home
Kam čert nemůže

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Jeden z mých oblíbených českých filmů, na který se dívám jenom večer, právě kvůli té duchařské atmosféře. Navíc se mi u něj velice dobře odpočívá, hrozně se mi líbí ta atmosféra, někam se procházet do neznáma nočním městem. No prostě nádhera. Ale i část, kdy je den a celé duchovno tím skončí je perfektní, protože je to potom tak zbytečně zamotané až je to nádhera. Horníčka jsem měla vždycky ráda, on měl skvělý dar, bavit lidi, ale přitom říkat chytré věci a a navíc u toho i vypadat chytře, a Hlaváčová, její skvělá komediální role, úplně se k těm všem "šíleným" hercům hodila. Myslím, že i ta děsivější atmosféra, která je na začátku filmu se povedla a při prvním shlédnutí z ní může i trochu zamrazit. Také jsem ráda, že se tady neobjevuje nic v tom smyslu, že práce je nejlepší a všichni rádi pracují atd. No prostě pro mě výborný uklidňující film.

25. ledna 2012

Takový film, u kterého se pořád čeká, co přijde a pořád nic nepřichází. Je i dost pochmurný. Jana Hlaváčová je sice dobrá herečka ale Mefistofelu bych si představovala jinak-víc tajemnou.

16. října 2010
avatar uživatele
70 %

Když jsem tento film viděla poprvé, nijak mě nezaujal. Ale napodruhé už to bylo lepší. I když se děj straště táhne.

12. května 2010
avatar uživatele
80 %

Mne sa film páčil. Spočiatku je pochmúrny a tajomný akoby išlo o nejaký vážny mysteriózny či psychologický film. Avšak od scénky na hrade sa všetko mení a film sa mení na jednu veľmi podarenú veselú komédiu.

21. března 2008
avatar uživatele
80 %

Ze začátku takhle nic moc, člověk neví jstli jde o fantasy nebo realitu. Ale až se scéna přesune na hrad a do vesnice, tak film má lepší záběr. Myslím, že to tu zachraňuje Brodský se Sovákem. Tento film ale silně připomíná Bílou paní. Bohužel Horníček a Hlaváčová neměli jak excelovat.

14. března 2008