home
John Wick 2

RECENZE FILMU

John Wick je zpět. Přináší nám další zběsilou akci a tentokrát ve vyšším stylu. Pokud se vám elegantní zabiják ve své první kapitole líbil, druhou rozhodně nepromeškejte. Kde si jinde užít zážitek než na obrovském plátně. Pokud tedy nejste milionáři a nemáte své domácí kino v domě na pláži.

Na začátek musím uznat, že mě druhá kapitola zaujala mnohem více než předešlý díl. Možná to je propracovanějším příběhem. Zatímco v prvním díle je hlavní motivací pro pomstu zabití štěňátka, které dostal od své zesnulé ženy, a odcizení auta, nyní se konečně dostáváme do zabijáckého podsvětí i s jeho pravidly. I přesto se v tom dá krásně orientovat a můžeme říci, že je to postavené na jednoduchých základech jako první díl z roku 2014.

John to neměl ani nyní jednoduché. Chtěl se vším praštit. Potřeboval zregenerovat svaly, schovat své zabijácké hračky zpět do skrýše v podlaze, pohladit nového psíka a odpočívat. Jeho zabijácký důchod ale nevydrží dlouho. Na jeho zvonek zazvoní starý kolega a přítel Santino D´Antonio, kterého hraje italský herec Riccardo Scamarcio. A jak bývá zvykem, svého známého pozvete na kafe.

Santino nenavštívil Johna jen kvůli jeho pohostinnosti. Jelikož mu v minulosti s něčím pomohl, chce nyní pomoct s něčím on. První pravidlo v zabijáckém podsvětí. John ale svůj závazek splnit nechce, jelikož s tímto životem hodlá skoncovat, a tak Santina odmítne. A to se pochopitelně Santinovi nelíbí a dá Johnovi motivaci, aby se rozhodl mu pomoci. Nebojte, nový čtyřnohý mazlíček přežije.A od tohoto okamžiku vše začne. John Wick nasadí nový oblek, vybere si zbraň, která mu padne do rukou a jde na věc. Zbytek filmu jde ve znamení pomsty a přesně vystřelených nábojů.Navzdory menšímu rozpočtu je vidět, že se na akčních scénách nešetřilo. Žádná trhavá kamera a rychlé střihy. Tvůrci nám předkládají akci čistě a zřetelně a vždy vidíme obličej K. Reevese, takže skutečně neměl za sebe profesionální náhradu. Jeho výcvik před natáčením se vyplatit.

Kromě prostřelených kolen, hrudníků a hlav, také dostaneme elegantní přípravu před Johnovou prácičkou. Šití obleku na míru, vybírání hračiček a celkové prostředí hotelu a jeho poboček mě uchvátilo. Škoda, že těchto momentů nebylo více.Když nasednete na vlnu toho, že to skutečně není reálný film, ale je to spíše akční pohádka pro dospělé, bude vás to bavit. Sice se našlo občas pár hluchých míst, ale nic, co by vás nudilo. Několikrát mi i přišlo, že Johnovi nepřátelé záměrně skočí před jeho hlaveň, ale to se mi mohlo jen zdát. Ve filmu je také spousty vedlejších postav, které žel nedostali tolik prostoru, jenž by si zasloužili, a to je možná škoda. Sice mi nesedla první akce, která ještě měla spojitost s ukradeným autem z minulého dílu, vše mi ale vynahradil prostředek filmu a finální scéna v zrcadlovém sále.

Každopádně je John Wick 2 výtečným akčňákem, od kterého by se mělo spousty podobných filmů učit. Milovníci akce, stříleček a fešných obleků – John Wick je jasným pokračováním.

hodnocení
90 %
jedním dechem
Dvojka je rozhodně lepším akčním filmem než předešlý díl. Ve své druhé kapitole měl už John Wick na čem zakládat, takže se rozjíždí větší zabijácký svět a více možností. Spousta akce, bojového umění a došlo i na automobilovou honičku. Navíc, vše v perfektním stylu a v obleku. Co více si přát.
Atticus
Obyčejný redaktor, který má zálibu ve filmech a hledá v nich smysl života.