitnutí se člověka v místnosti, aniž by věděl jak se tam dostal - v těchto filmech nevidím moc podobností. Zpátky tedy ke Kostce v souvislostech s jejími ostatními díly. Hyperkrychli jsem neviděl a Kostku nula jsem viděl až jako druhou a musím říct, že oproti Kostce I. pro mě byla daleko zajímavější a propracovanější. Ano, samozřejmě, odfláknutá nějaká ta scéna a hlavně už si moc nepomatuji konec, ale celkově jsem měl z filmu docela dobrý pocit, takže takový lepší průměr.

18. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Asi jsem čekala víc

Kdysi jsem viděla Kostku. Fakt hodně na mě zapůsobila a líbila se mi. O Kostce 0 jsem slyšela, že to není tak dobré. Teď tady navíc čtu názory, že Saw je lepší. No musím jim dát za pravdu. Ono sice horory takového druhu nepatří mezi elitu filmů (u mě), ale na tohle se i tak dalo dívat. Ano, není to tak propracované, není to jednička, všechno už tu bylo a spíš to někdy vyznívá jako nadstavovaná kaše, ale moc jsem se nenudila, spíš někdy přivírala oči, protože některé scény byly fakt hnusné. A asi to, že jsem původní Kostku viděla už dávno, má za následek, že tenhle film budu i přese všechno hodnotit jako 70 %.

18. října 2006
avatar uživatele
50 %

Saw je stokrát lepší

Tak nejdříve musím říct, že jsem žádnou Kostku předtím neviděl, jenom jsem slyšel, že je to podobné jak Saw a tak jsem se na to podíval. No musím popravdě říct, že Saw (jak jednička, tak dvojka) je o hodně lepší než Kostka 0. Sice je to vlastně skoro to samé, ale v Saw je děj mnohem lépe udělaný a vy se více vžíváte do pocitů herců. I když bude nuda, dám přednost sledování jiného filmu před Kostkou 0...

30. září 2006
avatar uživatele
zolo
...
100 %

No mne sa to páčilo, aj ked mohli urobit lepší ten dej, čo samozrejme neurobili. Producenti pokazili dobrý dej filmu, ale to mi až tak neorekáža.

28. září 2006
avatar uživatele
30 %

Tak trochu zklamání

Po 2ce bych čekal něco mnohem lepšího a ne návrat na začátek. Ven z kostky se sice dostanem, ale v tomto případě bych raději zůstal uvnitř. Všechny záběry mimo kostku jsou dost nudný!!

31. srpna 2006
avatar uživatele
10 %

fuj

Podle mě nejhorší díl z celé trilogie! Vůbec to není tak tajemný a napínavý jako jednička nebo dvojka!

26. srpna 2006
avatar uživatele
10 %

Kostka

Od kamarádů jsem slyšela, že to je prý "hustý" horor. Hustý možná pro ně, ale pro mě vůbec. Docela jsem se na ten "hustý" horor těšila, ale jaký bylo moje zklamání, když z toho vylezl nezajímavý film s pár dost nechutnýma scénama.

2. srpna 2006
avatar uživatele
20 %

Hrůza

Prostě hrozný, podle mě nejhorší díl z předcházejících dvou, sice se dozvíme něco nového a jakoby kdo za tím stojí ale i děj nic moc, možná těch pár efektů stojí za těch 20%. jinak hroznej ODPAD.

1. května 2006
avatar uživatele
100 %

ušel

Děj v tomto filmu se mi vůbec nelíbí ,ale scény např. s tou kyselinou jsou docela dobré. Prostě se mi líbí ty scény jak se tam zabíjí.

4. března 2006

V celku

podařený příběh, který vlastně předchází vše. Začátek je trochu nudnější, ale pak se to rozhejbe. I když je to už po třetí stejný námět tak je vidět, že se dá natočit i třetí film dobré kvality.

20. ledna 2006
avatar uživatele
0 %

..

takže ..celkem velká nuda...opět zklamání..moc toho umělci nevymysleli..no ale co taky dalo čekat,že????

15. ledna 2006
avatar uživatele
20 %

blbost

Absolutna kravyna bez deju kazda kocka bola kravyna jak to moze niekto aj pozerat to je film pre zufalcov.

1. ledna 2006

...

No, bylo to podobný jako kosta a kostka dvě, ale přece jenom v tom bylo něco novýho.Je to dost děsivý, alejenom když se na to koukáte.Je to především lekačka na nervy, ale když to skončí, tak si určitě uvědomíte, že to tak hrozný zase nebylo...

29. prosince 2005
avatar uživatele
60 %

Nic moc

Jak už bylo řečeno veký začátek a pak se to celokvě utlumí. Jinak to dodela ujde zas tak hrozný to není dá se na to dívat.

10. prosince 2005

zero

pačil sa mi celý film ale ten začiatok bol naozaj najlepší. páčilo sa mi stvárnenie hlavných postáv, prostredie a všetko ostatné. povedala by som že táto čast sa mi viac páčila než kostka.

4. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Jakž takž

Nejvíce se mi líbil začátek, ostatně jako každému!! zbilé scény nebili taky špatný, ale dějově je to trochu pozadu.

16. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Zakerna

Uvod kocky 0 nemal chybu jak sa ten typek rozlozilALe aj tak celemu filmu kocky nechapem.Ale to tak asi ma ostat

13. listopadu 2005
avatar uživatele
50 %

kostka 0

tenhle film jsem shlédla omylem, pže jsem chtěla kostku a omylem vzala číslo tohodle :)) všechno to dění v kostce.. ok.. ale zbytek mi přišel takovej.. divnej..

7. listopadu 2005

Úvod jak má být

Myslím, že "nulou" se nic nezkazilo. Díl dokonce oproti jedničce a dvojce navazuje plynule na další díl. Je zde vidět, že kostka je v počátcích a není přetechnizovaná, jako poslední díl. Pasti jsou přiměřené a užijete si jich dostatek. Jedině v tomto díle se také podíváte mimo kostku, ven. Je zhruba na stejné úrovni, jako jednička.

7. listopadu 2005