NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Když vezmu v úvahu prostředky, kterými tehdy - v 50. letech - disponoval pan Vávra, podařil se mu natočit opravdu dokonalý film.

10. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

I když jsou v tomto filmu některé prvky velice slabé, jako například malované kulisy, musim uznat že tenhle film odhaluje velkou část historie jednak české ale hlavně historii katolícke církve. Jan Hus byt jeden z učencú kteří byli zabiti pro svou víru katolickou cirkví. Je to příklad všeho toho svinstva které spáchala a za které se prí omluvila. Avšak nechci tady rozebírat náboženství. Pro mně je to dobrý film a doporučiji si ho podívat ne jen jednou.

24. ledna 2007
avatar uživatele
60 %

Vzhledem k tomu, že nás na to nutili koukat ve škole, nějaký pozitivní vztah k tomu nemám... Ale je to celkem dobrý historický český film..to zase jó :-)

14. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Historie filmu

Viděl jsem tento film již několikrát a vždy je to zážitek. Jistě, film neobsahuje skoro žádné filmové triky a děj je dopředu jasný. Ovšem herecké výkony jsou pěkné (i když ve starších filmech herci hrají trochu jaksi strojeně, ale to k té době kdy se film natáčel prostě patří) a člověk se rád koukne na přehlídku již nežijících skvělých herců. Určitě se opět kouknu až v televizi poběží.

26. září 2006
avatar uživatele
60 %

Další z řady českých historických přebarvených filmů, ve kterých herci vypadají spíše jako matrjošky s nalíčenými lícemi. Historicky děj sedí, prostředí i kostýmy jsou v pohodě, ale ksotrbaté a nezáživné herecké výkony film sráží kvalitativně na kolena. Spíš než film mi tento snímek připomínal divadelní představení s přehrávajícími herci. Jedním slovem: ach jo

10. července 2006