home
Jíst, meditovat, milovat

NÁZORY K FILMU

Co si pamatuju, kolem tohoto filmu byl hodně humbuk, všichni na něj pěli ódy, takže i já jsem nakonec neodolala. Předem jsem měla tušit, že v příbězích o hledání sebe sama to asi bez klišé nejde, ale i tak jsem čekala víc originality. Celý film se podivně táhl a já se dost často dívala na hodiny, kdy už to skončí, být o něco kratší, rozhodně bych měla pozitivnější hodnocení. Ty části odehrávající se v Indii a na Bali mě moc neoslovily (konec filmu už vůbec ne), zato se mi líbila Itálie, protože k té kultuře mám blízko a sama se učím italsky. Julia Roberts se mi zdá bohužel ve všech svých filmech stejná, ať už hraje prostitutku, nevěstu na útěku nebo ženu hledající smysl života, ani ona tedy nedokázala vylepšit můj dojem. Spíše mě oslovil James Franco, ze kterého se, ani nevím jak, stal můj oblíbený herec, má prostě charisma, a i když jeho role byla řekněme hodně podivná, tak se mi líbila. Celkově dávám 50%, film už znovu vidět nepotřebuju, ale ani se nedá říct, že by nestál za zhlédnutí.

16. listopadu 2012
avatar uživatele
70 %

Julia Roberts

Životní drama o tom jakou cestou se vydat a s kým prožít svůj život. Na tento romantický film se sice hezky kouká, ale opravdu je jen o jídle, meditacích, milování a cestování.

5. prosince 2011
avatar uživatele
60 %

ODVAR

Nerád kritizujem filmy, pretože za ich prípravou stoja stovky ľudí, o ktorých som presvedčený, že majú eminentný záujem natočiť skvelý film. Jedz, modli sa a miluj rozhodne nepatrí medzi najvydarenejšie diela, zámer natočiť epicko-romantický film sa utopil v nekonečne dlhých scénach, ktoré Vás nemajú čím osloviť. Najväčším prekvapením pre mňa je fakt, že tu slávna herečka, JR, nedokázala pocity hlavnej hrdinky precítiť. A stvárnenie jej filmovej postavy, ak aj bolo na profesionálnej úrovni, bolo však príliš chladné. Scenár filmu bol pripravený podľa knihy, ktorú nepoznám, no som presvedčený o tom, že príbehy o hľadaní pravdy, lásky a porozumenia budú mať vždy čo povedať ľuďom. Radšej však vydarenejším spôsobom, napr. ako vo filme Hereafter alebo ako v dráme Gran Torino.

18. března 2011
avatar uživatele
100 %

EAT PRAY LOVE

Tento film jsem videl po dlouhe době v kině a je TO neco jako Pulp Fiction pro romantiky... TA základní myšlenka... najít klid a hledat ho více méně po celým světě je taky ustředním mottem mnohých z nás... škoda jen , že ne všichni se ho můžeme takhle dovolit hledat... doporučuji všem který chtějí něco na přemýšlení a hledají sami něco víc než jen zábavu,,, Hodne dialogů ale i monologu dodáva náučný charakter v téhle oblasti jídla, meditace a lásky :-D

15. listopadu 2010
avatar uživatele
20 %

jesť, meditovať a nudiť sa :(

Jesť, meditovať a milovať je film natočený podľa knihy a ja len dúfam že tu plati staré známe dobrá kniha = zlý film. Hlavná hrdinka opustí všetok svoj doterajší život a odíde hladať samú seba, no jej konanie mi príde nelogické kedže bolo jej rozhodnutím všetko a všetkých opustiť. Film je plný amerických úsmevov a "vtipných" nasilu konverzácií. + (baby) Chavier Bardem je vo len filme poslednú štvrť hodinu a ešte aj plače :))) Nuž týmto filmom sa mi len potvrdilo, že Julia Roberts asi nikdy nebude patriť medzi moje oblúbené herečky.

30. října 2010