home
Jízda na střele

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tím, že neznám knihu, nemohu nic srovnávat. Film se mi líbil, protože měl dobré znaky hororu, na některých místech se objevovaly i komické situace a tuto kombinaci já vždy vítám. Tedy doporučuji těm, co nečetli knihu, ostatní by mohli být zklamaní...

24. října 2009
avatar uživatele
40 %

Riding the Bullet

Když jsem si asi před rokem přečetl za půl týdne tuhle Kingovu povídku, úplně mě nadchla. Ta atmosférá a jak to bylo napsané. King mě přesvědčil, že je opravdu king. To samé se ale o filmu říct nedá. Musím říct, že jsem se těšil jak to bude vypadat, neboť jsem se na to strašně těšíl, ale zároveň jsem měl strach, že to režisér Mick Garris zkazí. Nevadilo mi, že si trochu poupravil scénář. Ani já jsem si nedovedl a ani nechtěl představit jak tuhle docela krátkou povídku přenese do skoro 100 minut. Dalo by se i říct, že jsem malou úpravu docela přivítal. No, ale podle toho jak to zrovna Mick Garris upravil. Někdy to totiž vypadalo jakoby si z Kinga dělal srandu. Třeba například všechny ty scény ze smrtkou nebo vyobrazení a podání příběhu o Staubově smrtelné nehodě jsem protrpěl a nadával na Garrisovo jméno. Ovšem abych na něho zase jen neházel špínu, tak musím říct, že ty flashbacky ve filmu nebyly až tak špatný nápad. I ty charaktery postav se Garrisovi povedlo dobře vykreslit. Ten dědek co se pořád hrabal v rozkroku a vezl Alana byl naprosto skvěle zahrán a zachycen. Navíc se mi moc líbilo jak Garris vyřešil Alanovy rozhovory se svým alter egem. Jinak už bych nic k ději nebo k rozšíření scénáře neměl. Herci mě zklamali. Jonathan Jackson mě vůbec nijak nezaujal a hrál průměr, někdy i poprůměr. David Arquette byl jediné a pořádné herecké plus. Sice jsem si údajného tajemného řidiče představoval jinak, ale jeho herecký výkon mi tu mojí představu úplně vynuloval. Další herci ani nedostali šanci se nějak herecky projevit, takže žádné překvapení se nekonala. Jedním dechem: "Ti, co nečetli knížku nebudou nadávat, ale ti co jí četli nadávali už po prvních 15ti minutách. Solidní námět někdy poškozovali režisérovy vsuvky. Jediná herecká perlička je David Arquette, který do filmu vnesl alespoň trochu atmosféry." Tady se mi perfektně potvrdilo, že když někdo vezme Kingovu povídku se dobrým námětem, druholigovými herci a pár lekaček navíc neudělá dobrej horror. Na To nebo na Zelenou míli ro rozhodně nemá. Dávám 40 %, za tu chybějící atmosféru a ty režisérovy scénaristické vsuvky.

31. března 2009
avatar uživatele
90 %

Podle mého názoru to bylo natočeno velmi dobře. Knihu jsem nečetla, ale tady se ostatně hodnotí filmy a né knihy. Ze začátku trochu záhada a nevypadalo to nijak půvabně. Ale pak se to vážně rozjelo jako správná Jízda na Střele. Děj byl občas trochu matoucí, ale pak se to hezky usměrnilo. Efekty byly parádní. Byl to takový správný strašidelný film. Nebylo tam nic moc hrozného, ale atmosféra byla napjatá a David A. byl upe skvělý!

8. dubna 2008
avatar uživatele
40 %

Zklamal

Tak musím říct, že tohle dílko mě dost zklamalo. Kingova povídka sama o sobě je úžasná, což o tomhle filmu říct nemůžu. Není tady vůbec zachycená ta správná atmosféra, pár lekavých scének tomu taky moc nepřidá. Někomu se film může líbit, ale myslím si, že kdo četl povídku, filmem bude zklamaný jako já.

15. června 2006
avatar uživatele
30 %

No tak čekala jsem od toho mnohem víc. Děj nemá vůbec smysl, ale v některých scénách se člověk sice lekne, ale i tak je ten děj strašně neuspořádaný. Mohlo to být natočené mnohem líp.

15. dubna 2006