home
Komando

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Spí jako zabitej, čtyři lepší hlášky, horda mlácení a střílení, což je pro mě příliš málo, abych to mohl označit za "akční nářez". Ujíždět na tom v osmi letech, dám možná 70, jenže mě ovlivňovaly jiné kousky. Zbytek procent je za tu neodepsatelnou naivitu a komediálnost.

26. ledna 2012
avatar uživatele
100 %

Commando

Akčná klasika jeden proti všetkým, všetci sú na neho aj tak krátky :-D Arnold sice na začátku sve kariéry ale hlavne ve stylu One man show ukazuje jak to dopadne když si jde za svým cílem... a tím neni nikdo jinej jenom jeho dcerá kterou hraje malá Alyssa :-D Napínavý příběh a i když Arnie nemá konkurenci samozřejmě dopadne vše podle nej :-) rád se podívám kdykoliv samo i jeho hlášky stojí za to...

15. prosince 2010
avatar uživatele
50 %

Komando nemohlo zaujmout ničím jiným mou pozornost, než účastí Arnolda Schwarzeneggera, díky jehož jednomu videu mě začaly zajímat další jeho filmy. Arnold si ve mně vybudoval respekt a úctu, protože jsem měl štěstí na jeho nejlepší filmy. Predátor, Terminátoři a dejme tomu Pravdivé lži mi bohatě stačily k tomu, abych si vytvořil o tomto herci představu, že všechny jeho filmy jsou skvělé. Pak ale přišly filmy jako Total Recall, Junior a do jisté míry také 6. Den, které mě už vrátily na zem. Arnold totiž nemá jen dobré filmy, a pravděpodobně úspěch v Terminátorovi nastartoval sérii jeho špionážních a vojenských filmů, které se už jen koupaly ve stínu těch silnějších. Komando je sice docela dobře hodnocené, nemá ale v žádném případě zatím na žádný film, který jsem s Arnoldem viděl. Nerad bych vypadal jako někdo, kdo považuje všechny akční filmy za odpad, a který nechápe jejich podstatu. Komando využilo Arnoldovy účasti a jeho na čele napsaných zkušeností a ukázalo ryze akční podívanou, která si zkrátka vůbec na nic nehraje. Z hlavního hrdiny udělala doslova nepřemožitelného King Konga, který neví, co je to jednání, bolest nebo emoce. Tvůrci dali Arnoldovi do ruky zbraň, díky níž vystřílel celý ostrov od padouchů, aby dosáhl svého cíle. Cíle, který okamžitě nastartoval vlnu nevole. Šťastné chvilky s dcerou, kterou mu pak unesli, na mě fakt nezapůsobily a dále už to jelo jako na běžícím pásu. Započaly Arnoldovy drsné scény, které by možná podtrhly akční podstatu, nebýt neustále příšerně a depresivně řvoucí hudby. Arnold si poradil s obrovskými přesilami, svou silou dělal až děsivé věci. Tyto nereálné nesmysly naprosto toleruji, ale vyzněly by lépe, kdyby měl krom své podstaty Arnold taky výraznější charakter. Pořád vypadal stejně neměnný jako Terminátor, který umí jen „Ha, cíl!“. Závěrečné scény už byly fakt akční vrchol, kde zbraň v Arnoldových rukách byla překvapivě přesnější než v padouchových, a kde si tvůrci ani neodpustili ukázat jeho namakanou postavu. Komando je béčko s primitivním příběhem, mnoha hláškami a souboji, které se ale rychle okoukají.

20. dubna 2010
avatar uživatele
100 %

Už legendární akční film s Arniem. Ted s odstupem času, mě připadne jako Rambo, ale i tak je to můj oblíbený akční film, i když v současné době není nijak zvlášt vyjimečný.

12. dubna 2010
avatar uživatele
80 %

80. léta ve znamení Arnolda!

Komando je sen všech příznivců tvrdé akce, drsňáckých hlášek a hlavně Arnolda samotného. Tenhle film je dokonalé B-čko se vším všudy, možná nejlepší, co jsem kdy viděl! Jak už to tak bývá, děj většinou není zašmodrchaný. Opět další únos - ale každá věc v rukou mistra svého řemesla je rázem jiná. Nedivte se, že mluvím a budu mluvit jenom o něm, celých 80 minut je oslavou jeho schopností a vypracovaného těla. Když jsem viděl Terminátora, nevěřil jsem ve větší nářez, pak se objevil Total Recall a stal se jedničkou on, ale jenom do té doby, než došlo na zhlédnutí Komanda! Shodou okolností jsou samozřejmě všechny tyto výtvory pod taktovkou Arnolda, on je zkrátka král (Slyho strčí do jedné kapsy a Van Damma do druhé). Už název jeho postavy, John Matrix, zní přímo legendárně… a nebojte se, že by své pověsti nedostál. Nejlepší voják umí po čuchu poznat, kde zrovna jste, taky mu nečiní problém vzít padoucha v telefonní budce na ramena a urvání části ocelového potrubí je jenom pouhou formalitou. Každičký z těchto neuvěřitelných výkonů provádí, jak kdyby se nechumelilo a tím mě dostal. Komando by bylo však poloviční bez aplikovaného humoru. Těžko si představit, že tyhle věci určené spíše pro Hulkovy pazoury, dělá Arnold se vším vážností. Proto hrozí nekontrolovatelné výbuchy smíchu! Když trochu předběhnu a vezmu si na paškál monstrózní přestřelku v komplexu ostrova… vybavují se mi samé absurdity. Arnold má nejen chirurgicky přesnou mušku, ale mimoděk je neprůstřelný a takřka nezničitelný. Na nějakou tu kapku krve si budete muset setsakra dlouho počkat, a ani bych to nevyjadřoval v čase, spíše v počtu zamordovaných protivníků… číslo se bude blížit stovce. Co mi ale celkem vadilo, bylo zařazení civilistky. Ne že by s ní byla nuda, nebo že by se na R. D. Chong hezky nedívalo, jenže zkreslovala celkový dopad díla z maximální řežby, na drsnější rodinnou podívanou. Alespoň, že jí nenechali neomezený prostor, dala se tedy v pohodě přetrpět. Závěrem asi takhle: Komando je v určitých směrech nesmírně blbá řež, ale tím se stává kultovní. Pokud si chcete jenom zkrátit dlouhou chvíli, neexistuje lepší recept.

10. dubna 2010
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Podle mě nejlepší film s Arnoldem a co se týče osmdesátých let vůbec. Podle mě je to jeden z počátečních filmů s tím to žánrem. Filmu nemám co vytknout.

12. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Arnold válí

Tohle je prostě nejklasičtější klasika akčňáků 80. let. Arnold sám vybije základnu plnou vojáků a jeho se kulky ani nedotknou. Navíc nesmrtelné hlášky stylu " Na to už nemáš páru Bennete" a úvodní scéna, jak Arnold nese obrovskou kládu jako sirku. Prostě klasika......

30. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Drsný. Opravdu povedený akčňák. Musíte samozřejmě počítat s nulovým smyslem pro realitu, ale Arnold je ARNOLD. Tomuhle chlápkovi bych věřil, i kdyby postřílel armádu slepejma kulkama... Film je slušná zásoba hlášek slepená drsnou akcí. To sem od něj čekal a to sem od něj chtěl. Zklamán rozhodně nejsem.

6. července 2008
avatar uživatele
100 %

Je to jeden z nejpovedenějších kousků Arnolda. Nejenom příběh působí, ale také celé zpracování, technika. Na svou dobu je to pořád skvělý film.

5. července 2008
avatar uživatele
100 %

Nejakčnější akčňák

Nevím kolikrát jsem, jako mladej kluk, tento film viděl, ale číslo je hodně vysoké. Byla to zábava tehdejší doby a po zásluze si zaslouží nejvyšší hodnocení. Je tak jednoduchý, nenáročný a nesmyslný, až je opravdu neskutečně zábavný akční film. Nezapomenu na jeho uvedení na TV Nova: '' Budeme dávat nejakčnější film, s nejakčnějším hercem...'' teď už se tomu jen směji(v dobrém slova smyslu)

9. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

Ten začátek sice nestojí za nic, ovšem jak zdrhne z toho letadla a začne likvidovat hezky popořádku všechny nepřátele aby nakonec srovnal se zemí tu jejich základnu, tak to bylo opravdu výborné.

23. března 2008
avatar uživatele
100 %

Arnold Schwarzenegger v tomto filmu exceluje,likviduje to co se dá zlikvidovat a ještě něco navrch,proto se vždy u něj královsky pobavím a navrh sem se naučil tahat klády na rameni z lesa,prostě Arnie je muj vzor.Schwarzenegger rules !

24. listopadu 2007
avatar uživatele
Lafi
...
90 %

John Martix

Tomuhle filmu já říkám absolutní vítěz Arnold Classic (pro neznalé se takto jmenuje i jedna kulturistická soutěž). Každopádně, film si nijak neláme hlavu s reálností scén, skok z letícího letadla bych nezkoušel, ani kdyby mi John Matrix stál za zády a spoustu dalších podobných akcí taky ne. Jenže to je v tomto případě jedno. Nešlo tu o nic víc, než udělat megaakční řežbu, kde Arnie omráčí každého svým charismatem a případně i pěstí. A to se jim povedlo a co víc, není to akční řežba bez kouska humoru. Některý hlášky se u nás staly klasikou (a to podle stáří dabingu třeba - Kde je Sully? - Uletěl. - Cos udělal se Sullym? - Pustil jsem ho.) Každej ten dabing donesl do filmu svý a ani jednou špatně. Tenhle film jsem žral už jako dítě a vlastně ho žeru i dneska. Je to čistá humorná akční zábava, tak jak správně má být. Pravda sice je, že když jsem teď starší, některé ty scény mi přišly trošku přehnané (hlavně ta čistka na ostrově), ale to mi nikdy jako dítěti nevadilo a vlastně mi to nevadí dosud, protože Arnie je příliš sympatický a charismatický herec a tak strhává veškerou pozornost na sebe. Nejen z nostalgie, ale i pro skvělou zábavu, dávám plný počet.

21. října 2007

the best

Jeden z nejlepších akčních filmů, které jsem kdy viděl. Na co logiku, na co fyzikální zákony a vůbec, k čemu nějaký smysl? Největší komedie všech dob, smíchy jsem kousal do země. A to je na tom to super. Arnie jako superhrdina versus zlo samo. Kdo tohle neviděl, jako by ani nežil

16. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Val Verde.

Filmy s Arniem mám velmi rád. Tento film byl asi jeden z nejlepších, ve kterých hrál. Zápletka je parádní, ale trochu se mi nelíbilo, že v boji proti takové armádě byl prakticky GOD. Ale takové jsou skoro všechny jeho filmy.
Nic to ovšem nemění na tom, že se jedná o film, kteří skalní fanoušci akčních nářezů a Arnieho prostě musí ocenit nejvyššími známkami. Takže 100.

24. července 2007

Hraje tam Arnold.

Tento akční, drsňácký filmek s Arnoldem je tak trapný až je dobrý. Neporazitelný voják se zkušenostmi, že by i Rambo mohl závidět, který dokáže převracet telefoní budky, auta a k tomu ještě pobíhat s raketometem v jedný ruce a s kulometem v druhý. Na druhou staru se u filmu rozhodně nemáte šanci nudit. Je tam tolik akčnosti, že by se zní daly natočit filmy tři. Hustý hlášky a neskutečný přestřelky u kterých, se stihnete ještě zasmát. Kulky, granáty, vojáci lítají ve vzduchu a mezi němi neprůstřelný Arnie. Jsem ten druh fanouška, který se na film se svým hrdinou podívá ať se jedná o sebe větší blbost a zajímá ho jediná věc- jestli v tom filmu hraje jeho jednička! Těm lidem, kteří nejsou téhož vyznání rozhodně nedoporučuji! Šedesát procent jen díky hlavnímu herci.

22. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Terminátor je proti Johnu Matrixovi ještě hadr. Ne teď vážně, pokud bych tenhle snímek nebral s hodně velkým nadhledem, tak by to asi dopadlo hrozně, ale jelikož jsem si to zamiloval už v 90. letech a zůstalo mi to, tak to nemůžu hodnotit jinak než s nadhledem. Arnold je tady v plné formě a likviduje nepřátele jak ne běžícím pásu. Nezastaví ho ani granát dopadnuvší dva metry od něj. Jestli tohle není zábava, tak co potom? Hlášek je tu taky požehnaně a nastrčená baba, která má sloužit jako pastva pro divákovo oko taky není z nejhorších. Jedinou chybičku bych viděl v záporákovy, který je dost vypasenej a vypadá jak Freddie Mercury a navíc mu dochází pára :)

29. března 2007
avatar uživatele
80 %

Další film s Arnoldem plný krve a střílení. Film mě bavil, i když nepatřil k těm nejlepším co sem s Arnoldem viděl. Určitě lepší byl Terminátor.

28. února 2007
avatar uživatele
80 %

Bezvadný film na pobavení, ale musí se brát s velkou rezervou. Arnold je zde opravdu nesmrtelný a má možná okolo sebe nějaký ochranný štít, protože žádná střela od cvičených zabijáků (určitě museli trénovat střelbu často) se k němu nedostane, až na pár škrábanců. Zatímco on se trefuje vždy napoprvé. Ale já vím, je lepší nežli oni, ba nejlepší. No není to asi žádný film ze všedního života, ale vložené komické prvky na to diváka upozorňují, že by to neměl brát vážně.

2. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

No jo no, jak kdyz to vypadne z reality co? I pres komicke sceny je to celkem dobrej filmek a rada se na nej nekdy kouknu.

28. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Já vim, je to furt to samý. Příde Arny, zlikviduje co se dá a pozabíjí koho se dá. Ale i tak patří Arny mezi mé oblíbené herce. Je to sice spíš gorila než herec, ale já se prostě u jeho filmů skvěle bavim. Komando je jeden z jeho nejslavnějších a nejpovedenějších snímků a rád ho skouknu vždy znova když ho dávaj. Takže sečteno a podtrženo: Arny rozjeď ten masakr.

22. září 2006
avatar uživatele
70 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Komandem se Arnold Schwarzenegger už natrvalo zařadil mezi hollywoodskou smetánku. Do srdcí diváků se zapsalo nejen svojí nevšední brutalitou, ale i zábavností, a v žánru akčních filmů se z něho po právu stala klasika. Arnieho drsňácké hlášky rozesmějou asi každého a co potom, když třeba jednoho protivníka propíchne vidlema! Ono kdyby tu ten humor chyběl, tak nevím, jestli by se na to někdo koukal. Ono po dějové stránce je to vlastně béčková pitomost... Na závěrečná krvavá jatka ale nezapomenu! Po zuby ozbrojený Arnie tu v naprosto absurdních scénách postřílí celou armádu nepřátel a téměř nikdo ho samozřejmě nedokáže ani škrábnout. Tady vyloženě nemůžu překousnout, že v boji téměř nevyměňuje zásobníky! Přece jenom, když dvacet sekund střílí z kulometu s metrovým pásovým zásobníkem, který jako kdyby byl nekonečný, tak je to protivné každému. Ale hlavně když se u toho člověk zasměje, že? Doporučuju všem, kdo se rád dívá na filmy, přes všechny zápory si to ten film zaslouží.

12. září 2006

Můj oblíbený film, oblíbený herec.I přes množství nerealistických scének (kdy například Arnold vybije celou vojenskou základnu) má pro mě film svoje kouzlo a hezky si ho užívám.

1. září 2006
avatar uživatele
90 %

Absolutní akční klasika osmdesátých let. Arnold Schwarzenneger vystřídal na filmovém Olympu Sylvestra Stalloneho a začal být obsazován více. Na přelomu 80. a 90. let minulého století byl zárukou kasovních trháků, a to i přesto, že jako herec je podprůměrný. Některé scény jsou opravdu nezapomenutelné (závěrečná vyhlazovačka vojáků základny na ostrově). Některé scény jsou zase naopak legendárně směšné (Porsche se zázračným vyrovnávačem karosérie). Nemá smysl řešit děj, prostě a jednoduše se bavit. Vzít si popcorn a zapíjet ho Pepsi. Přes hodně zjevných nesmyslů je to bezkonkurenčně nejlepší akční b-čko.

24. července 2006
avatar uživatele
70 %

Arnold Schwarzenegger zrovna nepatří k mím oblíbeným hercum, ale musim uznat že svoji roli zvládl zahrát moc dobře, tak jako všechny ostatní.. Jinak ten film nebyl zlej.. Prostě starostlivý otec se nezapře.. :-))

28. května 2006
avatar uživatele
90 %

No...tenhel film je takový zvláštní! Ale neni se čemu divit - akční a k tomu se Arnoldem v hlavní roli! Ale jinak když se na to dívám jako na akční film je to film poměrně dost na úrovni!! Arnold je opět drsňák, který se nezastaví před ničím a kam se hne tam létají těla!!

29. března 2006
avatar uživatele
80 %

Ano ano, správně drsňácký akčňák od začátku do konce. Hodně přehnaných bojových scén, nesmrtelný Arnie, totálně tupí nepřátelé, hodně filmových chyb - no a co? Jedná se prostě o klasiku na poli akčních filmů, kterou lze rozhodně doporučit v případě, že se vám nechce u filmu moc přemýšlet.

21. března 2006
avatar uživatele
90 %

Dobrá řezba s Arnoldem Schwarzenegrem, spoustu krve, dobrá zápletka i nějaký ten humor, prostě klasika od Arnieho.

3. března 2006
avatar uživatele
70 %

heh

No alespoň tam byl nějaký děj, že? Jinak opět nádherná ukázka hollywoodského muničního skladu:-D dcerka byla ale moc pěkná:)))

5. ledna 2006
avatar uživatele
Morx
...
70 %

Další!

Je to další typický film s Arnoldem Schwarzeneggerem. Mlácení a střelba, nic víc jsem od teho nečekal a nic víc to nebylo...

6. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Dobrý ;))

Dobrý film plný destrukcí, střílení gangsterů po desítkách (stovkách), vyhazování budov do povětří, shazování lídí z útesu :D a nokenec probodnutí velkého šéfa Bennetta parovodní trubkou. Je u toho dobrá sranda, film docela pobaví. Zvlášť když v něm hreje Arnie. Tenhle film by se neměl brát moc vážně, ale sranda to je dobrá, dívat se jak jeden člověk zabíjí všechny nepřátelé na potkání.

2. listopadu 2005
avatar uživatele
weri
...
70 %

super akce

Film plný akce a střílení, samotný děj trochu utíká do pozadí. Nedá se říci, že by vám tento film něco přinesl, ale určitě se u něj skvěle pobavíte... klasický akčňák se Schwarzeneggrem za 70%...

10. října 2005
avatar uživatele
80 %

klasika

jednoducho klasika akčného filmu, jeden superčlovek vystrieľa plno zloduchov aby zachránil svoju dcéru. Príbeh je síce žalostný, ale akcie, streľby a bitiek si v tomto filme užijete viac než dosť a o toto tu predsa šlo. Takže OK.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Terminátor 1,5

Matrix je typ hrdinu, o ktorom by sme kľudne mohli povedať, že sa správa ako taký Terminátor (a dokonca sa mu veľmi podobá :). Ide totiž o bývalého vojaka, ktorý je všetkými masťami mazaný a urobí všetko preto aby zachránil svoju milovanú dcéru - dokonca vystriela celý ostrov s pozuby ozbrojenou armádou. Prehnané, prehnané a ešte raz prehnané a predsa to má svoje čaro. Možno je to práve tým typom hrdinov, ktoré Arniemu sadli ako uliate a vyzeral v nich úplne prirodzene. Dočkáme sa aj suchých hlášok ale najmä kvalitne natočených akčných scén.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nesmrtelný Arnie

Tento film je opravdu absolutní klasika v žánru akčních a i když Arnieho nesmrtelnost je třeba brát trochu s odstupem a nadsázkou,rád jsem se nedávno po delší době opět na něj podíval a opět si ho připomenul:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Mno

Prostě céčko jak má být- tenhle film vznikl jen proto aby Arnie mohl ukázat své bicepsy, a aby se mohli diváci pokochat pohledem na pořádnou demolici. I když na odreagování film možná celkem zabere, mně nezaujal ani v nejmenším. Jako by nestačily záběry na začátku, kde uvidíte Schwarzennegra (nebo jak se to píše) jako citlivého otce... Ble

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Pecka

Film kde je arnold nemsrtelný, ale je to velmi dobrý ační film ve kterém sem se vůbec nenudil. Na tu dobu je to bomba film, ale dnes už by neuspěl.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Zer Gud

Jak jinak než jeden z dalších vynikajících filmů slavného Arnolda!!!!Je tam ještě pěkně narvanej!!!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Kde

jsou ty časy, když videa začínaly a komando byl jedním s prvních filmů, který se tu šířil. Naprostý luxus, i když jeho doba je už pryč a věřím, že plno lidí ten film odsoudí. A přesto je skvělý

Kdysi dávno

he he he

NA svojí dobhu vynikající film,těžko se komentuje film který je starý jako peřinkův osel,ale jestli se mám vžít do roku premiéry tak jednoznačně super ale s narůstajícím opakováním v televizi a přehráváním na videu člověk začne odhalovat drobné chyby jako třeba lanko u Salyho nohy když visí ze skály atd.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Klasika

Když jsem byl malej, tak se mi tento film líbil, ale postupem času se na něj dívám úplně jinak je to doopravdy pohádka spíše pro mladý, přitom je až od 18 :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Arnold Schwarzenegger

Tento film byl svého času výborná a zábavná akční podívaná a i když zastaral, tak ze začátku je děj pořád napínavý.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

boooom

kvalita filmu nestoji za vela...ale zato ta likvidacia nepriatelov je priam legendarna...ratatatata...padajuci nepriatelia ako lany kukurice po prejazde kombajnu...akcak ako vysity..vypnut mozog, zobrat vely popcorn a kolu do ruk a hura na jazdu s arniem :-)

Kdysi dávno