home
Kletba bratří Grimmů

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Lehký nadprůměr

Začátek filmu mě navnadil na vtipný filmový zážitek, nicméně prostředek filmu není kromě občasných světlých momentů (chytání zbývajících dětí) žádná sláva a konec je poněkud rozpačitý... Moc jsem nechytala zápletku s francouzským nebo jakým generálem, záchrana dětí by se bez ní obešla s přehledem. Bratrům by stačilo bojovat s tajemnem, žádného dalšího nepřítele již nepotřebovali... Představitelé bratří Grimmů, Damon i Ledger jsou sympaťáci a podali dostačující výkon, Monica stále krásná, leč příliš prostoru nemá a docela těší vidět české herce v zahraničních filmech, tak časté to zase není. Po druhém zhlédnutí vyloženě netoužím, ale nebráním se mu..

6. února 2014
avatar uživatele
E Š
...
80 %

Príbeh s horrovým nádychom, ktorý svojím spracovaním patrí medzi špičku, len bohužiaľ, dejom až tak ďaleko nestojí.

16. července 2013
avatar uživatele
60 %

Nijak úchvatný film, ale taky na druhou stranu pohádka, která určitě nebude nudit. Matt Damon byl sice coby Jason Bourne skvělý, ale myslím, že jeho parodická postavička v Team America na něj jinak perfektně pasuje - prostě působí dojmem debílka - Heatha ledgera jsem nikdy ráda neměla a ani nemám, Monicu Bellucci taky ne... takže mi trochu vadí to obsazení. S jinými herci by to asi bylo lepší. Ale občas vtipné, občas napínavé... Takový nemastný neslaný film, takže i nemastný a neslaný je můj názor

30. prosince 2009
avatar uživatele
80 %

Nooo tak, že bych byla nějak odvařená, to se říct nedá, ale film se mi docela líbil. Námět určitě nebyl špatný, vizuálně to působilo dost rozporuplně - na jednu stranu většinou to bylo hodně tmavé (a to je něco pro mě;-), ale ty kulisy občas působily jako z nějakého divadelního představení. Film není určen pro děti (viz scéna s koněm), ale dospělí by se asi pekelně nudili, takže pro publikum někde mezi. Herci odvedli dobrý výkon a nejlepší byl samozřejmě můj milovaný Heath, ten by i sebehorší film (což tedy není tento případ) vytáhl aspoň o 2 třídy nahoru...

14. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

Super :-)

Tenhle film mě opravdu překvapil. Miroslav Táborský a Tomáš Hanák předvedli skvělý výkon a o Heathu Ledgerovi ani nemluvě. Efekty, hudba a hlavně děj byli propracované do detailů. Na tento film se ráda kouknu i vícekrát :-).

13. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Musím se přiznat, že jsem od tohoto filmu čekala mnohem víc. Kletba mi připadala slepená z mnoha filmů a snažili se udělat z pohádky drama se štastním koncem, ale když máte náladu dá se na to dívat. Kdo má rád tento typ filmů si přijde na své

6. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

no teda

Zajímavé to bylo, ale závěrem jsem to označila za blbinu. Stačí se podívat jednou a hurá konzumovat další výšplechty. Ale milovníkům fantasy světů jen doporučuji, zajisté se vyblbnou.

3. června 2009
avatar uživatele
Zixy
...
70 %

Tak napůl

Tak tedy námět filmu se mi moc líbil, ale musím se přiznat, u některých scén jsem málem hodila šavli. Jako milovníkovi koní se mi nejmíň líbila scéna s tim koněm, ale to neni důležitý. Ale jinak film byl pěknej.

11. března 2009
avatar uživatele
40 %

Kletba bratří Grimmů - zklamání

Tenhle film mě jednoduše zklamal, nevím co víc k tomu napsat. Čekala jsem rozhodně lepší podívanou než to, co jsem viděla. Film byl na můj vkus strašně tmavý a dá se říct, že od té doby, co se snažili zachránit ta děvčata strašně nezáživný.

11. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Best of Best

je sice pravda,že jsem se na nejdřívé na tento film dívala skepticky,také začátek filmu jsem příliš nevnímala........ale pototm mě to pohltilo.Pohádka pro každého.Zamilovala jsem si tento filmv dnešní době patří mezi mé nejoblíbenější.Nejen proto,že je to film skoro pro každou věkovou katagorii,ale také pro herecké obsazení,které bylo přímo geniální.

9. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

No na to, jaké má tento snímek hvězdné obsazení, tak nic moc. Celé to bylo sice dobře natočeno, ale pořád tam jsou nějaké scény, které by tam kvůli zdlouhavosti neměly být. Film je místy nudný, místy zase až moc akce. Pointa scénáře je celkem dobrá. No a úplně nejlepší jsou čeští herci.

2. ledna 2009

Ani nejlepší ani nejhorší

Tento film neměl tak špatný námět, ale řekla bych, že autoři zcela neodhadli žánr, ve kterém se bude příběh pohybovat. Na horory se nikdy nedívám, a tak můj pohled na některé scény pro milovníky hororů je hodně kritický. Na druhou stranu ve filmu převažoval spíš dobrodružný prvek a kromě několika (2) nechutných scén a mnoha historických nesrovnalostí působil jako lepší průměrný film s pohádkovou zápletkou. Naprosto fiktivní příběh skutečných postav byl sice inspirovaný příběhy těchto německých sběratelů, ale chvílemi připomínal spíš tvorbu Andersena. Film se vyznačoval líbivými prvky, typickými pro obdobné žánry, přestože by se jistě mohl obohatit i o trochu filozofie, čímž by příšel trochu o děsivost, ale rozhodně by se vyhoupl na žebříčku kvality o trochu výš. Na konec bych chtěla ještě dodat, že scény, které měli působit rádoby vtipně celý děj leda rušili, hororové prvky požitek naprosto vynulovaly a historické souvislosti naprosto unikly.

26. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

Ale jo. Je to takový "nový pohled" na slavné pohádkáře bratry Grimmy. Sice moc strašidelné to nebylo... I když scéna s masožravým koněm byla ukázková. Herci nepředvedli zas tak hrozné výkony. Sice nevím, proč je všude vyhlašováno, jak velkou tam má Tomáš Hanák roli, protože se tam akorát tak mihl v pár záběr a navíc ve vlčí kůži...

4. října 2008
avatar uživatele
0 %

Blbost, blbost a znovu blbost. Jeden z nejhorších filmů co jsem viděl. Debilní námět, hrozný děj a neskutečně trapné "rádoby" tajemné scény. No viděli jste někdy, aby kůň spolkl dítě, tento okamžik mě totálně dorazil. Také pokusy o vtip byl strašné ba naprosto ubohé. Ještě navíc se mi vůbec nelíbily kulisy, třeba ten hrad, co to bylo. Jedním dechem: největší filmová slátanina co jsem kdy viděl, dokonce jsem to ani nedokoukal a to je co říct, to se mi stalo asi 3x. Jediné za co dám bych dal procenta, je snaha, takže dávám 1% a to jsem v dobrém rozmaru :-).

21. září 2008
avatar uživatele
80 %

Chvílemi hodně napínavé, chvílemi bohužel velmi slabé. Bylo zde poměrně dost scén, které by potřebovaly buď doladit anebo vystřihnout z filmu,ale boje s temnými sílamy se mi na tom líbilo asi ze všeho nejvíc

13. září 2008
avatar uživatele
100 %

Kletba bratří Grimmů

Super film! nelituju že jsem na něj šla do kina! Mě tedy určitě nezklamal .. takové netradiční pojetí příběhu bratří Grimmů .. a zápletka s královnou byla úžasná! do toho místy i humor .. a při vybírání hlavní dvojice měl režisér určitě šťastnou ruku!

21. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

SUPER!!

Když jsem slyšela někde název filmu,myslela sem si že pujde zase o nějakou ubohou pohádku.Ale film mě velice nadchl.Jak hereckým obsazením,ve kterém se objevili i čeští herci,tak i obsahem a dějem.Film sem viděla snad už 10x a všude ho doporučuju.Opravdu mě zaujal.Podle mě fakt dobrý film!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7. července 2008
avatar uživatele
50 %

Jednou to stačilo

Pohádka skřížená s hororem. Některé věci byly docela zajímavé, ale některé scény bych si raději odpustila. Pro dospělé moc jednoduché a pro dědi strašidelné a nechutné. Nicméně je to velice pěkně udělané a dobře obsazené. Takže bych to shrnula: Bylo to hezké, ale bylo toho až dost.

16. června 2008

Veľmi pekná rozprávka. Film ma upútal, a kedže som ho videla po anglicky mohla som si plne vychutnať hercov....páčilo sa mi obsadenie :). Chystám sa ho pozrieť si znova:D

20. května 2008
avatar uživatele
60 %

Film nebyl nic moc. Byl moc dětský - Spoustu trapných scén. Děj byl také moc jednoduchý. Postavy celkem ušly, jinak film měl hrozný námět. Film jsem sice dokoukal, ale způsob jak získávali ty dívky mě skoro hned odradil.

29. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

The Brothers Grimm

Pohádka nebo spíš fantasy, no taky s prvky kriminálky... Když jsem se na TO kuokal poprvé, nestačil jsem se divit... čekal jsem něco omnoho jemnějšího, né až tak propracované... je vidět že i tady se podepsala technika a akční pohádky budou asi častější než obvyklé... Děj je sice úplně jednoduchý, ale určitě né na škodu, jako celek maximálně využitá základna nenechalo se nic náhodě, každý detail má své místo a taky obsazení tady dělá hodně.

15. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Fajn

Docela fajn film, který mě doce zaujal... krásně nápaditý svým dějem. Takový milý děsivý film. Líbil se mi... co k tomu jeětě dodat??

31. března 2008
avatar uživatele
40 %

nic moc...filmově hodně dobře zvádnutý, dobrý kostýmy, efekty a tak, al epříběh byl šílená slátanina....místama to nebylo špatný, ale občas zase strašně zbytečně protahovany...no nvm...

19. března 2008
avatar uživatele
40 %

Tak to vidím já...

Docela příjemný film na zaplácnůtí devadesáti minut. Nic extra, ale ani nic špatného. Prostě taková průměrná podívaná... Docela dobrá atmosféra a celkově je to v pohodě. Rozhodně ale nejde o nic nadprůměrného nebo výjimečného, jak si někteří myslí. Vykopnout režiséra se navyplácí. S původním režisérem by to mohlo být mnohem lepší. Film očividně nedrží pohromadě a původně měl vypadat jinak. Nakonec je dobrý "jen" dobrý k jednorázovému pobavení.

19. března 2008
avatar uživatele
40 %

Ze začátku to bylo hrozně podivočené, pak už se to dalo, ale celkově se mi to teda moc nelíbilo. Přišlo mi to dost zmatené a a nezajímavé.Jediné, co se mi líbilo, tak prostředí ( ČR je prostě na tohle skvělá)

30. prosince 2007
avatar uživatele
60 %

Ze začátku mne to moc nebralo. Koukala sem na to, co to je za kravinu, ale pak nejak postupne mne dej dostaval, čim dál tím víc. Nevím, jestli je to komedie, nebo horor, nebo neco jineho, ale filmove role tomuto filmu hodne pomohli.

10. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Ten film mě zaujal víc, než jsem čekal. Skvělé postavy, humor a taková příjemná atmosféra. Neřekl bych, že nějak extra hororová, ale prostě jednoduše přitažlivá. (Nevím, jakým lepším slovem to přesně vystihnout.) Je to taková vtipnější zábava pro starší, která si nadprůměrné hodnocení zaslouží.

14. října 2007
avatar uživatele
90 %

Tento film jsem odsuzoval, ale když jsem ho viděl, tak mě děj vzal. Nemusím fantasy, ale tohle opravdu stálo za to. Doporučuju vidět. Takový Cavaldi byl perfektní.

29. září 2007
avatar uživatele
100 %

I když jsem nečetla zrovna dobré recenze na tento film, mně se opravdu líbit. Musela jsem ho dokoukat do konce jinak bych nemohla "žít" (i když to přeháním). Film se mi strašně líbil a byl fakt napínavý... Tak určitě všem doporučuju!!! A nedávejte na recenze a udělejte si o tomto filmu svůj vlastní názor...

28. září 2007
avatar uživatele
90 %

Atmosféra filmu pohádkovo-strašidelně-temno-přitahující. Líbily se mi výkony obou bratří, fantastické scény, věž, zrcadla, vše, co k tomu patří včetně podtržené německé ústní lidové slovesnosti. Tvorba měla z čeho čerpat a načerpala to dobře. Hlavně tomu byl dán ojedinělý nevšední ráz. A z tu originalitu jsou body navíc.

28. září 2007
avatar uživatele
80 %

Mně osobně se tento snímek moc líbil. Velice zajímavá výprava a solidní herecké výkony, ale nejvíc mě zaujal hororovo - pohádkový příběh. Moc pěkné... Bavila jsem se. Takoví koně požírající malé holčičky - to je prostě můj šálek kávy. (úsměv) Musím uznat, že se mi to líbí mnohem víc než taková Burtonovská Sleepy Hollow. Ta mě konkrétně naopak od tohohle filmu velmi zklamala.
80%

23. září 2007
avatar uživatele
80 %

Je to divný ale asi jsem nic podobného neviděla. Mám ráda sci-fi,ale tohle bylo jiné... takový ...no...pohádkoví... Ale musím uznat že ta královna byla dost škaredá (myslim po smrti)

2. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Po delší době zase film tohoto tipu. Opět jsem se přesvědčila, že tento žánr je mému oku velmi blízký. Film se mi zdál velmi netradiční a nenucený. Já osobně jsem neviděla jedinou scénu, která by mě nezaujala nebo nebavila.

25. července 2007
avatar uživatele
80 %

Překvapil mě

Myslela jsem si, že film bude jenom nuda, ale celkem příjemně mě překvapil. Občas sice nuda byla, ale v některých místech byl film opravdu vydařen. A jelikož mám ráda oba herce v hlavních rolích, tak se mi film líbil. Byl i vtipný a i trošku smutný.

10. července 2007
avatar uživatele
0 %

Jeden ze zářných případů, kdy se očekávání filmového zážitku změnilo ve zklamání, a to zklamání značné. Ani Monica Bellucci, ani české exteriéry to nezachrání. Prostě jedna velká nuda od začátku až do konce.

21. června 2007
avatar uživatele
80 %

Velmi pěkný film, zpočátku to vypadalo na průměr, ale za polovinou filmu se to "rozjelo." Určitě stojí za zkouknutí!

2. května 2007
avatar uživatele
80 %

ukázky vypadaly dokonale, ale jak sem později zjistila, byla tam sestříhaný ty nejlepší scény z celýho filmu. na druhou stranu fiml byl dobře natočenej, místy vtipnej či strašitelnej a přináší nám nový úhel pohledu na legendární bratry Grimmy

13. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Byla jsem na Bratrech Grimmech v kině asi před rokem, ale abych pravdu řekla nic jsem z nich neměla, vůbec jsem nevěděla o co tam jde. Včera jsem se na něj konečně podívala znovu na DVD a je to skvělá pohádka, sem tam strašidelná, ale to se mi líbílo.

26. března 2007
avatar uživatele
kopy
...
80 %

Pěkné

Klasická, pěkná pohádka bratří Grimmů. Celkem zajímavé herecké podání. Kletba Bratří Grimmů je perfektní filmová pohádka, kterou bych doporučil všem milovníkům tohoto žánru.

24. března 2007
avatar uživatele
40 %

Jako pohádka celkem dobré, efekty pěkně vytvořené, ale kdyby se, probůh, obešli bez těch trapáren - jako jsou např. kašpárkovští francouzi a ten ital! - bóóóže. Pro mě to bylo tak moc rušivé, že to kazilo celkový dojem z filmu. Za efekty a příběh bych dala tak 70-80 %, ale odečítám za ty trapárny

18. března 2007
avatar uživatele
100 %

Film byl zajímavý, sice to nebylo podle mých představ, ale líbil se mi. Hodně trihů a zajímavý děj. V určitých událostech jsem měla pocit, že se blíží k horou, ale to bylo jen chviličkami. Hezké obsazení. Moc pěkný film.

12. února 2007
avatar uživatele
100 %

...

Od tohodle filmu jsem očekávala víc. Všichni mluvili o hororu, který fakt vyděsí, ale když jsem se na to podívala, tak mi to připadalo jako pohádka a parádní blbina. Ale jinak se mi docela líbil, ale jak říkám-mohlo to být lepší.

28. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

O tomto filmu jsem slyšel už dávno, ale nikdy mě jsem neměl chuť na ten film. Včera jsem jí dostal a tak jsem si film sehnal. No, nechápu proč si někdo myslí, že je to pohádka pro odrostlejší děti, když klidně se na to můžou dívat i osmiletí děti. Mě to prostě nepříjde jako hororová pohádka. Na filmu se mi líbily speciální efekty, které dělali tento film jedinečným. I herecké obsazení bylo dobré. Matt Deamon jako nafoukaný a zbabělý Will. Heath Ledger jako statečný Jacob a samozřejmě krásná Monica Belucci. Za zmíňku stojí ještě představitelka Angeliky a Tomáš Hanák. Film je rohodně rodinný a dobrodružný, výkony herců a speciální efekty dávají filmu to správné napětí a šťávu. Mě se tento film líbil, ale určitě nená na 100 %. Teda alespoň u mně. Z pohledu diváka 80 %.

19. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

tenhle film se mi moc líbí. sem tam nějakej vtip. je tam i dobrodrušství, no prostě je skvělej a vždycky se na něj ráda kouknu.

16. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Kletba bratří Grimmů je docela zábavná (hlavně Heath Ledger v roli Jacoba...). Ale má až zbytečně mnoho ,,vtipných" postav. Vizuální efekty poněkud odfláknuté a děj je překombinovaný a nenavazuje na sebe. Přesto byste se mohli docela pobavit.

1. ledna 2007

Hmmm

Nedokážu rozeznat, jestli to byla slušná pohádka nebo naprosto nezdařený film. Jako velkofilm ubohost sama. Jako pohádka to nebylo špatné, ale bohužel to byla ,,splácanina" mnoha jiných pohádek. Tedy film bych hodnotil 10% a pohádku 50% - tedy průměr dělá krásných 30% za Kletbu bratří Grimmů

21. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Super

Do kina jsme letěli natěšení... A aspoň já jsem nebyla vůbec zklamaná... Celkem dobré propojení fantasy, pohádky, snad trochu hororové komendie... Super hlášky, fajn herci... Já bych se na to určitě podívala znovu.

11. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Vždycky sem toužila tenhle film vidět.Když sem viděla ukázky,tak sem si pořád říkala,že to může být super atd atd.Když se mě kamoška zeptala jestli se na to chcu kouknout,tak sem bez váhání řekla,že jo a vlastně sem byla docela mile překvapena i když už ze mě opadlo to obrovské nadšení,které bylo na začátku.Děj mě docela nadchnul i hudba byla dobrá,ale že by to zas bylo něco tak extra poutavého jako sem to viděla z ukazek,to ne.Prostě mi v tom filmu něco chybělo?Ale jinak nemám nic proti.Určitě na to koukněte.

2. prosince 2006
avatar uživatele
10 %

Co to mělo být?

Na tenhle film sem se hodně těšil, ale když sem ho viděl, zaplakal sem. Co to mělo být? Parodie na pohádku? Parodie na fantasy? Jedním slovem ... Propadák!!!!

20. listopadu 2006

Noc moc!!

Abych pravdu řekla....tak moc hrozné to zase nebylo....ale přece jen!!! Rozhodně to byla pohádka pro odvážlivé děti.....ale zároveň podařený děj! Občas na mě sápala paní nuda...ale co naplat!!!Herecké obsazení?? Pohoda....HUdba...skvělá...zpoutá vás díky ní děj, a to je tak velké plus...kvůli kterému nedám, těch plánovaných 40% ale jen 70%....:-))

11. listopadu 2006
avatar uživatele
50 %

Trochu lepší pohádka

Film mi připadal trochu divný. Na začátku vypadal jak Van Helsing, potom mi připadal jak pohádka, po karkulce jak parodie a na konci buď jako silnější pohádka nebo slabý odvar Pána Prstenů. Jinak to byl průměrný film.

9. listopadu 2006
avatar uživatele
20 %

Tesil jsme se na film, ale bohuzel jsem ho nekdy v pulce vypl. Nekde u te veze v lese, nebo co to bylo. Opravdu me to nebavilo, nebo jsme cekal neco jineho an e takovy nesmysl. Skoda.

23. října 2006
avatar uživatele
80 %

V pohodee...

Možno som od tohto filmu očakávala viac, ale dalo sa to zvládnuť. Taká rozprávka, s nádychom reality (?)...:-) Pekné efekty, aj výprava, no proste spokojnosť. Keď mám pravdu povedať, bolo by to lepšie, keby tam neboli miešali toho francúzskeho generála, no ale čo už, niektoré hlášky ma fakt pobavili. Dá sa. Hodnotím 80%.

23. září 2006

tento film šel absolutně mimo mě... nedokázal mě vůbec zaujmout, možná pro svou tématiku, ikdyž bratry Grimmy beru za klasiku.

27. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Zajímavé!

A to v dobrém slova smyslu... I když tu nejsou některé názory na film zrovna pozitivní tak mě se film líbil. I když nepatří mezi ty nejlepší tak špatný podle mě není. I když byl trochu zmatený tak se chápat dal. Akorát konec mi trochu neseděl, k tomuto filmu se mi hodil jiný, ale to už je detail... Celkem pěkná podívaná...

26. srpna 2006
avatar uživatele
50 %

Co to bylo?

Tento film jsem jaksi nepochopila.Zřejmě namám smysl pro zpecifický humor Terryho Gilliama.No co i špatná zkušenost je zkušenost a já aspoň vím,na co do kina rozhodně ne.

16. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Taková pěkná fantasy

Nemyslíte? Příjemným překvapením byl stoprocentně Heath Ledger a filmu nechyběl ani jakýs takýs děj a pohádkový nádech. Mě osobně se teda líbil.

11. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

tak tenhle film se mi moc nelíbil, přišlo mi, že hlavní hrdinové jezdí pořád jen do lesa a z lesa, no že je to zkrátka celý takový hektický a nedomyšlený

8. srpna 2006
avatar uživatele
50 %

Matt a Heath Grimms

To co mě táhlo k tomu, abych se podíval na tento film bylo slavné Hollywoodské herecké obsazení a Tomáš Hanák. Fantasy mám rád hodně, ale co je moc, to je moc. Tady navíc ta fantasie nebyla namístě a neměla opodstatnění. Zkrátka když ten kůň spolkl malé dítě tak jsem byl tak zhnusen a otráven, že jsem se přestal dívat a dodíval se na film po kouskách později. Jediné plus je, že Heath Ledger znovu dokázal, jaký chameleon na place dokáže být. Zahraje úplně cokoliv a stačí ho trochu namaskovat a nejde poznat.

27. července 2006
avatar uživatele
80 %

Vizuální stránka filmu je skvělá (kromě pohybujících se stromů), herecké výkony obou hlavních představitelů jsou dobré a klape jim to, příběh je pojat originálně. Naopak postava francouzského generála je úplně zbytečná a protivná a kazí celý dojem. Jinak je to osvěžující a oddechový film, na který bych se po čase klidně podívala znova.

23. července 2006
avatar uživatele
80 %

Miroslav Táborský

Je to zajímavě natočený film s celou řadou dobrých napínavých momentů, výbornými herci, ale jako celek tento film příliš nestrhl.

18. července 2006
avatar uživatele
lsk
...
70 %

Dalo sa na to pozriet, ale dosť dlhé bez nejakej akcie, čakal som trochu viac napinavejší, strašidelnejší dej, ale v celku v pohode, najviac sa mi páčil ten ujetý talian.

21. června 2006
avatar uživatele
70 %

Grimmové

Moc se mi líbilo zpracování, se kterým si režisér velmi dobře pohrál. Některé postavičky byly fakt rozkošné:)) Matt s Heathem se zhostili svých postav celkem dobře, ale co mě naprosto dostalo, byly jejich úžasně bílé zuby... Byl to docela dobrý námět, ale v některých chvílích mi přišel až moc přeplácaný. A přišlo mi to i docela dlouhý...

27. května 2006
avatar uživatele
80 %

Chvílemi hodně napínavé, chvílemi bohužel velmi slabé. Bylo zde poměrně dost scén, které by potřebovaly buď doladit anebo vystřihnout z filmu. Jinak podle mě to mělo zajímavý děj (jak moc to souviselo s Grimmy to netuším, nikdy jsem od nich nic nečetl a ani jejich historii pořádně neznám). Matt Damon se ve filmu objevil tak, jak jej dosud neznáme a věřím, že podobných rolí mu bude přibývat...

18. května 2006
avatar uživatele
konz
...
100 %

Super

Hoodně dobrej film! Moc se mi líbylo zpletení pohádek do sebe! Výborné strašidelné scény a fakt nadupana hudba! Prostě good!

15. května 2006
avatar uživatele
80 %

Baf!

Na začátku jsem byla trochu mimo, ale to já skoro pořád-to už je ale vedlejší. Mišmaš pohádek mě vtáhnul do děje a z toho jsem byla celá paf. Na konci jsem byla trochu nešťastná z milostného trojúhelníku. Ale film je to skvělý a doporučuji skouknout.

10. května 2006
avatar uživatele
80 %

Super !

Predpokladal som niečo fantastické, ale bolo to vlastne spojená komédia s rozprávkov a strašidelnými kúskami. Vyznel to ako z časti skutočný príbeh a tá predstava ma vedela vždy dostať do deja. Kto nevidel, mal by vidieť.

9. května 2006
avatar uživatele
90 %

Vtipná strašidelná pohádka nejenom pro děti. I když jsem čekala lepší zpracování určitě si na ni udělám ještě někdy čas. Skvělý byl i dabing, hlavně toho frantíka, co se pokoušel mluvit německy: " Vaše domešky budou padat jako stromešky."

8. května 2006
avatar uživatele
90 %

Perfektní

Je to perfektní film.. Ale myslela jsem že bude trochu strašidelnější, ale byl prostě i tak senzační.. V nějakých záběrech mi vyrazil dech.. Ráda ho shlédnu znova..

8. května 2006
avatar uživatele
Anil
...
100 %

Supeeer

Myslím, že je to skvělý film. Je správně strašidelný, ale i vtipný. A díky tomu, že se točil v ČR se tam také objevili čeští herci. Například Tomáš Hanák tam neměl chybu.

5. května 2006
avatar uživatele
100 %

Newím jestli je to proto, že film natočil Gilliam, protože jeho filmy zbožnuju. Ale je to super a přeju vidět.

29. dubna 2006
avatar uživatele
30 %

...

Nic jsem od toho nečekala a to jsem udělala dobře.Je to moc slepovaný a bez jednotnýho děje,postavy se tam míhaj sem a tam a já v tom měla bordel.Jako pohádka moc strašidelný ale jako film nudný a málo zajímavý.Ale přece jenom je to legenda.....

24. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

No... Rozhodně vtipné a hezké... Ale místy jsem byla hodně v rozpacích. Byly tam věci které jakoby do toho filmu vůbec nepatřili... Ale celkově pěkné:)

22. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Připadalo mi to jako slátanina pohádek. Mnoho triků se mi zdálo až moc umělých. Některé scény byly hluché a nudné. Po čase mi začalo lézt na nervy, že straší bratr pořád připomíná tomu mladšimu ty fazole. Ae na druhou stranu prostředí a kostýmy byly moc hezké. Taky se tvůrcům povedl ten italský francouz. Rozhodně tam byla dobrá pochmurná a děsivá atmosféra. Plus je taky v tom, že se film natáčel u nás a hraje tam dost českých herců.

22. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Po dlouhé době mě zase překvapila nádherná pohádka, která mě pobavila a zaujala. Poutavý děj, který provazí tento film mě dostal nejen kombinací více pohádek ale i zápletkou a rozuzlením. Doporučuji

20. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Mix

Nádherný mix pohádek. Herecké obsazení bylo úžasné a čeští herci se blejskli. I prostředí se povedlo...

11. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Krásné a nudné zároveň

Zpracování působí velice dobře. Krásné prostředí vypadá opravdu jak z pohádky. Ale je to o ničem. Přehnané a nudné. Když se zamyslím nad příběhem, mohu ho shrnout jediným slovem - "kravina". Jediné pozitivní na celém příběhu je závěrečných cca 40 minut a Heath Ledger, kteří hodnocení zvyšují alespoň o 20 bodů.

11. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

The brothers Grimm

Wow!!! Tak včera jsem byla konečně v kině! Skvělej filmík, nádhernéj, prostě bezva!!! Byl dobrodružný, napínavý a fakt to byla srandaa! Matt i Heath to úplně skvěle zahráli, dodali tomu takový osobitý kouzlo a úplně ten film oživili!

28. března 2006
avatar uživatele
70 %

Tak nevím co si o tom mám myslet . něco na tom bylo poutavé ale něco zase ne . Ale tak podle mne to určitý dobrý nápad mělo ... sem tam to bylo dokonce vtipné

25. února 2006

pozoruhodné

veľmi pozoruhodné spracovanie životopisu bratov grimovcov s dvoma m. bolo to veľmi zábavné ale aj strašidelné.

17. února 2006
avatar uživatele
60 %

Nelíbilo

Tenhle film se mi nelíbil. Dívala jsem se na to, abych se koukla na Táborského a Hanáka. Měli tam jenom takové štěky, takže se čeští herci zase moc neblýskli. Mnoho lidí od filmu čekalo, že to spíše bude něco na způsob dokumentu, nebo prostě něco o jejich životě, ale ve skutečnosti to byla jen vymyšlená a nadsazená hororová pohádka, která se spíš o jména bratří Grimmů jen opřela, jakoby je využila, aby to bylo zajímavější. První půlka byla neskutečně nudná, druhá sice přinesla jakés takés napětí, ale i tak to nezachrání toto filmové zklamání... Příště lépe!

17. února 2006

Tak konečně jsem shlédl tento film. Nevěděl jsem co od něho můžu čekat tak jsem neměl velké ambice, ale dá se říci že je to v celku povedený film. Ale rozhodně není výborný je hold dobrý.

10. února 2006
avatar uživatele
100 %

Úchvatný =))

Na film jsem se moc těšila a musím ho také moc pochválit. Názory zde jsou skutečně různé, ale mě se film neuvěřitelně moc líbil a hrozně mě zaujal. Byl napínavý, poutavý a dobrodružný, a k tomu ještě tolik zábavný! Fakt to byla sranda! A skvělí herci, kteří podali bezva výkony celý film ještě oživili! Celkově mě film naprosto uchvátil, prostě mě dostal. Myslím, že výběr hlavních hrdinů byl neomylný, Matt i Heath byli fakt neodolatelní, srandovní, myslím, že to jsou opravdoví herci. Podoba světoznámých pohádek byla také nádherně zpracovaná. 100% je u tohoto filmu až příliš málo, ale víc už tu bohužel nejde..!!! kvásný film =))

29. ledna 2006
avatar uživatele
30 %

Nevím popravdě sem se nudil od začátku do konce tedy až na pár scén, ale to byla vyjímka. Tento film skončil podle mě fiaskem. Pojeti děje bylo hrozné a ty herecké výkony nevím, ale rozhodně je to jeden z nejnudnějších filmů co jsem kdy viděl. Rozhodně nedoporučuji lidem co se chtějí pobavit a odreagovat.

29. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Ve svém žánru dobré

Byl jsem zvědavý, jak si Gilliam poradí s "pohádkou" a myslím, že to zvládl dobře. Celou dobu jsem měl pocit, že Terry sedí opodál a tak drobet se uculuje a dělá si z nás legraci. a to mám rád. Kdyby to myslel vážně, asi by to bylo k nekoukání. Jinak mě se velmi líbil Jonathan Pryce, ten si svoji roli fakt střihl s chutí.

22. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Kletba

Takže za prvé si myslím že film patří do kategorie dobrodružných a měl splňovat roli strašidelné pohádky a to taky splňoval. Za druhé jsem se tu dočet že ve filmu bylo neznámé herecké obsazení a to jsi myslím že pro každého filmového fandu by měla být jména jako Matt Damon, Heath Ledger a Monica Belluci známá. U filmu jsem se bavil a jak už jsem napsal, splnil roli hororové pohádky, kterou jsem čekal. dávám 70%

16. ledna 2006
avatar uživatele
50 %

Nic moc

Jo na Kletbu jsem hodně těšil. Ovšem, když jsem se na tento film podíval, zjistil jsem, že to vůbec není tak dobrý film, jak to ukazovali v ukázkách. Řekl bych, že je to spíš taková strašidelnější pohádka. Souhlasím s uživatelem onley. Od tohoto filmu jsem opravdu čekal víc!

12. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Kletba... ovšem reklamy

Nevím, ale připadá mi, že nejvíce propagované filmy, jsou snad to nejhorší, co může být. Film není špatný, až na to, že je to slátanina všeho možného-od hororových prvků k pohádkovým motivům, kterých je tam až moc.

6. ledna 2006
avatar uživatele
40 %

Za devatero horami a ...

Tenhle názor píšu potřetí a doufám, že se mi to konečně povede... Popravdě - čekal sem něco mnohem lepšího. Děj se pohyboval na hranici neunosné nudy (krom pár "zajímavých" podrobností), z hereckého obsazení na mě koukala většina pro mě neznámých tváří, což v tomto případě bylo jedno z mála plus, hudba svědčila o zkušenostech toho hudebníka ale malinko bych to posunul do jiné filmové škatulky, nejotřesněji byly provedene střihy záběrů mezi jednotlivými scénami - ať žije zmatek a chaos. Můj celkový dojem za moc nestál...

31. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

Od filmu som ocakavala viac.Sklamal ma hlavne po dejovej stranke. Napad bol dobry,ale mohli to viacej zamotat. Na to kolko film trval sa tam udialo strasne malo. Zvacsa sa odohraval v stalom prostredi co mu velmi neuberalo na jednotvarnosti. Velke plus by som dala hudbe. Na filme ma najviac zaujala veza a les. Super napady(neviem,ci je to z nejakej pohadky,alebo co). Pacilo sa mi ako bol vykresleny les. Ale aj tak bol asi najcarovnejsi zaciatok - ked sa mal zjavit nazov filmu. Vtedy bola hudba fakt fantasticka.

30. prosince 2005
avatar uživatele
60 %

Ujde to

tento film se mi docela líbil. Občas vněm ale byly scény které jsem celkem nechápal. Ale i přesto musím uznat, že je dobře natočený.
Doporučil bych ho spíše starším divákům. Ti mladší by ho nemuseli pochopit. Tak pěkné sledování

27. prosince 2005
avatar uživatele
50 %

Pohádka pro trochu starší =0)

Jako film to ušlo. Začátek byl sice celkem nudný a měl jsem sto chutí to vypnout, ale potom se začínal děj zaplétat a opravdu jsem jenom obdivoval práci filmařů a také obdivoval přírodu a památky České republiky. Ke konci to začalo být opět trošičku horší (děj se zapletl až moc =0)) a už se mi to tak moc nelíbilo. Ale jako pohádka pro trochu starší je to bezesporu super (některé scény naháněly strach-třeba bahno ze studny anebo i ta tajemná věž).

13. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Prima

CElkem pšknej film, kterej mě vážně zaujal občas měl dost hororovej nádech, ale to je právě ono. Líbilo se mi, že se tam objevili i češi sice na krátko, ale aspoň něco.

11. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Zabavny film

Na úvod musím říct, že vůbec nesouhlasím s autorem recenze na tom to webu. Všechno, co filmu vytknul, bych já viděl jako dobrý tah. Myslím, že v dnešní době to není jen o trikách ve filmech...
Me se Bratři Grimmové opravdu líbili a dovolím si říct, že víc než slavný Harry Potter 4. Bratry oporučuju shlédnout všem těm, kteří mají rádi trochu akce, temnoty a hlavně pobavení :)

4. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

:)

Když jsem viděla ukázky v televizi, čekala jsem super film, ale zas tak dobré to nebylo, ale elektíky dobré a herci taky.

28. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Ušlo to

Na film jsem se těšil už jen proto, že se natáčel v ČR a opravdu jsem nebyl zklamaný.Film je složen z několika pohádek a to mě zaujalo.Nechyběl ani padouch ani hrdina.Super

22. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

Viz. recenze

V rychlosti shrnu to co jsem napsal v recenzi, abych měl ve výpisu přehled, co jsem viděl. Film je po obrazové stránce krásný a v některých momentech i nezapomenutelný, ale dějová nitka, je silně zpřetrhaná, ať už se jedná o zbytečné postavy francouzských vojáků, či o postavu italského trouby. Kdyby tyto postavy scénarista vyškrtl, tak by se těm zbylým určitě lépe dýchalo. Proto se Kletba bratří Grimmů, stává jen velice průměrným filmem, ze kterého si zapamatujete pár scén.

18. listopadu 2005
avatar uživatele
30 %

Pohádky, jak je neznáte

Na to, kde všude sem narážel na reklamu na tento film, tak mě celkem zklamal. Je to tak trochu splácání více pohádek dohromady, připomínalo mi to občas svou ponurostí Van Helsinga. Doporučuji jen v krajní nouzi.

13. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Dobrou chuť

No, ne že bych byla totálně nespokojená, ale na sto procent to určitě není. Některé scény jsou opravdu velice (ne)chutné (viz. rozšrotovaná kočička). Víc jsem u filmu namáhala bránici, než se třásla strachy. Některé scény mi připadají hluché, ale budiž. Herecké výkony skvělé, čeští herci byli obstojní (zajímalo by mě, jestli byla ta angličtina jejich). Podtrženo a sečteno: lehoučce nadprůměrné.

11. listopadu 2005
avatar uživatele
rvg1
...
40 %

čakal som viac

Tak od tohto filmu som čakal oveľa viac, nakoľko to všade reklamovali ako novinku. Zaujímavý dej, ale nakoľko nie som fanúšikom tohto žánru, môže to byť spôsobené aj tým.
A treba spomenúť že tam hral aj český herec Tomáš Hanák (Cesta z mesta, Rebelové).

9. listopadu 2005