home
Jánošík - Pravdivá historie

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Neustálé milování, které ve filmu určitě být nemuselo a několik nechutných scén a "ožralá" kamera, asi takto bych charakterizoval tento film. Nijak mě nezaujal, mohl být lepší a více loupeživých scén, než řešení jiných věcí.

20. listopadu 2011
avatar uživatele
60 %

Přece jen jsem si myslel, že to bude lepší,a le uplně tento film nezatracuji. Bylo tam par dobrých a zajímavých scén. Děj byl dobry a poutavý. Pár nudných scén by se našlo, ale to v každem filmu.

13. listopadu 2011
avatar uživatele
40 %

Zle, zle a ešte raz zle. Neviem, prečo ma tento film až tak sklamal, keď som od neho prakticky až tak veľa neočakával. Nevie mi na rozum prísť asi ani jeden kladný moment filmu. Prvá polovica filmu veľmi zlá a dohromady sa nič neudialo. Myslená dejová krivka v tomto filme viacmenej neexistuje. Herecké výkony podľa mňa hrozné i na naše pomery. Jediným možným pozitívom by mohli byť zábery prírody, ktoré ale sem-tam pripadali infantilne. A zopár scén na "odľahčenie", alebo na zamyslenie sa ako napr. scéna s Pannou Máriou a tak, tak to bol podľa mňa vrchol nevkusu. Toto dokáže zhltnúť podľa mňa iba naivný divák. Jánošíkove schopnosti podľa filmu by sa dali dakedy prirovnať k Seagalovi. Neviem no, možno to dakto vníma lepšie, ale ja osobne si omnoho radšej pozriem kvalitný film od Šulíka, alebo starší film Jakubiska ako takéto moderné historické prešľapy...

13. listopadu 2011
avatar uživatele
70 %

Fajn

docela povedený film, až na nějaké výjimky, mezi které řadím např. úchylné scény se sexuálním podtextem. Občas jsem se musela zasmát, co producenti do filmu zařazují. Celkově ale snímek vyzněl lépe než průměrně. A konec se mi také líbil.

10. dubna 2011
avatar uživatele
50 %

Nenadchlo

Jánošíka bych normálně asi vynechala, ale chystám se ve škole na přednášku filmového producenta, který má mimo jiné na svědomí i Jánošíka, takže jsem se vrhla na další, zčásti český, film. Jak to tak v posledních letech u českých filmů bývá, až na výjimky jsou nic moc. A Jánošík bohužel ta výjimka není. Film s ohromným potenciálem byl trestuhodně nedotažený do konce. Brutalita a sex, to k tomu asi patří, slabší povahy odpadnou, ale mě to neodradilo. Zato nesoudržný scénář mě málem odpadnout nechal. Bojové a přepadávací scény těžko vyváží zbytek filmu, když to moc nefunguje.

7. října 2010

Katastrofa?

Film jsem shlédnul, až po důkladné masáži negativní kritiky, rozpačitých dojmech přátel a po nedávno odvysílaném pořadu Krásné ztráty jak s režisérkou, tak s představitelem hlavní role. Film je nesourodá směsice útržků, posloupnost pokulhává tak o dvě třídy, dabing/postsynchron také děs ( kdo ale zná originální hlas Jiráčka, tak se nediví, to je skutečně hlas nudného lenochoda ). Celý film mě utvrdil pouze v tom, že velkofilmům se v tomto teritoriu nedaří a že jen z velké úcty k Agniezce Hollandové se veřejně nemluví o její již neprosté senilitě.

11. listopadu 2009
avatar uživatele
50 %

CHAOS

Film šokoval asi každého, kto ho videl, v dobrom slova zmysle alebo v negatívnom. Asi najvýstižnejšie slovo, ktoré ma v súvislosti s týmto filmom napadá, je slovo CHAOS. Tak nesúrodý a neprepracovaný film, ktorý sa tvári ako poetický, som už dávno nevidel. Snahu o vlastný pohľad na postavu Jánošíka nemožno režisérke uprieť, ale rozorvanosť a nesúrodosť bola viac ako evidentná a chaotické stvárnenie asi nebolo pre každého. Body snáď len za pokus o iný pohľad na film.

25. října 2009
avatar uživatele
70 %

Ten, co bohatým bere a chudým sem t

Na Jánošíka jsem se rozhodla zajít i přes ne zrovna nejlepší recenze, a to na základě traileru, režisérky, Michala Zebrowskiho, Vaška Jiráčka jakožto (podle mě dobře vybraného) Jánošíka a nádherné krajiny. Po prvních pár minutách jsem sice upadla do deprese z naprosto příšerného dabingu, který ničil veškeré dialogy a atmosféru, a v duchu se fackovala, že jsem na to nezašla radši v Bratislavě, ale i přes to všechno je film docela povedený- hlavně co se týče krásné přírody, soundtracku a hereckých výkonů (teda až na ten dabing). Bohužel jsem se ale celou dobu nemohla zbavit pocitu, že sleduju sled několika minutových ukázek, které se marně snaží tvářit jako plynulý film, a mezery v ději vycpávají buď milostnými nebo hrdinskými scénami, během kterých se Jánošík ukazuje jako lamač dívčích srdcí, popřípadě zbojník co bohatým bere a chudým dává.
Co víc dodat? Líbily se mi záběry z oslav Svatého Jana ve vesnici, scéna s bublinkami, a pak samozdřejmě závěr, který mi nepřišel zas tak krvavý, jak by se mohlo zdát.
Za všechno, co jsem tu napsala a plus v podobě jednoho z dobrých slovensko/polských filmů má u mě Jánošík 70%- a říkejte si co chcete ;)

15. října 2009
avatar uživatele
90 %

Jánošík. Pravdivá historie

Ach aká škoda... ten film mohol být tak nádherný, tak působivý příběh, takový skvostný materiál, no až na tu kameru a seky v ději... léto zima jaro zima podzim zima zima zima no chaos ... asi se trošku některé úlety zdáli být zajímavé, ale proč do toho dávat tolik běžných zbytečných scén a když už něco načnu pokračuji dál a dokončím TO ); nevím odkud čerpali historické zdroje, ale taky když už tam byli nějaký fakta mohli je trošku přiblížit a rozšírněji ne jen nastínění (; Na druhou stranu velká chvála patří autorům za odstránění mystifikace - fakt že Jánošík podle filmu NIKDY NIKOHO NEZABIL, dále moc pozitivní scény z přírody, soudržnost jaxrodinou-taxdružinou a nekonečně nádherná hudba, která vytváří někdy až neuvěřitelný pocit, že jsme tam přímo s nimi v ději (((;

15. října 2009
avatar uživatele
80 %

Na Janošíka si zajděte,jen v případě že si chcete alespon trochu přiblížit život tohoto slovenského hrdiny,mate silny žaludek na par dost drsných krvavých scén a prostě vas zajímá co z toho bude..Mě osobně se film vcelku líbil,krásné prostředí slovenských hor,nadherná hudba,myslím si že i představitel Janošika byl vybrán dobře a byl velice podobný(vzhledem)..Dost rušivě ale pusobil dabing Janošika,čeština a slovenština jsou si podobné tak na co dabing a ještě takový,ten kdo by tomu slovensky nerozuměl by nešel ale takhle..to docela ničilo kvalitu filmu,Janošikuv nudny monotonní hlas se změnil pouze ve chvíli kdy ho natahovali na skřipec..určitě film doporučuju myslim si že at už mate radi romantiku,historické filmy,nebo filmy kde stříka krev...v Janošikovi je vše..

3. října 2009
avatar uživatele
100 %

Tento film se mi velice líbil, měla jsem z něj výrazný dojem. Herecké obsazení bylo skvělé, hlavně výběr hlavního hrdiny.

24. září 2009
avatar uživatele
30 %

Opravdu jen můj názor

Tento počin považuji za další propadák východo-středoevropské kinematografie. Snímek absolutně postrádá Příběh (s velkým "P"), který by měl hloubku, a tak tu jde jen o jakousi posloupnost střídání souložících scén se scénami zabíjení a přepadání. Představitel nemá charisma hrdiny a jeho dabbing do češtiny (předpokládám, že se jeho český představitel dabuje sám) je totální katastrofa, připomínající intonaci dětských hrdinů. Roztřepané a rozmazané záběry možná nebyly technickým nedostatkem, ale uměleckým záměrem (vyjadřovacím prostředkem), i tak spíše rušily než umocňovaly atmosféru. Jediným, co na filmu oceňuju, je zvolené prostředí a krajina,v níž se natáčelo (to ode mne získává konečných 30%). Závěrem dodávám, že film by dle mého názoru mohl být příručkou, jak chabý příběh rozpliznout do dvouhodinového "drama". Ať žije Aristotelova Poetika i v počinech soudobých tvůrců!

16. září 2009
avatar uživatele
70 %

Tatiana Pauhofová

Dokud se zbojničí, tak je to výborný film se zajímavým životem v dědinách v nádherné přírodě. Ale dost příběhu ubližuje hlas Jánošíka, který úplně vyrušuje a to že do něj nedokáže dostat emoce, by v tomto případě šlo vyřešit předabováním do slovenštiny.

15. září 2009