home
Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Oproti vykastrované Yumě silný (i když ne moc westernový) zážitek. Skvělí herci a úžasná gradace. Vadil mi neustálý umělecký opar na kameře. Tak silný konec se často nevid.. V jednadvacátém století, kdy nemastné westerny typu Yuma celý žánr zabíjejí, je takovéto oživení jedině vítané. Po dalším zhlédnutí hodnocení zvyšuji.

14. prosince 2010

Pojetí příběhu za 70%

Zpracovávat skutečnou událost je vždy trochu risk. Obzvláště, když se jedná o historické osoby, jejichž život udivoval a stále udivuje. Jesse James a jeho příběh byl mnohokrát zfilmován, pokaždé jej ztvárnil jiný herec a vždy se v jeho příběhu promítal pohled režiséra, scénáristy a pochopitelně také samotného představitele. Tento snímek je rozhodně povedený, ovšem je líčen velmi rozvláčnou formou, tudíž chvílemi značně nudí. Chtělo to více zaměstnat střihače, jelikož 153 minut, v nichž scén, ve kterých se vskutku děje něco, co nadzvihne zadky ze sedačky, je tu velmi pomálu. Po většinu času sledujeme zdlouhavé obrazy, které bohužel nemají onu hloubku, jež mají například podobně zdlouhavé záběry z dílny Sergia Leoneho. 70% je maximum, které mohu dát a je v něm zahrnuto vše, co mi na tomto westernovém dramatu přišlo zajímavé a povedené, ovšem také nepovedené. Aranžmá scén je jednoduše geniální, časté záběry přírody jsou vskutku velmi zdařilé. Herecké výkony potěší, zejména bych zmínil hlavní roli - Brada Pitta, který nelehkou úlohu pojal po svém a vdechl jí něco, co podpoří onu kladnou stranu vah, avšak zmíněná stopáž nedovoluje zvednout hodnocení. by Sandy

16. listopadu 2009
avatar uživatele
3d!t
...
80 %

Jesse James

O příběhu Jesseho Jamese jsem nic nevěděla, jeho jméno jsem však znala, a tak jsem se rozhodla, na film se podívat, i když mě ze začátku mnoho nebavil. Ale byla jsem zkrátka rozhodnutá, že ho dokoukám, protože mě velmi zajímalo, jak došlo k tomu, že ho Robert Ford zabil. Jak už zde píší jiní, i podle mě je film možná až moc dlouhý. Ale asi to tak má být, aby film co nejvíce vystihl poslední léta Jesseho života a režisérovy představy. Co se hereckých výkonů týká, k výbornému a nezapomenutelnému Bradu Pittovi, coby drznému Jessemu Jamesovi, se tentokrál i přidal méně Casey Affleck, který zde stvárnil opravdu podlého a úlisného zbabělce Forda. Příběh byl velmi povedený. Zejména se mi líbila právě ona scéna, kdy Ford Jesseho zabil. To mě doslova vhrkly slzy ho očí. A to jak Jesseho po smrti vystavovali a fotili, to asi nepochopim:-D ale jestli to tak v té době chodilo,...? Film se mi líbil a jsem plně rozhodnuta, podívat se na příběh Jesseho Jamese znovu.

7. června 2009
avatar uživatele
Pony
...
60 %

Poněkud zdlouhavé, ale na druhou stranu velmi umělecké zpracování. Nádherná chytlavá hudba a výborné herecké výkony. Sem tam jsem se trochu ztrácela, protože mi nebylo zcela jasné proč furt někam jezdí. Žádná akční přestřelka z divokého západu to rozhodně není. Je to nadmíru klidný film. Má krásné záběry plynoucích mraků, což mu dodává velmi originální podstatu. I barevné podsvícení je moc hezké. Je to spíše takové umělecké dílo.

2. listopadu 2008
avatar uživatele
60 %

Upřímně, tento film mě zklamal. Poměrně dost jsem se u něj nudil, pořád se tam jenom mluví. Navíc je film příšerně dlouhý, takže jsem měl co dělat, abych ho vůbec dokoukal do konce. Kdybych ho neviděl, o nic bych nepřišel...

29. června 2008
avatar uživatele
30 %

Zabít nudu se v tomhle filmu nepodaří tak snadno jako zabití Jesseho Jamese. Zabití Jesseho Jamese je další 160 minutový film u kterého se nuda předpokládá, u kterého se dostaví a bohužel je také jeho hlavní náplní. Délka je tady opravdu nesnesitelná a ubíjí vás nudou! Představa dalšího zhlédnutí mně nedělá moc dobře. Pokud vás ovšem baví poslouchat nepříliš zajímavé rozhovory hlavních postav, jak řeší osudy dalších postav, máte schopnost neztratit se v tom množství jmen, máte sílu vydržet to a soustředit se až do konce, pak se možná budete bavit, ale já si to vaše zabavení představit nedokážu. Já to vzdal pár minut po scéně s přepadením vlaku. Neříkejte mně, že jste hltali každou minutu filmu, který je naprosto bez nápadu. Jen strnulé odvyprávění jakési verze o smrti jekéhosi bandity. Není to žádný dechberoucí film plný nezapomenutelných momentů, na to jsou tu daleko lepší a zkušenější scénáristi a režiséři, kteří natočili daleko lepší filmy z podobného žánru. Je to obyčejný filmový pokus zfilmování staré zaprášené legendy, který se spoléhá na co nejlepší herecké výkony. Co není hrozné je vzácně používaná hudba, ale když píšu, že to není hrozné, neznamená to, že to je skvělé. Tak trochu skvělý je pro mě pouze výkon Caseyho Afflecka, který byl záslouženě nominován na Oscara. Nic víc na tomhle filmu není.

8. května 2008
avatar uživatele
100 %

Jesse James

Tak když mi ségra řekla, že na tenhle film půjde a jestli bych nešla s ní, tak jsem neodmítla, ale měla jsem divný pocit, že to asi nebude ono....Bylo to ONO !! V sedadle jsem seděla jak zaražená. Vždycky jsem si myslela, že Brad je jenom sladký blondýn, co hraje jenom tím jak vypadá, ale omyl, předvedl dobrý výkon. Takže Brade promiň, hrát umíš !! Na mladém Affleckovi jsem hledala celý film podobu se starší bratrem a nakoneci i našla. Tahle dvojice se sešla ve filmu, který mě naprosto uchvátil. Laicky řečeno, nažraly se oči, uši a u srdíčka mi taky zůstane vzpomínka. Prostě nic se nenudilo !! Za tento film díky moc a musím se pochlubit, že tak jak si filmy nekupuji, tak pro tenhle jsem uspořádala zběsilou honičku po obchodech a už si hoví u mě doma. Vřele doporučuji !!! :o)

5. května 2008
avatar uživatele
70 %

Brad Pitt

Casey Affleck v roli úchylného slizáka byl úplně přesný. Stejně tak byl přesvědčivý Brad Pitt v roli drsného Jasseho Jamese. Ale strhující akční děj, už do tohoto dokumentární westernu, tvůrci nenatočili.

24. března 2008
avatar uživatele
100 %

film ma pozvolny az tahajuci sa dej, ktory zabera mozno zbytocne dlhe obdobie zo zivota jesseho a privela sa venuje aj vedlajsim postavam. ale aj napriek tomu si ma film ziskal a brad pitt tradicne vyborny vykon, ku ktoremu sa pridal aj menej znamy affleck.

23. března 2008
avatar uživatele
100 %

Pro mě byl tento film jednoduše strhující!!Opravdu se mi strašně moc líbíl!!O legendě jesseho Jamese sem nevěděl popravdě vůbec nic, ale o to mě to všecko více nadchlo!Film je drama se vším všudy!Krásně vykreslené postavy, stříh, hudba a hlavně ty herecké výkony...!A ikdyž má tento film 160 min a jsou zde vcelku i dlouhé pasáže bez střihu...mě to prostě opravdu bavilo celou tu dobu co jsem na to koukal!A co je na tomto filmu určítě dobré, že to na mě prostě zapůsobilo..nevím jak to popsat..ale rozhodně to není film který odkliknete...a vypnete...a jdete ven se bavit..spiš budete jen tak ležet či sedět a přemýšlet nad tím vším.!!Já prostě nemůžu jinak než

1. února 2008
avatar uživatele
pier
...
70 %

Jesseho Jamese

Jak začít, z tohoto filmu mám rozpoluplné pocity...Na jedné straně nádherná hudba, střih i herecké výkony, na straně druhé je až moc dlouhých záběrů kde se nic nedělo a těch tam bylo ( hlavně v druhé polovině filmu ) až moc...Dále mi přišel ten konec moc dlouhý, než došlo k zabití Jesseho celých 15 minut se nic nedělo, sem tam někdo pronesl nějakou větu ale to je tak vše...Celý film tak podle mého názoru stojí na výkonu Caseyho Afflecka a Brade Pitta...Trošičku mi připadalo že Andrew Dominik upadl a místo historického dramatu natočil dokument o Jesseho Jamesi...Také bych dal větší prostor Jesseho manželce aby se nám ukázali její pocity a obavy o život jejího muže, to vše mi tam chybí...Závěrem : Jednou a dost!

1. února 2008
avatar uživatele
70 %

Filmu není moc co vytknout, teda až na tu šílenou stopáž, protože ve filmu jde v podstatě jenom o to, co už napovídá název a těch 160 minut je vzhledem k ději fakt neúměrná doba. Takže asi takhle: první část mě bavila (seznámení s postavami, zajímavé informace z Jesseho života a hlavně mě asi nejvíc zaujalo přepadení vlaku – krásné záběry + skvělá hudba), prostřední část mě celkem nudila (asi nejlepší by bylo zkrátit, popřípadě vystřihnout některé scény, ale na druhou stranu chápu, že režisér a zároveň scenárista chtěl svůj projekt natočit přesně podle svých představ a taky trochu víc nastínit charaktery hlavních hrdinů, jenže mě to prostě přišlo až moc zdlouhavý…), a závěr byl prostě strhující (překvapivě dojde k zabití Jesseho Jamese a perfektně zpracovaný je i neslavný konec Roberta Forda... a navíc mě ta závěrečná část tak nějak celkově nakopla, že i poté, co jsem asi každých 5 minut kontrolovala hodinky, bych na to klidně šla zase - tak uvidíme, jestli mě to nepřejde). Asi už jenom dodám to, že herci jsou vesměs bezchybní a bezkonkurenčně nejlepší je Casey Affleck, hodně povedená je i vizuální stránka filmu, některé záběry jsou opravdu nádherné a navíc atmosféru celého snímku dokresluje úžasná hudba.

18. listopadu 2007