home
Kafe a cigára

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Amerika. (Ne)souvislost. Plkání.

Povídkové filmy mě málokdy zaujmou a tohle není výjimka. Z Kafe a cigár mám dojem, že je tvůrci točili hlavně pro sebe, a pokud to náhodou osloví někoho dalšího, tak se nebudou zlobit. Mně toho zřejmě uniklo dost, což je zajisté způsobené mou neznalostí, které nijak nepomáhá neochota vyjít divákovi vstříc. Dost často jsem skutečně nevěděla, jestli jsem něco nepochytila, nebo to bylo vážně tak prázdné. Nepřipadalo mi to špatné, jen vzdálené.

4. března 2014
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Některé povídky slabší, jiné naopak výborné. Přetahuje se to půl na půl, ale těch 20% nad průměr převažuje výborná a hlavně skvěle vypointovaná povídka Cousins? a pak dvojrole Cate Blanchett. Jinak je ale pravda, že aby si člověk tento film užil, musí se hodně vyznat v americké (pop)kultuře, což je, zvlášť pro našince, nevýhoda.

5. října 2010
avatar uživatele
100 %

doporučuji

Lituji, že jsem tento skvělý povídkový snímek viděla jen asi od poloviny. Příběhy mě zaujaly - nejvíce Bratranci a Squrell. Ve všech povídkách jsou herci tak přirození (Alfred Molina, Cate Blanchett, a spol.) Je to skvělé - doporučuji.

9. března 2009
avatar uživatele
100 %

Už ten název - můj nejoblíbenější nápoj a má nejoblíbenější neřest. To jsem prostě musela vidět. V podstatě si nevzpomenu na povídku, která by se mi vůbec nelíbila. Každá měla své. Jako celek je film originální, zábavný a okouzlující. Černo-bílé zpracování mě nadchlo. Určitě jsem Kafe a Cigára neviděla naposledy. 100%
Nekuřákům a lidem bez kofeinové závislosti ovšem asi moc nesedne.

10. listopadu 2008
avatar uživatele
60 %

Velice kvalitní zpracování s plejádou vynikajících herců. Ovšem zábava jednotlivých povídek je značně rozdílná. Ty nudnější pro mě ale převažovaly. Za nejpovedenější považuji asi Cousins a Cousins?

12. srpna 2008
avatar uživatele
50 %

Není to šálek mého kafe

Film jsem měla z televize natočený asi dva týdny a stihla jsem se podívat až dnes, protože se mi do něho vůbec nechtělo. Nalákalo mě jméno režiséra (taky jeden z těch, o kterých chci mít přehled, tudíž musím vidět nějaké jeho filmy a navíc se mi líbily jeho Zlomené květiny), nalákala mě i má oblíbená Cate Blanchett. Ta odvedla skvělou práci, její povídka a povídka s Cooganem a Molinou se mi opravdu líbila (ještě by se dalo uvažovat o té s Murraym), jinak to bylo doslova utrpení. Šeď, nuda, hovory o ničem. Promiňte, ale tenhle snímek se mi moc nelíbil. Ano, je to něco jiného a experimentálního, ale taky to asi není nic pro mě...

25. července 2008
avatar uživatele
60 %

Opravdu zajímavý snímek. Jen škoda, že se kvalita povídek nebyla vyrovná, některé docela bavily, ale víc jich nudilo.

19. července 2008
avatar uživatele
100 %

Zajímavé

Tak na tenhle filmík jsem chtěla jít do kina, ale nějak mi to tenkrát nevyšlo. Proto jsem neváhala a koukla se na něj aspoň teď v televizi. Popravdě, očekávala jsem trošku nudý nesrozumitelný film, ale dostal mě hned první povídkou, která byla asi s tou předposlední nejlepší. Vážně se mi to líbilo a u většiny filmu jsem se musela smát nebo aspoň usmívat. Příjemně mě to překvapilo.

17. července 2008
avatar uživatele
joda
...
70 %

Něco šlo

No některý povídky se mi líbily (asi 4), rozhodně to bylo zbytečně dlouhé. Možná je fakt, že to bude bavit jen kuřáka a kafaře...nevím. Já kafe nepiju a cigarety nesnášim a unešená jsem z toho taky nebyla. Ale jak říkám, tři čtyři povídky byly dobré a bavily mě, takže jen za ty dávám 70.

16. července 2008
avatar uživatele
100 %

Miluju kafe, miluju cigára a miluju tenhle film... Kdybych někdy chtěla něco natočit, určitě by to bylo hodně podobý tomuhle skvělýmu dílku, u kterýho jsem se královsky bavila:) 111% plus cigareta navíc :)

13. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Cate Blanchett

Mně osobně kafe ani cigára nic neříkají, ale na film se mi hodně dobře koukalo. Je vtipný a pestrý jak prostředím, tak i díky té spoustě různých scének a herců co se ve filmu objeví.

17. března 2008
avatar uživatele
90 %

Černobílé barevné příběhy

Jeden výborný režisér a několik výborných herců v jednácti povídkách. Dynamický začátek. Ráda bych hodnotila každou povídku zvlášť, i když film celkem působí jako celek. Každý příběh se odehrává v jiné "kavárně"....ale nepochybně si všimnete, co mají společné (krom kafe a cigaret). Kdybyste vynechali některou povídku nebylo by to už ono ... i když místy vás možná přepadne pocit, že se nudíte, nedejte se oklamat. Jen odpočíváte při příběhu z obyčejného života. Iggy Pop, Alfred Molia, Cate Blanchette v dvojroli ... a můj milovaný Steve Buscemi ... rozhodně Kafe a cigára stojí za vidění, protože některé povídky jsou vážně poklad. Škoda, že v době, kdy jsem ten film viděla, jsem nekouřila a kafe mi pořád nechutná ... tak nevím.

2. července 2007
avatar uživatele
kovi
...
80 %

Jarmuscha milujem, kávu nepijem a fajčeniu sa nevenujem a ani nebudem. No ale mne sa to páčilo. Niektoré poviedky sú síce slabšieho charakteru, takže strhávam 20%, celkovo však tie ostatné sú jednak zaujímavé a jednak moc vtipné. Príjemná oddychovka!

20. července 2006
avatar uživatele
100 %

JEN KURAK POCHOPI

Myslim, ze cela magicnost filmu se otevira skutecne jen kurakovi a pijakovi kafe, ano nici si tim zdravi, hazarduji se zivotem, ale film jako je tento skutecne pochopi jen oni. V kazde scene z celeho filmu jsem objevil naprosto typicke prvky kurakovych zkusenosti, stejne "keci" - stejne sebeklamani, naprosto stejne, troufam si rict ze to je nejdokonalejsi obraz "odpornych kurako-kafaru" a jeste perfektnim zpusobem ztvarneny...nemam co vytknout! Nenudil jsem se ani vterinu....v kazde jsem nasel kousek sebe. . .

24. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

JEDEN Z VÝBORNÝCH SNÍMKŮ JIMA JARMU

Těchto jedenáct povídek je naprosto úžasných. Nejen pro výborné obsazení postav, ale také pro téma a vkus. Jim Jarmusch je právem nazýván králem nezávislého filmu, a tímto snímkem to jen potvrzuje. Nejlepší povídka je... no vlastně, takhle to říct nemůžu. Všechny jsou dobré. Není co vytknout, bohužel (nebo spíše bohudík?). Jediná chybička je v tom, že tento film je velmi těžce k sehnání na DVD. Ostatně jako většina dobrých snímků...

11. ledna 2006
avatar uživatele
40 %

Asi jen pro kuřáky

Docela nechápu, jak tomuhle divnému a vůbec ne dobrému snímku mohlo dát 13 lidí k dnešnímu dni sto procent!!! Jak píši v recenzi, stojím si za tím, že povedené - tj. ne nudné a docela vtipné - byly jen tři povídky (s C. Blanchett, A. Molinou a B. Murrayem). ovšem k těm film dospěl po nesnesitelně nudných zhruba 40 minutách, kdy se na plátně skutečně nic nedělo. Nesnáším cigarety a nesnáším, když mi je někdo jakokouli formou podsouvá. Tenhle film to bohužel pro Jarmusche, který mě tím nakrkl, dělal. Ale nejen kvůli tomu mi byl hodně nesympatický: nechápu prostě, co je zajímavé na tom, když nějaký sešlý dědula přemýšlí nad universem anebo když Iggy Pop, který rozhodně nepatří mezi mé oblíbence, přesvědčuje svého parťáka, že by už s tím hulením měl přestat. Absolutně zbytečný film. Škoda těch tří povídek a dobrých hereckých výkonů výše zmíněných.

8. října 2005
avatar uživatele
100 %

kafe a cigára(KfC)

V den,předtím než jsem se vydala do kina na kafe a cigára, jsem zavítla do hospody ,vychutnat si název filmu až do dna.Kousek ode mě seděl pár a pil kafe.Holka-kuřačka,klučina-nějaký čas nekuřák ...v tom momentu jsem zjistila,že není horšího společníka v hospodě než je čerstvě odnaučený kuřák....Milý Pane Jarmuschy chcete-li 12 povídku do svého skvělého,vtipného filmu dejte mi laskavě vědět.Vím co chtěl Pan Jarmusch říct-KfC vídám a prožívám každý den a přesto tak úžasně bych o tom nikdy nedokázala vyprávět.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

film na jeden večer

Mám Jarmusche ráda a ten starý film o cigaretách a kafi, co se odehrává v coffe shopu na rohu se mi moc líbil. Zato tentokrát mě to tolik nedostalo. Těch povídek bylo hodně a jen pár jich bylo dokonalých. Ty ostatní to kazily a já jsem vlastně už druhý den nevěděla, že jsem něco takového viděla... Je to film na jeden večer.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Kafe moc nemusím ale...

Zajímavé snímky, které kromě kafe a cigaret spojuje ještě tu a tam nějaká myšlenka (Nikola Tesla, kouření škodí zdraví....atd). Jedenáct krátkých povídek má děj na jednom místě, především u stolu, a je probíhá coby konverzace dvou nebo tří lidí... ani humor tomu nechybí...byl jsem spokojen:) Velmi nápaditá je povídka Bratranci?, komediální je Delirium i povídka o vynálezu Teslově, Sestřenice mne překvapily dvojrolí Cate B., která okouzlila...:) zbytek byl zajímavý...:)

Kdysi dávno