home
Johanka z Arku

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Hmm...

Abych pravdu řekla, od tohoto filmu jsem čekala daleko víc. Hlavní hrdinka sice svou roli zahrála nejspíš podle režisérových představ, ale pro mě byly některé scény dosti kýčovité, zbytečné a vtipné, což by u toho žánru asi být nemělo. Původní film s titulky byl daleko stravitelnější než český dabing. Johanka měla totiž naprosto otřesný hlas. Chvíli uječený a křiklavý a chvíli zase jako starý prochlastaný chlap. No hrůza. Když už se na to budete dívat, tak jen v originálu...

4. července 2010
avatar uživatele
90 %

Celkem dobře natočený historicvký film o Johance, ale myslím že s těmi jejími přeludy to v tom filmu nemuseli tolik přehánět. Jiank byl film sám o sobě dobrý, Mila svou roli zvládla celkem dobře. Takže de fakto dobrý film. I když bohužel je to jeden z těch na který se víc jak jednou max. 2 krat kouknu a už mě nebude zajímat na dlouhou dobu.

4. července 2010

Co k tomu říct. Není to úplně můj šálek kávy. Na jednu stranu představitelka Johanky ji nejspíš ztvárnila dobře, ale na můj vkus moc ječení, zmatení,... Jednou jsem se podívala, stačilo mi to. Navíc nemusím filmy se spoustou krve a špatným koncem.

9. dubna 2009

Moc pěkné.. :)

stejně jako asi každého příznivce historických filmů mě tenhle film nadchl, výborné bojové scény doprovázené monumentální hudbou a neposlední řadě Mila Jovovich a její geniální herecké ztvárnění poblázněné Johanky.. Jediné co mě trošku mrzelo, a film násilně protahovalo byly časté a zbytečně dlouhé Johančiny vize a sny.. za to 10% dolů :)

13. března 2009
avatar uživatele
100 %

Solidní řežba

Rozhodně tenhle film nepatří mezi mé oblíbené.
Ale upoutala mě geniálně zkombinovaná hudba s bojovými scénami. To střídání záběrů, jak se Johanka probouzí a Dunois s jeho partou dělají z anglických psů sekanou, jednoduše nemají konkurenci...
za to těch 90%

27. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

dobrý

fakt dobrý film ...ted kdyz to bylo v TV sem sice nestihla ten začátek jak zemřeli její rodiče ale pak to bylo fakt dobrý...celej film me dost bavil :)

4. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

Kruťárna...ve spracování, kde mě někdy udivovala komunikace s Bohem, v hereckém složení, herecké výkony. Myslím si, že Johanka doznala i lepší zpracování svého života. Každopádně, než něco uvidíte a pasivně vstřebáte, něco si o ní přečtěte sami.

13. srpna 2008
avatar uživatele
40 %

Hodnocení: 2 z 5 (**)

"Josef, cos nám to pustil? Vzdyť se tam furt modlej a lítaj tam svatý!", pamatujete si nestárnoucí hlášku ze Slunce, seno a pár facek? Právě tak jsem si připadal při sledování Bessonovy Johanky z Arku. Neúspěšného pokusu, natočit historický film o francouzské národní hrdince. Proč si takový nadějný režisér musel vybrat slabou chvilku zrovna tady? Pro filmy z tohoto soudku mám velkou slabost, tak o to více u mně film propadl. Kámenem úrazu byl hlavně onen nešťastný způsob vypravování. Vždyť polovina z vražedně dlouhé stopáže se zabývá jedinou věcí, kýčovitě natočenými Johančinými představami o setkání s bohem. Ty postupem času začínají ukrutně nudit, a tak naštěstí přichází boje s Angličany o město Orleáns. Tady Besson už svoje kvality naplno ukázal, boje vypadají hodně realisticky. Ovšem vedle silné herecké trojky Johna Malkoviche, Tchéky Karya a Vincenta Cassela už film prakticky nemá co nabídnout. Nad Millou Jovovich u mně převládají spíše ty rozporuplné pocity. A ty mám nakonec i ze samotného závěru, kdy jsem marně čekal na nějaké to dojetí ze smrti hlavní hrdinky. Namísto slz přišla radost, že už film konečně končí. Tomu se zkrátka říká propadák...

5. srpna 2008

Osobně moc historické filmy nemusím ale Johanku z Arku jsem viděla muzikál, tak jsem se chtěla kouknout na filmovou verzi, která se mi líbila mnohem víc. Je to krásně zpracovaný a dojemný film o odvážné "slečně" která se nebojí prosadit své názory : )

2. srpna 2008
avatar uživatele
60 %

Moc náboženské

Řekl bych, že film je až moc nábožensky založený. Moderního diváka (tím myslím ateistického) určitě pořádně odradí, jak Johanka vše odůvodňuje Bohem, i když (bez urážky těch pobožných) o Boha ve válce rozhodně nejde. Navíc mám ten pocit, že milá Johanka se ve skutečnosti do bitvy tak nehrnula. Přezevšechnu odvahu atd. by asi byla ráda, že utáhne 20kilové plátové brnění, natožpak aby přežila v bitevní vřavě, už zraněná a se stálými vidinami - to je skoro až moc. Ale i tak - dobrá, dívat se na to dalo, takže takových 60% si francouzská vojevůdkyně zaslouží.

26. července 2008
avatar uživatele
50 %

No, no, no, ne. Tohle se mi vážně moc nepáčilo. Možná a nejspíš je to obsazením hlavní role. Ne, že by mi tam Milla neseděla vzhledově, ale její podání se mi nelíbí. Až na bitevní scény jsem tu vlastně neviděl nic moc pěknýho.

26. července 2008
avatar uživatele
W0RM
...
80 %

Docela se mi to líbilo. Mohlo to podlě mě být sice trochu "akčnější", ale šlo to. Jen do role Johanky bych asi obsadil někoho jiného. Jinak Malkovich opět super. Jen měl hroznej sestřih :D.

26. července 2008
avatar uživatele
50 %

Nevim no..

Nemám z tohoto filmu vůbec dobrý pocit... mám pocit že se tu filmaři snaží o něco, čeho stejně nedosáhnou... Celý film mi příjde tak nějak amatérský, do jiných filmů se vžívám jako by to byla skutečnost, tady to na mě působilo jako jedno velké divadlo... navíc jsem film viděla s českým dabingem a to byl už uplný konec...postavy nepřesvědčivé, přišlo mi, že herci hráli tak nějak přehnaně, žádná přirozenost, naopak křečovitost.. No, jednou stačilo...pro mě nejspíš nejhorší film tohoto žánru...

13. února 2008
avatar uživatele
50 %

Tak Milla Jovovich jako Johanka...určitě ne a ani to neuhraje. Film mi přijde takový dost rozvleklý a víceméně se snažící o niterné Johančiny pocity, ale moc mu to nejde. Tak za to, že je to historický, kterých je pohříchu málo, tak těch 50%.

27. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Mám ráda historii, tudíš i vše s historií spojené. Johanku z Arku považuji ze velkou osobnost a myslím, že ji tady vystihli velmi dobře. Rozhodně jsem spokojena a nelituji, že jsem to shlédla, spíš naopak.

18. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Historické velkofilmy mám rád. Viděl jsem jich dost a od johanky jsem čekal další film, ve kterém je jeden vyvolený, který vyhraje( i když třeba nepřežije) a osvobodí svým konáním spoustu lidí atd.... Neříkám, že se tyto věci ve filmu neobjevují. Samozřejmě že ano. Tuto skutečnost však výborně doplňují Milla i ostatní herci svými impozantními hereckými výkony. Jak jsem psal, Milla je výborná. Podle mého názoru je to jeden z jejích nejlepších kousků. Skvěle vyjadřuje emoce hlavní hrdinky, umí zahrát i zfanatizovanou,... Abych svůj názor zakončil, dávám 100%, protože jsem byl nadmíru spokojený

25. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Svatost sama !!!

Myslím si, že není moc co komentovat.Je to typický historický VELKOfilm.A podle mě jeden z nejlepších ... vše je to o penězich, ale toto se prostě maximálně povedlo.MILLA jako Johanka je naprosto úchvatná a pasuje do role dokonale - kdo z Vás by tuto "křehkou" dívenku nenásledoval.Celé obsazení je suprové!LUC BESSON je prostě pan režisér a každý jeho film se stává velmi uznávaným.Johanka z Arku nemá chybu a pokud si chcete oživit, lehce, světové dějiny je to skvělá volba pro nedělní odpoledne ... :@)

13. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

:-)

Úžasně zpracovaný románový příběh o Johance z Arku. Jsem moc ráda, že se film natáčel u nás (na Slezské Hartě)! Navíc film doplňuje skvělá hudba a Milla Jovovich podala podle mě fascinující výkon! Dávám určitě 100 %!!!

1. října 2006
avatar uživatele
100 %

Skwělý..

Nádherně dramatický film se jen tak newidí =) Mě se líbil, plus pro vynikající kameru a nápodobně nevím, zda byla Milla Jovovich zrowna nejideálnější volbou,ale co na plat.Doporučuji!

17. září 2006
avatar uživatele
70 %

Když jsem viděla jiné zpracování Johanky z Arku s úžasnou Leelee Sobieski, tak sem hned toužila vidět tohle zpracování s Milou Jovovich, protože je to prý známější. Líbilo se mi to taky. Je dobré, že režisér vložil do filmu opravdu reálné scény, které mohly být v té době ještě krvavější než ve filmu. Tím onu dobu ještě víc přiblížil. Ale na této verzi se mi nelíbí málo propracované scény. Například: tady Johanku normálně upálí, kdežto v té verzi s Leelee při upálení Johanky z nebe sestoupí její svatý ochránce. Scéna tak nabyla dojemnějšího rázu.
A taky nepokladli velký důraz na hudbu, což je veliká škoda. Každopádně Johanka s Leelee byla mnohem lepší, silnější.

11. září 2006
avatar uživatele
50 %

Tato Johanka je sice kračí, ale ani tak se mi moc nelíbila. Je taková moc uječená. Milla se na tu roli opravdu nehodí. Jak byla ta druhá Johanka (dvojdílná) tak musím říct, že byla mnohem lepší, protože herečka, která ji hrála, byla stejně stará jako sama Johanka. Tato se skutečně moc nevydařila.

7. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Docela ušlo, ale na to kolik bylo kolem toho rozruchu, tak docela zklamání. Mila Jovovich má problém vybrat si film, kde hraje někoho narmálního...

21. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Jo jo, pěkný, opravdu pěkný historický film. Johanka se mi ve filmu opravdu libíla a všem doporučuji.

20. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Bláznivá Johanka

Johanka z Arku určitě nebyla uplně normální a její doba byla asi stejně krutá, a možná ještě krutější, jak film ukazuje. Přesto by podle mě mohlo být ve filmu tošku míň některých realistických krvavých záběrů. Všechno, co bych tomuto filmu mohla vytknout ale vyvažuje můj oblíbený John Malkovich jako Karel VII. Takže to určitě stojí za to vidět.

18. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Ujde ale mohlo by to bejt lepší

Celkem dobrej film, hodně drastickej a reálnej. Mě osobně se nejvíc líbil českej dabing Táni Vilhemový, má úžasnej hlas.

15. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Johanka

Tak tohle je hodně dobře udělaný film. johanka z Arku je sama osobě slavná a stojí za zmínku, tak proč toho nevyužít a notočit film!!!Mrkněte na to

15. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Musím říct, že mě navzdory hvězdnému obsazení a velkolepé výpravě Bessonova Johanka zklamala. Mnohem více se mi líbilo televizní dcoudílné zpracování, jež vysílala ČT, v hlavní roli s Leelee Sobieski. Nejen, že mi samotná herečka připadala přirozenější (holka je to velice talentovaná), ale i celý film, zpracování Johančina osudu ad. mě uchvátilo - narozdíl právě od tohohle snímku, který mne docela nechal chladným. Možná tomu napomohlo právě i ono obsazení - takový John Malkovich je prostě tak typický svým projevem, že mi jako panovník vůbec nepřipadal věrohodný - což naopak bylo plus televizního filmu, kde hráli spíše neznámí herci. U Bessona jsem navíc pořád čekala na milostný motiv, ten se ale jaksi nedostavoval... Prostě, výjimečně byl televizní snímek alespoň podle mne lepší než celovečerák

13. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Posobyve

Velmi posobyvy film o Janka z Arku.OD zacitku jej vypravy az po jej smrt.Aj ked je to uz niekolke filmove spracovanie kazde ma nieco do seba

13. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Sama Johanka z Arku byla velmi zajímavá postava. Teď ji ještě hezky vložit do příběhu. Mila Jovovich se mi v té roli ale příliš nezamlouvá. Nehodí se k ní. Přesto je příběh moc krásný a velkolepý.

13. ledna 2006

Osobně sem od tohoto filmu čekal o hodně víc. Když sem ho shlédl byl jsem zklamán. Ale koukat se na něj dá (možná) :-)

13. ledna 2006